Atslēgvārdi:

Regulējamo nozaru attīstības vispārīgs izvērtējums Eiropas Savienības paplašināšanās kontekstā

  • Organizācija: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
  • Gads:2003
  • Valoda:latviešu

Pētījumā aprakstīts kā ES politika (likumdošanas normas) ietekmēs četru regulējamo nozaru attīstību: enerģētikas, telekomunikācijas, pasta un dzelzceļa jomu.

Iesaki citiem:

Jau pētījuma nosaukumā iekļautais vārds “vispārīgs izvērtējums” neļauj šajā materiālā meklēt kaut cik konkrētas atbildes par ES ietekmes sekām (cenu kāpumu vai samazināšanos), tā vietā iespējams iepazīties ar vispārīgu attīstības vīziju, kādas pēdas noteiktajās jomās varētu atstāt ES politikas attīstības tendences, piemēram, prasība pakāpeniski atvērt Latvijas pasta pakalpojumu tirgu brīvai konkurencei līdz 2009.gadam. Autori secina, ka tirgus liberalizācija būs izdevīgāka patērētājam, kas iegūs plašākas izvēles iespējas, lai gan pirmajos gados gaidāma tarifu paaugstināšanās, kas ne tik daudz saistīta ar pievienošanos ES kā ar pakalpojumu sniedzēju nepieciešamību ieguldīt infrastruktūrā.


Regulējamo nozaru attīstības vispārīgs izvērtējums Eiropas Savienības paplašināšanās kontekstā. Lapa: http://www.sprk.gov.lv/index.php?id=2044&sadala=228

Iesaki citiem:

Citi autora darbi