Šī ir pirmā tautas nobalsošana jau atjaunotās Latvijas Republikas vēsturē un notiek vienlaicīgi ar 6. Saeimas vēlēšanām. Šajā aptaujā vēlētājiem bija jāizlemj, vai akceptēt Pilsonības likuma grozījumus un atcelt tā dēvētos naturalizācijas logus, kā arī ļaut pēc vecāku izvēles Latvijas pilsonībā reģistrēt nepilsoņiem dzimušos bērnus.

Pirms balsojuma Latvijas sabiedrībā plaši tika apspriesti jūtīgie pilsonības jautājumi. Radikālākās „latviešu” partijas priekšvēlēšanu laikā vēlētājus baidīja ar to, ka „krievi nāk”, tāpēc „latvieti, nepadodies!”. Savukārt cilvēktiesību aizstāvji akcentēja, ka ikviens Latvijā dzimušais bērns ir pelnījis iegūt Latvijas pilsonību. Referenduma rezultātā ar nelielu balsu pārsvaru — 487 559 balsīm jeb 52,54% — vairākums iedzīvotāju nobalsoja par Pilsonības likuma grozījumiem.

Tā kā tautas nobalsošana notika vienlaikus ar parlamenta vēlēšanām, tad šis bija viens no visplašāk apmeklētajiem referendumiem. Tajā piedalījās 928 040 jeb 69,16% balsstiesīgo iedzīvotāju jeb 97,14% no tiem, kas piedalījušies iepriekšējās Saeimas vēlēšanās. (Saskaņā ar Satversmi, lai tautas nobalsošanu uzskatītu par notikušu, tajā jāpiedalās vismaz pusei no iepriekšējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos skaita).

CVK: http://www.cvk.lv/cgi-bin/wdbcgiw/base/base.vel7.sa3