Reņģēdāji 3

Pirms dažiem, jāsaka vairākiem, gadiem vārdiski cīnījos pret izteikumu - šajā valstī nav kultūras. Toreiz skaļi neteicu, ka nav. Vai tad tā ir kultūra - dzīvot vecā dievināšanā, slavināšanā... Varbūt vajadzēja kultūru ieaudzināt tajās paaudzēs, kuru pārstāvji uz Latviju atbrauks tikai paskatīties kādu teātri un dziesmu svētkus? Ja vēl būs ko skatīties. Gan jau dziesmu svētki drīz apsīks, kas tad dziedās tajos koros, ja kordziedāšana tiek iznīdēta skolas gados. Teātros spēlēs lomas tie muļķi, kas citur nekur nav derīgi? Tāpat kā tajās daudzajās partijās? Un muļķu ir daudz, bezgala daudz, ar smukām drēbēm un skaistu makeapu muļķību nenoslēpt.

Iesaki citiem:

Reņģēdāju tauta. Ir, ir reņģēdāji. Tie reņģēdāju pārstāvji iedomājas, ka reņģēdāji ir tāpēc, ka ēd tās zivis, kuru jau esot par maz. Citi gan uzskata, ka reņģēdāji ir ne vien tiešās pārtikas uzņemšanas dēļ. Kaut vai - tagad arī "augšas" pievērsušās tam, ka visādus pabalstus un piemaksas cilvēki saņem par daudz. Pievērsušās tik tagad, kad jau cilvēku paaudzes sapratušas, ka būt mazdrošinātam ir valstiski izdevīgi. Nav no rīta jāceļas, jāmazgājas, jābrokasto, jāvelta savs laiks iešanai uz darbu, nav jāstrādā, darbā arī nav jāpusdieno... Algā par to visu saņem kādus 200 latus, mazdrošinātais, rupji rēķinot, saņem to pašu. Ne jau tīrā, plikā naudā ir tie 200 lati, bet apkure taču arī kādam ko maksā, tāpat mazdrošināto bērnu izglītība, palīdzētāju pārtikas pakas arī no gaisa par velti nekrīt. Bet mazdrošinātie nestrādā. Aizbildinoties, ka nav kur. Nav jau arī. Reņģēdāji jaunas darbas vietas neprot radīt, tik ēd reņges, pat jēlas.

Kas tikai nav dzirdēts par tā saucamajiem simtlatniekiem, kuriem vairs nemaksā mēnesī 100 latus. Bet, ja kapos, kur darbu imitē kādas 6 simtlatnieces, viena cita, kas par savu darbu nesaņem neko, tik kapu apkopšanas sajūtu, izdara vairāk nekā tās 6, kuras par kustēšanos saņem samaksu naudā? Kaut kas nav kārtībā. Kaut kas nav kārtībā, ja skolotājiem esot jāsaka bērnu vecākiem - dodiet saviem bērniem līdzi uz skolu prezervatīvus. Kaut kas nav kārtībā.

Kultūras arī nav. Reņģēdāji brīnišķīgi iztiek bez kultūras.
Dabas migla ir skaista. Ja ne rīt, tad parīt tā pazudīs. Aizmiglotās acis un prāts paliks. Un reņģēdāji laikam veidos savu kultūru. Vai to arī glabās, kā latvju dainas skapītī un grāmatu sējumos?

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

puansons 11.11.2011 18:49
Muhamedāņiem nepatīk,ja viņiem pasaka,ka viņu dievs ir švakāks par ebreju dievu.19.gs briti iedzina Šausmas palestīniešu pašnāvniekus,svinīgi ar izsmieklu viņus apglabājot iešūtus cūku ādās!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 07.11.2011 21:33
Jā, zelta lapas birst, sākas rudens depresija.....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 07.11.2011 20:30
Latvieši ir tauta, kura saka, ka ir dziedātāju un reņģēdāju tauta, bet dzied reti un reņģes ēd vēl retāk. Vēl viņiem nepatīk, ka saka, ka viņi ir kokos dzīvojoša tauta, bet tas ir gandrīz vienīgais, ko viņi mīl.
Latvieši ir tauta, kura ir brīva un neatkarīga vienreiz 1000 gados, revolūcijas vienreiz 100 gados, bērnus dzemdē vienreiz 50 gados, dzied vienreiz 4 gados, priecājas vienreiz gadā, bet pārējā laikā čīkst, domā par savu diženumu un noskauž tos, kuriem ir kaut kas kaut neliels sanācis.
Un vēl viņi mīl sēņot. Nez vai to darīs aizbraucēju bērni apmeklējot LR? Nebūs vairs sēņotāju tauta?

Citi autora darbi
Gunta 165x152

Mūža meža maldi Autors:Gunta Leona

Gunta 165x152

Ir jādara 1 Autors:Gunta Leona

Gunta 165x152

Mans zelts ir mana tauta 3 Autors:Gunta Leona