PROVIDUS rīko konferenci par tiesnešu ētiku, kvalifikāciju un atbildību Latvijā

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS piektdien, 24. oktobrī, rīko konferenci "Tiesnešu ētika, kvalifikācija un atbildība Latvijā: kā neapstāties pie sasniegtā?".

Iesaki citiem:

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS rīko konferenci „Tiesnešu ētika, kvalifikācija un atbildība Latvijā: kā neapstāties pie sasniegtā?”.  Konference notiks piektdien, 24. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 15:15 Rīgas Ekonomikas augstskolā, Džordža Sorosa auditorijā, Strēlnieku ielā 4a.

Latvijā tiesnešu ētika ilgstoši bijusi pretrunīgiem viedokļiem apvīta tēma, ar kuru saistīti arī jautājumi par to, kā tiek vērtēts tiesnešu darbs un kāda ir tiesnešu atbildība. Vienlaikus šajās jomās notiek vērā ņemama attīstība – ir izveidota Tiesnešu ētikas komisija, Tiesu iekārtas likumprojekts paredz būtiskas izmaiņas tiesnešu disciplināratbildības sistēmā. Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS ir veicis pētījumu, kurā analizēta tiesnešu ētikas normu piemērošana, kvalifikācijas un darba vērtēšanas sistēma, kā arī tiesnešu disciplinārā atbildība Latvijā un citās Eiropas valstīs. Konferences mērķis ir diskutēt par problēmām šajās jomās un izvērtēt, kādi citās valstīs sastopami risinājumi varētu būt pielāgojami Latvijā.

PROVIDUS pētnieki Iveta Kažoka, Gatis Litvins un Valts Kalniņš iepazīstinās dalībniekus ar precedentiem no citu valstu pieredzes un apspriežamiem risinājumiem, kas varētu būt piemēroti Latvijai. Uzrunājamo jautājumu vidū ir sekojoši:

·    Kā tālāk attīstīt tiesnešu atbildības sistēmu, lai nodrošinātu vienveidīgu un efektīvu sankciju piemērošanu, kas būtu arī samērīgas un neapdraudētu tiesneša neatkarību?

·     Kā Latvijas apstākļos ar kvalifikācijas un darba kvalitātes vērtēšanas sistēmas palīdzību visefektīvāk uzturēt tiesnešu motivāciju pilnveidot savas prasmes un darba rezultātus?

·     Kā veicināt mūsdienu situācijai atbilstošu tiesnešu ētikas normu pilnveidi un to sistemātisku un saprātīgu piemērošanu?

Konferencē aicināts piedalīties plašs tiesnešu, citu valsts amatpersonu, žurnālistu un nevalstisko organizāciju pārstāvju loks.

Konferences programma pieejama  šeit (71.50 KB).

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!