PROVIDUS un Delna uzsāk Saeimas uzraudzību 1

Uzraudzības pamatā būs jautājums, vai Latvijas parlaments ir brīvs no lēmumu pieņemšanas šauru privātu interešu labā.

Iesaki citiem:

Pirms 12.Saeimas vēlēšanām Delna sadarbībā ar PROVIDUS veica pirmsvēlēšanas uzraudzības procesu, aicinot vēlētājus būt atbildīgiem, izdarot savu izvēli balsojot. Lai sabiedrībai būtu iespēja sekot līdzi 12.Saeimas darbam, Delna un PROVIDUS uzsāk jaunu projektu "Valsts sagrābšanas pazīmju analīze", kas turpinās www.deputatiuzdelnas.lv iniciatīvā uzsākto.

10.novembrī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē iepazīstināsim deputātus un plašāku sabiedrību ar projekta mērķiem, aktivitātēm, likumprojektu monitoringa metodoloģiju un izlases kritērijiem.


“Valsts galvenā problēma ir meklējama jau pašā sākumā, kad Saeimā tiek virzīti konkrēti likumprojekti ar mērķi radīt labvēlīgus apstākļus konkrētām sabiedrības grupām vai konkrētai personai. Šādu labvēlīgas vides radīšanu sauc par politisko korupciju un tā saistīta ar valsts varas sagrābšanu,” norāda Delnas direktors Gundars Jankovs.

Pēc PROVIDUS pētnieka Valta Kalniņa domām sabiedrības zemā uzticība Saeimai ir hroniska Latvijas politikas problēma. "Lai situācija uzlabotos, nepietiek ar nekorumpētu Saeimu. Tai arī sabiedrības acīs ir jābūt nekorumpētai," uzsver Kalniņš.

Projekta ietvaros pētnieki:

• uzraudzīs, vai Latvijas likumdevējs "izskatās" brīvs no sagrābšanas šauru privātu interešu labā.

• sekos līdz, kā Saeimas deputātiem sokas arī ar 10 punktu tiesiskuma stiprināšanai izpildi, ko Delna un PROVIDUS izvirzīja un ko 12.Saeimā ievēlētās partijas apņēmās izpildīt.

Vērtējuma centrā būs jautājums, vai likumdošanas procesā netiek virzīti likumprojekti, kuri liecina par iespējamu korupciju vai valsts sagrābšanu.

Uzraudzība divu gadu garumā notiks par likumprojektiem, kuri atlasīti pēc Delnas un PROVIDUS izstrādātās valsts sagrābšanas risku metodoloģijas (metodoloģijapdf).

Aicinām gan deputātus, gan sabiedrību mūs informēt par iespējamiem valsts sagrābšanas mēģinājumiem konkrētu likumprojektu virzībā Saeimā, lai iekļautu tos monitoringā.


Informācija par projektu un pētījuma rezultātiem pieejama providus.lv un mājas lapā deputatiuzdelnas.lv. Pirmo rezultātu publikācija gaidāma 2016.gada sākumā.

Projektu daļēji finansiāli atbalsta fonds Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund. Plašāka informācija par projektu pieejama šeit vai pie PROVIDUS pētnieka Valta Kalniņa (valts.kalnins@providus.lv; 67039280)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Ima Imula

Ļoti labi. Žurnālisti sen jau "uzrauga" parlamentu un korupcijas skandālus mēs zinam. Tikai nemainās nekas. Vienotība roku rokā ar ZZS visvairāk hroniski sirgst ar korupciju un līdz vēlēšanām vēl 3 gadi... :(

Saistītie raksti
Citi autora darbi