Atslēgvārdi:

Reāla ilgtspēja virtuāliem projektiem: bezpeļņas tiešsaistes projektu pašfinansēšanas rokasgrāmata

Gads: 2003
Autors: Joanna Messing, Nicole Etchart, NESsT (Nonprofit Enterprise and Self-sustainability Team)
Izdevējs: Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS
Finansē: Atvērtās sabiedrības Institūta Informācijas programma
Valoda: Angļu

Iesaki citiem:

Rokasgrāmatas "Real Sustainability for Virtual Projects: A guide to self-financing for non-profit websites" mērķis ir palīdzēt sabiedrisko organizāciju vadītājiem stratēģiski plānot finanšu ilgtspēju, īpašu uzmanību veltot pašfinansēšanas izvēlēm un Interneta kā ienākumu avota izmantošanai. Finanšu ilgspējas jautājums ir pastāvīgi aktuāls visam bezpeļņas jeb nevalstiskajam sektoram, bet šobrīd sevišķi nozīmīgs Centrālajā un Austrumeiropā, kur “tradicionālie” donori (ārvalstu valdības un privātie fondi) pakāpeniski samazina finansējumu, to novirzot citiem pasaules reģioniem.

Rokasgrāmatā aprakstīti piemēri, kas balstīti uz autoru pieredzi darbā ar vairākiem bezpeļņas projektiem (tajā skaitā Sabiedriskās politikas portālu politika.lv) laikā, kad tie aktīvi pētīja iespējas dažādot savus finanšu avotus. Rokasgrāmata arī piedāvā darba lapas kā paraugus plānošanai un aprēķinu veikšanai.

Rokasgrāmatai ir 3 daļas:

  • Pirmā daļa iepazīstina ar trim piemēriem (case-studies), piedāvā sarakstu ar dažādām pašfinansēšanās idejām un izvērtē šo ideju pozitīvos un negatīvos aspektus.

  • Otrajā daļā aplūkoti jautājumi un problēmas, ar ko nākas saskarties sabiedriskajām organizācijām, izsverot savu gatavību izvēlēties un uzsākt kādu pašfinansēšanās projektu.

  • Trešajā daļā sniegti ieteikumi un kritēriji ideju analīzei, piedāvāts paraugs priekšizpētes (preliminary feasibility study) veikšanai un aprakstīti jautājumi, kas īpaši aktuāli Interneta projektiem.( Real Sustainability for Virtual Projects: A guide to self-financing for non-profit websitespdf) (PDF, 194 KB angļu val.)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi