PROVIDUS veic salīdzinošu pētījumu par korupcijas novēršanu valsts pārvaldē Baltijas jūras reģiona valstīs

Šodien LR Ārlietu ministrijā diplomāti un žurnālisti tika iepazīstināti ar pētījuma "Korupcijas novēršana valsts pārvaldē Baltijas jūras reģiona valstīs" rezultātiem. Pētījums veikts Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) Demokrātisko institūciju darba grupas ietvaros.

Iesaki citiem:

Šodien LR Ārlietu ministrijā diplomāti un žurnālisti tika iepazīstināti ar pētījuma "Korupcijas novēršana valsts pārvaldē Baltijas jūras reģiona valstīs" rezultātiem.  Pētījums īstenots, balstoties uz aptauju, kas veikta 11 Baltijas jūras valstu valsts administrācijās, rezultātiem un ietver tādus jautājumus kā korupcijas novēršanas tiesiskais regulējums, ierobežojumi valsts amatpersonām, institūciju iekšējie korupcijas novēršanas mehānismi, ētika un caurskatāmība valsts sektorā, izglītības un apmācības programmas un mehānismi korupcijas novēršanas jautājumos valsts amatpersonām, korupcijas atklāšanas un pārbaudes mehānismu ieviešana un kontrole, valsts amatpersonu ienākumu un īpašumu deklarēšana.

Pētījums veikts Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) Demokrātisko institūciju darba grupas ietvaros. Viens no Latvijas prezidentūras BJVP uzstādītajiem mērķiem ir stiprināt likuma varu reģionā, īstenojot labu pārvaldību, kas var tikt izdarīts, novēršot korupciju valsts pārvaldē. Pētījums atspoguļo valstu stratēģiskās pieejas un raugās uz problēmu reģionālā perspektīvā.

Pētījumu veica Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS sadarbībā ar Demokrātisko institūciju darba grupas pārstāvjiem no šī gada janvāra līdz maijam. Pētījuma autori -  PROVIDUS pētnieki Valts Kalniņš un Linda Austere.

  Pētījuma teksts angļu valodā (787.18 KB)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!