Diskusija. Svarīgākie sociālās politikas lēmumi 2020. gadā un šī gada prioritātes.

Domnīca PROVIDUS kopā ar Frīdriha Eberta fondu 2021.gada 24. februārī organizē diskusiju [b]“Svarīgākie sociālās politikas lēmumi 2020. gadā un šī gada prioritātes?” Diskusija būs redzama tiešraidē portālā lsm.lv

Iesaki citiem:
Pexels negative space 33999


2020. gada maijā Valsts kontrole publicēja revīzijas ziņojumu par Latvijā īstenotās sociālās iekļaušanas politikas ietekmi uz nabadzības mazināšanu valstī, kurā secināja: esošā atbalsta sistēma tikai daļēji sasniedz cilvēkus, kuriem tas ir nepieciešams; sociālā politika netiek koordinēta, uzraudzīta un pilnvērtīgi izvērtēta.


Tikmēr Satversmes tiesa pagājušajā gadā pieņēma vairākus sociālās politikas jomā svarīgus lēmumus, piemēram, norādot uz nepieciešamību celt garantētā minimālā ienākuma slieksni un izveidot dažādu pabalstu aprēķinu metodoloģiju. Satversmes tiesa secināja, ka valsts ir veikusi pasākumus, lai indivīdi varētu īstenot savas sociālās tiesības, bet nav darījusi to pienācīgā kvalitātē.

Kāda ir šo lēmumu nozīme? Kādām ir jābūt sociālās politikas prioritātēm šogad, ņemot vērā pandēmijas ietekmi uz iedzīvotāju sociālekonomisko drošību?

Domnīca PROVIDUS kopā ar Frīdriha Eberta fondu 24. februārī organizē diskusiju “Svarīgākie sociālās politikas lēmumi 2020. gadā un šī gada prioritātes?”, ko vadīs žurnālists Aidis Tomsons. Diskusijas pirmajā daļā sociālās politikas eksperti sniegs vērtējumu pagājušā gada norisēm, savukārt otrajā daļā Saeimas deputāti diskutēs par šī gada prioritātēm.

Diskusijas ievadā PROVIDUS pētnieks Andris Šuvajevs iepazīstinās ar minēto Valsts kontroles revīzijas ziņojumu un Satversmes tiesas lēmumiem.

Diskusijā piedalīsies:
- Mārtiņš Moors – Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks, direktora vietnieks;
- Anna Žabicka – sociālantropoloģe;
- Ruta Zilvere – sociālās politikas pētniece.

Diskusija varēs skatīt tiešraidē interneta vietnē www.lsm.lv


Foto no Pexels: Negative Space

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi