Atslēgvārdi:

Rīga bez Latvijas 28

Rīgas svētkos varēja brangi izpriecāties - ēšana, dzeršana, iepirkšanās un jautras izdarības vai ik uz stūra. Un tomēr kaut kā pietrūka.

Iesaki citiem:

Rīga svinēja savu dzimšanas dienu laikā, kad Latvija atzīmēja neatkarības de facto 20. gadskārtu. Bet Rīgas svētkos no šiem valstiski tik svarīgajiem svētkiem pat ne vāju atblāzmu nejuta. It kā Rīga nebūtu Latvijas galvaspilsēta. It kā Rīgas ielas un bruģi pirms 20 gadiem nebūtu Padomju armijas tanku ķēdes blietējušas. It kā Rīgas ielas nebūtu neatkarības atjaunošanas laika upuru asinīm slacītas. It kā Rīgas vēsturē nozīmīgākos vaibstus būtu savilkuši tikai viduslaiki un Albertiela pirms 100 gadiem, kad, starp citu, Latvija vēl bija cariskās Krievijas attāla, bet tomēr varai iekārojama guberņa.

Protams, Rīgas tēvam saskaņietim Nilam Ušakovam varbūt arī 1991. gada 21. augusts labākajā gadījumā neko neizsaka, bet sliktākajā (ticamākajā) raisa netīkamas izjūtas. Latvija atguva neatkarību. Žēl, ka neuzvarēja pučisti, ne? Žēl, ka Baltiju palaida brīvībā. Žēl, sasodīti žēl. Tāpēc Nils labāk izvēlas akcentu likt uz viduslaikiem. Drošāk. Viduslaikos stabili neviens Nilam neliktu beidzot izšķirties, vai viņš atzīst vai neatzīst to, ka PSRS okupēja Latviju. Un viduslaikos Rīgas ielas pēdoja svešu kungu zābaki. Kas bija latvieši? Paverdzināti dzimtļaudis savā zemē Baltas jūras maliņā, kur, Raiņa vārdiem runājot, Saule latvi sēdināja.

Nilam netīk runāt par okupāciju. Viņš izvairās. Nu, spriežot pēc Rīgas svētku scenārija, Nils izvairās arī no valsts svētkiem, kas godina Latvijas neatkarību. Bet, ja Nils spētu (un gribētu) padomāt mazliet dziļāk, tad viņam nāktos atzīt kādu pavisam netīkamu lietu. Proti, ja 1991. gada 21. augustā Latvija nebūtu atguvusi savu neatkarību, tad šodien Nils, visticamāk, nesēdētu Latvijas galvaspilsētas mēra krēslā. Arī Nilam Latvijas neatkarība ir nesusi labklājību, politisko pozīciju un augstu amatu. Tad kādēļ kaut pieklājības pēc brīvības de facto divdesmitgadē Nils Rīgas svētkos nevarēja izrādīt pateicīgu žestu šai valstij, kas viņam tik daudz devusi?

Nepateicība ir pasaules alga. Saskaņieši var jūsmot: "Naša Riga!" un "Naša Jurmala!" Var jūsmot, kamēr mēs vien viņiem to ļaujam. Un man nav atbildes, kad beidzot mēs savā garā kļūsim tik stipri, lai kā Raiņa Spīdola pateiktu stingri un reizi par visām reizēm: "Nevienam es Rīgas nedodu!" Visticamāk, tas jau nokavēts un Rīga un Jūrmala atdotas. Šogad Rīgas saimnieki ignorēja valsts neatkarības svētkus, bet kas sekos turpmāk? Nebrīnīšos, ja nākamgad par pilsētas svētkiem Nils oficiāli izsludinās 9. maiju. Tomēr tak "naša pobeda, naša Riga".

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (28) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

... 26.08.2011 08:29
Viens matains naciķradikāļu politikānitis saka "bet gan audzināšanai, ko varēja iegūt no vecāku sociālā statusa. Kas tie bija, atrodams rakstos" par Latvijas un Vidusdānijas universitāšu absolventu, kura vecāmāte un māte bijušas skolotājas un tēvs inzhenieris mikrolelektronikas rūpnīcā.
Politiskajā nomelnošošanā, tiešām, parastai cilvēcīgai godpratībai vietas nav.
Smird.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guntis Brencāns 26.08.2011 03:10
1.rindkopā: vairākkārtīgi izskanējis viedoklis par vēstures noklusēšanu un pirmsvēlēšanu alkās pēc iespējas vairāk balsu – vismuļķīgākais veids, kā nerisināt problēmas un nebakstīt s-du!
2.rindkopā: ne jau pašam N.U., bet gan audzināšanai, ko varēja iegūt no vecāku sociālā statusa. Kas tie bija, atrodams rakstos!
3.Naivums! Varbūt N.U. LV PSRS nākotnes vīzijās ir daudz augstākā amatā?!
4.…Varbūt tomēr mums pašiem jāpacenšas ne tikai atzīmēt sēras, bet arī svētkus, kas „klusināti” visu Padomju ēru? Cilvēki un jaunā paaudze par to maz zina!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> Andris 25.08.2011 18:23
Labāk pazūdi no šejienes, jo kuce tomēr esi un kāda vēl! Ditai paldies par trāpīgu analīzi. Rīgas svētku laikā nudien nekas par Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu nebija dzirdams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_ 24.08.2011 15:40
Ar prieku savu komentāru noslēgšu ar piecam izsaukuma zīmem, lai iepriekšējā tekstiņā kaut kripatiņa atbilstu realitātei

"...viņa komentāri satur ...apsaukāšanos..." ir klaji MELI !!!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel 24.08.2011 15:07
Ar Andri, Andri_, Andri_2 visās šīs valdzinošās personības izpausmēs nav īpaši vērts diskutēt - esmu par to pārliecinājies jau vairākkārt. Galvenokārt jau tādēļ, ka viņa komentāri satur tos pašus trūkumus, ko viņš pārmet citiem - apsaukāšanos, demagoģiju, piecu izsaukuma zīmju aiz vārda lietošanu, lai maskētu argumentu satura trūkumu u.t.t.

Bet, runājot par diskusijas būtību - latviešiem nevajag sev pārmest to, ka Latvija ir daudz nepilsoņu ka tie jūtas aizskarti, apvainoti, braukā ar Krievijas karodziņu mašīnās u.tml. nevajag pārmest sev to, ko tikai un vienīgi laiks pats saliks "pa vietām". Tas, no kā būtu jābaidās, ir pašu latviešu (ar to domājot 1918.gada Latvijas valstij lojālus cilvēkus) skaita samazināšanās - ja latviešu skaits sāks pieaugt (ļoti ceru), tad būs, kas svin valsts svētkus un atceras valstij būtiskus notikumus. Tad arī Rīgas mērs un viņa partijas biedrs, kas sola Biškeku un uzskata, ka Latvijā tiek realizēts aparteīds, neko nespētu padarīt vai ietekmēt.

Par nepilsoņiem vēl viens komentārs - nevienam nav aizliegts naturalizēties un kļūt par pilsoni. Tik vienkārši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 23.08.2011 21:14
Ne jau nu pirmā reize, kad politiķi "uzmet" vēlētājus vai neizpilda tādus vai citus solījumus. Acīmredzot, arī Panteļejevs tāds bija. Nu un tad? Es par viņu esmu sen jau aizmirsis. Manā toreizējā vēlēšanu apgabalā Iļģuciemā uzvarēja padomju vēsturnieks Jānis Dzintars, kurš pētīja latviešu sadarbību ar nacistiem (un 90-to gadu sākumā aizbrauca uz Krieviju).

Starp citu, Latvijas PSR Augstākajā Padomē tāds J.Dzintars nebija vienīgais - bija apmēram trešdaļa deputātu no deputātu frakcijas "Līdztiesība" - nu un par viņiem nobalsoja ievērojams skaits cilvēku. Varam, protams, tikai zīlēt - vai tie bija vēlākie pilsoņi, vai vēlākie nepilsoņi.

Bet, ja kāds uz savu valsti apvainojas tādu štruntu dēļ kā pāris eksāmeni par elementārām lietām (vai vēl jo vairāk - no sirds uzskata, ka PSRS laikos viņam esot bijušas "tiesības", kuras vēlāk viņiem atņemtas) - tad neredzu jēgu diskutēt. Cilvēkam ir tiesības uz savām emocijām. Viņš var apvainoties uz ko vien viņš vēlas, var uzskatīt savu dvēseli par pieķēzītu, ieslīgt depresijā - bet es tur neko nevaru palīdzēt. Es nevaru ielīst otra cilvēka galvā un iespaidot tur notiekošo ķīmiju.

>>> tad neredzu iemesla lepoties ar radurakstiem un iedzimtībā iegūtam privilēģijām (kaut kā vairs nav tie laiki, kad tas būtu gaumīgi). Un ko, starpcitu, galvaskausa mērāmais cirkulis saka par Jūsu "šķirni"? Laba?!
=====
Lietas būtība ir citur kur. Nepietiek pateikt, ka PSRS bija slikti un mēs esam baltie un pūkainie. Ir kritiski jāizvērtē pašiem savi kolaboranti - nu tie, kuri skaitās dzimuši pilsoņi. Arī ar sevi ir jāstrādā - lai mēs neuzvestos kā "padomju cilvēki".

Kad Vācijā notika denacifikācija - tā tomēr notika tādējādi, ka cilvēki PAŠI pārstāja izturēties kā nacisti - paši izmeklēja savu sirdsapziņu un izdarīja kaut kādus secinājumus; nevis vienkārši pateica, ka Hitlers bija ļauns, bet mēs visi esam perfekti.

Negatīvisms pret savu valsti, paaugstinātas pretenzijas (it kā visa pasaule mums būtu parādā), savas valsts un tās politiķu noniecināšana, nekonstruktīva kritika (kas nemudina cilvēku kļūt labākam) - arī no tā ir jātiek vaļā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 23.08.2011 21:07
Nezinu, kam te ir tīkami laiku pa laikam sajust pār galvu pāršvīkstam neapšaubāmas paštaisnības pilnu toni, ka vesels bars metas aizstāvēt vārda brīvību.
Atļaujiet taču to pašu brīvību arī Arājai ar viņas viedokli! Nedrīkst vai- nolādētā sorosiste?
Man kauns lasīt- ne jau tekstu, bet dažu komentāru gan.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_ 23.08.2011 18:33
(1) Jums ir švaki ar humora izjūtu vai apjēgu vārda "zona" daudzšķautņainībā.
(2) Esmu zilasiņu un baltā kaula Pilsonis, bet tā kā neesmu tīršķirnes kuce, tad neredzu iemesla lepoties ar radurakstiem un iedzimtībā iegūtam privilēģijām (kaut kā vairs nav tie laiki, kad tas būtu gaumīgi). Un ko, starpcitu, galvaskausa mērāmais cirkulis saka par Jūsu "šķirni"? Laba?!
Bet ieķēzīts dvēselē tika manām darba kolēģēm, kuras biju kā LTF grupiņas vadītājs saaģitējis balsot par Panteļejevu, kuras kopā ar mani priecājās par jauno Augstāko padomi, kuras cepa man pīrādziņus sagaidot no barikādēm, kuras kaunināja latviešu tēviņus par gļēvulību pucha dienā un dzina streikot (par to šajā portāla esmu stāstījis daudzkārt) - viņas to man apgalvoja. Un tieši vakar to raidījumā atkārtoja Marina Kosteņecka.
Jums ir pamats (vai varbūt lepnība) to apšaubīt?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis to Andris_ 23.08.2011 17:52
>>> 1) Brīvība pārvietoties zonā mums visiem ir bijusi vienmēr!
2)Cilvēkiem ar nepilsoņu pasēm tika ieķēzīts dvēselē.
=====
(1) Nepavisam nē. Vēl pirms 10-15 gadiem cilvēki stāvēja rindās, lai iegūtu vīzas īslaicīgiem braucieniem, teiksim, uz Vāciju vai Somiju. Arī manā iepriekšējā pasē bija Šengenas vīzas. AK arguments, ka pārvietošanās brīvība pēdējos 20 gados ir samazinājusies, galīgi neiztur kritiku.
(2) Es ne visai saprotu šī izteikuma statusu. Vai Jūs pats esat nepilsonis - Jums tika "ieķēzīts dvēselē"? Vai arī esat piesavinājies sev tiesības izteikties par to, kas notiek citu cilvēku dvēselēs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_ 23.08.2011 16:51
...Cilvēkiem ar nepilsoņu pasēm ir pārvietošanās brīvība ... zonā...
------------------------
1) Brīvība pārvietoties zonā mums visiem ir bijusi vienmēr!
2)Cilvēkiem ar nepilsoņu pasēm tika ieķēzīts dvēselē.
Un par to mani pārliecina atkal un atkal viens-divi teikumi no Marinas Kosteņeckas un Vladlena Dozorceva, bet nekad nepārliecinās 10 sējumu demagoģijas no baķkām, repšēm un ēlertēm (kura kāreiz vēl tajos laikos pat vēl līda iekšā PSKP).

Ja kādam būtu bijis kaut minimāls krikumiņš Goda, Prāta un Sirdskaidras attieksmes, pret Latvijai lojāliem VISIEM līdzcilvēkiem, tad varēja piemēram pasludināt vienu vai pusgadu termiņu, kad Latvijas pilsonību iegūtu ikviens, kurš svinīgi un publiski sola uzticību Latvijai.
Kaut vienu gadu tajos laikos, kad šāds solījums vēl bija tikai risks un pienākumu uzņemšanās, bez jelkāda merkantīla izdevīguma! Es ar lepnumu un pagodinājumu būtu laimīgs šo solījumu dot, stāvot blakus Dozorcevam un Kosteņeckai.

Vai šādi konkurenti uz deputātu krēsliem bija vajadzīgi baķkām un ēlertēm?! Vai pat trešās škiras "baķkas" un "ēlertes" šodien tiktu vēlēti un ievēlēti Saimā, ja pilsonība būtu visiem Latvijas iedzīvotajiem, kuri būtu svinīgi solījuši uzticību Latvijai 91-92 gadā?!
Esiet godīgs un atbildiet pats sev - un lūk Jums atbilde uz jebkuru viņu salkani ausekļaino demagoģiju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis to AK 23.08.2011 15:45
>>> Saskaņieši neapgalvo, ka Rīga vai Latvija piederētu tikai krievvalodīgiem. Autore, spriežot pēc tā, ka šeit vienīgo reizi rakstā lieto krievu valodu, nevēlas atzīt krievvalodīgos par līdzsaimniekiem. Kurš tad ir apdraudējums integrētai Latvijas sabiedrībai?
====
Te ir mazliet cits stāsts - par to, ka sovjetizētie cilvēki (kuru vidū ir gan latvieši, gan krievi) cenšas ieviest spēles noteikumus, kas ir izdevīgi viņiem un viņu sovjetu paradumiem. Jūrmalgeitas sarunas starp krievu uzņēmēju Germanu Milušu un daudziem pazīstamiem latviešu politiķiem bija šo paradumu koncentrēta izpausme. Nu un arī šobrīd Jūrmalas mērija ir iestigusi korupcijas skandālos, pilsētas domē notiek galma apvērsumi un deputātu aizstāvēšanās par kriminālām apsūdzībām, bet ne normāls pašvaldības darbs.

Runājot par Rīgu, paldies Dievam, neesam tik tālu vēl tikuši. Turklāt Rīgā liela daļa notiesāto korumpantu bija latvieši - bet arī viņu darbošanās stils ir faktiski padomju mantojums.

Starp latviešiem, krieviem, čečeniem, poļiem, ebrejiem un visiem citiem var atrast kopīgas vērtības un sasniegt kopīgus mērķus - protams, balstoties uz līdztiesības un savstarpējas cieņas principiem. Bet ar padomiskas ievirzes cilvēkiem gan nekādi kompromisi nevar būt. Tā būtu jauna diktatūra un jauns totalitārisms.


>>> Minēt, kas būtu, ja pučs izdotos, ir nepateicīgs uzdevums- minējumus nevar pārbaudīt. Bet vismaz autore varētu atzīt, ka "brīvība" simtiem tūkstošu "nepilsoņu" Baltijā atņēma Gorbačova sniegto iespēju balsot, ka tā ieviesa vīzu režīmu simtiem tūkstošu ģimeņu, kas tagad dzīvo dažādās valstīs...
=====
Cilvēkiem ar nepilsoņu pasēm ir pārvietošanās brīvība Šengenas zonā. Pārvietošanās brīvība 20 gados ir jūtami uzlabojusies - turklāt pilnīgi visiem. Komunistiskais režīms ar šo problēmu netika galā - viņi būvēja "Berlīnes mūrus" un dzelzs priekškarus.

Ja ir kādas problēmas braukšanai uz Krieviju - tad tas ir drīzāk jautājums Krievijas pusei. Kādēļ nav atrisināti vīzu atvieglojumi tiem cilvēkiem, kuriem tuvi radinieki dzīvo Krievijā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 23.08.2011 14:56
Žēl, ka neuzvarēja pučisti, ne? Žēl, ka Baltiju palaida brīvībā
----
Minēt, kas būtu, ja pučs izdotos, ir nepateicīgs uzdevums- minējumus nevar pārbaudīt. Bet vismaz autore varētu atzīt, ka "brīvība" simtiem tūkstošu "nepilsoņu" Baltijā atņēma Gorbačova sniegto iespēju balsot, ka tā ieviesa vīzu režīmu simtiem tūkstošu ģimeņu, kas tagad dzīvo dažādās valstīs... šie iemesli sarūgtinājumam nav nekas agresīvs.

Saskaņieši var jūsmot: "Naša Riga!" un "Naša Jurmala!" Var jūsmot, kamēr mēs vien viņiem to ļaujam
---
Saskaņieši neapgalvo, ka Rīga vai Latvija piederētu tikai krievvalodīgiem. Autore, spriežot pēc tā, ka šeit vienīgo reizi rakstā lieto krievu valodu, nevēlas atzīt krievvalodīgos par līdzsaimniekiem. Kurš tad ir apdraudējums integrētai Latvijas sabiedrībai?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


83 23.08.2011 13:11
Un man nav atbildes, kad beidzot mēs savā garā kļūsim tik stipri, lai kā Raiņa Spīdola pateiktu stingri un reizi par visām reizēm...
>>>>>>>>>>
Nu, tehniski tas ir iespējams - sarīkot kārtējus "...kapu svētkus", padejot, padzert aliņu, pasludināt kārtējo karu pret tumšajiem spēkiem. Stingri un par visām reizēm, bet vismaz reizi gadā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

83 23.08.2011 12:48
Un viduslaikos Rīgas ielas pēdoja svešu kungu zābaki
>>>>>>>
Pirms tam šie svešie kungi bija paspējuši dibināt šo pilsētu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_ 23.08.2011 12:34
Arāja izvirda četras rindkopas neizprovocētas agresijas, apšaubot Nila Ušakova morālās īpašībās, savārstot to no tukšām halucinācijām - un tas būtu diskusijas sākums, kuru neveicinās turpmāka "rakstītājas morālo īpašību apšaubīšana" ?!!!!
Ak Dievs, kāda divkosība un liekulība!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


cukurcālītis>Armands 23.08.2011 12:31
"Sākt apšaubīt rakstītāju morālās īpašības nozīmē padarīt neiespējamu jebkuru normālu diskusiju."

Prātīgi vārdi. Un nu uzminiet, kurš viena bloga ieraksta komentāru ietvaros sarakstījis šo te:

...Jūs, savukārt, esat ar aiznaglotām smadzenēm un tāpēc visnotaļ nožēlojams tips...Vai arī ejat uzsēsties uz īkšķa un kādu brīdi parotēt...Ja Jūs esat pietiekami liels āmurgalva...tad prāta spējas Jums acīmredzot ir ļoti, ļoti minimālas. Jauku Jums dzīvi, gļēvuli. Centieties nepakļūt zem autobusa...visi jau nevar būt apdāvināti, un par x acīmredzot to var teikt ar uzviju...gļēvulis, kas slēpjas aiz nika x...turpmāk x saukšu par dauni...šķiet, ka smadzenēs viņam ir visnotaļ liela biezputra...Jauku Jums dienu, daunīti...

Pareizā atbilde meklējama http://www.politika.lv/blogi/index.php?id=62227

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_ 23.08.2011 12:04
Liekulība, liekulība, liekulība !!!!
Šajā portālā, piemēram Streipa blogi (viņa paša, ne viltvārža), ir pilni ar jēlībām zem jebkāda gaumīguma.
Ja vēlaties, varu izveidot "sulīgāko" kopsavilkumu - un tas nekādā veidā netiek ierobežots.
Tikai un vienīgi norāde uz Arājas politisko tendenciozitāti un raksta sižeta izzīšanu no pirksta ir iemesls šai ārkārtējai neiecietībai pret manis rakstīto.

P.S. par IP "bloķēšanu" bija īpaši smieklīgi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_ 23.08.2011 12:04
Liekulība, liekulība, liekulība !!!!
Šajā portālā, piemēram Streipa blogi (viņa paša, ne viltvārža), ir pilni ar jēlībām zem jebkāda gaumīguma.
Ja vēlaties, varu izveidot "sulīgāko" kopsavilkumu - un tas nekādā veidā netiek ierobežots.
Tikai un vienīgi norāde uz Arājas politisko tendenciozitāti un raksta sižeta izzīšanu no pirksta ir iemesls šai ārkārtējai neiecietībai pret manis rakstīto.

P.S. par IP "bloķēšanu" bija īpaši smieklīgi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vārda brīvība 23.08.2011 12:00
Nekad nebiju iedomājies, ka šajā portālā tiek dzēsti netīkami komentāri un bloķētas IP adreses. Saprotu, ka te kādreiz ieklīst viltus Kārlis Streips ar patiešām rupjiem komentāriem, bet Andris nekad tāds nav bijis. Ditas Arājas komentārs Andrim (ja ir īsts) ir kliedzošs piemērs totalitārisma propagandai, kas labi redzams tādos portālos kā Ir.lv un izskatās tagad arī politika.lv. Esmu dziļi vīlies un nekad vairs tādu autori kā Ditu Arāju neuzskatīšu kā demokrātisko vērtību aizstāvi. Andra komentārs bija ļoti pamatots un tam pilnībā pievienojos.
Par tēmu. Latvijā plaši atzīmē 4. maiju un 18. novembri. Šogad šī diskusija par 21. augusta atzīmēšanu visticamāk saistāma ar to, ka 19. augusts tiek plaši svinēts Igaunijā, kas noteiktām aprindām ir šā brīža paraugs visam. Bet Igaunija nesvin savu 4. maiju (kad nu viņiem tas bija). Latvijā 21. augustu nesvin, jo mūsu npelns tur bija mazs. Viss izšķīrās Maskavā. Un autores vēlme piekabināt tam visam Ušakovu ir vienkārši tendencioza. Par ko pamatoti norādīja Andris, kura IP adresi par citāda viedokļa paušanu bloķēja. Bloķējiet vien arī manējo, jo autorei nepiekrītu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Dita Arāja - Andris_ 23.08.2011 11:42
Jūsu ieraksti tika dzēsti un Jūsu IP adrese nobloķēta, jo Jūsu komentāri bija rupji un diskusiju neveicinoši. Vārda brīvība nav absolūta - tai ir robežas. Mūsu mērķis portālā Politika.lv ir veicināt viedokļu apmaiņu un diskusiju par temata būtību, nevis dubļu mētāšanu un personisku apvainojumu izplatīšanu. Ar to, lūdzu, rēķinieties šodien un arī turpmāk.

Paldies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis 23.08.2011 11:38
Andris ir viens liels auns!

Ko tu tagad centies pierādīt?
Kaut kā esam pārāk aptikuši ar brīvu Latviju, vairs nespējam novērtēt, kas brīvība (cik jau nu to var saukt par brīvību).

Atķeries vecīt, tu dzīvo lieliskā valstī, kur tu vari (ir iespēja), protams ja gribi. Un ja negribi, tad tev nav lemts, un ja nav lemts tad vismaz nenievā to cilvēku darbu un uzdrīkstēšanos, kas tev ir dāvājuši šo iespēju.

Protams patētiski skan, bet tavs (kur viss gatavs nokrita no Maskavas) paties ir necienīgs izteikums.

Padomā vēl kādas ir tavas kā pilsoņa vērtības?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 23.08.2011 11:15
njaa, krievu internetaa ir pilns ar komentaariem par medvedeva un putina "varonjdarbiem", maaju spridzinaashanu, ar juurniekiem nogrimusho atomzemuudeni utml. un neviens pat nedomaa neko dzeest.
vai tik Providus kaadas programmas ietvaros nav viesojushies Baltkrievijaa? nu un atvedushi dazhus jaunievedumus...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_ 23.08.2011 11:07
Nomierinies, x - te tiek demonstrēta vārda brīvība tāda, kādu to vēlas (un ieviesīs, ja tiks pie teikšanas) mūsu kristāltīrības un tiesiskuma korifeji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 23.08.2011 11:01
dita, ko tu dzees to Andris_? no puchistiem noskatiijies?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_ 23.08.2011 11:00
Gūzma no pirksta izzīstu, žultī marinētu iedomu, halucināciju un fobiju.
Neauglīga, šķērma pašapmierināšanās.

Turklāt tieši pirms 10 gadiem Rīgai bija 800 un pučam 10.
Pēc 10 gadiem Rīgai būs 820 un "lielajam latviešu panākumam", kur viss gatavs nokrita no Maskavas, bez jebkādas šejienes līdzdalības, būs 30.
Lūdzu linku, kur Arāja pārmet toreizējo svētku organizatorei Rībenai un toreizējam mēram absolūtu "Svētā lielnotikuma" ignorēšu, jo arī pirms desmit gadiem Rīgas svētkos neko no tā nepieminēja!
Ak nav!?
Nu ja - saprotams, jo šīs jenotības politikāņu kājslaukas nolūks nav aizstāvēt "notikuma" atceri, bet noriet politiskos konkurentus.
Noriešanas iegansts nav no svara.

P.S. Īpašs sveiciens cenzoriem jau trešo reizi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 23.08.2011 10:29
taapat kaa pilnmeenes un Repshe, taa veeleeshanu tuvuma noskanjaas histeeriskaas autores blogaa paraadaas arvien vairaak ierakstu (kuros tiek nomelnoti V un tagad jau arii ZRP politiskie konkurenti).
kaapeec, dita, neko nepaarmet valdiibai, ka taa shogad neuztaisiija veerieniigus pasaakumus, atziimeejot neatkariibas de facto? kaapeec ne ar vaardu nepiemini, ka valdiibas riikotie pasaakumi nebija interesanti cilveekiem? kaapeec meties virsuu ushakovam, lai arii vinsh pat shajos sveetkos paruupeejaas par "apspiestajem latvieshiem" un uztaisa vinjiem lielisku lielkoncertu, kuraa piedalaas shiis tautas labaakie paarstaavji, dzied patriotiskaakaas un labaakaas dienas.

saprotams, ka tev ir dazhas fiziologjiskas iipatniibas, bet to jau nu vajadzeeja pamaniit, ka peec "krievu" naakshanas pie varas nekaadi laachi ar balalaikaam te nestaigaa. veel vairaak - galvaspilseetaa saakushi atziimeet, piemeeram, Jaanjus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands 23.08.2011 09:14
Domāju, ka te ir pie vainas arī dažādu tautību Latvijas patriotu ļoti pasīvais noskaņojums - tā kā vajadzētu atzīmēt 21.augustu, tā kā nevajadzētu. Un vai vispār Latvijas valsts mums ir vajadzīga, un vai ļaunie tautfrontiešu līderi nav mums mūsu valsti nozaguši.

>>> Visticamāk, tas jau nokavēts un Rīga un Jūrmala atdotas. Šogad Rīgas saimnieki ignorēja valsts neatkarības svētkus, bet kas sekos turpmāk?
=====
Dudajeva gatve būs labs kritērijs tam, ko grib darīt SC. Jo tas ir simbols, par kuru mums nav vienalga. Dž.Dudajevs ir viens no tiem virsniekiem, kuru dēļ Igaunijā 1991.g. janvārī izpalika asiņainie notikumi pēc Viļņas scenārija. Vai Saskaņas Centram būs svarīgi demontēt vienu no baltiešu neatkarības centieniem, aizbildinoties ar iedzīvotāju "neviennozīmīgo attieksmi".

Ja pārdēvēs Dž.Dudajeva gatvi, tad būs skaidrs, ka Rīgas videi gadsimtu gaitā raksturīga normāla multikulturālisma vietā ir stājies Krievijas parauga šovinisms. Interesanta arī N.Ušakova ideja ar čečenu dejotāju un brežņevlaika PSRS AP deputātu (M.Esambajevu) - sak, čečeniem ir jādejo tautastērpā, un nav jālien politikā.

J.Ādamsons (SC): "Es vienmēr esmu uzskatījis, ka ar baltās rases pārstāvjiem mēs kopējo kaut kādu viedokli vienmēr atradīsim. Mums ir kaut kur līdzīga mentalitāte, var būt dažādi uzskati, bet mums ir apmēram tā vērtību skala ir vienāda. Sabrauks šeit musulmaņi, jā, es nezinu ko mēs šeit darīsim…"

A.Šlesers (LPP/LC) - "Uzskatu – labāk lai te brauc un tērē naudu bagāti krievi, nevis Brisele pēc kāda laika uzspiež kvotu pieņemt savu tiesu bēgļu no arābu un Āfrikas valstīm, kurus mums nāksies uzturēt."

Z.Liepiņš (atbalsta NA): "Es negribu Rīgas centrā Mošeju! Esmu pārliecināts, ka uz šo tendenču fona mūsu tuvākie kaimiņi pareizticīgie liksies vēl pilnīgs saldais ēdiens"

Dažādi cilvēki ar teju vieniem un tiem pašiem vārdiem liek saprast, ka ksenofobija Krievijas gaumē - tas ir labi. Ka jāturpina vien tirgot uzturēšanās atļaujas "investoriem", ka mūs visvairāk apdraudot mistiski musulmaņu ekstrēmisti, kurus te lāga redzējuši neesam. Un pie velna ar Itas Kozakevičas un Rafi Haradžanjana mantojumu, ar nacionālo minoritāšu kultūras asociāciju centieniem veidot Latviju par tolerantu un apgaismotu Eiropas valsti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dima 23.08.2011 01:52
Dita! Ļoti precīzi!
Pat man tas likās dīvaini :)
Rīgā par Valsts svētkiem bija tikai dažas nejaušas "zīmes".. Redzēju Askoldu uzvalkā. Tad vēl strap šašliku galdiem dažus politiskās elites pārstāvjus. Cilvēki vēl prasīja - kāpēc viņiem baltie krekli? Kas notika?

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja