Atslēgvārdi:

Sev un saviem korišiem 23

Būtībā nav noticis nekas īpašs. Telekompānijai LNT kārtējo reizi ir nomainījušies īpašnieki.

Iesaki citiem:

No mediju magnāta Mērdoka klēpja LNT atkal formāli iekritis Andreja Ēķa rokās — par LNT akciju īpašnieku kļuvusi tikai šā gada februāra beigās dibinātā akciju sabiedrība Neatkarīgie nacionālie mediji, kuras padomes priekšsēdētājs ir pats Ēķis. Taču, ņemot vērā nu jau vēsturisko tradīciju, ka LNT patiesie īpašnieki pamatā vienmēr ir bijuši neskaidri un būtībā nezināmi, man nav nekādas pārliecības, ka tagad patiesi pats Ēķis ir iegādājies „savu” telekompāniju.

Kārtējās LNT īpašnieku pārbīdes kārtējo reizi apliecina, ka lielais kombinators Ēķis joprojām nav noguris no shēmošanas. LNT ir bijuši dažādi īpašnieki — te pašmāju bāleliņi, te — ar saknēm ofšoros. Piemēram, neviens no mums nekad tā arī neuzzinās, vai aiz kādreizējo formālo īpašnieku Harija Beķera, Egila Radziņa un Jāņa Āža vārdiem slēpās vai neslēpās visnotaļ prominenti, bet nemaz ne tik cienījami Latvijas puiši. Un tāpat arī šoreiz — nu nav pārliecības, ka — bums! — kāds brīnums! — priekšvēlēšanu laikā LNT nopircis pats shēmotājs Ēķis! Tiesa, ir jau nesen mums tāds gadījums bijis, kad Mediju namu iegādājās paši nama „kolektīva pārstāvji” — Armands Puče, Lilita Seimuškāne un Uldis Dreiblats. Arī droši vien sirdsšķīsts darījums priekšvēlēšanu gadā. Un droši vien, ka nemaz nav saistīts ar kādas Latvijas piejūras pilsētgalvas interesēm. Droši vien, ka nemaz.

Un tagad „kolektīva pārstāvis” Ēķis. Tas pats, kas joprojām apmeklē tiesu, kas meklē skaidrību digitālgeitas lietā — kurš no pašmāju puišiem tad īsti gribēja valsti apkrāpt. Jurģis Liepnieks te savulaik atklāsmes brīžos cītīgi publiski klāstīja, ka aiz ofšorīgās pastkastītes firmas ar Kempmayer vārdu stāvējis tas pats Ēķis un vēl visiem labi zināmais toreizējais ierindnieks Šķēle.

Lai nu kāda reputācija ir kombinatoram Ēķim, bet skaidrs ir viens — viņa LNT nekad nav bijusi uzskatāma par objektīvu un neatkarīgu mediju, un tāda tā nebūs arī tagad — pēc īpašnieku maiņas. Lai vai kas to būtu nopircis. Jo Ēķim, kā izskatās, vienmēr ir bijis jāatstrādā savu „biznesa partneru” nauda un caur televīziju jāpumpē tautas smadzenēs tāda informācija, kāda Ēķim un viņa partneriem tajā konkrētajā brīdī ir svarīga. No objektivitātes — ne smakas, ne asakas!

Nu lai atceramies jau hrestomātisko Lemberga zvanu Ēķim: „Hallo! Sveiks, Andrej! Mani te vajā prokuratūra. Būtu labi, ja es varētu tiešajā ēterā uzstāties. (..) Nu, bet tu varbūt paseko līdzi, ja, lai tur netīšām neapbižo mani tagad, zini.” Un Ēķis bija viesmīlīgs LNT namatēvs — nāc, Aivar, un runā, ko gribi, mani žurnālisti tevi netraucēs! Objektivitātes paraugs, nenoliedzami.

Pēc pirkuma Ēķis izpaužas jau atklātāk: “Es nespēlēšu lielo demokrātu — man pašam ir sava pārliecība. Atbalstīšu tās partijas, kas būs tuvas maniem uzskatiem par to, kā Latvijai kļūt par plaukstošu valsti. 2,2 miljoni iedzīvotāji — tā ir viena pilsēta, un ir elementāri padarīt cilvēkus bagātus.” Jā, viens tāds pilsētas sakārtotājs jau mums pirms nepilna gada uzradās — ar Ķengaraga rūdījumu apveltīts nu klusā centra un drīzumā — Jūrmalas iemītnieks. Un Ēķis ir konkrēts: „Jā, man patīk, ko dara Šlesers. Katru reizi, kad sēžos lidmašīnā, saku viņam paldies. Man patīk cilvēki, kas var lepoties ar darbiem, ne pļāpām. Es cienu Šleseru. Par draugu viņu nevaru nosaukt, jo mūsu ģimenes savā starpā nedraudzējas, bet es esmu par viņu un atbalstīšu viņu, ja viņš ko darīs Latvijas labā.” Andrejam nekādu pretenziju neesot arī pret to, ko Saskaņas centrs un Ušakovs dara Rīgā, arī Tautas partija pamatā visu darot pareizi, bet ar ZZS gan nekas neesot skaidrs — „vienu dienu tur, otru — te”. Nu bet Vienotība gan — pilnīgi garām.

Paldies, Andrej, ka Tu kā medija īpašnieks (vismaz formālais) skaidri un gaiši pasaki, kuriem politiķiem simpatizē. Tad skatītājs varēs vērot Ēķa TV un pats svērt un mērīt, vai Ēķa simpātijas dominē ēterā un kā Ēķa TV stāstīs par tiem, kas Andrejam nepatīk (vai varbūt nav izdevīgi viņa&Co (polit)biznesam). Protams, nekad jau nevar būt pārliecināts, ka viss ir tieši tā, kā lielais shēmotājs stāsta. Tāpēc — acis un ausis vaļā, vēlētāj/LNT skatītāj! Andrejs nav demokrāts. Andrejs ir vienkāršs latvju puisis, kas, visticamāk, kā jau tas mūsLatvijā parasts, izmanto mediju, lai kruķītu politbiznesu un ar tā palīdzību pelnītu naudu sev un saviem korišiem.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (23) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 30.11.2010 22:24
bēdīgi ir skatīties kā ēķis nodarbojas ar sava personīgā kulta veidošanu. Pēc būtības viņš ir absolūts sociopāts. Bet, gan jau pienāks tas brīdis, kad viņš pats izlidos caur savu dupsi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Uldis 23.03.2010 08:31
Dita Arāja - vislielākā Latvijas demokrate, jo viņu demokratijas pamatā ir pareizas Vienotības ideoloģiskais un Džordža Sorosa finansiālais atbalsts no Providus, kas padara Ditu par visneatkarīgākiem un visobjektivākiem ekspertiem! Visi parejie pēc definicijas ir zagļi un korumpētie shemotāji.

Tikai tie, kas saņem naudiņu no Sorosa fonda nav korumpētie, bet gan cinas par godīgumu, taisnīgumu.

Sorosa fonds, Providus, Politika.lv un Delna, kā arī vēl 1000 NVO finansētas no Sorosa fonda - jūs esat godīguma paraugs, es pat nevaru iedomāties, ka Latvijai ta paveicas ar tik godīgiem un neangažētiem cilvēkiem, kas mūsu tautai skaidro Sorosakratijas principus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 16.03.2010 22:53
Mazā sorosīde atkal dusmojas. Nu neizdosies visiem piebāzt galvu pilnu ar saviem globālās identitātes mēsliem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


palīgā!!!!! 16.03.2010 15:19
man ir jānodod ziņa Vienotības cilvēkiem, bet nezinu, kā. Ceru, ka šo kāds izlasīs. Nu netaisiet tik idiotiskas kļūdas kā šodien, palaist uz āru ziņas, ka varētu lozēt Vienotības valdes priekšsēdētāju. Jūs vispār apjēdzat, cik infantili un stulbi tas izskatās parastam pilsonim/-ei???? Pat par formālu amatu jūs nespējat vienoties! Tak uzrakstiet mesidžu tiem, kas tur ir pie kloķiem, ka cilvēki jau rēc(smejas) vai bēdājas - t.sk.atbalstītāji kā es.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


gt 15.03.2010 16:41
Pilnīgi atbalstu "autores" teikto. Ko dara kalējs, kad nokaitētam dzelzs gabalam jāpiedod vajadzīgā forma? Viņš kaļ, kamēr dzelzs ir karsta. Un, ja viņam ir palīgā labs "piesitējs - uzsitējs", tad darbs uz priekšu iet ātrāk. Bet... Ir viens bet. Āmuru sitieniem jābūt mērķtiecīgiem un vajadzīgajā vietā. Ja tiks bliezts tikai uz to pusi, tad čiks vien iznāks. Un patreiz, lasot komentārus, šķiet, ka ne tik reti tiek bliezts tikai uz to pusi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Autorei 15.03.2010 00:55
Paldies, Dita! Pilnībā /bet ar grūtu sirdi/ piekrītu. Var "apbrīnot" daudzu cilvēku lētticību gadu gadiem, un reizēm šķiet, ka pat šodienas pagrimums viņiem nav atvēris acis. Bet balsstiesības diemžēl ir arī šiem lētticīgajiem muļķiem, un tieši viņi jau ir tie, kurus ar dažādu stendzenieku, ķibildu, liepnieku, meļņiku palīdzību centīsies apstulbināt ēķveidīgie šleseristi un šķēlisti. Saskaņiešiem šajā ziņā vieglāk - viņu elektorāts paliek nemainīgs /plus vēl "apbižotie" latvieši/. Ko darīt, lai tauta tomēr atjēgtos? To, ko darāt Jūs, Dita! Skaidrot, skaidrot, skaidrot - neatlaidīgi un regulāri, jo tas ir vienīgais ceļš kā izvest Latviju no šī zaņķa. Paldies vēlreiz!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> NRA 14.03.2010 17:52
Nervozitāti kādreizējās valdošās bandas locekļos var saprast, reitingi ir pagalam, pagalam kritiski zemi. Ventspils trubas kabatas avīzē šorīt Krautmanis atkal bļaustās -- Latvijas radio, viņaprāt, esot kļuvis par Vienotības ruporu. Manu personu viņš ir piesaucis ar vārdiem "slavenais Sorosa fonda mediju programmas vadītājs." Sorosa fonda mediju programmas vadītājs es neesmu bijis vismaz 15 gadu garumā, bet patiesība jau Krautmanim un Atkarīgajai ir vajadzīga tikpat ļoti, cik sunim blusas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 14.03.2010 10:26
Manuprāt Ēķim vienkārši urīns galvā sakāpis. Jau kādu laiku izklausās, ka viņš jūtas tā kā īpašāks un gudrāks par pārējiem pingvīniem. Skrien ap koku, Andrej! Paķer līdzi arī Mamikinu un Grūtupu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


mb 14.03.2010 10:21
Ēķis- “Es nespēlēšu lielo demokrātu — man pašam ir sava pārliecība."
-----------------
Ko viņš ar to pasaka? To, ka viņam ir sava pārliecība un nav nekāds lielais demokrāts. Tas nozīmē, ka viņam uzspļaut uz manu pārliecību. Arī Tavu, ja kas.
Būsi neērts Ēķim, mazums kas, neiepatiksies ko runā vai kā izskaties, draudzējies ne ar to, un tā saucamās LNT Ziņas un 900 sekundes kā bulterjers sāks Tevi dzenāt, noriet un tādā garā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis 14.03.2010 00:15
>>> Nu bet pats jau pareizi pateici ideoloģiju nevis partiju. Diena arī aizstāvēja ideoloģiju, nevis kādu konkrētu partiju un lielākoties pieslējās mazākajam ļaunumam, pie tam nevairoties šo mazāko ļaunumu ari kritizēt.
=======
Ja mēs rūpīgāk ieklausītos tajā, ko saka A.Ēķis, tad izrādītos, ka arī viņš atbalsta nevis partiju, bet gan noteiktu ideoloģiju. T.i. atbalsta LPP/LC nevis tīri personisku simpātiju dēļ, bet gan tādēļ, ka tas, ko dara LPP/LC labi saskan ar A.Ēķa biznesa interesēm. Tas varbūt ir slikti priekš pilsoniskas sabiedrības, jo sabiedrības informēšanā nepietiek paļauties uz dažu cilvēku gaumi. Kaut arī tie daži cilvēki būtu tik talantīgi kā Ēķis vai Stendzenieks.

No otras puses, šāda LNT un TV5 attīstības tendence varētu būt arī priekšvēstnesis pozitīvām pārmaiņām ilgtermiņā. Tendence rāda uz to, ka tradicionālie elektroniskie mēdiji vairs nevar pastāvēt "klasiskā veidā" - t.i. piedāvāt redakcionāli neatkarīgu saturu un pelnīt ar komerciāla satura reklāmām. Ir jāizvēlas deģenerēts biznesa modelis - t.i. mēdijam ir jākļūst par viscaur paklausīgu rīku politbiznesmeņu rokās. Kas savukārt slikti iespaido izglītotākās un aktīvākās sabiedrības priekšstatu par šo mēdiju - un sašaurina turpmākās manevra iespējas.

Domāju, ka tas ir savā ziņā arī labi - jo var pamudināt Latvijas komercreklāmu veidotājus vairāk iepazīties ar YouTube, Google AdWords un citiem pasaulē pazīstamiem risinājumiem. Protams, A.Ēķis varēs turpināt veiksmīgi spēlēt arī šajā jaunajā elektronisko sakaru līdzekļu tirgū - bet viņam tur vairs nebūs milzīgo priekšrocību, ko dod tiesības uz televīzijas apraides frekvencēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

NRA 13.03.2010 22:00
Latvijas Radio ēters tiek piesārņots ar visbrutālāko viena politiskā spēka propagandu. Dažbrīd, klausoties LR pirmo programmu, rodas iespaids, ka raidījumi notiek no Vienotības partijas biroja, vai arī otrādi – ka Vienotība ir pārcēlusies dzīvot uz Latvijas Radio namu un tur pat nakšņo.
LC/LPP, TP, ZZS vai TB/LNNK Latvijas Radio uzmanības lokā nonāk tikai kopā ar šmucspaini, slavenais Sorosa fonda mediju programmu vadītājs Kārlis Streips šīs partijas gāna pēdējiem vārdiem, un tā tad ir tā neitralitāte un ētika. Caurām dienām vietā un nevietā tiek citēti vieni un tie paši korupcijas eksperti un politologi, kas tarkšķ kā šujmašīnas un kam ir viena fiskāla un ideoloģiska izcelsme – Sorosa fonda korporatīvais tīklojums, bijušajai Dienas redaktorei Sarmītei Ēlertei pietuvinātās aprindas. Radio tagad ir Pravdas vietā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

meitenīte > Predicador 13.03.2010 16:17
Ēķim jau nekas cits neatliek, jo, pat ja viņš pieslietos Vienotībai, tā jau tomēr viņu neglābtu no cietuma. A uz Šlesi var cerēt ;) Turieties, Dita Arāja, Jūs esat malace, ir jācīnās pret šo degradāciju. P.S.un vēl ziņās stāsta, cietumā švaka virtuve, nepietiekamas porcijas - man arī uz turieni nepavisam negribētos. Un vispār - taisīt patriotiskas filmas, tajā pašā laikā cenšoties nozagt savai nabadzīgajai Tēvzemei digitāl-miljonus, tas ir zemiski, sorry. Nožēlojami. Kā Grauba un viņa lieliskā, superintelektuālā sieva var pīties ar tādu mēslu?????

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Predicador 13.03.2010 09:59
Viss tas tā ir. Autore tikai piemirsusi, kā LNT pirmo "jauno laiku" sākumā rādīja "dokumentālās filmas" par to, kā Repše staigā pa Kundziņsalu un dara visādas citas labas lietas, kas nu nekādi nebija reklāma.

Vēl viena lieta. Pirms iestāšanās ES Ēķis pilnīgi atklāti paziņoja, ka aģitēs "par", un darīja to ar'. Vai EK pārstāvniecība arī ir Ēķa "biznesa partneris"?

Ēķim gluži vienkārši piemīt spēja noteikt valdošos vējus un laicīgi pieslieties uzvarētājiem. Par labu cilvēku tas viņu nepadara, bet par izdzīvotāju - gan.

Tātad, ja Ēķis saka, ka Vienotība ir garām, tas nozīmē, ka viņa deguns saka, ka Vienotība izgāzīsies kā veca sēta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andrejs_272,34 12.03.2010 23:52
Autorei taisnība. Un nevajag to mēģināt apgāzt ar demagoģiskiem argumentiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edgars 12.03.2010 19:25
meinhardt

Nu bet pats jau pareizi pateici ideoloģiju nevis partiju. Diena arī aizstāvēja ideoloģiju, nevis kādu konkrētu partiju un lielākoties pieslējās mazākajam ļaunumam, pie tam nevairoties šo mazāko ļaunumu ari kritizēt.
Bez tam lielākoties lielākajā daļā valstu mēdiju laukā ir līdzsvars. Eiropā palielam katrā valstī ir viena liela konservatīva avīze un viena socialdemokrātiska tad pa kādai liberālai un neatkarīgai, bet Latvijā visi saka ka ir neatkarīgi, bet tā īsteni neatkarīgi ir varbūt tikai TV 3 kam nestāv aizmuguras nevieni vietējie bāleliņi...

Atskaitot varbūt to pašu FOX arī visi ārvlalstu mediji kuri ir pozicionējušies nevairās pakritizēt arī "savējos" un lai nu ko bet objektīvitāti saglabā un tur nav LNT tipa sižeti, kur 50-60% gadījumu tiek nointervēts tikai vienas puses politiķis x un viss

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris, bet pavisam cits 12.03.2010 18:56
kas tie tādi, kas šeit saklabinājuši tik absurdus komentārus? Ja mūsu cilvēki ir tik stulbi, tad varbūt tiešām normālu valsti šī tautiņa nav pelnījusi. Arājas kundze un pārējie godprātīgie žurnālisti, JŪS ESAT MUMS VAJADZĪGI! Cik tas ir baigi, ka Latvija pilnīgi brauc pa burbuli arī demokrātijas kvalitātes ziņā. Daudz domāju - nu, kāpēc tā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ak vai 12.03.2010 17:59
Kā saprotu, tad autores sāpe ir par to, ka LNT neesot "objektīvs un neatkarīgs medijs". Ja tā, tad man autori ir žēl, jo, manuprāt, cik ilgi vien Latvija būs demokrātiska valsts, autorei šī sāpe sāpēs.
Būtu interesanti uzzināt, vai pēc autores domām Latvijā vipār ir kāds medijs, kurš saskaņā ar viņas kritērijiem ir "objektīvs un neatkarīgs". Un ja ir, tad kurš!?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ginta arājas kundzei 12.03.2010 17:27
Bet kā var tā liekuļot? Vai tad nepietiek ar TV3, LR, LTV ziņu dienestiem???
Kāpēc tad Jūs nerunājat par viņu simpātijām, kas ir diezgan skaidri redzamas?
Kas uztur CD, kāpēc Streips partijas, izņemot Vienotības satāvdaļas sauc par bandām utt?
Vai šodienas 100.panta žurnālistu izvēle nelieciena par PR JL?
Esiet tik laipna mēģiniet atbildēt uz šiem jautājumiem, pirms kritizējat Ēķi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sandra 12.03.2010 17:25
es patiesi un no sirds brīnos, ka kāds Ditas A. subjektīvos komentārus vēl uztver nopietni. nu, nevajag. visas šeit lasāmās publikācijas to apliecina

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 12.03.2010 17:19
Cik derdzīgi šo visu lasīt!
Kāds farizejisks satraukums par objektivitāti kāda privāta medijā, ja visi valsts "sabiedriskie" mediji pārgājuši pilnīgā kalpība Borata biksīšu partijai. Ja jau Arāju tas vairāk kā apmierina, tad būtu pakaunējusies vērt vaļā šmaulīti citā situācijās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


meinhardt 12.03.2010 17:11
Tomēr ir arī atšķirības - Amerikas laikraksti pārsvarā aizstāv ideoloģiju un nevis tieši partiju un tās politiķus un tāpēc var sagaidīt arī kritiskus vārdus par politiķiem. Latvijā ir otrādi - tiek aizstāvētas personības un ideoloģija vispār paliek neskaidra.

Tam ir savi iemesli. Pirmais ir partiju finansēšana - mazie ziedotāji nav aizsargāti pret diskrimināciju politiskās pārliecības dēļ. Ja latvietis ziedotu kaut vai 25LVL Saskaņas Centram, tad viņa vārds parādītos KNAB un katrs darbadevējs caur Google varētu redzēt. Otrkārt - vainīgi ir eksperti, kas paši fokusējas uz personībām un nav spējīgi aplūkot problēmas vairāku ideoloģiju kontekstā. Nedalīts atbalsts JL krīzes risinājumuam ("savādāk tāču nav iespējams krīzi risināt") parāda vai nu ekspertu itelektuālo nabadzību (tiem trūkst informacijas par pasaules attīstīto valstu pieeju krīzes risināšanā) vai arī pērkamību (iekšējo cenzuru, utt.). Kamēr nemainīsies minētās lietas, tikmēr Latvijā būs lieliska vide korupcijai un par tiesisku un labklājības valsti varēs aizmirst, to pierāda kaut vai šie divdesmit gadi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 12.03.2010 16:57
un ko dita saka par citas dienas iipashniekiem? :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


meinhardt 12.03.2010 16:51
Ditas Arājas raksts parāda, cik tālu un tālu vēl Latvijas 'ekspertiem' augt. Amerikā katrs zina, ko var sagaidīt no The New York Time un ko no Washington Post un kats zin, kādu politiku un dažreiz - kādu partiju - abas katrs no laikrakstiem aizstāv. Droši vien citi zinošāki var pievest piemērus arī no ASV telekanāliem un tāpam no Britu, Vācu, Zviedru u.c. mēdiju tirgus.

Jautājums ir par detaļām - kādā veidā mēdija identitāte un ideoloģija tiek uzturēta - šajā gadījumā caur īpašnieka spiedienu. Tas var būt nav labākais veids, bet tomēr ir risinājums.

Tās ir vecās Dienas sētās ilūzijas, ka laikrasts var būt objektīvs un neatkarīgs no partijām vai ideoloģijas. Tā nemēdz būt, šīs ilūzijas parast sēj stingri pozicionējušās organizācijas, kas nevēlas vai nevar savu pozīciju argumentēt, bet viedokļu ciņā izmanto nekorektus paņēmienus. Kur tas noveda - tas ir labi redzams - vecā Diena ir iznīkusi un Cita Diena pastāvīgi atliek savus plānus, jo trūkst naudas - tātad arī pieprasījuma.

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja