Pūpolu svētdienā 12

Labvakar, lasītāji!

Šodien ir Pūpolu svētdiena, diena, kura ievada nedēļu līdz Lieldienām. Bībelē rakstīts, ka šajā dienā Jēzus iejāja Jeruzalemē, viņam priekšā ļaudis klāja palmu zarus (angļu valodā šī diena saucas palmu svētdiena). Šorīt Anglikāņu baznīcā gadījās kuriozs. Tuvojoties dievkalpojuma beigām, baznīcā ienāca vīrietis un sieviete. Koris dziedāja. Viņi apmierināti apsēdās. Koris beidza dziesmu. Mācītājs piecēlās, lai pateiktu atvadu vārdus. Cilvēki nebija pamanījuši, ka vakarnakt mainījām pulksteņus. Gadās arī tā.

Iesaki citiem:

Taču, tā kā notikušais man radīja smaidu, šodien vēlos piedāvāt "versiju" par bībeles tekstu, kuru pirms kādiem gadiem piedāvāja lieliskais britu komiķis Rouans Atkinsons. Skečā viņš attēloja mācītāju, kurš lasa no evaņģēlija. Lūk, ko viņš teica:

1. Un tajā trešajā dienā Galilejā notika kāzas, un tā tas notika, ka viss vīns bija izdzerts.
2. Un Jēzus māte teica uz to Kungu, "Viņiem vairs nav vīna." Un Jēzus teica uz kalpiem, "Piepildiet sešas ūdens tvertnes ar ūdeni." Un viņi tā izdarīja.
3. Un kad maltītes organizētājs pagaršoja ūdeni no tvertnes, tas bija kļuvis par vīnu. Un viņi nezināja, no kurienes tas nācis. Taču kalpi to zināja, un virtuvē viņi skaļi aplaudēja un teica uz to Kungu, "Velns parāvis, kā tu to izdarīji?" Un viņi tam jautāja, "Vai tu uzstājies arī bērnu viesībās?"
4. Un tas Kungs viņiem atbildēja: "Nē."
5. Taču kalpi no viņa neatkāpās un teica, "Bet, lūdzu, nodemonstrē vēl kaut ko." Un tāpēc viņš paņēma burkānu un teica, "Redziet šo, jo tas ir burkāns." Un visi, kas bija viņa klātbūtnē zināja, ka viņš stāstīja taisnību. Jo priekšmets bija oranžs. Ar zaļu virsmu. Un viņš pāri burkānam uzlika lielu sarkanu drānas gabalu, un tad viņš to noņēma, un raugi, viņam rokā bija balts trusītis. Un visi, kas bija viņam apkārt, bija pārsteigti un teica, "Šis džeks patiešām šo to prot. Viņam būtu jākļūst par profesionāli!"
6. Un tad viņi atveda cilvēku uz nestuvēm, kurš cieta no mazasinības, un viņi teica uz to Kungu, "Meistar, šis cilvēks ir slims ar mazasinību."
7. Un tas Kungs teica, "Ja man viss mūžs būtu jāpavada uz nestuvēm, tad arī es būtu diezgan slims no tā, ka man ir mazasinība."
8. Un viņus piepildīja līksme, un viņi sauca, "Kungs, tavas anekdotes ir tikpat labas, kā tavi triki. Nudien tu esi pilnīgs ģimenes izklaidētājs!"
9. Un tad pie viņa pienāca sieviete, kuru sauca Marija. Viņa bija redzējusi to Kungu un kļuvusi ticīga. Un Jēzus teica uz viņu, "Uzvelc balerīnas kostīmu un nogulies šajā kastē." Un tad viņš paņēma zāģi un pārgrieza viņu uz pusēm. Un atskanēja skaļa gaudošana un zobu šņakstināšana.
10. Taču Jēzus teica, "Ak jūs, kam ticība ir tik vārga!" Un viņš atvēra kasti, un raugi, Marija bija vesela. Un pūlis absolūti zaudēja visu saprātu. Jēzus un Marija dziļi paklanījās, un viņš teica uz sievieti, "Turpmāk tavs vārds būs Šarona. Jo tas ir labs vārds asistentei." Un tauta teica, "Mēs nekad neko tamlīdzīgu neesam redzējuši! Tas ir lieliski! Acīmredzot tu esi Dieva dēls!"
Ar to beidzas lasījums.

Jauku visiem vakaru!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (12) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mahris > Aivars K. 31.03.2010 05:03
Augsto kungu eksistence neizslēdz rīcību, tikai maina tās formu.
Streipa kgs pareizi norādīja, ka Latvija nevar turēt savu laika sistēmu, atšķirīgu no Eiropas.
Bet Latvija var - gan kā valsts, gan ar eirodeputātu starpniecību - ieteikt grozīt šo eirosistēmu.
Tikai - vai tas vajadzīgs? Negrozītāju protesti ir skaļi un daži (slavenais lāsts) izcili literāri noformēti. Tikai argumentācija mani nepārliecina.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars K. 30.03.2010 21:16
Vēl par laika maiņu.
Interesanti, kāpēc Jums, Kārli Streip, citu vēlme justies brīviem no augstāku instanču diktāta šķiet tikai ķērkšana? Man šķiet, ka Jūs līdz šim sevi tikāt pozicionējis kā liberāli...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis 30.03.2010 19:48
Nu jā, tie kuri gaidīs uz deus ex machina iejaukšanos, krītošas lidmašinas uz eņģelu spārniem izglābšanu, izšautas lodes novēršanu pirms tā trāp sirdij, visi tie gaidīs līdz pastara dienai. Tūkstošiem katru dienu pārdzīvo tik pat šausmīgas mokas, ja ne vēl daudz šausmīgākas kā Kristus ar naglam caur rokām un kājām .... tātad, ko var piedāvāt reliģija ... to iespeju, starp citu, pieņemt, samierināties ar neizbēgamo, zinot, ka nekas šajā dzīvē nemainīsies pats no sevis, un ka to varam pieņemt ar kaut cik mierīgu prātu lai ar to kas ir palicis, maz vai daudz, varam darīt ko vien varam un tā atrast mierīgu prātu.... jo ir vēl kas cits.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 29.03.2010 21:56
Bet ko man var piedāvāt reliģija? Muldēšanu, ka Dievs zina, kā labāk un ka tas katram uzliek tikai tik, cik tas spēj panest? Njā, bet kur ir tas mērķis cilvēku (jo runa jau nav tikai par mani)pataisīšanai par tā sacīt nastu nesēju ēzeli? Jo slims cilvēks labāks noteikti nekļūst. Vienīgais labums no manas slimošanas ir tikai tas, ka spēju labāk par vairumu tulkotāju tikt galā ar medicīniskiem dokumentiem, taču potenciālie klienti jau nevar iedomāties, ko var savārīt nejēgas, turklāt kāpēc iedomāties viņiem, ja to arī redaktori nespēj iedomāties un projektu vadītāji?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 29.03.2010 21:50
Es, piemēram, it kā piederu cilvēkiem, kas ļoti bieži mēdz pievērsties ticībai, taču nekam citam, kā zinātnei nekādi nesanāk, lai gan arī tā ir nepieciešama krietna deva ja ne klasiskas ticības, tad uzticēšanās noteikti, īpaši man, kā cilvēkam, kura slimība ir tik mazpazīstama, ka nekad nevari būt drošs, ar ko beigsies pavisam vienkāršas lietas. No otras puses, lai arī ar ko tās beigsies, dakterīši principā ir spējīgi reaģēt...,tā kā zinātne man ir piedāvājusi izskaidrojumu, kā arī konkrētu rīcības plānu. Jā, reāli izārstēt tās pārstāvji mani nespēs, taču, ja es dzīvotu normālā valstī, kur tiktu nodrošinātas regulāras veselības pārbaudes un iespēja veikt visas operācijas, lai cik tādas būtu nepieciešamas, pēc iespējas saudzīgāk, lai neriskētu, ka vērienīga ķirurģiska iejaukšanās ierosinātu nevēlamus procesus, tad dzīve būtu gluži laba....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva to Aivars V. 29.03.2010 21:42
Ticības vārdā ir sastādāts un vēl aizvien tiek sastrādāts milzumdaudz noziegumu. Kaut vai tāpēc, ka tā vērošana ne īpaši iedarbojas. Piemēram, uz ne vienu vien mācītāju, turklāt noteikti ne tikai katoļu- vienkārši viņu nodarījumi ir uzkrītošāki. Tāpat ir dažādi psihiski nelīdzsvaroti radījumi, kas, piemēram, pirmā septembra priekšvakarā spēj nožņaugt sievu un abus dēlus...vai arī nevakcinē bērnus, vai, piemēram, aizliedz bērnam iet skolā, šādi mazākais nenodrošinot attiecībai nepieciešamo saociālizāciju un viss tikai tāpēc, ka skolā, redz, mācot par seksu....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Luterānis 29.03.2010 21:14
Arī man ne viens nav pārmetis humora trūkumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Luterānis 29.03.2010 21:11
Streipa kungs - Jūs rakstāt - Bībelē raksta (par Jēzu) - Jūs tam neticat?
Un tas joks no Rovana Atkinsona - kur tur ir joks? (Tie taču ir meli)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Aivars K. 29.03.2010 17:12
Runa ir par Eiropas Savienības noteikumiem. Ja Latvija piepeši tos neievērotu, tad tajā būtu cits laiks, kā Igaunijā un Lietuvā, un tas nebūtu normāli. Nekāds cilvēka tiesību pārkāpums tas nav, un cilvēki, kuri apgalvo, ka tāpēc viņiem visa dzīve tiek izsista no ritma, ir ķērcēji, kuru viedoklim nav nekāda pamata. Izgulies labi un viss būs kārtībā -- tādam būtu jābūt padomam!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aivars K. 29.03.2010 15:18
Daudz aktuālāks par šo man šķiet cits temats: kārtējā pulksteņu pagriešana. Tā, manuprāt, ir visklasiskākā totalitārisma izpausme. Tā vietā, lai ļautu uzņēmējiem, kam tas ir svarīgi, pašiem rūpēties par savu elektrības patēriņu un noteikt darba laika sākumu un beigas savos uzņēmumos, dažas pārnacionālās institūcijas izlemj mūsu vietā, cikos mums celties, gulties, ēst un dzert.
Nesaprotu, kāpēc visi tie daudzie cilvēktiesību aizsargi, kas ik uz soļa brūk virsū dažādām valstiskām instancēm, nepamana (vai izliekas nemanot) šo tik klajo cilvēktiesību pārkāpumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 29.03.2010 08:56
God. k-gs Streipa!
Stāstiņa pirmā daļa šķiet ir labs angļu humors. Varētu būt, ka kas līdzīgs ir jau dzirdēts/lasīts.
Bet otra daļa... Maigi izsakoties šī vēstījuma daļa man nav saprotama. Neskatoties uz to, ka to ir nesis priekšā brits.
Vai nu Klusās nedēļas ievadā ko tādu vajadzēja citēt.
Līdz šim man neviens nav pārmetis homora izjūtas trūkumu, bet šoreiz kā redzams man viņas nav.
Sorry!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aivars V. 28.03.2010 21:49
Ko pašreizējā zinātne saka par reliģiju.Dieva esamību nav iespējams ne pierādīt ne arī apgāzt,bet pat ja dievs ir ilūzija,šī ilūzija iedarbojas mobilizējoši un disciplinējoši.Indivīdi,kuriem liekas,ka viņus vēro senču gari,vai mirušie vecāki no viņpasaules,vai kāds stiprāks dievs,labāk izdzīvo un tālāk tiek.Iznāk tāda divdabīga pieeja-arī ja tu dievam netici,tad dieva lūgšanas psihoterapeitiskos un citus aspektus atstāt bez ievērības nav mērķtiecīgi un nepraktiski.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips