Atslēgvārdi:

Krūtis ir/nav seksam 21

Izskaidrot, kādēļ sabiedrībai ir pieņemami skatīt kailas vīrieša krūtis, bet ne kailas sievietes krūtis, nav vienkārši. Sievietes krūtis rada konkrētas izjūtas, emocijas un tās nepakļaujas likumiem - tām mūsu prātā piemīt erotiska, intīma vērtība. It kā.

Iesaki citiem:

Pagāja samērā ilgs laiks, kamēr es spēju formulēt savu viedokli par feministisko kustību FEMEN. No vienas puses, viņas runā par dzimumu līdztiesību un sieviešu tiesībām, tomēr no otras puses viņas to dara kailām krūtīm, tā izmantojot savu ārējo izskatu mērķu sasniegšanai, pievēršot uzmanību un izmantojot visuresošo sieviešu seksualizāciju. Mediju ziņas ir pilnas kailu krūšu, nevis saukļu un man šķiet, ka viņas neviens neuztver nopietni. Manuprāt, tādā veidā mērķis nav sasniedzams.

Noteikti arī būsiet pamanījuši, ka parasti FEMEN protesta akcijas beidzas ar sieviešu arestu, jo viņas publiski ir rādījušas kailas krūtis. Tas ir interesants aspekts. Kāpēc kailas sieviešu krūtis publiskajā telpā ir kas nepieņemams? Galu galā, komercializēti produkti ar kailām sieviešu krūtīm ir absolūti pieņemami. Žurnālu plauktus pārpludina kailas sieviešu krūtis. Preces kailu krūšu formā un izskatā ir atrodamas nevis intīmpreču veikalos, bet teju jebkurā produktu kategorijā. Un nesakiet man neko par precēm ar vīriešu dzimumlocekļiem - tādas ir, tomēr to apjoms nav salīdzināms ar krūšu preču apjomu. Pavērojiet paši:

Tas, ka ir pieņemami redzēt kailas komercializētas krūtis-produktus, bet absolūti nepieņemami - sievietes krūtis, kas viņai pieder, ir absurds. Sievietei pieder tiesības uz viņas kailajām krūtīm un, ja viņa tās vēlas izrādīt publiski, viņai uz to ir ne mazāk tiesību kā žurnālam Klubs.Kāpēc tāds apjoms ar krūšu precēm man šķiet raksta vērts? Tāpēc, ka produkti, kuri sastāv tikai no vienas sievietes ķermeņa daļas, samazina sievietes vērtību un jēgu līdz šai ķermeņa daļai. Tas leģitimē daudzos vīriešos uzskatu par to, ka sievietes vērtība slēpjas viņas krūšu lielumā.

Lekcijā par bērnu audzināšanu interneta laikmetā sanāca daudz runāt arī par dzimumaudzināšanu internetā, ar kuru sastopas zēni. Šādas preces jauniem vīriešiem sūta ziņu, ka sieviete=krūtis un lielas krūtis=forši. Nemaz nerunāsim par to, kādas krūtis jauni vīrieši uzskata par 'normālām'. Salīdzinājumam - google meklētāja atbilde uz to, kas ir krūtis un projekts, kas dokumentē parastu sieviešu krūtis.

Visi šie piemēri mums pasaka vienu - krūtis ir domātas seksam, tām ir erotiska funkcija.Man šeit gribas protestēt - jebkura cilvēka ķermeņa daļa var būt paredzēta seksam, savukārt krūtis primāri tomēr ir domātas nevis seksam, bet gan bērna barošanai. Es saprotu, ka mūsdienās runāt par to, ka krūtis tiek izmantotas šai funkcijai šķiet nepiedienīgi. Vērot sievietes, kas atklāti ar krūti baro bērnu publiskajā telpā, šķiet sociālo normu pārkāpums. Kāpēc? Man tomēr šķiet, ka krūts izmantošana bērna barošanai ir kas daudz dabiskāks, nekā peles paliktņa-krūts izmantošana ikdienas darbā.

Sabiedrības apsēstība ar krūtīm, to lielumu, izskatu un formu savukārt noved pie tā, ka sievietes ikdienā visu laiku sevi monitorē - vai manas krūtis ir pietiekoši lielas un skaistas? Pubertitātes periodā lielāku stresu rada krūšu augšanas gaidas, nevis akadēmiskie sasniegumi. Kad sieviete ir pieaugusi un viņas krūtis (ar lielu garantiju) neatbilst tam standartam, kuru mums uzspiež tādas preces un skaistuma industrija, rodas domas un nepieciešamība pēc ķirurģiskas iejaukšanās. Ne velti krūšu palielināšanas operācijas ir vienas no populārākajām operācijām visā pasaulē.

Protams, apsēstība ar krūtīm ietekmē arī cilvēku seksuālo dzīvi - vīriešu uzskatu, ka krūtis ir galvenais faktors, lai sieviete būtu seksīga, kas sievietēs, kurām ir mazas krūtis vai nav krūšu pēc krūts vēža operācijas, rada uzskatu, ka viņas nav skaistas un. Bailes zaudēt krūtis ir viens no iemesliem, kādēļ sievietes nereti baidās no krūts vēža pārbaudēm vai ārstēšanas. Jo būt bez krūtīm ir nebūt sievietei, kas, protams, nav taisnība.

Šodien, ejot mājās no darba, pavērojiet ielas un vides reklāmas un veikalu plauktus. Cik viena vakara laikā seksīgas kailas vai puskailas krūtis Jūs redzēsiet? Bieži vien bloga lasītāji darbojas kā slepenie aģenti, sūtot man rakstus, filmas, video, fotoattēlus, kuri mani varētu interesēt. Šoreiz man ir aicinājums - pievienojiet komentāros vai sūtiet man reklāmas/preces, kuras ir par krūšu tēmu. Epasts - curika@providus.lv vai twitter (@curiha).

P.S. Rakstā izmantoti attēli no portāliem www.gudriem.lv, www.kleoo.lv, www.ssexystyle.lv, www.expresshop.lv, www.gizmos.lv, www.aio.lv, www.e1.lv, www.neoshop.lv

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (21) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Mr.Raitis

Krūtis ir/nav seksam...
kāaa nav ...bet ja to ..ok ok... tad ir jāaaaaa un man ir labi...

Tmp author
Mr.Raitis

tev ir vārdi..āaa nepareizi? tas ir mans stils...
kāaa bet Latviešu valodā raksta tāā ...
tā jūs visi sakāt un klanat skolotājai galvu... ka viņa saka tā ir ...
A ko es daru saku nēee pie velna gramatika man patīk šadi...
2..pie vlena tevi un tavējos 1. es viņu ienīstu...
bet dzīves gaitā es esmu katu kur bet tu esi ...jāaa
jo esmu ...visi kopā ražotājs nevis patērētājs ...
jāaa mēs ražojam tas kas nav bijis....
yooo es rulēju es tev patīku ...
tu esi ...sex..jāa man galvā sex sievietes sievietes ..jāaa
Kas ir?
man patīk sievietes esmu redzējis daudzas....Fanātiķe nelien ..
manas SEx sievietes nav lētas prostututes,,,jāaaa ...
gudras atapīgas un jāaaa sex.....

Tmp author
Mr.Raitis

- vai manas krūtis ir pietiekoši lielas un skaistas?
un kas tev galvā algebru zini....

un sīs vēl...
viņas runā par dzimumu līdztiesību un sieviešu tiesībām, tomēr

jāa rakstīju izdzēsās ok.... tomēr ..es neesmu leātais puika ..skatos ne tikai uz sieviešu augumu sex un lielo dekoltē ...bet viņas gudrību ... ko viņa un kā parāda ..tas ir dārgs ..jo redzi tu sieviete nesaproti kas ir kas ..un pa daudz reklāmas ..ko tu arī nesaproti...
Jo redzi tev vajag... ok..hi-hi....
viņai ir gabeļu telvizija / internets ..atsēldz to ... un jautā sev kas es esmu...
un ko es zinu un saprotu no ša visa ..iepriekšeja informācijas klāsta...
jāaa neko...

Tmp author
777

tikpat labi var sūkstīties par to, ka dzimumorgāni cilvēkiem neaug uz pieres, tādējādi apgrūtinot laimes stāvokļa sasniegšanu un cerēt uz šīs dabas kļūdas novēršanu nākotnē.

Par to, ka ne viens vien apzinās šo problēmu, liecina frāze no pilsētas folkloras: "kaut tev p... uz pieres izaugtu!"

Tmp author
graiksts

Drusku jau tāda "matu skaldīšana" sanāk. Sievietēm pašām nāvīgi patīk ka uz viņām skatās, ka novērtē, ka iekāro, utt. Tas tā kā nu nebūtu nekāds jaunums. Daudz interesantāks ir jautājums, kāpēc sievietes ar kailām krūtīm uz ielas apcietina? Kā šādi likumi rodas? Ne jau tāpēc ka likumdevējs (visticamāk vīrietis) būtu pēkšņi izlēmis, ka nē, vairs uz plikiem čičiem nelūrēs.
Tad kāpēc?
Varbūt, lai sociāli justos šķīsts un tīrs? Tad ko, šis vīrietis uzskata, ka vēlties redzēt sievietes krūtis ir nešķīsti un netīri? Izklausās pēc tūkstošgadīgas baznīcas mācības, vai ne?
Varbūt uz šo visu ir jāskatās drusku plašākā versijā, saprotot, ka seksuālā dziņa ir tikpat spēcīgs instinkts kā ēst, gulēt, izdzīvot un manupulēšana ar šo instinktu notiek visos laikos. Mēs esam piedzimuši vecākiem, kuru vecākiem sekss notika tumsā, jo citādi varēja, ptfu, ptfu, ptfu, ieraudzīt ko nepieklājīgu. Viens no skaistākajiem cilvēku savienības aktiem gadsimtiem ir ticis nonicināts kā netīrs, kā kaut kas bez kā nav iespējams iztikt, taču ko labāk slēpt un izlikties, ka nekā tāda nav. Varbūt nav brīnums, ka pēdējā gadsimtā erotizācija burtiski uzsprāgst, jo ir jāiedzen nokavētais, jāizmēģina viss ko var izmēģināt.
Grūti piekrist Lindai, ka sieviete tiek pazemota, "izgriežot" tikai viņas krūtis un noliektot uz plaukta. Cummon, tas ir drusku pārspīlēti. Sievietes tāpat "izgriež" fallu un dara to kopš aizlaikiem. Bet vai tāpēc viņas ir uzskatījušas vīrieti TIKAI par objektu ar kura palīdzību realizēt savu auglību????

Tmp author
RīgasPartija E.Puķe

Problēma, ja to par tādu uzskatam, radās kopš intensīvas smadzeņu skalošanas, pēdējos 20 gadus, izmantojot seksualitāti ,kā vērtību un instrumentu, jebkādu produktu pārdošanai. Normāla seksualitāte ,bez šaubām ir vērtība un dzīvības nepārtrauktības balsts, bet egoistiska ir tās izmantošana par merkantīlu instrumentu. Kapēc sieviešu krūtis? Vienkārši ,jo ir slēptas, kā aizliegtais auglis. nojaušu, ka līdzīga interese varētu būt tautām ,kur tiek slēpta sievietes seja un nulles interese uz sieviešu krūtīm ciltīs ,kur tās netiek piesegtas, līdzīgi vīriešu. Jautājums vai ko zaudējam, vai iegūstam ,aizvien vairāk atsedzoties,komercializējot un vulgarizējot savu seksualitāti?
Edvīns Puķe http://www.facebook.com/Atmoda

Tmp author
Ivars Aņins

Uzskatu,ka tadēļ atkailināšanās sabiedrībā ir apzināti aizliegta ,lai radītu vīriešu pastiprinātu interesi par atkalinatu sievietes ķermeni un otrādi.Pēc principa ,ja kautkas ir aizliegts,tas tikai
pastiprina interesi.Kā arī E.Puķe minēja, ka tautām kas staigā kaili nepastāv šāda veida interese par kailu pretējā dzimuma pārstāvi,jo viņiem staigāt kailiem ir ikdienas norma.

Tmp author
Guntars

Sveiki Linda. Redzi šis jautājums vispirms ir cilvēka identitātes jautājums.
Ja identitāte ir nepareizā(pareizā ir Dieva radītāja dota)tad visas šīs pasaules kroplības ļoti "sit" pa cilvēku apziņu un cieņu, kas savukārt rada tā saucamos sabiedrības stereotipus par dzimumiem un tā saucamo (nepareizo) cīņu par(nepareizo) līdztiesību.
Tā vietā ir jāatgriežas pie patiesās identitātes Dieva definētās...

Tmp author
investors

Ne vienmēr un ne visas tiesības obligāti jāizmanto. Apšaubāmas vērtības pienesums šim portālam un aizdomas, līdz vēlēšanām jāiztiek ar lētiem un sliktiem rakstiem.

Tmp author
Nibiru

Kāpēc sieviešu krūtis nevis vīriešu? Nu varbūt tādēļ, ka tās ir auglības simbols? Varbūt tādēļ, ka vīrieši ar savām krūtīm neko tādu nedara un nevar? Varbūt tādēļ, ka sievieteir sieviete un vīrietis ir vīrietis?
Un mēs ne tuvuneesam vienādi, mums tādiem nevajag būt un tas ir labi!
Nožēlojams gan ir tas feminisms, un tēmas bezgala dumjas!

Tmp author
ES

Visi ir ieciklējušies uz kvantitāti. Ja sievietei ir kāds 2. numurs, viņai jājūtas mazvērtīgai, bet, lūk, 5.- tas ir oho! Par skaistumu un samērīgumu visi piemirst. Jā, tādam raženam lauku meitietim, kas vienā rokā nes kartupeļu maisu, bet otrā- dzērāju vīru, 6. numurs piestāv ļoti labi. Bet tādai slaikai Rīgas niedrītei melones lieluma bumbas sagādās vien īslaicīgu popularitāti un kumpu muguru. Skaistums ir samērīgumā nevis daudzumā. Arī mazas krūtis, ja vajadzēs, paaugsies un dos tik daudz piena, ka pat pāri paliks, par to var neraizēties. Labi, ka šāda domu apmaiņa tiek rosināta, jo amerikāņu pieeja mašīnām (jo lielāka, jo labāka) pēc degvielas cenu celšanās ir pārsviedusies uz sieviešu krūtīm.
Bet par reklāmas vai lozungu novietošanu pareizajā vietā- uz kailām krūtīm- tas nav nekas jauns. Vecais joks, ka sievietei, lai aplaupītu banku, nav jāvelk maska galvā- pietiek atkailināt krūtis. Un lai arī visi zina, ka neko tādu un neko jaunu neieraudzīs, bet tik un tā acis būs kā piekaltas. Dabu nepieveiksi...

Tmp author
Vališevska

Cik labs raksts! Es tieši par to esmu domājusi, skatot pirmatnējo cilšu sieviešu bildes vai video - viņām nudien atkailināt krūtis nešķiet nekas nepieklājīgs.

