PROVIDUS būs jauna direktore - Dace Akule

„Labi pārvaldīta, iekļaujoša un droša Latvijas valsts  ir nemainīgs Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS mērķis.” Tā paziņojusi ilggadējā PROVIDUS pētniece Dace Akule, kuru PROVIDUS padome apstiprinājusi organizācijas direktores amatā.

Iesaki citiem:

„Labi pārvaldīta, iekļaujoša un droša Latvijas valsts  ir nemainīgs Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS mērķis.” Tā paziņojusi ilggadējā PROVIDUS pētniece Dace Akule, kuru PROVIDUS padome apstiprinājusi organizācijas direktores amatā.

“Pozitīvas pārmaiņas Latvijā nav iedomājamas bez aktīvas un kvalitatīvas pilsoniskās līdzdalības. PROVIDUS  turpinās  piedāvāt ekspertīzi valsts pārvaldei un likumdevējam, kā arī  vēl vairāk orientēsies uz diskusiju gan ar lēmumu pieņēmējiem, gan plašāku sabiedrību.  PROVIDUS rūpēsies par to, lai ikvienam, kas vēlas līdzdarboties lēmumu pieņemšanā, ir viegli atrodami un ērti izmantojami mūsu darba rezultāti.”

Dace Akule direktores amatā stāsies šā gada 1.jūnijā.  Akule septiņus gadus ir Eiropas politikas un integrācijas jautājumu pētniece un PROVIDUS  biedre. Sabiedriskā kārtā Dace Akule vada Ekonomikas ministrijas reemigrācijas plāna sagatavošanas darba grupu un darbojas Ārlietu ministra vadītajā Ārpolitikas padomē. Lai veicinātu uz kompromisu vērstu diskusiju par saliedētas  sabiedrības veidošanu Latvijā, Akule 2012.gada februārī rosināja un rīkoja „Pilsoņu debates par integrāciju”. Dace Akule veikusi vairākus pētījumus par imigrantu integrāciju, tai skaitā  līdzdarbojas Imigrantu integrācijas politikas indeksa (MIPEX) veidošanā. Akule ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajās attiecībās Vīnes Diplomātiskajā akadēmijā un bakalaura grādu komunikācijas zinātnē Latvijas Universitātē.

Līdzšinējā PROVIDUS direktore Vita Tērauda nolēmusi uz laiku pievērst vairāk uzmanību savai ģimenei ASV. Tērauda turpinās aktīvi sekot notikumiem Latvijā, līdzdarboties PROVIDUS mērķu sasniegšanā un būs gatava jauniem izaicinājumiem Latvijā 2014.gadā. Vita Tērauda Sabiedriskās politikas centru PROVIDUS vada kopš tā dibināšanas 2002. gada decembrī.

Biedrība Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS aktīvi darbojas tādās jomās kā laba pārvaldība, korupcijas novēršana, administratīvās tiesības, mediju politika, sabiedrības un imigrantu integrācija, krimināltiesības, tiesu sistēmas kvalitāte, iekļaujošs politikas process, enerģētikas politika, sociālā uzņēmējdarbība un Eiropas politika. PROVIDUS veic politikas analīzi, pētniecību, interešu aizstāvību, līdzdarbojas politikas dokumentu un normatīvo aktu veidošanā, rīko diskusijas, forumus un konferences, kā arī organizē un nodrošina konsultācijas, mācības un mentoringu nevalstiskajām organizācijām, pašvaldību un valsts pārvaldes iestādēm, kā arī komersantiem. PROVIDUS paspārnē darbojas sabiedriskās politikas portāls politika.lv, tiešsaistes platforma GudrasGalvas.lv un sabiedrisko diskusiju platforma - Musuvalsts.lv.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!