PROVIDUS laiž klajā bukletu par tiesnešu ētiku

2009. gada nogalē PROVIDUS laidis klajā bukletu "Īsi par tiesnešu ētiku prāvniekiem".

Iesaki citiem:

2009. gada nogalē PROVIDUS laidis klajā bukletu "Īsi par tiesnešu ētiku prāvniekiem".

Katram tiesas procesa dalībniekam ir tiesības sagaidīt, ka tiesneši darbosies saskaņā ar tiesību principiem, likuma un arī profesionālās ētikas normām. Protams, arī procesa dalībniekam jāievēro likumā noteiktie pienākumi, jāizrāda pienācīga cieņa tiesai un jārespektē tiesneša neatkarība.

Šis buklets palīdzēs izprast dažas no tiesnešu profesionālās ētikas normām. Galvenokārt, kad tiesnesim vajadzētu atteikties no lietas izskatīšanas un kā viņam veidot attiecības ar citu juridisko profesiju pārstāvjiem, piemēram, advokātiem un prokuroriem.

Jūs uzzināsiet arī, kādos gadījumos nav pamata pārmest tiesnesim ētikas pārkāpumu, pat ja, neiedziļinoties jautājuma būtībā, jums rodas kādas šaubas. Atcerieties, ka bukletā aplūkotie uzvedības noteikumi attiecas uz tiesnešiem, bet ne uz tiesas darbiniekiem – tiesas kancelejas darbiniekiem, tiesneša palīgiem un tiesas sēžu sekretāriem. Nav aplūkoti arī jautājumi, kas attiecas specifiski uz zemesgrāmatu nodaļu tiesnešiem.

Buklets sagatavots ar Open Society Institute Cilvēktiesību un pārvaldības grantu programmas atbalstu.

Bukletu iespējams lejuplādēt  šeit (4.45 MB)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!