Saeimas debašu monitoringa projekta Izaicinājums pilsoniskajai līdzdalībai analītiskais ziņojums

Šodien PROVIDUS laiž klajā Latvijas mediju un Saeimas debašu monitoringa projekta "Izaicinājums pilsoniskajai līdzdalībai" Analītisko ziņojumu. Aicinām mediju pārstāvjus un citus interesentus apmeklēt ziņojuma prezentāciju plkst. 11.00-13.00, PROVIDUS birojā Alberta ielā 13, 6. stāvā (lielajā zālē).

Iesaki citiem:

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS aicina apmeklēt Latvijas mediju un Saeimas debašu monitoringa projekta "Izaicinājums pilsoniskajai līdzdalībai" Analītiskā ziņojuma prezentāciju. Projekta mērķis ir nostiprināt minoritāšu un nevalstisko organizāciju tiesības uz redzamību publiskajā telpā un uz līdzdalību politiskajā procesā, kā arī pievērst uzmanību neiecietības gadījumiem medijos un Saeimā. Ziņojumā tiks apkopoti un analizēti monitoringa rezultāti par 2007. gadu.

Monitoringa gaitā PROVIDUS pievērš uzmanību politiķu un viedokļu līderu izteikumiem, kā arī politikas un likumdošanas iniciatīvām, caur kurām var notikt pilsoniskās līdzdalības ierobežošana, mēģinot panākt sabiedrības grupu (minoritāšu, NVO un citu) izslēgšanu no publiskās telpas.

Saeimas monitorings aptver Saeimas planārsēdes un likumdošanas iniciatīvas.

Pētnieki uzskaita arī gadījumus, kad, vēršoties pret sabiedrības grupām un oponentiem, deputāti savās uzstāšanās pārkāpj Saeimas Ētikas kodeksu. Mediju monitorings aptver laikrakstus "Diena", "NRA", "Latvijas avīze", "Telegraf", "Čas", "Vesti segodņa" un "Rītdiena".

Projektu atbalsta Atvērtās sabiedrības institūta Think-Tank Fund.

Ziņojuma prezentācija notiks otrdien, 22. janvārī, plkst. 11.00-13.00, PROVIDUS birojā Alberta ielā 13, 6. stāvā (lielajā zālē). Papildus informācijai lūdzu sazināties ar projekta vadītāju, PROVIDUS pētnieci Mariju Golubevu (maria@providus.lv, tālr. 703 9251).

 Zinojuma teksts (791.87 KB)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!