PROVIDUS rīkos konferenci par imigrantu integrāciju Latvijā un Polijā

Konference “Mācāmies uzņemt: Imigrantu integrācija Latvijā un Polijā” notiks ceturtdien, 21.augustā, viesnīcā „Avalon” Rīgā.

Iesaki citiem:

Ceturtdien, 21.augustā, plkst. 14.00 – 17.00, Rīgā, viesnīcā Avalon notiks Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS organizēta starptautiska konference “Mācāmies uzņemt: Imigrantu integrācija Latvijā un Polijā”.

Konferences galvenais mērķis ir veicināt diskusijas par imigrantu integrācijas politiku, meklējot atbildes uz jautājumu, kāda ir Latvija kā iebraucējus uzņemošā sabiedrība? Konferencē tiks prezentēts izdevums “Mācāmies uzņemt: Imigrantu integrācija Latvijā un Polijā”, kurā iekļauti pētījumi par imigrantu integrāciju ietekmējošo likumdošanu tādās jomās kā darba tirgus pieejamība, ģimenes apvienošana, pret-diskriminācija un politiskā līdzdalība. Tāpat konferencē notiks diskusija starp Latvijas valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, meklējot situācijas izskaidrojumus un mēģinot iezīmēt darāmo šajā jomā.

Konference notiek starptautiska projekta ietvaros, ar Eiropas Komisijas, Sorosa fonda-Latvija un Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu. Projektu ievieš Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS Latvijā, Institute of Public Affairs Polijā un Migration Policy Group Beļģijā.

Projekts cenšas mainīt sabiedrisko un politikas debašu fokusu no jautājuma par to, vai Latvijai ir vai nav nepieciešami imigranti. Tas atzīst, ka Latvijā jau šobrīd dzīvo un turpinās dzīvot imigranti, kurus vajadzētu iedrošināt būt pilsoniski aktīviem. Vairāku Eiropas valstu nesena pieredze liecina, ka vāja integrācijas politika vai tās trūkums var novest pie visai sabiedrībai kaitīgām sekām. Tāpēc šī projekta ietvaros piedāvājam jaunu jautājumu publiskajām diskusijām – vai Latvija ir izveidojusi skaidru integrācijas politiku attiecībā gan uz imigrantu tiesībām, gan uz labvēlīgas vides veidošanu sabiedrībā.  

 Konferences programma (105.47 KB)

Par savu līdzdalību lūdzu paziņot līdz š.g. 20. augustam pa e-pastu curika@providus.lv vai pa tālr. 7039251.

Sīkāka informācija par konferenci:

Dace Akule
Eiropas politikas pētniece
tālr. 67039258
akule@providus.lv

Vairāk informācijas par projektu

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!