Tmp author
Statistiķis

Parasti modernā zinātne visas teorijas pamato ar konkrētiem faktiem un pētījumiem. Tikai par sieviešu "līdztiesību" parasti runā ar faktiem neoperējot. Vai tad tik grūti noskaidrot tās sievietes, kuras jūtas laimīgas un ar dzīvi apmierinātas (un arī citi tās par tādām uzskata) un ar statistiskām metodēm noskaidrot, kas ir viņu apmierinātības pamatā un kāpēc citas sievietes uzskata, ka viņas ir laimīgu sieviešu paraugs. Nu neticas man, ka tās sievietes no Femen kustības ir tas paraugs, kurām vairums sieviešu gribētu līdzināties un sev tādu dzīvi novēlētu. Diemžēl tas pats laikam sakāms par vairumu šo feminsma vai genderisma sludinātāju. Nu kaut kā acīs duras viņu nenoslēpjamā neapmierinātība, lai ko viņas pašas teiktu. Var jau būt, ka kļūdos un man tikai rādās. Nezinu.

Tmp author
Agita

FEMEN kustība organizē savus topless protestus pret sekstūrismu, seksismu etc sociāliem un reliģioziem aizspriedumiem. Attiecīgi var secināt ka tas ir tas ar ko viņas ir neapmierinātas. Vai no Statistiķa komentāra būtu jāsecina ka viņš ir apmierināts, respektīvi, atbalsta sekstūrismu, seksismu etc, un ka citas sievietes, kuras neiet ielās, arī atbalsta minēto?
Kaut neeju ielās, daru savu darbu, dzīvoju savu dzīvi, aktīvi neprotestēju pret idiotiju, tajā skaitā lielākā vai mazākā mērā atkailināta sievietes ķermeņa (un tā daļu) izmantošanu reklāmas un gadžetos, pilnībā atbalstu tās sievietes kuras par savu nodarbi ir izvēlējušās protestēšanu. Paldies viņām par to.
Un atsevišķs paldies Lindai par to ko viņa dara. Viņa to dara arī manā vietā. Ļoti ceru ka manas meitas meitas dzīvos sabiedrībā kuras vīriešu daļai līdztiesības jautājums būs pašsaprotams, tātad noņemts no "dienas kārtības".

Tmp author
Vērotājs

Interesanti, ka visas šeit minētās preces ir iegādājamas tikai tajās valstīs, kas spērušas platus soļus pretī autores proponētajai feminisma ideoloģijai. Nevienā valstī, kur valda tradicionālais dzimumu modelis (teiksim, islāma valstīs) šādas mantiņas veikalos nevarētu parādīties. Autorei būtu jāpozicionējas, ko tad viņa īsti grib? Vai atcelt dabisko dzimumtieksmi vai arī to iegrožot kaut kādā mērā, kā tas gadu simteņiem ir darīts? Te nav nekādu vidusceļu - vai nu vai nu. Tā kā Curikai jāpadomā - vai turpināt pelnīt, atstrādājot bagātu sponsoru doto naudiņu vai arī izbeigt sevi mānīt ar iedomātām viltus mācībām.

Curika
Linda Curika

Skatīt atsauci raksta beigās: visas preces iegādājamas Latvijā. Islāma valstīs ar seksa patēriņu ir vēl lielākas problēmas - cilvēktirdzniecības jomā tieši islāma valstis ir līderes (http://1.usa.gov/X5DYaQ), pasaulē visbiežāk seksu un porno meklē Irānā. Mans viedoklis nav, ka tagad mums visiem jābūt tīriem un šķīstiem, tomēr uzskatu, ka man ir tiesības runāt par to, ka šāda pieeja veicina, ka uz sievieti sabiedrība un vīrietis skatās kā uz lietu, kuras vērtību nosaka, piemēram, krūšu lielums.

Tmp author
Jānis Skagalis

Man patiik sievietes kruutis.Cik saprotu,vairumam viirieshu patiik sievieshu kruutis.Pastaav ciesha saistiiba starp sho patiku un beernu baroshanu.
Cita lieta-kruuts izmeeri .Kaadas kruutis no dabas ir dotas,taadas ir labas.
Piemeeram ,viirieshiem, ir raksturiigaak demonstreet savu locekli.
apskaties gribu.lv galerijas.Tur nav nekaa iipashi kompromiteejosha,taa ir parasta dzimumtieksme.
Un tikpat dabiski ir ruupeeties par beerniem.Tas tik labi mums shobriid neizdodas.

Tmp author
Kāds

Ja nu kāds pateiktu, ka arī vīrieši pārdzīvo par savu izskatu, līdzīgi, kā sievietes par krūtīm. Ja nu kāds pateiktu, ka dažādas preces tiek veidotas falliskā formā, lai tās varētu pārdot. Ja nu kāds pateiktu, ka vīrieši filmās un internetā arī tiek seksualizēti. Ja nu kāds pateiktu, ka sekss ir neatņemama sabiedrības sastāvdaļa, turklāt tā skar lielāko daļu no mūsu dzīves sfērām, kas seksualitāti padara viegli pārdodamu. Sākot no salīdzinoši sarežģītām mārketinga konstrukcijām - ja tu brauksi ar šo mašīnu tad atstāsi veiksmīga un pārtikuša vīrieša iespaidu, līdz pavisam vienkāršām - šim peles paliktnim ir uzzīmēti pupi. Bet tas jau nav cēlonis, cēlonis ir tas ka cilvēki ir seksuālas būtnes (ne tikai sievietes), kas vēlas būt seksuālas, kas vēlas braukt ar mašīnu, kas palielina iespēju būt seksuāli aktīvam, vai iegūt krūtis, vai krūšu muskuļus ar vienu un to pašu mērķi. Ja nu kāds pateiktu, ka tas nav necessarily slikti...

Curika
Linda Curika

Tu nav jābūt 'kādam' - tas viss ir pierādīts un vispārzināms fakts - no dzimumu stereotipiem cieš tikpat labi sievietes, kā vīrieši. Tomēr sievietes vairāk, jo uz viņām spiediens no apkārtējās vides ir lielāks. Un tas ir slikti, jo apgrūtina cilvēku dzīvi, rada ierobežojumus sasniegt dzīvē to, ko viņi vēlas.

Tmp author
Kāds

"to, ko viņi vēlās" ir lielisks apzīmējums. Lielākā vai mazākā mērā to, ko mēs vēlamies veido sabiedrība, ar sociālo burkānu un pātagu palīdzību. Nebūs seksualitāte, tāpat vārēs atrast sasodīti daudz lietu, kuras sabiedrība uzspiedīs indivīdam. Tas ir tāds kā sociālās dzīves spožums un posts. Manā uztverē, valstij nevajadzētu šīs sabiedrības preferences, kas pelna burkānu - lielas krūtis, seksuālo orientāciju, politiskos un citus uzskatus utml. pārnest uz likumiem un aizsargāt ar valsts aparāta palīdzību, un tas jau būs labi. Ir skaidrs, ka atbrīvoties no sabiedrības burkāniem un pātagām attiecībā uz seksualitāti ir teju neiespējami, jo tas ir viens no cilvēka pamat-dziņiem (dziņa/dzinis sķiet vispareizākais vārds). Es domāju, ka teju neiespējami iztēloties sakarīgi funkcionējošu sabiedrības modeli, kurā nepastāv dažādi kritēriji pēc kā vērtēt citus cilvēkus, tostarp pretējo dzimumu pēc sabiedrībā pastāvošā priekšstata par seksualitāti.

Tmp author
puansons

Ar skaistām krūtīm vien vēl nepietiek,lai varētu sākties atbilstošs sekss.Vajadzīgi uzbudinošās feromonu smaržas,kurām ir attiecīgi uztveres receptori degunā.

Citi autora darbi