Atslēgvārdi:

Šaubīgie gadījumi sestdienās un svētdienās 2

Ir laiks apskatīt trīs visspilgtākos šaubīgos gadījumus, kas plašsaziņas līdzekļos parādījās pirms vēlēšanām sestdienās un svētdienās. Protams, ikviens bloga lasītājs aicināts izteikt savu vērtējumu, par tiem, vai tajos var saskatīt iespējamās slēptās reklāmas pazīmes?

Iesaki citiem:
Skele(1)

1. „Dziedošās ģimenes” (LNT, 22.08.2010.)

Šovs, kura veidotāji žūrijas komisijas sastāvā ik nedēļu aicina sabiedrībā zināmus un ar mūziku saistītus cilvēkus. Neskatoties uz to, ka priekšvēlēšanu laikā medijiem tomēr būtu jāatturas no deputātu kandidātu „veiksmīgas” atrādīšanas vēlētājiem, šī šova veidotāji laikam dzīvoja ārpus politiskajām kaislībām, un aicināja tādus mūzikas pazinējus, kuri kandidē 10. Saeimas vēlēšanās. Tā 22. augusta šova žūrijas krēslus deldēja Ieva Akuratere („Vienotība”), 5. septembra raidījumā – politisko partiju apvienības „Atbildība” deputāta kandidāts Arvīds Platpers, bet 26.septembrī – apvienības „Par Labu Latviju” pārstāvis Vents Armands Krauklis. Tiesa raidījumos viņi savus politiskos uzskatus nepauda, bet papildus publicitāti deputātu kandidāti guva.

Kritēriji:

- Partijas vai deputāta kandidātu logo, attēlu, vizuālu elementu parādīšanās, ja tam nav saistības ar konkrētās programmas, raksta pamattēmu, rubriku, formātu;

- Sižets ar partijas vai deputāta kandidāta piedalīšanos parādās laikā, kad programmā nav paredzēts, vai programmās, kuru saturs nav precīzi definēts.

Raidījuma fragments:

http://www.youtube.com/watch?v=Y3X4XaVcvyE

2. Andris Šķēle: Mēs atjaunosim valsts ekonomisko neatkarību (Brīvā Daugava, 04.09.2010.)

Politiskā reklāma, kur norāde, ka to apmaksājusi apvienība, ne visai skaidri redzama.

Kritērijs

Apzīmējums “apmaksāta politiskā reklāma” parādās tikai raidījuma beigās, ir grūti vizuāli identificējams un ir proporcionāli daudz mazāks vai nemanāmāks.

Fragments:

3. „Eirokokteilis” (Star FM, Eirokokteilis, 11.09.2010.)

Saruna ar Eiropas Parlamenta deputātu, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" premjera amata kandidātu Robertu Zīli. Minētais kungs runā ne tikai par satiksmes un transporta nozares aktualitātēm, bet pauž arī savu nostāju šajos jautājumos. Tiesa, raidījuma sākumā viņš netiek pieminēts, kā apvienības premjera amata kandidāts, taču raidījums publicitāti politiķim nodrošina.

Kritēriji:

- Pseidonotikums. Medija vai sabiedrisko attiecību darbinieku radīts notikums, kam nav sociāli politiskas aktualitātes, kam nepiemīt t.s. ziņu vērtības, kas veidots, lai deputātu kandidāts vai partija gūtu publicitāti medijā.

- Deputāta kandidāts tiek izmantots kā kāda notikuma/procesa/problēmas vienīgais/galvenais komentētājs, raksturotājs/pārstāvis (netiek pamatots, kādēļ tieši deputāta kandidāts ir uzskatāms par labāko notikumu komentētāju).

Raidījuma fragments:

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

rex 20.10.2010 10:47
par kuru youtube materialu ir runa.?? domaju, ka deputatau kandidatu paradishanas visados svetkos un taja eirokokteili, tomer butu javerte rupigak....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vecis 20.10.2010 01:07
Kārtējais SC okupantiskais parazīts. Taj;a youtūbes video neredzēju nevienu politisku mājienu. Pēc tava "politologa" domām kandidātiem butu jāsēž bunkurā un nedēļi pirms vēlēšanām nevarētu no šamā rādīt seju ārā. Interesanti, kas ir autors šim bligam.

Citi autora darbi
V

suņupuikas 1 Autors:Reklāmu novērotāji