PROVIDUS ielūdz uz Eiropas pilsoņu debatēm Rīgā, 24.-25. februārī

24.-25.februārī Eiropas pilsoņu debates norisināsies Latvijā. Tās organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS, iesaistot 45 dalībniekus intensīvās diskusijās par trim tēmām - “Enerģētika & Vide”, “Sociālā aizsardzība & Ģimene”, “Eiropas loma pasaulē & Imigrācija”. Nevalstisko organizāciju, mediju un institūciju pārstāvjiem, kā arī citām ieinteresētajām pusēm mēs piedāvājam apmeklēt “Novērotāju programmu” 24.februārī.

Iesaki citiem:

Eiropas pilsoņu debates ir pirmās Eiropas līmeņa apspriedes, kurās piedalās visu 27 ES dalībvalstu iedzīvotāji, diskutējot par Eiropas Savienības nākotni, pārvarot ģeogrāfijas un valodas barjeras. Dalībnieki, atspoguļojot ES iedzīvotāju daudzveidību, apmainās ar domām, kopīgi izstrādā vīzijas Eiropas nākotnes attīstībai un nodod savus ieteikumus lēmumu pieņēmējiem. Iedzīvotāji var izteikt savu viedokli paralēli notiekošos, savstarpēji saistītos pasākumos visā Eiropas Savienībā. Šo debašu un ar tām saistītu pasākumu mērķis ir iedvesmot gan Eiropas, gan nacionālās institūcijas un lēmumu pieņēmējus laikā, kad viņi gatavojas vienoties par nākamo Eiropas attīstības posmu. Projektu finansē un ievieš neatkarīgs bezpeļņas organizāciju un asociāciju no visām ES dalībvalstīm konsorcijs, ko vada King Baudouin Foundation. Debates līdzfinansē Eiropas Komisija komunikācijas stratēģijas "Plāns D – demokrātijai, dialogam un diskusijai" ietvaros.

24.-25.februārī Eiropas pilsoņu debates norisināsies Latvijā. Tās organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS, iesaistot 45 dalībniekus. intensīvās diskusijās par trim tēmām, par kurām jau tika panākta vienošanās tā sauktajā Eiropas pilsoņu dienaskārtības noteikšanas pasākumā (Briselē, 2006.gada oktobrī). Tur 200 iedzīvotāji no 25 ES dalībvalstīm diskutēja par to, kādā Eiropā viņi gribētu dzīvot, tā rezultātā izvēloties trīs tēmas, kuras viņiem šķita vissvarīgākās, domājot par Eiropas nākotni. Šīs tēmas ir “Enerģētika & Vide”, “Sociālā aizsardzība & Ģimene”, “Eiropas loma pasaulē & Imigrācija”.

Tagad par šīm tēmām Latvijas iedzīvotāji diskutēs Rīgā, uzdodot sev jautājumu “kas ir nepieciešams, lai mums būtu tāda Eiropa, kādā mēs gribam dzīvot?” Paralēli debatēm Rīgā, tos pašus jautājumus pārspriedīs arī Vācijas, Ungārijas, Beļģijas, Kipras un Slovākijas iedzīvotāji. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, visu sešu valstu pasākumu organizatori apmainīsies ar informāciju un ļaus iedzīvotājiem salīdzināt debašu rezultātus, tādējādi nodrošinot sajūtu, ka viņi ir lielāka Eiropas debašu procesa dalībnieki.

Visu 27 nacionālo debašu rezultāti vēlāk tiks apkopoti vienā dokumentā, ko 2007.gada maijā izstrādās šaurāks ES iedzīvotāju loks (pa vienam dalībniekam no katras dalībvalsts). Visus debašu posmus pavadīs intensīvas mediju aktivitātes, lai iedzīvotāju ierosinājumi varētu gūt nepieciešamo rezonansi nacionālajā un Eiropas līmenī.

Eiropas pilsoņu debates ir atvērtas visiem interesentiem. Nevalstisko organizāciju, mediju un institūciju pārstāvjiem, kā arī citām ieinteresētajām pusēm mēs piedāvājam apmeklēt “Novērotāju programmu” 24.februārī. Lūdzu, piesakiet savu dalību, rakstot uz akule@providus.lv

Pasākuma norises vieta: Reval Hotel Latvija, Elizabetes 55, Rīga, LV – 1010, Latvija

Novērotāju programmas plāns:

 12:30             Kas ir Eiropas pilsoņu debates?

Krista Baumane, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS direktores vietniece
Valdis Zagorskis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā politikas analītiķis

13:00               Pieslēgšanās debatēm:  Demogrāfiskais balsojums

13:15                Latvijas Ārlietu ministra Arta Pabrika uzruna

13:30                Pusdienas – iespēja satikt Eiropas pilsoņu debašu dalībniekus

14:15                Debašu novērošana: Kādā Eiropā es gribu dzīvot 2020.gadā?   

15:30                Oficiālais novērotāju programmas noslēgums

Plašāka informācija par projektu pieejama šeit un Eiropas pilsoņu debašu centrālajā mājas lapā.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!