Priecīgus Ziemassvētkus! 16

Labvakar, lasītāji!

Priecīgus Jums visiem Ziemassvētkus. Ceru, ka zem eglītes ir atradies tas, ko vēlējāties iegūt. Pavadīju ļoti jauku svētvakaru ar radiem. Pusbrāļa kundze aprīlī gaida otru bērniņu, rādās, ka tas būs vēl viens puika. Pusmāsas dēls un mans krustdēls Gabriels ir omulīgs un gandrīz vienmēr priecīgs mazulītis. Dzimuma ziņā te ir kaut kas interesants. Manā paaudzē starp visiem brālēniem un māsīcām ir septiņas sievietes un divi vīrieši. Jaunākajā paaudzē proporcijas ir gluži pretējas -- pieci puikas un tikai viena meitene, turklāt abi "ieprecēto" radu bērni ir zēni un šķiet, arī nākamais tāds būs.

Iesaki citiem:

Ziemassvētku laikā bijis jādomā par laika apstākļiem. Priecē, ka pagājušajā nedēļā piedzīvotais aukstums ir rimis, taču tas ir radījis citu problēmu, proti -- slidenas ietves, slidenus ceļus, un briesmīgu sniega radītu putru uz vai visiem ielu krustojumiem, vismaz Rīgas centrā, kurā uzturos es, tā tas ir bijis. Šī nu ir lieta, ar kuru Latvija nekādi netiek galā, un varētu padomāt, ka sniegs mūspusē ir tāda ļoti reta stihija. Katrā ziņā ar sniega tīrīšanu ir lielas klapatas, cita starpā tāpēc, ka krīzes apstākļu spiestas, pašvaldības daudzviet no tīrīšanas ir atteikušās vismaz daļēji, ja ne pavisam. Rīgas gadījumā jāsaka, ka ļoti daudz sniega varētu notīrīt un aizvākt ar to miljonu latu, kurus pašvaldība izdod tūrisma veicināšanas kampaņai. Ļoti gaidīšu redzēt, kādi tad bijuši šīs kampaņas rezultāti. Varbūt būs grūti konkrēti salīdzināt izmaksas ar ienākumiem, jo tie būs gan tieši gan netieši, bet tomēr.

Kristieši Ziemassvētkos atzīmē Jēzus dzimšanu pirms 2000 un vairāk gadiem. Jēzus centrālā vēsts bija tikai viena: Dzīvojiet saticīgi. Tas ir labs padoms Ziemassvētkos, un tas ir labs padoms jebkurā gada laikā. Pārāk daudz mūsu sabiedrībā ir nenovīdības, alkatības, greizsirdzības, negodīguma, netiesiskuma. Tuvojas jaunais, 2010. gads. Vēlēsim jaunu Saeimu. Bet vai labāku?

Jauku visiem atlikušo dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Fezal Singh

Vill dina vänner <a href="http://www.mymerrychristmaswishes.com/tag/languages">God Jul på svenska språket</a>

Tmp author
Fezal Singh

Vill dina vänner <a href="http://www.mymerrychristmaswishes.com/tag/languages">God Jul på svenska språket</a>

Tmp author
Fezal Singh

Vill dina vänner <a href="http://mymerrychristmaswishes.com/tag/languages/">God Jul på svenska språket</a>

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aivars V. 29.12.2009 11:03
Esmu redzējis veikalos īpatnēju ziemsvētku rotājumu,no lampiņām salikts pusmēness ar zvaigzni un tas tika ātri nopirkts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Echo 28.12.2009 20:48
Miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts!
Allah akbar!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars.V. 28.12.2009 11:24
Vai ASV Senātā un Kongresā,kā arī Saeimā notiek tikai viena debate,vai arī notiek debates.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 28.12.2009 10:28
Tur jau tā problēma, ka dzīvot saticīgi nenozīmē visu piedot. Lai gan, protams, ja to darītu abas puses, varbūt kaut kas sanāk, taču drošākais variants ir ideja pret otru izturēties tā, kā gribētu, lai izturas pret tevi pašu- to it kā arī pauž klerikāļi, tik kaut kā nesanāk pašiem ar šīs domas iedzīvināšanu. Un tad arī aricinājumi mīlēt un dzīvot saticīgi vairāk izskatās pēc "Neaiztiec mani!".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Ekonomists 28.12.2009 07:52
Nebūt ne. Lai brauc tūristi. Runa ir par to, ko pašvaldība dara ar ierobežotiem naudas līdzekļiem laikā, kad sniegs netiek tīrīts, sabiedriskajā transportā biļetes cena tiek celta "tikai" par 25 procentiem (jo gribēja jau par visiem 33) u.tml. Un no kurienes Jums (es, atšķirībā no Jums, esmu labi audzināts un sev nezināmus cilvēkus uz Tu nesaucu) radies iespaids, ka es "vēlu savai pilsētai sliktu"? Tieši pretējais -- es vēlu tai visu to labāko, tajā skaitā arī atbrīvoties no Jūsu piesauktā Šlesera un Ušakova tandēma. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt>ekonomists 27.12.2009 20:10
Tātad mērķis attaisno līdzekļus?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ekonomists - Streipam 27.12.2009 17:47
Tu pats domā, ka esi baigais patriots, bet patiesībā ļauni ceri, ka tūrisma veicināšanas kampaņa izgāzīsies un tūristi nebrauks. Respektīvi, lai apmierinātu savu naidu pret RD vvaldošo koalīciju, tu vēli savai pilsētai sliktu. Tev egositiski gribētos, lai Šlesera Ušakova tandēms izgāztos un tad tu varētu pašapmierināti turpināt skandēt, cik Šlesers slikts e.c.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

meinhardt 27.12.2009 16:08
Šie Ziemassvētki Amerikā droši vien ka bija daudz siltāki arī tāpēc, ka ASV Senāts 24. decembra rītā beidzot nobalsoja par Veselības aprūpes reformas likuma Senāta versiju. Protams, tagad kādu mēnesi būs konference, kurā Pārstāvju nama un Senāta versijas tiks saskaņotas un tikai tad atkal būs galīgie balsojumi abos namos un vēl likums būs jāparaksts Prezidentam, bet liels solis tomēr ir sperts jau tagad, jo - bieži vien lielie likumi (piem. Imigrācijas reforma) tika nokauti tajā brīdī, kad Senātā pietrūka kvalificētā vairākuma, lai slēgtu debates un likumu virzītu uz priekšu. Šogada ir tā retā reize ASV vēsturē, ka demokrātiem un viņu atbalstītājiem vieniem pašiem pietiek balsu, lai nodrošinātu kvalificētu vairākumu un tāpēc likumu bija iespējams pieņemt. Debates bija vismaz pusgada garumā, bet vēsturiski šī likuma saknes ir vēl Teodora Rūzvelta (pirms Pirmā pasaules kara) kampaņā par pieejamu veselības apdrošināšanu.

Latvijas pilsoņi var tikai apskaust to procesu, kas notika ASV. Tur debates bija par pašiem būtiskākiem jautājumiem - kā ierobežot veselības apdrošinātāju patvaļu un monopolus, kā novirzīt līdzekļus agrīnai diagnostikai un preventīviem pasākumiem (lai samazinātu gadījumus, kad nepieciešamas dārgas operācijas vai neatliekamā palīdzība), kā ierobežot naudas izšķērdēšanu medicības un apdrošinātāju iestādēs, kā uzlabot efektīvitāti, piem. izmantojot IT medicīnā. Debatēs ļoti skaidri iezīmējās, ka progresīvos spēkus pārstāv Demokrātu partija (centriski kreisie, sociālie liberaļi) un ka labējos spēkus pārstāv Republikāņu partija. Un atbilstoši - Demokrāti atbalstīja valsts programmu stirpināšanu un privāto apdrošinātāju uz peļņu bāzētās rīcības ierobežošanu, bet Republikāņu atbalstīja pretējo viedokli. Latvieši var apskaust amerikāņus par to, ka amerikāņiem bija šī debate un ir šīs partijas. Latviešiem ir tikai etniskie jautājumi, bet pietrūkst debates un konkrētas rīcības jebkuros jautājumos, kas ir ārpus etniskiem kašķiem. Kā murgs nāk prātā Dienas raksts pirms pāris nedēļām, kurš aplūkoja partiju konsolidāciju Latvijā, par Vienotību. Tur atkal bija runas tikai par etniskiem jautājumiem, bet ne ar vārdu netika pieminēts, kā tad dažādās partijas plāno saskaņot savus dažādos uzskatus ekonomikā, sociālos jautājumos utt. Bet tā ir un paliek regresīvo latviešu nacionālistu partiju problēma, jo progresīvie Latvijas pilsoņi no visām tautībām jau ir atraduši savu partiju.

Man liekas, ja Latvija nonāktu līdz debatēm par līdzīgu likumu, tad progresīvo pusē būtu SC (ubn varbūt arī LSDSP, SCP, ja viņi spētu godīgi ievērot savus ekonomiskās un sociālās politikas principus), bet konservatīvo spēku pusē būtu JL, TP, ZSS un varbūt arī LPP labējo partiju bloks. Tā būtu ideāla situācija, jo sadurtos nevis latviešu un nelatviešu intereses, bet gan būtu debate par būtiskiem ekonomiskiem un sociāliem jautājumiem, attieksme pret visiem Latvijas pilsoņiem būtu vienāda un godīga.

Galu galā - šīs Amerikā notiekošā debate var būt arī laba mācība. Amerikāņi kopš kādiem 20. gadsimta 60.-70. gadiem ir pārgājuši pamatā uz peļņu bāzētu medicīnu un pašreizējā reforma uzdod daudz jautājumus, vai tas ir bijis pareizi, jo ārstniecības izmaksas ASV sastāda vienu sesto daļu no valsts izdevumiem, bet pieejamība ir zemāka (un novēršama mirstība ir augstāka), nekā citās attīstībās valstīs. Latvijā mēs arī redzma pāreju uz peļņu bāzētu medicīnu, tikai - kā parasti - tas notiek nevadāmi, bez diskusijas un izvērtēšanas sabiedrībā. Latvija jau ir piedzīvojusi līdzīgu gadījumu - gadsimtu mijā tas bija pieejamu mājokļu jautājums. Toreiz valsts uzksatīja par neiespējamu kaut ko darīt, lai problēmu risinātu un visu atstāja tirgus patvaļai. Rezultātu mēs zinām. Līdzīgas nebūšanas Latvija jau pieredz arī augstākā izlgītībā, kur tirgus spēki saka noteicošo vārdu. Spilgts apliecinājums rezultātam un lielais ekonomistu skaits un zemā uzņēmējdarbības aktivitāte. Tagad tirgus patvaļai tiek atstāta ārstniecība, redzēsim, kas būs.

Nobeigumā var atcerēties Demokrātu līdera Reida sacīto 24. decembra rītā pirms balsojuma (sēdi šoreiz vadīja pats Viceprezidents Baidens):

We may not completely cure this crisis
today or tomorrow, but we must start
toward that end. We must strive for
progress and not surrender for want of
purity. Our charge is to move forward.
This is a tradition as old as this Republic,
one that has always comprised interests
and opinions as diverse as the
people who populate it. Our Founding
Fathers did not promise to form an infallible
new Nation; they promised instead
to promote the general welfare as
we move toward a more perfect Union.
They valued progress.
Our Nation’s earliest leaders promised
not absolute happiness but only
the pursuit of that goal. They valued
opportunity. Similar to other new programs
that improve the lives of many
and were since strengthened to improve
even more—programs such as
Medicare, Medicaid, and Social Security—
progress and opportunity are
what this historic bill represents.
To those who so admirably care so
much for their fellow man that they
demand more, I say: This is just the beginning.
With Senator Ted Kennedy’s
voice booming in our ears—with his
passion in our hearts—we say as he
said: The work goes on, the cause endures.

We are here because facts will always
defeat fear. Although one might slow
the progress [šeit Reids atsaucas uz Republikāņu partiju, kas izmantoja visas procedurālās iespējas, lai bloķētu likuma pieņemšanu], they can’t stop it, and although
one might slow the speed of
progress, its force cannot be stopped.
I am sorry to say that, for the first
time in American history, a political
party has chosen to stand on the sidelines
rather than participate in great—
and greatly needed—social change.
I am sorry to see that many on the
other side [other side - Republikānu] have resorted to myths and
misinformation and continue to rely on
them long after they were debunked.
It is regrettable they view our citizens’
health care crisis through a political
lens, because affording to live a
healthy life isn’t about politics or partisanship
or polling.
It is about people. It is about life and
death in America. It is a question of
morality, of right and wrong. It is
about human suffering. Given the
chance to relieve this suffering, we
must take this chance and deliver on a
promise the American people have deserved
for six and a half decades.

Lai Latvijai arī reiz būtu šādi Ziemassvētiki!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 27.12.2009 11:09
Ala Gora gr'amat'a neertaa patiesiiba atradu haltuuru.Pa'saas beigaas,kur it kaa nobildeeta zeme no6,5 miljardiem kilometru,zemei un saulei j'aabuut tuvu kop'a no taada attaaluma skatoties,bet saules nekur nav,toties zeme iez'iimeeta spilgtaak it kaa saule spiideetu automaatam no mugurpuses.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 26.12.2009 15:11
Man liekas Rīgā galā tiktu tikai izmantojot lidlauku skrejceļu tīrāmās iekārtas,kas gan nav īsti labi ekoloģiski.Uz automobīļa uzmontē vecu turboventilatora dzinēju,kurš atstrādājis savu resursu gaisā,bet uz zemes vēl ir labs diezgan sniega aizpūšanai pa gaisu un daļējai iztvaicēšanai.Viņš gan patērē aviācijas petroleju diezgan daudz,bet citādi ir visai efektīvs.Pie viena arī aizpūtīs pa gaisu kādu no rīdziniekiem.
Bet citādi-priecīgus ziemassvētkus un laimīgu jauno gadu un dievkalpojumos negāzt garīdzniekus no kājām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt > Kārlim Streipam 26.12.2009 13:13
Veiksmīgu un veselīgu 2010! Lai veicās pasākumos LTV un šajā apskatvietā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

FZSS 25.12.2009 18:27
Lai izdodas Visiem rīt būt labākiem nekā šodien :D

mūspusē gan pamīšus,gan līst,gan snieg***,,,***,,,:D

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips