INSTITŪCIJAS. Sāk veidot institūcijas, lai īstenotu valsts politiku nacionālo attiecību jomā

1991. gada pavasarī izveido Nacionālo lietu departamentu, kura uzdevums ir izstrādāt un sadarbībā ar dažādām institūcijām īstenot valsts politiku nacionālo attiecību jomā. Laika gaitā departamenta statuss un loma aizvien samazinās un tā darbības noslēgumā Nacionālo lietu nodaļas galvenais uzdevums ir valsts piešķirto dotāciju sadale nacionālo minoritāšu organizācijām.

Iesaki citiem:
Institucijas
Foto:bertuz

1991. gada aprīlī ar Ministru padomes lēmumu izveido Nacionālo lietu departamentu, kura galvenais uzdevums ir izstrādāt un sadarbībā ar dažādām institūcijām īstenot valsts politiku nacionālo attiecību jomā, lai veicinātu šo attiecību harmonizāciju, kā arī sekmētu uzticēšanos nacionālajām organizācijām un saprašanos starp tām. Departaments nav pakļauts nevienai ministrijai, un tajā strādā vairāk nekā desmit darbinieki.

1992. gada janvārī departamentu likvidē un Tieslietu ministrijā izveido jaunu Nacionālo lietu departamentu. 1993. gada septembrī departamentam piešķir nodaļas statusu un, mainoties tieslietu ministriem, arvien samazina arī darbinieku skaitu. Nacionālo lietu nodaļa galveno uzmanību pievērš sadarbības veidošanai starp valdību un mazākumtautību biedrībām, to kultūras un izglītības pasākumu finansiālajai atbalstīšanai no valsts budžeta līdzekļiem un sadarbībai ar ārvalstu organizācijām starpetnisko attiecību jomā.[ 1 ]

1999. gada nogalē valdība izdod rīkojumu, ka, sākot ar 2000. gada janvāri, Nacionālo lietu nodaļas funkcijas tiek nodotas Naturalizācijas pārvaldes kompetencē.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi