«Sausais likums» partiju finansēšanā 1

Diena, 14.01.2004.

Iesaki citiem:

Gads vēl nav lāgā sācies, bet Latvijas Pirmā partija (LPP) jau saņēmusi pārmetumus par izmaiņām partiju finansēšanas likumā. Izvērtējot izskanējušos pārmetumus, jāsecina, ka tie balstīti uz emocijām, nevis loģisku situācijas un LPP piedāvāto priekšlikumu analīzi.

Rudeni daudzi politiķi un partijas aizvadīja trauksmainā gaisotnē — Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) gatavoja politisko organizāciju finansiālās darbības pārbaužu rezultātus. Satraukumu pastiprināja skaļās publiskās diskusijas par Zaļo un Zemnieku savienības finansēs konstatētajiem pārkāpumiem. KNAB veiktajā pārbaudē pārkāpumus konstatēja vēl vairākām partijām — gan opozīcijā esošajai Tautas partijai, gan ārpus parlamenta esošajai Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, gan arī valdošajai partijai Jaunais laiks. Partijām nelikumīgie ziedojumi bija jāatmaksā. Skaidrojumi un komentāri par pārkāpumiem bija dažādi, minot pārpratumus, partiju finansēšanas likuma nepilnības, vai uzmanības novēršanas nolūkā uzslavējot KNAB darbu. Tomēr fakts paliek fakts — visas šīs partijas bija pārkāpušas likumu, bet tā pārkāpšana ir sodāma.

Pārbaužu rezultāti par LPP bija likumsakarīgi — partijas finansiālā un saimnieciskā darbība notiek atbilstoši spēkā esošajiem likumiem. Joprojām uzskatām, ka likumam jābūt nevis deklaratīvam normu apkopojumam uz papīra, bet izpildāmam.

Pilnu Dienas rakstu lasiet šeit

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
jenefee mike

To create a such kind of article is really amazing,I daily read your blogs and give my announcement for that here this article is too great and so entertaining.
Dewajoker.com
www.dewajoker.com
Dewa Joker.com
Dewajoker.com
www.dewajoker.com

Saistītie raksti