Atslēgvārdi:

Prieks par laikrakstu! 27

Labrīt, lasītāji!

Šorīt lasu avīzes un klausos, kā aiz logiem ar lielu troksni ledus un sniegs ik pa brīdim no kaut kurienes krīt un nokrīt. Ceru, ka nevienam uz galvas.

Iesaki citiem:

Taču prieks šorīt par laikrakstu Diena, konkrēti par to, ka kolēģi avīzē ir pamanījuši, ka jaunākajā britu žurnāla The Economist numurā ir stāstīts arī par Latviju. Kolēģi par to tik ļoti ir sapriecājušies, ka žurnāla teiktais laikrakstā ir atreferēts ne vienu reizi, ne divas reizes ... bet pat veselas trīs reizes! Ziņu lappusēs atzīmēts ir fakts kā tāds. Toties komentāru lapā The Economist teiktais parādās gan zem rubrikas "Spilgti citāti," gan arī zem rubrikas "Ko raksta citi." Lūk, kā tas citēts pirmajā gadījumā:

"Gan Grieķija, gan Latvija saņēmušas smagus sitienus, tomēr grieķi ir pieraduši pie labas dzīves, no kā tie nespēj šķirties. Savukārt latvieši ir apmierināti, vienkārši esot pasaules kartē."

Un lūk, kā tas citēts otrā gadījumā (attālums starp to pirmo un to otro uz lappuses ir vien centimetros mērams):

"Gan Grieķija, gan Latvija saņēmušas smagus triecienus, taču Grieķi bija pieraduši pie labas dzīves, no kuras negrib labprātīgi šķirties. Latvieši turpretim ir laimīgi, kas var joprojām atrasties uz kartes."

Jā, ar visu lielo "G" tautas nosaukumā un vārdiņa "ka" vietā "kas."

Diez kas nav.

Toties patiess prieks ir par laikraksta saturu citā nozīmē. Pat man, kurš teātra lietās ir absolūts nespeciālists, fascinējoša bija Normunda Naumaņa intervija ar režisoru Kirilu Serebreņņikovu. Ar platu smaidu lasīju interviju ar operas dīvu Elīnu Garanču un priecājos par viņas neizmēramo veiksmi visā pasaulē. Balsī iesmieties lika anekdote par Dieva sarunu ar it kā pirmo sievieti pasaulē Ievu. Tāpat smējos par atbildi, kuru kāds nudien asprātīgs lasītājs devis uz jautājumu "Ko Ellai saka Viola Abramova?"

Un patiesi nopriecājos, ka uz laikraksta pēdējās lappuses ir pateikts, ka šodien Rīgā maksimālā temperatūra būs +5. Jo vakar uz tā paša laikraksta pēdējās lappuses bija pateikts, ka šodien Rīgā maksimālā temperatūra būs ... mīnus pieci. Prieks, kur tu rodies?

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (27) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Protams 02.03.2010 11:26
Kārli, vai Tu uz Gaiziņu slēpot aizbraucis?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES > m. 02.03.2010 09:24
Neapliekamā minimuma paaugstināšanu (= ienākuma nodokļa samazināšanu) visvairāk sajutīs tieši mazo legālo algu saņēmēji. Pozitīvā nozīmē. Tiek stimulēti tie, kas negaida pabalstus, bet ir gatavi ķerties pie jebkura darba. Lai nu par ko, bet par šādu pieeju Repše nebūtu jākritizē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Protams 02.03.2010 00:42
Kārli, tas taču Tavs blogs. Kāpēc neatbildi uz Dž. Kristmas jautājumu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 01.03.2010 19:48
Sorry, atvainojos - neapliekamais minimums tiks paagustināts, t.i., kaut daļēji tiks labota agrāk pieļautā regresija. Bet no iepriekšējās pieredzes var teikt, ka lietas mainīsies pat pa minūtēm un ir grūti cerētu uz saprātīgu iznākumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 01.03.2010 19:31
Nu nav jau izslēgts, ka Repše un Dombrovskis kautko darīs, lai ierobežotu FKTK uzdzīvi uz skolotāju, policistu, ārstu rēķina. No viņiem šobrīd tiek gaidīta rīcība šajā jautājumā.
-----

Ir cilvēki, kas tam ir ticējuši jau veselu gadu un tic un gaida vēljoprojām. Katrs savtīgs un nemākulīgs politiķis varētu būt laimīgs par tādiem vēlētājiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

user 01.03.2010 19:12
Nu nav jau izslēgts, ka Repše un Dombrovskis kautko darīs, lai ierobežotu FKTK uzdzīvi uz skolotāju, policistu, ārstu rēķina. No viņiem šobrīd tiek gaidīta rīcība šajā jautājumā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 01.03.2010 19:07
Iesaku visiem izlasīt pēdējo dienu Latvijas Avīzes rakstu: http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/la_pielikumi/tepat..eir...

Protams, ka šī avīze ne ar vārdu nepieminēs, ka Latvijai noderētu centriski kreisa politika, taču kopumā situācija ir ieskicēta perfekti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 01.03.2010 19:04
to ES

Var jau visādu kazuistiku izdomāt, taču Latvijai globalizācijas laikmetā nav citas izvēles, kā vien strādāt pie attīstības atbalsta. Dažreiz kādam var rasties ilūzija, ka var turpināt, kā ir, bet tā ir tikai ilūzija. Tik daudz slavēto Latvijas uzņēmēju spējas ļoti labi pierāda Latvijas uzņemumu eksporta rādītaji, kvalificēto darbavietu īpatsvars (Latvija ir pēdējā vietā ES) un samērā skaudri apjaustā pieredze, ka daudzi investīciju lēmumi pirms dažiem gadiem ir izrādījušies galīgi aplami. Grūti ir salīdzināt Latvijas vidējo uzņēmumu ar Somijas vidējo uzņēmumu - kaut vai pēc tā, kā pēdejos tiek izstrādāti un ieviesti jauni produkti. No tā var secināt, ka akcentam būtu jābūt uz jauno uzņēmēju atbalstu un esošo apmācību, un nevis uz status quo saglabāšanu.

Varbūt ASV efektīvi iekasē mazos nodokļus, bet Obamas vērtējums ir, ka bagātie nozog gadā ap 300 miljardiem$ nodokļu naudas. Un tā bija administrācijas vaina, nevis likumdevēja, kurā bija abas partijas. Demokrātu administrācija jau ir pieņēmusi mērus, kaut vai UBS klientu datu ārpuskārtas izdošanu amerikāņu IRS. Līdzīgi ir arī Latvijā - mazāk turīgos ļaudis var vainot tikai vienā punktā par budžeta izzagšanu - proti - ka viņi ir atdevuši balsi par labējām partijām, kurām izzagšana vai citāda veida izsaimniekošana ir filosofija.

Republikāņi krīzes laikā, kad vajadzēja pieņemt banku atbalsta plānu runāja par tricklw down economy - t.i. dosim bagātajiem, viņi tērēs un tādējādi nauda nonāks pie nabadzīgajiem. Skaidrs, ka tas izrādījās neefektīvi. Republikāņu banku atbalsta pasākumi vēl tagad nav panākuši savu mērķi - kreditēšanas atsākšanu, kamēr demokrātu ekonomikas atablsta pakas sekas ir iespaidīgas. Diemžēl Latvija un latvieši nemācas un to visu būs spiest apgūt pēc savas pieredzes.

Šodien var lasīt, ka Repše ierosina paaugstināt neapliekamo minimum. Zinot FKTK algas, magones kantora brīnumus utt., Repšes priekšlikumu var nosaukt par sadistisku perversiju; klaju naidu pret tiem, kuri godīgi strādā un nelieto elkoņus kā arī par kārtējo pierādījumu JL nemākulībai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

user 01.03.2010 16:55
In a recent discussion of Greece, Jörg Asmussen, a German minister, praised Latvia for its self-discipline.
----
Starp citu arī "Vācu ministrs" tiek rakstīts ar lielo burtu. :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Komentāri par rakstu:
Kārtot: 1-10|10-20|20-27
Protams 28.02.2010 18:19
Protams , ka salīdzinot ar Streipa izgāšanos brīvajā mikrofonā , kur Streips pasmējās par vārdu Džons Kristmas , ka tas jau vien liek domāt, ka ko raksta tāds cilvēks nevar būt patiesība, jo vārds un uzvārds Streipam liekas viltojums.
Biedri Streipa KUngs, uzlieciet Guglē Džons Kristmas un jums atvērsies šis vīrs visā augumā.
Un tas , ka jūs pasmējāties par Kristmas palīgāsaucienu un liecību par viņa darbu Parxā, kur Kristmas ziņo, ka Parex iespējams pat organizējis slepkavības ...Protams , protams, šis pārsteidzošais fakts ir daudz mazāks par kļūdām Dienā. Žurnālistikas līmenis Latvijā...

Kārlis Streips > Protams 28.02.2010 18:38
Apgalvojumu, ka Pareksa banka ir organizējusi slepkavības, es lieku turpat, kur vēstuli no kāda klausītāja, kurā bija teikts, ka pret viņu vēršas DP, MK, SAB, Saeima, kriminālpolicija, finanšu policija, ekonomiskā policija -- kopumā 1300 cilvēku un 700 automobīļu, plus vēl elektroradāra iekārtas. Lūk, kā.

PRotams 28.02.2010 20:02
Runa ir par žurnālista profesionālismu. Ja žurnālists piekasās par neprofesionālismu kolēģiem , tad Streipa publiskais paziņojums , ka tāds uzvārds Kristmas vien vieš aizdomas par informāciju , ir šokējoši neprofesionāli. Žurnālists Streips , vai kāds ASV žurnālists tomēr publiski papaustu , ka Streips kā žurnālists šo informāciju tomēr pārbaudīs. Tas būtu korekti pret nodokļu maksātāju.
2kārt. Ja pat prokurori Latvijā ir nogalināti un tas ir fakts, tad nevajadzētu palaist demagoģiju par 7000 uzbrukumiem , un melnajiem naktī utt. Tas ir jau nu galīgi galīgi neprofesionāli.
Džons Kristmas ir izplatījis savu paziņojumu dokumentāli un ar uzvārdiem no bijušajiem darbiniekiem Parexā utt. Tā kā , Streipa kungs. Jums ir publiski jāatvainojas , ka tāda cilvēka neesot. Citādi sanāk , ka jūs piesedzat iespējamos slepkavas un kriminālās darbības Parexā.

ES > m. 28.02.2010 20:35
"klasu segregācija" ir "bukvaļizms" kā forma un boļševisms kā saturs. Jo vienīgie, kuri gribēja uzbūvēt pilnīgi bezšķiru sabiedrību, bija komunisti. Uz to, ka cilvēki tērē par vakariņām 400$ un vairāk, var paraudzīties arī no otras puses- viņi to tērē šeit un tas dod darbu vairākiem cilvēkiem (vismaz). Ja likuma vai sabiedrības spiediena dēļ šie cilvēki netērēs 400$ "Vincentā", tad tas nenozīmē, ka viņi šo naudu netērēs vispār. Aizbrauks uz ārzemēm un notērēs tur. Ko no tā iegūs šīs ģimenes Kurzemē? Itneko! Bet no tiem 400$ tiek nomaksāti nodokļi un Jūsu apraudātajiem trūkumcietējiemaut mazliet, bet tomēr atlec. Tas saucas sociālā solidaritāte. Var nepatikt, ka kāds var notērēt par vakaru vairāk nekā dažs nopelna mēnesī, bet tas ir labāk nekā šādas iespējas likvidēšana. Barona pils nodedzināšana nepadara zemniekus turīgākus. Vai tiešām boļševiku eksperiments neko nav iemācījis?

m. 28.02.2010 21:04
To ES

Tur jau ir jautājuma būtība. Bagātais savu naudu notērēs par plazmas TV, džipu un Vincentā pirks Franču vīnu un melnās trifeles, Itālijas torņis žāvēto speķi, astoņkājus utt (jo Latvijā tik dārgu produkciju parsti neražo), bet nabadzīgā ģimene, kurai bagātnieks caur valsti un progresīviem nodokļiem būs nodevis šo naudu kā empowerment atablstu, šo naudu atstās visbiežāk Latvijā. Franči un itāļi var satraukties par nodokli ekskluzīvām precēm, jo šājās valstīs tās tiek ražotas, Latvijā tas tā nav, vismaz salīdzinoši. Resp. Latvijai ir gan nepieciešamība, gan iespēja ieviest progresīvo nodokli, bet diemžēl bagātie cilvēki uzpērk žurnālistus, eskpertus un politiķus (tieši vai netieši, piem., atbalstot iekšējo cenzūru), tie tautai iestāsta, ka centriski kreisa politika ir ļaunaums un liela daļa tautas notic.

Runa nav par bagātnieku īpašumu iznīcināšanu, bet vienkārši par to, ka sabiedrība kopumā iegūtu (arī bagātnieki, kuru uzņēmumiem augtu apgrozījums), ja nabadzīgiem cilvēkiem dotu iespēju attīstīties un tas bez naudas nav izdarām, protams, ir vajadzīgas arī citas lietas - politika un arī mēri, lai nauda netiek vienkārši noēsta (vaučeru, skolēnu mēnešbiļetes un brīvpusdienas programma ir labs piemērs, kā var risināt lietas). Vēl aktuālāk empowerment ir mūsdienās, kad nākotne ir tikai izglītotiem cilvēkiem. Bija skumji lasīt Latvijas statistiku, ka lielākā daļa ar mieru būtu strādāt melnu un melnāku darbu, ja vien par to maksā kaut nedaudz vairāk. Tas ir skumji, jo melnam darbam nav nākotnes - kādu laiku vēl tam būs nabadzīgākas valstis un pēc tam melnstrādnieku vietā stāsties automatizācija.

Bagātnieki var droši ēst Vincentā un viņi ēdīs arī pēc progresīvā nodokļa ieviešanas, bet minētais fakts padara liekulīgas krokodilu asaras, kura bagātiem uzrodas katru reizi dzirdot vārdu 'nodokļi'. Ir daudzas valstis, kur nodokļi ir lieli, bet uzņēmēji tur strādā, jo par nodokļiem viņi pretim saņem infrastruktūru, izglītotu darbaspēku, konkurenci un godīgu tiesu sistēmu. Latvijā daudz no tā visa nav un to visu var būt grūti sasniegt. Tomēr grūtības nedrīkst noņemt šo mērķi no dienaskārtības un neļaut vēlētājiem ieraudzīt šo attīstības iespēju. Varbūt daudzi no 30-40 gadniekiem ir ar mieru turpināt savu dzīvi kā melnstrānieki un zem labējās politikas, bet esmu pārliecinās, ka daudzi no viņiem saviem bērniem vēl daudz ko labāku.

Un labi strādājoša un uzticama sociālās apdrošināšanas sistēma veicina patēriņu. Piemērs tam bija nesenā Ķīnas vēsture, kur šādas sistēmas kādu laiku nebija. Cilvēki baidījās un krāja naudu paši nebaltām dienām, līdz ar to vietējais apgrozījums bija mazs.

Es neredzu vajadzību piesaukt boļševikus. Minētās problēmas un minētie termini nāk no pašreizējās Amerikas politiskās kultūras. ANO komisija veselības aprūpes atbalstam savos secinājumos lieto vēl skaudrākus terminus.

Streipa kngam 28.02.2010 21:39
Uzlieciet Guglē Džons Kristmas.
Kāpēc jūs žurnālisti klusējat. Tā taču ir jūsu maize. Baidāties? Baidāties , ka Prarexu Kargins nepārdod?

ES > m. 01.03.2010 09:51
Boļševisms sākas tad, kad mēs ļoti uztraucamies par to, ka "Vincentā", lūk, pat brīvu galdiņu nav bijis par spīti tāāādām cenām, un mc2 arī kāds iepērkas. (Starp citu, "Vincents" vispār nav rādītājs, jo tie tikpat labi varēja būt naudīgie tūristi nevis mūsu līdzpilsoņi).
Viss pārējais- tā ir sociālisma ideoloģija. No vienkāršo cilvēku viedokļa raugoties tā šķiet jauka, bet no sabiedrības interesēm kopumā- stipri apšaubāma. Trūcīgās ģimenes var atbalstīt ar pabalstiem un var iedot ienākuma nodokļa atlaides. Pirmā pieeja ir humānāka, jo pat dzērājs un slaists būs nodrošināts kaut minimālā līmenī. Otrā motivē strādāt. Kas mums šodien vairāk vajadzīgs? Un par to "empoverment" amerikāņus nevajadzētu ņemt par paraugu- viņi to var atļauties, jo viņiem salīdzinoši neliela daļa ienākumu tiek pārdalīta ar valsts līdzdalību caur nodokļiem. Toties nodokļu iekasēšana strādā perfekti. Mums runāt par progresīvo nodokli ir galīgi nevietā. Ne tāpēc, ka būtu ļoti jājūt līdzi visiem bagātajiem (būsim godīgi, daļa no viņiem savu naudu ir nopelnījuši ļoti smagā darbā. Daudzi smagi strādā, bet nav bagāti? Jā, jo tikai nedaudzi to dara īstajā laikā, vietā un veidā.), bet tāpēc, ka jau esošos nodokļus nespējam un negribam iekasēt. Likums par nulles deklarāciju joprojām vēl nedarbojas. Vai štatos būtu iespējams, ka vienkāršs ierēdnis, muitnieks, policists var atļauties glaunu vāģi vai māju un nevienu tas neinteresē. Tur jau pēc brītiņa būtu klāt nodokļu inspektors ar kaudzi nepatīkamu jautājumu. Bet šeit "visi tā dara", "savējie sapratīs" utt. Un kamēr budžets tiek izvazāts faktiski nekontrolēti, tikmēr visi priekšlikumi par trūcīgo stimulēšanu caur resnā gala aplikšanu ar papildus nodokļiem ir ļoti apšaubāmi. Tas ir kā apūdeņošanas kanāls kāpu smiltīs- paņemam veselu upi, bet līdz dobītēm nonāk dažas krūzītes.

user 01.03.2010 15:35
Arī man šad tad ir gadījies krievus nosaukt par Krieviem vai arī amerikāņus par Amerikāņiem. Citreiz gadās interpunkcijas kļūdas vai pārrakstīšanās kļūda.
Vienīgi par Latviju gan neko sliktu nerakstu! Par Latvijas politiķiem ir maz labu vārdu, ko rakstīt. Par vairumu no viņiem var tikai daudz slikta uzrakstīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES > m. 01.03.2010 09:51
Boļševisms sākas tad, kad mēs ļoti uztraucamies par to, ka "Vincentā", lūk, pat brīvu galdiņu nav bijis par spīti tāāādām cenām, un mc2 arī kāds iepērkas. (Starp citu, "Vincents" vispār nav rādītājs, jo tie tikpat labi varēja būt naudīgie tūristi nevis mūsu līdzpilsoņi).
Viss pārējais- tā ir sociālisma ideoloģija. No vienkāršo cilvēku viedokļa raugoties tā šķiet jauka, bet no sabiedrības interesēm kopumā- stipri apšaubāma. Trūcīgās ģimenes var atbalstīt ar pabalstiem un var iedot ienākuma nodokļa atlaides. Pirmā pieeja ir humānāka, jo pat dzērājs un slaists būs nodrošināts kaut minimālā līmenī. Otrā motivē strādāt. Kas mums šodien vairāk vajadzīgs? Un par to "empoverment" amerikāņus nevajadzētu ņemt par paraugu- viņi to var atļauties, jo viņiem salīdzinoši neliela daļa ienākumu tiek pārdalīta ar valsts līdzdalību caur nodokļiem. Toties nodokļu iekasēšana strādā perfekti. Mums runāt par progresīvo nodokli ir galīgi nevietā. Ne tāpēc, ka būtu ļoti jājūt līdzi visiem bagātajiem (būsim godīgi, daļa no viņiem savu naudu ir nopelnījuši ļoti smagā darbā. Daudzi smagi strādā, bet nav bagāti? Jā, jo tikai nedaudzi to dara īstajā laikā, vietā un veidā.), bet tāpēc, ka jau esošos nodokļus nespējam un negribam iekasēt. Likums par nulles deklarāciju joprojām vēl nedarbojas. Vai štatos būtu iespējams, ka vienkāršs ierēdnis, muitnieks, policists var atļauties glaunu vāģi vai māju un nevienu tas neinteresē. Tur jau pēc brītiņa būtu klāt nodokļu inspektors ar kaudzi nepatīkamu jautājumu. Bet šeit "visi tā dara", "savējie sapratīs" utt. Un kamēr budžets tiek izvazāts faktiski nekontrolēti, tikmēr visi priekšlikumi par trūcīgo stimulēšanu caur resnā gala aplikšanu ar papildus nodokļiem ir ļoti apšaubāmi. Tas ir kā apūdeņošanas kanāls kāpu smiltīs- paņemam veselu upi, bet līdz dobītēm nonāk dažas krūzītes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Streipa kngam 28.02.2010 21:39
Uzlieciet Guglē Džons Kristmas.
Kāpēc jūs žurnālisti klusējat. Tā taču ir jūsu maize. Baidāties? Baidāties , ka Prarexu Kargins nepārdod?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 28.02.2010 21:04
To ES

Tur jau ir jautājuma būtība. Bagātais savu naudu notērēs par plazmas TV, džipu un Vincentā pirks Franču vīnu un melnās trifeles, Itālijas torņis žāvēto speķi, astoņkājus utt (jo Latvijā tik dārgu produkciju parsti neražo), bet nabadzīgā ģimene, kurai bagātnieks caur valsti un progresīviem nodokļiem būs nodevis šo naudu kā empowerment atablstu, šo naudu atstās visbiežāk Latvijā. Franči un itāļi var satraukties par nodokli ekskluzīvām precēm, jo šājās valstīs tās tiek ražotas, Latvijā tas tā nav, vismaz salīdzinoši. Resp. Latvijai ir gan nepieciešamība, gan iespēja ieviest progresīvo nodokli, bet diemžēl bagātie cilvēki uzpērk žurnālistus, eskpertus un politiķus (tieši vai netieši, piem., atbalstot iekšējo cenzūru), tie tautai iestāsta, ka centriski kreisa politika ir ļaunaums un liela daļa tautas notic.

Runa nav par bagātnieku īpašumu iznīcināšanu, bet vienkārši par to, ka sabiedrība kopumā iegūtu (arī bagātnieki, kuru uzņēmumiem augtu apgrozījums), ja nabadzīgiem cilvēkiem dotu iespēju attīstīties un tas bez naudas nav izdarām, protams, ir vajadzīgas arī citas lietas - politika un arī mēri, lai nauda netiek vienkārši noēsta (vaučeru, skolēnu mēnešbiļetes un brīvpusdienas programma ir labs piemērs, kā var risināt lietas). Vēl aktuālāk empowerment ir mūsdienās, kad nākotne ir tikai izglītotiem cilvēkiem. Bija skumji lasīt Latvijas statistiku, ka lielākā daļa ar mieru būtu strādāt melnu un melnāku darbu, ja vien par to maksā kaut nedaudz vairāk. Tas ir skumji, jo melnam darbam nav nākotnes - kādu laiku vēl tam būs nabadzīgākas valstis un pēc tam melnstrādnieku vietā stāsties automatizācija.

Bagātnieki var droši ēst Vincentā un viņi ēdīs arī pēc progresīvā nodokļa ieviešanas, bet minētais fakts padara liekulīgas krokodilu asaras, kura bagātiem uzrodas katru reizi dzirdot vārdu 'nodokļi'. Ir daudzas valstis, kur nodokļi ir lieli, bet uzņēmēji tur strādā, jo par nodokļiem viņi pretim saņem infrastruktūru, izglītotu darbaspēku, konkurenci un godīgu tiesu sistēmu. Latvijā daudz no tā visa nav un to visu var būt grūti sasniegt. Tomēr grūtības nedrīkst noņemt šo mērķi no dienaskārtības un neļaut vēlētājiem ieraudzīt šo attīstības iespēju. Varbūt daudzi no 30-40 gadniekiem ir ar mieru turpināt savu dzīvi kā melnstrānieki un zem labējās politikas, bet esmu pārliecinās, ka daudzi no viņiem saviem bērniem vēl daudz ko labāku.

Un labi strādājoša un uzticama sociālās apdrošināšanas sistēma veicina patēriņu. Piemērs tam bija nesenā Ķīnas vēsture, kur šādas sistēmas kādu laiku nebija. Cilvēki baidījās un krāja naudu paši nebaltām dienām, līdz ar to vietējais apgrozījums bija mazs.

Es neredzu vajadzību piesaukt boļševikus. Minētās problēmas un minētie termini nāk no pašreizējās Amerikas politiskās kultūras. ANO komisija veselības aprūpes atbalstam savos secinājumos lieto vēl skaudrākus terminus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES > m. 28.02.2010 20:35
"klasu segregācija" ir "bukvaļizms" kā forma un boļševisms kā saturs. Jo vienīgie, kuri gribēja uzbūvēt pilnīgi bezšķiru sabiedrību, bija komunisti. Uz to, ka cilvēki tērē par vakariņām 400$ un vairāk, var paraudzīties arī no otras puses- viņi to tērē šeit un tas dod darbu vairākiem cilvēkiem (vismaz). Ja likuma vai sabiedrības spiediena dēļ šie cilvēki netērēs 400$ "Vincentā", tad tas nenozīmē, ka viņi šo naudu netērēs vispār. Aizbrauks uz ārzemēm un notērēs tur. Ko no tā iegūs šīs ģimenes Kurzemē? Itneko! Bet no tiem 400$ tiek nomaksāti nodokļi un Jūsu apraudātajiem trūkumcietējiemaut mazliet, bet tomēr atlec. Tas saucas sociālā solidaritāte. Var nepatikt, ka kāds var notērēt par vakaru vairāk nekā dažs nopelna mēnesī, bet tas ir labāk nekā šādas iespējas likvidēšana. Barona pils nodedzināšana nepadara zemniekus turīgākus. Vai tiešām boļševiku eksperiments neko nav iemācījis?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

PRotams 28.02.2010 20:02
Runa ir par žurnālista profesionālismu. Ja žurnālists piekasās par neprofesionālismu kolēģiem , tad Streipa publiskais paziņojums , ka tāds uzvārds Kristmas vien vieš aizdomas par informāciju , ir šokējoši neprofesionāli. Žurnālists Streips , vai kāds ASV žurnālists tomēr publiski papaustu , ka Streips kā žurnālists šo informāciju tomēr pārbaudīs. Tas būtu korekti pret nodokļu maksātāju.
2kārt. Ja pat prokurori Latvijā ir nogalināti un tas ir fakts, tad nevajadzētu palaist demagoģiju par 7000 uzbrukumiem , un melnajiem naktī utt. Tas ir jau nu galīgi galīgi neprofesionāli.
Džons Kristmas ir izplatījis savu paziņojumu dokumentāli un ar uzvārdiem no bijušajiem darbiniekiem Parexā utt. Tā kā , Streipa kungs. Jums ir publiski jāatvainojas , ka tāda cilvēka neesot. Citādi sanāk , ka jūs piesedzat iespējamos slepkavas un kriminālās darbības Parexā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Protams 28.02.2010 18:38
Apgalvojumu, ka Pareksa banka ir organizējusi slepkavības, es lieku turpat, kur vēstuli no kāda klausītāja, kurā bija teikts, ka pret viņu vēršas DP, MK, SAB, Saeima, kriminālpolicija, finanšu policija, ekonomiskā policija -- kopumā 1300 cilvēku un 700 automobīļu, plus vēl elektroradāra iekārtas. Lūk, kā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Protams 28.02.2010 18:19
Protams , ka salīdzinot ar Streipa izgāšanos brīvajā mikrofonā , kur Streips pasmējās par vārdu Džons Kristmas , ka tas jau vien liek domāt, ka ko raksta tāds cilvēks nevar būt patiesība, jo vārds un uzvārds Streipam liekas viltojums.
Biedri Streipa KUngs, uzlieciet Guglē Džons Kristmas un jums atvērsies šis vīrs visā augumā.
Un tas , ka jūs pasmējāties par Kristmas palīgāsaucienu un liecību par viņa darbu Parxā, kur Kristmas ziņo, ka Parex iespējams pat organizējis slepkavības ...Protams , protams, šis pārsteidzošais fakts ir daudz mazāks par kļūdām Dienā. Žurnālistikas līmenis Latvijā...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 28.02.2010 16:45
Kāds avīzes redakcijā no teikuma noteikti izņēmis vienu vārdu: apmierināti, vienkārši(pagaidām vēl) esot pasaules kartē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 28.02.2010 15:35
Vispār apgalvojums, ka "latvieši ir apmierināti, vienkārši esot pasaules kartē" no Economist puses ir augstprātīgi stulbs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 28.02.2010 03:55
arī es jūtos priecīgs-kamēr nesāku svērt un domāt:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 27.02.2010 15:40
Šajos jautājumos var pilnība piekrīst Klintonam, Obamam un demokrātiem - galvenai politikai ir jābūt emporwerment. Nevis vienkārši dalīt pabalstus, bet dot cilvēkiem iespējas strādāt, mācīties, pašiem pelnīt uz augt.

Esmu pārliecināts, ka 100latu stipendiju darbi ('končiku' vākšana ap bagātnieku villām) un rindās stāvēšana pie zupas virtuves cilvēkus dzen aizvien lielākā postā un veicina klasu segregāciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 27.02.2010 15:38
Ja vismaz reizi nedēļā uzlīs,tad nekādu plūdu nebūs,jo lietus lieliski kausē sniegu.
Vakar nra bija ziņojums,ka krievi Lugā,kas ir apmēram pusceļā starp Pēterburgu un Novgorodu,taisās novietot Iskanderus,kuri būs vērsti pret Baltijas valstīm.Vai ir nepieciešams vēl labāks iegansts,lai Baltijas valstis apgādātos ar Patriotiem vai kaut ko tamlīdzīgu.Militāri rūpnieciskais komplekss ir ekstāzē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 27.02.2010 15:31
Sevišķi skaudri šis teikms skan pēc piektdienas Krustpunktu raidījumu, kur bija reportāža par nabadzību Kurzemē. 400$ ir 3-4 vidēju dzīvokļu īres maksa mēnesī, vai no cita skatu punkta - ja sieviete un viņas vīrs kopā nopelan liz 200LVL mēnesī, tad bagātnieki restorānā atstāj ģimenes mēneša iztikas naudu, par kuru tiek aprūpēti un skolā palaisti arī bērni. Protams, ar laissez-faire žulti piesūcies indivīds varētu argumentēt, lai cilvēki pelna vairāk. Bet ko darīt reportāžā minētajiem. Rīgā dzīvoklis ir dārgs un to nav viegli atrast, bet ir cerības atrast kāu nebūt darbu. Laukos ir lētāks mājoklis, bet darba nav.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 27.02.2010 15:27
Dienas portālā bija pilnais raksts, kurā bija citēts viss Economist'a raksts, izņemot rindkopas daļu 'A sense that the rich and powerful evade justice is pervasive. At Vincents, a Riga restaurant where dinner for two can cost $400, the owner, Martins Ritins, says business is booming. On Valentine’s Day he opened on a Sunday for the first time in years and almost every table was taken.', kas nebija pieminēta ne tiešā, ne netiešā veidā, lai gan - saprātīgam cilvēkam būtu jāpiekrīt - šis teikums kaut ko izsaka par Latvija un kā tiek risināta krīze Latvijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 27.02.2010 15:12
Paldies par acīgumu -- nomainīju. Savukārt mb, raksts par Economist rakstu, kas bija avīzē ir precīzi divus teikumus garš: "Par spīti lejupslīdei, Latvijai ir izdevies panākt neiespējamo -- veiksmīgi īstenot tā dēvēto iekšējo devalvāciju, kas savukārt ļāvusi valstij atgūt konkurētspēju, raksta biznesa izdevums The Economist. 'Tie, kuri sludināja galu Latvijas ekonomikai, tagad ir vīlušies'." Lai citētu Rītiņu, tomēr būtu vajadzīgs krietni garāks raksts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 27.02.2010 14:01
Anektode laikam ir kaut kāds tārps.

Dienai kļūdīšanās ir kļuvusi patoloģiska un rakstā par Economist rakstu ir noklusēta būtiska nianse - ka Vincenta Rītiņš atzīstot, ka viņa bizness (vakariņas diviem par 400$) ejot uz augšu un varot strādāt vienu dienu nedēļā vairāk ka agrāk. Dienai izdevīgi ir noklusēt šo faktu, jo uz tā pamata vēlētāji taisnīgi varētu pieprasīt progresīvo nodokli (tieš tā, kā to ieteica Sasakņas Centrs) un tas nāktu par labu Latvijai: bagātnieks nevis izdotu 400$ par importētu astoņkāji vai jūraszvaigni, bet samaksātu nodokļus un mazutrīgais no pabalstu naudas nopirktu vietējā veikalā vietējo maizi, desu un pienu.

Streips, cik var saprast, arī ir kopā ar labējiem, viņu pakalpiņiem un bagātajiem, tāpēc arī izdevīgi piesieties gramatikai un nevis tam, ka Diena kārtējo reizi ir noblefojusi.

Bet ši nav pirmā reizie - arī Ēlertes laika Diena, atstāstot ārzemju rakstus, mēdza noblefot - piem., uztaisīt zatleru labāk, nekā par viņu runāja ārzemēs, vai pilnība apvērst otrādi negatīvo S&P prognozi par recesiju Latvijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Janka 27.02.2010 12:47
Kā bieži (arī man pašam) gadās, tiklīdz pasmīni par cita kļūdām, tā pašam trāpās neveikla pārrakstīšanās vai pārteikšanās. Es par "anektode". :)

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips