Prezidentes komentārs pēc Rīgas domes lēmuma neatļaut Praidu 42

Latvijas Satversme pašos pamatos nosaka, ka Latvijā cilvēktiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas, tas nozīmē, ka cilvēku nedrīkst ierobežot ne uz reliģiskās pārliecības, ne tautības, seksuālās orientācijas, dzimtes vai citas piederības pamata. Turklāt Satversme garantē Latvijas iedzīvotāju tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību, kas nozīmē garantijas brīvai uzskatu paušanai.

Iesaki citiem:

Tas nozīmē, ka ikvienam likumības ietvaros ir tiesības uz savu viedokli un tam atbilstošu rīcību, lai arī tas kādam sabiedrībā šķistu nepatīkami vai neizprotami. Tie ir demokrātijas pamatprincipi, kas attiecas uz ikvienu gadījumu. Atkāpes no jebkuriem demokrātijas principiem iznīcina pašu demokrātiju.

Demokrātiskā valstī, kāda ir Latvija, sabiedrībai ir jārespektē dažādi viedokļi un dažādu cilvēku tiesības, tajā skaitā to cilvēku tiesības, kam ir dažāda seksuālā orientācija. Katram var būt savi uzskati par vienu vai otru jautājumu, taču sava viedokļa uzspiešana nedrīkst ierobežot citu cilvēku tiesības. Gadījumos, par kuriem vērtējums sabiedrībā ir ļoti atšķirīgs, ir svarīgi, uz ko balstoties tiek pieņemti lēmumi, cik tie ir likumiski un tiesiski argumentēti un kā tie tiek īstenoti, lai tiktu ievērotas visu sabiedrības grupu intereses. Izveidojusies situācija ir ļoti emocionāla un jūtīga, un to nedrīkst pārvērst par politisko cīņu ieroci. Atbildīgo iestāžu uzdevums ir, pieņemot lēmumus, rūpīgi izvērtēt visus šos aspektus.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (42) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands Stendzenieks - tam stulbenim, kurš sevi dēvē par Staļin 08.08.2006 02:47
Nelieto nikus uz kuriem tu neesi tiesīgs - Staļins, Ļeņins, Rūzvelts, Napoleons, Hitlers, Čērčils ir dižgari, kuri neskatoties uz dažādo ideoloģiju radīja Impērijas, kuras tūkstošgadēs neaizmirsīs cilvēce. Tu esi vienkāršs pretīgs tārps, par kuru atmiņa nesaglabāsies pat piecus gadus.

Kas tev bračka nepatīk manā intīmajā dzīvē? Veču un mīksto tur nav - viss pārējais ir tikai un vienīgi manas spējas, par kurām klīst leģendas. Tevi tās uztrauc - tad laikam pats esi mazspējīgs!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins - Armands Stendzenieks 08.08.2006 02:21
Un to visu staasta puisiets ,kura intiimaa dziive ir teiksim taa,-pornografiska?Nokaunies tak!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands Stendzenieks - Gatim Freimanim 01.08.2006 02:57
Tu nu gan esi riktīgs velnaģīmis un demagogs. Kā tev ienāca prātā nodēvēt pederastus par minoritāti? Protams, ka pederastija ir slimība un tas, ka pederasti ir pagaidām panākuši tās izslēgšanu no slimību saraksta neko nenozīmē, jo visas informētās personas lieliski zina, kā tas tika panākts. Vienai lielai daļai tā nav slimība, bet gan visatļautība pamēģināt ko tādu, kad viss pārējais jau ir piegriezies. Un vēl vienai lielai daļai jaunatnes, tā ir iespēja caur dibenu pabīdīties pa karjeras kāpnēm, liekoties apakšā veciem valdībā un valsts aparātā strādājošiem pederastiem un aizbildinoties, ka tas jau esot moderni un normāli. Un tādi nelieši, kā jūs, Freimaņa kungs, tieši uz to virza mūsu tautu. Par Satversmi jūs kļūdaties - tur nekur pederastu tiesības nav ne noteiktas, ne garantētas. Jebkurā brīdī, kad tādas tiks garantētas Latvijas Republikas Satversmē, es uzspraudīšu šo dokumentu uz nagliņas ķemertiņā un publiski aģitēšu par tās Saeimas legālu politisku gāšanu, kura būs atļāvusies pieņemt šādus labojumus. Demokrātijā katrs ir tiesīgs sludināt savas idejas, bet vairākums pakļaujas mazākumam. Pederastiem Latvijā nav un nebūs vairākuma. Ko tad jūs neļaujat sludināt Latvijā fašisma idejas, kāpēc neļaujat brīvi uzstāties teroristiem - viņiem, taču visiem ir tiesības paust savu viedokli. Jūs esat tikai un vienīgi pretīgs demagogs, tāds pederastiskais gēbelsiņš, vai pederastiskais trockiņš.

Patīk pederastija, tad māciet to mājās saviem dēliem un mazdēliem un veiksmi jums jūsu pūlēs, bet lieciet mierā latviešu tautu !

Nemāciet, Freimaņa kungs, mums demokrātiju. Ja kāds var teikt, ka pederastija ir pareizs dzīves veids, tad es varu jebkurā brīdī sludināt, ka pederasti ir pēdējie maitas un pabiras.

Par to PSRS pērtījumu viss ir baigi pareizi - esošie 1-2% pederastu visās sugās nebūt neliecina, ka pederastija ir normāla, tas liecina tikai un v ienīgi to, ka radītājam (lai kas tas arī nebūtu) viņa darba procesā ir 1 līdz 2 procenti brāķa - nu apmēram tā, kā mašīnbīuvē. Ko dara ar brāķa auto - liek zem preses un pārkausē. Ko darīt ar pederastu - ārstēt un izolēt no sabiedrības kā radības brāķi. Kas tur vēl nav saprotams. Pederasts ir radības brāķis un brāķim nav dotas tiesības izteikties!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - zoolander 31.07.2006 15:16
Ceru, ka shaads segvaards neliecina par Juusu seksuaalo orientaaciju, par kuru Juusn runaasiet kaa par naaksho normaalo... Tas ievadam.

Redzat, shii pasaule ir paarpilna ar lietaam, par kuraam mees veel joprojaam neko nezinaam, un varbuut arii neuzzinaasim. Taapeec shajos jautaajumos kaut ko droshi apgalvot var tikai ljoti aprobezhoti vai ljoti apgaismoti cilveeki, kuri jau liidzinaas Dievam.

Es taads neesmu, taapeec izturos piesardziigi pret ietekmeeshanos. Redzat, ja 2 gadus vecs beerns ietekmeejas no citiem beerniem un kljuust agresivs divu dienu laikaa, ko pavadiijis vinju viduu, tad vinjsh ir ietekmeejies. Veelaak ar ilgstoshu runaashanos vinju no taa ir izdevies atradinaat, bet arii, ne pilniibaa. Pieaugushais vai lielaaks beerns no taa neietekmeesies. Homoseksualas ieintereseetiibas jautaajumi paraadaas reizeem ap gadiem 20, taapeec to nav iespeejams noveerst., ja uz to beerns pamudinaats agraa beerniiba.

Juus nu gan uzskataat sevi par ljoti varenu, ja domaajat, ka jums peder pilniiga izprane par ietekmeshanos, un ka juus savus beernu no taas speejat pasargaat. Ir tik daudz apstaaklji, kuru ietekmi un veel arii notiekosho beernu galvaas nevar ne ieveerot, ne izsekot tai, lai apgalvotu, ka cilveeks nespeej vienliidziigaas poziicijaas ciiniities ar vides negatiivo ietekmi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas-Pētersonei! - zoolander 31.07.2006 15:02
> Paskaidrojiet lūdzu, kā vienam pieaugušam indivīdam būtu iespējams "uzspiest
> viedokli"? Kā ir iespējams uzspiest viedokli bērnam, kuram mājās ir "pareizā" ģimene,
> kas bērnu audzina un māca viņam savus uzskatus? Kā mūsdienu viedokļu pārbagātībā
> vispār var kaut ko uzspiest?

Es nevaru precīzi aprakstīt mehānismu, jo tas ir visai komplekss - līdzīgi, kā ir gadījumā ar homoseksuālisma izcesmi. Ir ārkārtīgi grūti ja ne neiespējami ar zinātniskām metodēm izolēt cēloņus un demosntrēt cēloņsakarības. Es varu vienīgi:

1) ļoti vispārīgi iezīmēt šos mehānismus:
- informācijas noklusēšana;
- citas, tikai kādu noteiktu viedokli atbalstošas informācijas atkārtošana ad nauseam (vecās, labās propagandas metodes);
2) norādīt uz kaut ko, kas, manuprāt, demonstrē rezultātu (to, ka šāda iespēja uzspiest viedokli sabiedrībai saistībā ar homoseksuālismu nav vienkārši fantastisks izdomājums):

AEI (jā, jā to pašu slikteņu nekonu) pētījumu par sabiedrības attieksmes izmaiņām ASV "gejlietu" jautājumos.

Jūs, protams, varētu iebilst, ka nekādas uzspiešanas šeit nav - ir pārliecināšana ar leģitīmām, tā sacīt, politiskās un sabiedriskās darbības metodēm. Tomēr lūdzu ņemiet vērā, ka ASV vismaz var būt runa par kaut kādu viedokļu daudzveidību (pretī visiem "liberāļu" think-tankiem ir citas vērtības un uzskatus aizstāvošas organizācijas ar ne mazāk iespaidīgiem resursiem un atbalsta struktūrām), un pastāv arī reālas, efektīvas iespējas šos dažādos viedokļus komunicēt. Latvija ir neliela valsts, kuras sabiedriskās domas veidošanu ir daudz vienkāršāk (prasa mazāku resursu ieguldījumu) monopolizēt. Ar to, manuprāt, arī nodarbojas šis jaukais resurss un Alberta iela 13 principā - izmantojot savu ārzemju labvēļu resursus, deformē sabiedriskās domas veidošanas lauciņu Latvijā. Pieskaitiet tam sabiedrisko TV, zviedru laikrakstu un citus efektīvus līdzekļus sabiedriskās domas veidošanai, un būs jums mehānisms kā ilgākā laika posmā var uzspiest sabiedrībai noteiktus viedokļus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

zoolander - komentāri 31.07.2006 11:20
Daži jautājumi tiem komentētājiem, kuri visos iespējamos veidos propagandē ideju, ka homoseksuāli cilvēki par sevi publiski runājot un pulcējoties "uzspiež sabiedrībai savu viedokli":

Paskaidrojiet lūdzu, kā vienam pieaugušam indivīdam būtu iespējams "uzspiest viedokli"? Kā ir iespējams uzspiest viedokli bērnam, kuram mājās ir "pareizā" ģimene, kas bērnu audzina un māca viņam savus uzskatus? Kā mūsdienu viedokļu pārbagātībā vispār var kaut ko uzspiest?

Sanāk, ka atzīstot, ka kādi 100 cilvēki un viņu darbības aprakstošā prese var jums "uzspiest viedokli" jūs atzīstat savu garīgo mazspēju un nespēju formulēt un uzturēt savu viedokli? Vai tā? Tak jau nē. Tad kur ir problēma? Varbūt paši tieciet galā vispirms ar savu ģimenisko vērtību stiprību/vājumu, pirms sludiniet, ka kāds jums "uzspiež" VIEDOKLI?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jandžs - Ej tu sazin 29.07.2006 14:56
Latviešu valoda. Te pat augšējās rindās tā parādās. Zemīga. Sevi kanibalizējoša. Pirms mēs iekāpjam kapā, latvieši, sazināmies! Ielaidīsim sevā istabā domu un valodas tārpus un ekstrēmu neiecietību. Pirms Latvija sapūst, lai šiem tārpiņiem vēl uz ko mieloties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis Freimanis - Visiem 28.07.2006 16:04
NU ar ko lai sāk- kopumā man ir žēl abu pušu- pirmā (homoseksuāļi)- kuri domāja, ka varēs tik vienkārši paust savus uzskatus un iet gājienā, šajā konservatīvi neiecietīgajā valstī. Otrus (sauksim par nopridistiem), kurus laikam bērnībā pārāk bieži sita, nesamīļoja māmiņas un tētiņi, kuriem dzīvē nav veicies un tāpēc visu savu žūlti, naidu un niknumu ir gatavi izgāst uz visu pasauli. Bet visvairāk man žēl nopraidistu, tāpēc, ka viņi domā, ka ir normāli. Tas ir normāli būt agresīvam, tas ir normāli būt netolerantam, neiecietīgam, un īpaš veltījums Stendzinieka kungam, kurma vēlreiz vajadzētu ielūkoties Satversmē- attiecībā par diskrimināciju cit.: LR Satversmes 8. nodaļa Cilvēka pamattiesības 91. pants: Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas. Man jautājums Kur jūs tādus suņa murgus izrāvāt, ka Latvijā nav aizliegts diskriminēt, var redzēt ka juristu pakalpojumus jūs laikam neizmantojat.

Laikam būšu viens no tiem retajiem kurš atļausies pateikt prezidentei arī paldies par visu- par Latvijas tēla nešanu pasaulē, par tautas iedvesmošanu. Protams proamerikāniskā nostāja ir saprotama, tāpēc arī piedodama, bet kā saka- kas par daudz, tas par skādi, to der atcerēties ik vienam, pat prezidentei. Šeit arī secinājums- daudzi cilvēki Latvijā pat augsti stāvošas amatpersonas neizprot tādas vērtības, ka brīviba, vārda brīvība, pulcēšanās brīvība, demokrātija, tolerance, iecietība, morāle, ētika, labestība utt. es varētu turpināt mūžīgi.

Tātad skatījums par to kā lietām vajadzēja notikt: Tātad Pride gājiem bija atbalstāms un atļaujams (protams bez krāniņu tirināšanas vai izģērbšanās- tas ir administratīvs pārkāpums)- un ja kādam šķiet amorāli vai neētiski, ka 2 vīrieši skūpstās, tad pajautājiet sev cik "šķīsti" jūs esat, lai varētu citiem cilvēkiem ko pārmest. Un šitā tukša mūldēšana par propogandu vispār mani smīdina. Šeit atkal īpaš sveiciens Stendzinieka kungam: Vai Jums kaut mazākajā mērā ir skaidrs ko nozīmē vārds propaganda? Ieskau palūkoties Miķeļa Ašmaņa "Politisko terminu vārdnīcā"- labi nepūlieties- Propaganda- Ideju izplatīšana un skaidrošana nolūka, lai pamudinātu sabiedrību uz noteiktu izturēšnos veidu. Un tagad pasakiet man vai kāds no geju puses šajā laikā ir gājis ar plakātu roka un bļāvis: Pederastija laba, visiem jākļūst par pedersatiem! Kaut kādas muļķības, drīzāk tad jau par propagandu var nsoaukt nopraidistu darbību- jo tur gan mēsdzirdējām ļoti interesantus viedokļus un redzējām skaistus palakātiņus, kuri kurināja sabiedrību uz agresiju pret citādi orientētiem cilvēkiem. Turklāt visa šitā lieta pamatīgi smird pēc poltiskā pasūtījuma- ar mērķi novērst tautas uzmanību no daudziem svarīgiem notikumiem (piem.: Kur pazudis sašutums par Jūrmalgeitu, kru uzmanība uz Lemberga pusi utt.). Beigās paredzu būs tādas: kamēr tauta nodarbojās ar "tikumības sargāšanu" tikmēr lielie dūži apčakarē tautu- tā, ka neviens to pat nepamana.

Vēlētos vēl piezīmēt, ka homoseksuāļu gājiena mērķis, ka tas ir citās valstīs bija savu tiesību paušana un aizstāvēšana... Latvijas likumdošanā juridiskos saistību un tiesību jomā šīm minoritāmtēm ir daudz ko vēl darīt.

Nobeigumā pāris interesanti fakti:
Homsoseksualitāte nav slimība.
Zinātnieki jau tālajos PSRS gados pierādīja ka 1-2% no jebkuras dzīvnieku sugas ir homoseksuāli.
Pirms kādiem 2 gadiem debatēju par tēmu vai homoseksuālu laulības ir atļaujamas, tad atradu interesantu faktu- lielākie pediņu nīdēji, paši ir tie lielākie pediņi.


P.S. Un pat nemaz necenšaties piepūlēt savas diemžēl aprobežotās galvas- piedodiet- ja kādu pievīlu, bet uz zēniem man kaut kādīgi "nevelk" un doma, ka man kaut ko tur dibengalā ķkēm.. urķē arī nešķiet vilinoša.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


meža viķka - prezidentei 27.07.2006 15:31
Biju šokā, izlasījis Prezidentes paziņojumu. Acīmredzot Prezidente nav izpratusi jautājuma būtību, ja ar šādu dīvainu paziņojumu ir nākusi klajā. Būtībā šoreiz jautājums nekādi nav saistīts ne ar cilvēktiesībām, ne vārda brīvību, ne izpratni, ne ar kādu citu cēlu terminu ar kādiem šobrīd un vispār mēdz operēt praidisti un viņu apoloģēti. Šeit jautājums ir tikai un vienīgi par morāles, ētikas un tikumības saglabāšanu publiskajā telpā. Mums nav tiesību jaukties cilvēku privātajā dzīvē, taču mums ir tiesības un pienākums neļaut jebkādiem līdzekļiem izvirtībai, peversijai u.t.t., u.t.j-pr., uz ielām, mūsu bērnu un mazbērnu acīs un sirdīs. Jebkāda šāda veida izdarību (publisku"pradisku") popularizēšana un atbalstīšana gan tiešā gan netiša ir netikai amorāla, bet ir arī krimināli sodāma. Dīvaini, ka , šķiet, nav nevkas par to minēts Kriminālkodeksā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands Stendzenieks - politika. lv 27.07.2006 01:30
Visa mana cieņa Jūsu portālam - tas nav Delfi, kur katru, kas loģiski var pamatot savu pretnostāju pret pederastiem, izmet no diskusijas un tas viss pie situācijas, kad, kā man stāsta, portāls politika.lv esot homoseksuāļu kontrolēts portāls. Ja tā iespējams realizēt diskusiju, tad es esmu par diskusiju, bet ja kāds cenšas manu viedokli nopresēt, tad es vienmēr centīšos nopresēt viņa viedokli. Latvijā visi esot par demokrātiju - tas ir blefss. Neskatoties uz visu, patiesa demokrātija ir tikai un vienīgi ASV. Demokrātija atļauj un paredz izteikt publiski jebko un par jebko, ja vien netiek sludināta vardarbība. Lielākā daļa no maniem biznesa partneriem ir ēbrēji un man patīk šī aktīvā un spējīgā tauta, taču patiesa demokrātija dod iespēju izteikties pat fašistiem, kā tas ir ASV. Ja pederasti grib publiski iet ielās un slavināt savu dzīves veidu - lai iet, bet tad es arī drīkstu iet ielās un bļaut ka pederasts ir pēdējais maita, bet man to liedz. Vai nu demokrātija visiem, vai ne vienam. Pagaidām izskatās, ka Vaira - Vīķe Freiberga, dzīvojot Kanadā, kaut kādā veidā ir iemācījusies vis nelietīgākās un nekaunīgākās padomju demagoģijas melnākos pamatprincipus. Pēc formulas, ja mūsējie tad partizāni, ja pretinieks, tad bandīts - ja pederasts, tad mūsējais, ja normālais, tad naidnieks, nelietis nu terorists. Godājamā Prezidente - Jūs pati esat Latvijas naidnieks un morālā teroriste. Ja Jums demokrāttija atķauj slavēt pederastus, tad man demokrātija atļauj noniecināt teroristus un tas kurš otram neļauj brīvi izmantot šīs tiesības ir pretīgs diktators un terorists, kurš vienas, vai otras puses interesēs uzurpē varu. Ja Jūs gribat, slaviniet pederastus, bet nespiežiet to darīt savai tautai. Ja mēs gribam lamāt pederastus, tad tās ir mūsu demokrātiskās tiesības un par to nav un nebūs daļas ne jums ne arī ne vienam citam. Latvieši nebalsoja ne par pederastijas atzīšanu par labu, ne arī par ES Konstitūciju. Jums ir laimējies būt par tās taiutas locekli, kura sagraus pederastisko ES, kā sagrāva komunistisko PSRS. Es Jūs patiesi cienīju. kā Latvijas inteliģentāko Prezidenti - šobrīd Jūs manās acīs esat tikai un vienīgi zemiska demagoģe ar savām zemiskajām personīgajām interesēm!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

voldis - visiem 25.07.2006 08:24
Vajadzēja to praidu atļaut un tad tos krāniņu , seksa ainu , pakaļu uc, demonstrētājus, kas parasti notiek tādos praidos, saukt pie atbildības par huligānismu. Man kā sabiedrības daļai arī ir tiesības tikt publiski neapvainotam ar nepiedienīgiem žestiem utt. , kas ir šādu demonstrantu mērķis.

Otrkārt, vajadzētu tomēr pētniekiem kliedēt viņu propagandēto mītu par geju labdabību. Visās krimināllietās, kas saistās ar šīm personām , ir vardarbība pret nepilngadīgiem, personām bezpalīdzības stāvoklī (apdzirda un izdrāž dupsī), mazgadīgo pavešsana (deju skolotājs āicina savā dzīvoklī 6. kl. puikas, cienā ar vīniņu un uzmācas), pakļautas personas izmantošana utt. Jaunu geju vervēšana ir rafinēta un praids ir viens no tās paņēmieniem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

demokrāts? - Vaira Vīķe Freiberga 24.07.2006 21:02
Piepeši Latvija kļuvusi demokrātiska. Kad streiko ārsti un skolotāji - tad demokrātiju nepiemin, apelē pie sirdsapziņas un Hipokrāta zvēresta. Kā tad tā - ārstiem izteikt viedokli nav demokrātiski?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Edis - vvf 22.07.2006 01:29
…Vara maitā….., bet šitā vara jau neglābjami smird……

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands Stendzenieks - Jurim Bogdānovam 21.07.2006 17:16
Pilnībā akcepteju un cienu Tavu personīgo pieeju jautājumam. Tikai nevaru to pieņemt sev. Pirmkārt tāpēc, ka vārds pederasts nekur enciklopēdijās nav definēts kā lamuvārds, bet gan tikai kā zinātnisks apzīmējums vīriešiem, kuri kopojās viens otra dibenā. Tas, ka paši pederasti šo vārdu uzskata par lamuvārdu, mani nekādi nesaista. Tik pat labi profesors varētu teikt, ka vārds profesors ir lamuvārds. Es neoperēju ar lamuvārdiem, bet ar zinātnieku un valodnieku izveidotu definīcijas vārdu. Otrkārt, tāpēc ka nekad nedzīvoju un nedzīvošu pēc principa - ja tev iesit pa vienu ausi pagriez pretī otru. Mans princips bija, ir un būs - ja tev iesit pa vienu ausi, velc pretī pa abām un pacenties vēl degunu aizķert!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

meža viķka - Prezidentei 21.07.2006 16:27
Esmu šokā par Jūsu pakaļ skriešanu Eiropas izvirtuļu baram. Kādreiz lepojos, tagad man ir kauns par savu Prezidenti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Tomam 21.07.2006 16:27
Lai buutu, kaa tu saki. Ne es tevi tiesaashu, ne man to buus ljauts dariit, jo Dievs visiem buus tiesnesis. Ja saki, ka esi bez vainas SHAJAA lietaa, tad pie taa arii paliksim.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Toms - Jurim 21.07.2006 15:56
Šis ir psihopļāpu laikmets - sākot ar Zigmundu Freidu mēs tagad ticam, ka vajag tikai atgulties uz kušetes, izrunāties par savām emocijām un rūpīgi apieties ar visām bērnības traumām. Un ka cilvēki no tā kļūst veselāki un pasaule - labāka. Un ja kāds vēl tad īsti netiek ar savu dzīvi galā, tad viņam ir vajadzīgs pastāvīgs psihoanalītiķis. Es pats no tā visa neesmu brīvs un tādēļ nemoralizēšu.

Bet tagad par to Jēzu, par kuru runā evaņgjēliji un kurš mums visiem ir viens un kopīgs (NEVIS "Katram savs Dievs"). Viņš par psihopļāpām neko nezināja - viņš parasti teica kaut ko vienkāršu. Otrs cilvēks, kurš gribēs saprast, tas sapratīs arī, ja es viņam teikšu īsi un skarbi - viņš, cerams, sapratīs nevis to, ka man ir taisnība, bet gan dzirdēs to, ko es par viņu domāju un kādas emocijas viņš manī izraisa. Un tādam, kurš negrib saprast, es negribu būt par psihoanalītiķi. Atmetīsim tās lietas un atgriezīsimies pie pamatiem.

Evaņgjēlijs aizliedz dusmoties uz savu tuvāko un liek neskaitāmas reizes piedot savam brālim, bet mēs šeit apspriežam mūsdienu latviešu valodas vārdu nozīmi, kam nav obligāti sakars nedz ar dusmām, nedz ar nepiedošanu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - Tomam 21.07.2006 14:48
Ir taa, par muusu patieso Dievu liecina muusu riiciiba vaardos un darbos un tas, pec kaa dzenamies. Ja tu vareetu likt roku uz sirds, un teikt, ka tev nemaz nav gandariijuma par to, ka cilveeki, pret kuriem tu to saki, tiek saapinaati, es buutu paarsteigts.

Bet ja tu to zini un taa dari, tad tavs Dievs ir nodariit saapes tiem, kuri tev nepatiik vai kuru riiciiba tev nepatiik, un tu taa iisti nemaz negribi to visu nokaartot, jo pirmaa veelme tevi tik ljoti paarnjem, kaa jau emocijas, ka taas, vinemeer un visus cilveekus liidziigi, padara aklus un kurlus pret ieklausiishanos un paardomaashanu, vai mana riiciiba vispaar ved tur, kur es gribeetu ar saviem vaardiem. Ja nee, un taa darot taa tieshaam neved nekur citur kaa uz pretdarbiibu, velme panaakt labo nav tavs Dievs, bet gan dusmu veelme, kas liek tev aizvainot citus, taa ir tavs kungs un paveelnieks.

Turklaat, vai tad homoseksuaalisma slavinaataaji nedara taapat? Vai tad vinji arii neiet pretii visu paareejo gribai un nepanaak pilniigi preteejo cereetajam, kaut kaadu izjuutu pavadaa? Un ar ko tad tu atshkjiries no vinjiem, ja esi taads pats savaas sleeptajaas izpausmees.

Un taa darot cilveki ne tikai nedara pasauli pilniigaaku un labaaku no abu nometnju puses, bet gan iepludina un stiprina tajaa ieradumu visu risinaat no citu aizvainoshanas un uzspiezshanas poziicijaam. Un taa tas patieshaam ir.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Tomam 21.07.2006 14:04
Katram savs Dievs. Es tikai aicinu uz savu paarlieciibu, Tu vari dariit to pashu ar saveejo. Demokraatija, bla, bla...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Toms - Jurim 21.07.2006 13:58
Taatad, lietotjos vaardu pederasti mees Patiesiibas un Radiitaaja priekshaa neesam taisniibas Patiesiibas kalpi, bet gan neiecietiibas vairotaaji.

Man jau arī reizēm arī šķiet dīvaini K.Dimitera pārspīlētie paziņojumi. Varbūt, ka dažas pārmērības te dažiem nenāk par labu :)) Tomēr, vārds "pederasts" ir pilnīgi normāls vārds - iesaku to apskatīties A.Stendzenieka nosauktajās vārdnīcās. Protams, mēs varam izdomāt visiem netikumiem kaut kādus jaukākus nosaukumus. Piemēram, laulības pārkāpējus turpmāk nesauksim par laulības pārkāpējiem , bet par "poliamoristiem"; prostitūtas - par "seksa darbiniecēm", dzērājus - par "cietējiem no atkarības", korumpantus un blēžus - par "personām ar morālas dabas traucējumiem", utml. Nedomāju, ka Jēzus arī būtu lietojis eifēmismus - manuprāt, evaņgēlijos ir daudzi un dažādi nejauki salīdzinājumi ("Vai jums, rakstu mācītāji un farizeji, jūs liekuļi! Jo jūs esat līdzīgi nobaltētiem kapiem, kas no ārpuses izskatās jauki, bet no iekšpuses ir pilni ar ..."). Ievērosim, ka "farizejs" tolaik nozīmēja vienkārši noteikta judaisma virziena pārstāvi (t.i. tāds ebrejs, kurš lūdz Dievu sinagogā, un nav ne saducejs, ne esens). Bet evaņgēliju tēlainās valodas iespaidā kļuva par briesmīgu lamuvārdu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - Armandam Stendzeniekam 21.07.2006 12:26
Mees esam tie, ko muusos ir ielikusi apkaarteejaa vide. Ja taa ir neiecietiiba un apsaukaashanaas, kaut arii likuma priekshaa taa taada nav, tad arii mees veidojamies neiecietiigi un aizvainojoshi viemnmeer, kad kaut ko uzskataam par aplamu. Mees pashi par to neesam atbildiigi un muusos nav vainas, liidz kameer meese nesaakam veidot vidi, kuraa shiis un citas lietas tiek izplatiitas paar visu sabiedriibu.

Taatad, lietotjos vaardu pederasti mees Patiesiibas un Radiitaaja priekshaa neesam taisniibas Patiesiibas kalpi, bet gan neiecietiibas vairotaaji. Vai Juus taads gribeetu buut, turklaat veel zinot, ka tieshi shiis Juusu attieksmes deelj neviens no vinjiem Juusos neieklausiisies, un Juus netuvosiesties cereetajam rezultaatam?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Armandam Stendzeniekam 21.07.2006 12:19
Nekaa personiska, tikai mans viedoklis par veertiibu izpratni attieciibaa uz vaardu lietoshanu.

Esmu paarliecinaats par to, ka labs cilveeks ir labs vienmeer. (Lai buutu uzreiz skaidrs, es taads neesmu, bet es gribeetu taads buut un uz to virzos, kaa maaku un kaa sanaak.) Tas noziimee, ka vinjsh vinemeer reekjinaas ar citu cilveeku uztveri, taapeec nelieto vaardus, kuri tomeer vinjus saapinaatu, kaut arii tie ir no vaardniicas un par pareiziem pienjemti.

Ja mees to tomeer daraam, tad jau ne ar ko neesam labaaki par tiem, kuri nereekjinoties ar mums taisa shos lepniibas gaajienus vai par tiem iestaajas. Jeezus maaciija, lai muusu darbi liecina par muusu piederiibu Vinjam un kristietiibai. Un shaadi riikoties ir viens no darbiem, kursh par mums lieicna vai nu labu, vai ka mees nepiederam kristietiibai peec buutiibas, pat ja to deklareejam.

Un Jeezus maacija arii liidziibu - ja mees esam labi tikai pret tiem, kas pret mums ir labi, ko tad mees esam veerti, vai tad muitnieki, un tajaa laikaa tie bija ljoti zemiski un nezheeliigi cilveeki, vismaz ar taadu slavu vinju kopums, nedara taapat?

Un es esmu paarliecinaats kristietis, lai gan nepiederu pie struktuuraam, kuras lieto Bazniicas vaardu, bet kuraas nav Bazniicas, taapat kaa kristiigaa gara.

Turklaat, mees arii pashi neviens nekad neuzklausam tos, kuri pret mums veershas ar naidu un apsaukaashanos, ja vine vinjiem nav miz\lziigs paarspeeks un iespeejas muus ietekmeet. Bet taa jau buutu vardarbiiga civilizaacija.

Visaadi citaadi, tieshi katra izteiktaa vaarda atstaato peedu beernos deelj, es esmu paarliecinaats gaajiena un homoseksualitaates padariishanas redzamu pretinieks, un uzskatu, ka pat ar runaashanu shoreiz ir par maz, ir jaaiet un jaariikoojas taapat kaa vinji, jo vinju riiciibai ir degradeejoshas sekas uz sabiedriibu, taass visvaajaakajiem pret ietekmeeshanos paarstaavjiem, beerniem, par ko esmu mineejis arii pirmajaa komentaaraa un citur.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Armands Stendzenieks - VVF 21.07.2006 02:57


Paldies augsti godājamā Prezidentes kundze par pamācību, bet Satversmi lasām un tajā ietvertās tiesību normas mums ir zināmas.

Jūs citējat Satversmi: ''Latvijas Satversme pašos pamatos nosaka, ka Latvijā cilvēktiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas, tas nozīmē, ka cilvēku nedrīkst ierobežot ne uz reliģiskās pārliecības, ne tautības, seksuālās orientācijas, dzimtes vai citas piederības pamata. Turklāt Satversme garantē Latvijas iedzīvotāju tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību, kas nozīmē garantijas brīvai uzskatu paušanai.''

Nu skaisti, taču kāpēc Satversmes normas tiek traktētas tikai un vienīgi pederastu interesēs? Ja tiesības ir pederastiem, tad tiesības ir arī normāliem pilsoņiem, taču to nu Jūs galīgi nevēlaties pieļaut. Normāli orientētiem pilsoņiem ir liegta iespēja publiski izteikt savu viedokli. Par mītiņošanu un uzstāšanos cilvēkus izsauc uz Drošības policiju. Un tad vēl augsti godājamā Prezidentes kundze - parādiet kur Satversmē ir teikts, ka nevienu nedrīkst diskriminēt seksuālās orientācijas dēļ! Nevajag laist šķidro piecus metrus pret vēju - Satversmē nekā tāda nav. Jums protams gribētos lai tā būtu, bet nu nav gan!!! Izmantojot Jūsu citētās Satversmes normas es publiski paziņoju, ka manuprāt un izejot no mana personīgā viedokļa Jūs augsti godājamā (es nevaru vērsties pie Valsts Prezidentes savādāk) esat vienkārši vispārākā maita un neliete, kura manuprāt savu personīgo interešu labā ir nostājusies slimo pederastu pusē. Nav manuprāt Jūsos ne inteliģences, ne tautiskuma, ne latviskuma ( tautisko brunču uzvilkšana par latvieti nepadara), bet gan tikai un vienīgi perversa un pretīga izkalpošanās pederastu priekšā sava personīgā labuma dēļ. Kā gan Jums mute paveras cildināt pederastiju un pederastus. Manuprāt Jūs esat vēl slimāka par šiem Jūsu cildinātajiem pederastiem. Domāju, ka no Jums ir novērsusies lielākā daļa tautas - uzskatu un personīgi domāju, ka pēc savas būtības Jūs vairs neesat Latvijas valsts un tautas Prezidente, bet gan tikai tāda nožēlojama Latvijas pederastu kompānijas goda locekle, ar ko arī Jūs no v isas sirds apsveicu.

Papildus informēju, ka definīcijas pedertasts un pederastija ir ņemtas un pārbaudītas Latviešu konversācijas vārdnīcā, Krievu lielajā enciklopēdijā, Latviešu īsajā vārdnīcā, v'ācu Brokhauza lielajā enciklopēdijā un visur, atkārtoju visur PEDERASTS IR UN PALIEK PEDERASTS, NEVIS KAUT KĀDS TUR GEJS.

Kaut Latvija nekad savas pastāvēšanas vēsturē vairs nepiedzīvotu tādu Prezidenti - mums nevajag Prezidenti pederastu aizstāvi!!! Mums nevajag Prezidenti, kura spļauj sejā savai tautai!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jecis - pecis 21.07.2006 01:59
musu valsts dod zaljo gaismu antisabiedrisku lopisku perversiju demonstreshanai sabiedriskaas vietaas valsts galvaspilsetaa. vai tik te neieradisies exhibicionet ari EU van der pridis, izkontrolet kaa bauri apguvushi maaciibu? paldies tev valsts!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - MissIndependent 20.07.2006 20:59
Juusu citaats fiireram: ...tam, kurš nerespektē savas tautas indivīdu viedokli, par tautas atbalstīsanu runāt gan nevajadzētu.

Komentaars: sakiet, kur saakas un kur beidzas tautas indiviidu viedoklja respekteeshana? Vai tas, ka lielaakaa tautas dalja ir pret gaajienu, bet ne pret homoseksuaalistiem, tomeer vinji par spiiti, itkaa spljaujot visiem virsuu, taisa to gaajienu, vai taa ir kaut viena no vinjiem respekteeshana? Kaapeec Juus vispaar to pieminat, ja savaa riiciibaa esat pilniigaa pretrunaa ar to pashi.

Neklausiities un nedzirdeet par homoseksuaalismu un vinju gaajienu ir neiespejami, jo ar to ir pilni visi meediji un visu cilveeku mutes. Un es par sevi neuatraucos, vareeto tos skatiities un klausiities no riita liidz vakaram. Bet es uztraucos par beerniem agraa beerniibaa. Jo, ja buusiet lasiijusi manus komentaarus, zinaasiet, ka es esmu droshi paarliecinaats, ka ietekmeeshanaas no apkaart valdoshajiem veestiijumiem pastaav, un uz vinjiem VAR atstaat ietekmi, tos ievirzot homoseksualitaatee.

Tagad tikai nesakiet, ka ka arii beerni mums ir jaaaizvaac no publiskaas telpas, lai kaadi var riktiigi izaaleties. bet vinji jau arii tad neliksies mieraa, jo buus pilnas aviizes un kaa citur, par to saaks maaciit skolaas....

Es nedomaaju pazudinaat homoseksuaalismu, un zinu, ka ar sho lietu ir jaastraadaa, bet paraade ir pedeejais, galeeji visaplamaakais celjsh, kaa to dariit. Pilniigi nepienjemami. Man ir doma par to vairaak ielikt draugos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - MissIndependent 20.07.2006 20:49
MissIndependent: Tu saki, ka homoseksuāļi tev uzspiežšo gājienu, bet atceries, ka tev neviens neliek uz to skatīties vai par to klausīties...viņi to dara sevis dēļ nevis, lai Tev kaut ko uzspiestu.

Liberālisms tik tiešām māca, ka ierobežot (pieauguša) cilvēka brīvību drīkst tikai, lai novērstu kaitējumu citiem. Viņa paša fiziskā vai morālā labklājība nav pietiekams arguments. Tajā daļā, kas attiecas tikai uz viņu, indivīda tiesības ir absolūtas - sk. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Harm_principle - "kaitējuma princips"). Bet Latvijas apstākļos šo principu nerespektē arī pati prezidente, jo, lai gan viņa prot liberālisma garā izteikties, kā tas redzams arī šajā rakstā, viņa par šo principu aizmirst, tiklīdz kā viņai tas nav izdevīgi.

Ja liberālisma idejas neievēro visur, bet tikai noteiktā kontekstā, tad tās zaudē jēgu. Tāpat arī varētu paziņot - "Ja šodien ir pimdiena, tad rīt būs sestdiena". Tā, protams, ir galīga aplamība (no jebkuras universālas, nepieciešami patiesas domāšanas viedokļa). Toties, ja es esmu tikpat viltīgs kā prezidente, es varu paziņot, ka šis apgalvojums šodien ir spēkā - jo šodien taču nav pirmdiena. Tātad, ja šodien ir 22.jūlijs, tad aizstāvam tiesības maršēt, ja šodien ir 16.marts, tad ceļam sētu - katrai rīcībai dotajā kontekstā pat ir zināms izskaidrojums, bet tie vairs NAV liberālisma principi.

***

Turklāt ir jau arī cita nelaime - mēs visi, diemžēl, redzam kurp homoseksuāla dzīvesveida aizstāvēšanas procesi ir aizgājuši citās valstīs. Antidiskriminācijas likumi daudzās Eiropas zemēs jau tagad pieprasa, lai tāpat kā mēs skolā bērniem mācām, ka visu rasu un tautību cilvēki ir vienlīdzīgi (un ir absolūti nepieņemami kā nacistiem uzskatīt, ka noteiktas rases vai tautības ir morāli nepilnvērtīgākas par citām), tāpat ir arī skolā jāmāca, ka visas seksuālās orientācijas un visas seksualitātes izpausmes ir vienlīdz labas un pieņemamas. Vienīgais tabu pagaidām ir pedofīlija ar mazgadīgiem bērniem. Homoseksualitātes cēloņus un sekas, ciktāl par tiem zināms mūsdienu zinātnei, neviens praidists pat nevēlas godīgi apspriest, bet toties pieprasa no sabiedrības pilnīgu toleranci pret šīm lietām.

Tas arī vairs NAV saskaņā ar liberālisma principiem, ja cilvēkiem aizliedz runāt par to, ka heteroseksuālas savienības varētu būt morāli pārākas par homoseksuālajām (sk. http://www.totalcatholic.com/universe/index.php?news_id=1302... ). Ja sabiedrībā ievieš vienu pareizo viedokli (lepnumu par "citādību"), un nemaz nemeklē objektīvo patiesību par šo jautājumu (piemēram, nemēgjina noskaidrot, vai homoseksualitāte reizēm nav arī traucējums, kurš varētu padoties ārstēšanai.) Šī jaunā, Eiropas komisāru noteiktā "obligātā patiesība" var izrādīties kaitīga mums visiem - tātad šie paši liberālisma principi prasa pret šo jautājumu attiekties ļoti rūpīgi un uzmanīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MissIndependent - Juris Bogdanovs 20.07.2006 19:55
Tu saki, ka homoseksuāļi tev uzspiežšo gājienu, bet atceries, ka tev neviens neliek uz to skatīties vai par to klausīties...viņi to dara sevis dēļ nevis, lai Tev kaut ko uzspiestu.

Tev arī vajadzētu zināt, ka, ja par kaut ko nerunās, tad tas neizgaisīs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MissIndependent - Fīrers 20.07.2006 19:50
Atvaino, bet vai tad tie, kas šo gājienu atbalsta un tajā piedalās nav tautas daļa?

Tavā skatījumā tauta, kura būtu jāatbalsta ir tikai tie cilvēki, kuru viedoklis sakrīt ar tavejo???

Negribētos Tevi aizvainot, bet tam, kurš nerespektē savas tautas indivīdu viedokli, par tautas atbalstīsanu runāt gan nevajadzētu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Petersonei! - Ginca 20.07.2006 19:04
> Mani visvairāk uztrauc šitā vienpusējā smadzeņu skalošana par iecietību un liberālismu,
> taču tā ir liekulīga

Tad nesauciet to par liberālismu, lūdzu, jo no liberalisma tai ir patapināts nosaukums un tas, kas smadzeņu skalotajiem dotajā brīdī ir noderīgs :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ginca - Aleksis 20.07.2006 17:54
Mani visvairāk uztrauc šitā vienpusējā smadzeņu skalošana par iecietību un liberālismu, taču tā ir liekulīga, jo 16.martā vvf dēļ ap pieminekli bija sēta vecrīga bija pilna ar policistiem, es jutos kā svešinieks savā valstī un tā sajūta bija ļoti nepatīkama. Diena vispār ir aptrakusi raksti tiek piemeklēti vienos vārtos, gandrīz kā Orvela grāmatā mums te iet.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - Svinz 20.07.2006 13:28
Prezidentes teikto lasiiju gan starp rindinjaam, gan arii pa rindinjaam. Arii JUM REIZEEM BUUTU JAALASA PATS TEKSTS, NE TIKAI STARP RINDINJAAM.

Citaats: Demokrātiskā valstī, kāda ir Latvija, sabiedrībai ir jārespektē dažādi viedokļi un dažādu cilvēku tiesības, tajā skaitā to cilvēku tiesības, kam ir dažāda seksuālā orientācija. Katram var būt savi uzskati par vienu vai otru jautājumu, taču sava viedokļa uzspiešana nedrīkst ierobežot citu cilvēku tiesības."

KOMENTAARS: Pastaastiet man, luudzu, kaapeec homoseksuaalisma slavinaataaju gaajiens ar lepniibaa paceltu karogu par savu orientaaciju, ko veerot un klausiities man tiek uzspiests pret manu gribu, ir demokraatijas, un, kaa izteicaas V.Chepurovs, gaisma, bet ja es izeju gaajienaa pret sho lietu slavinaashanu, tad taa ir rupja demokraatijas normu paarkaapshana, SAVAS PATIESIIBAS UZSPIEZSHANA (itkaa tieshi to nedariitu homoseksuaalisti pret mani) un tumsoniiba?

Ja Juus buutu lasiijis manus komentaarus,t ad es neiestaajos pret homoseksuaalistiem, bet pret sho lietu izplatiishanu, un arii pat piemineeshanu.

Kaapeec?

Redziet, sliktajaam lietaam, taapat kaa dabaa (maacieties par neredzamo no redzamaa), vajag tikai iedot iespeeju sasniegt augsni, un taas tuuliit jau iesaknjojas un nekas taas vairs nevar ietkemeet. Labajaam lietaam, kultuuraugiem, no kaa arii vaards kultuura, jo tie ir labi, ir seejami meerkjtieciigaa celjaa un ruupiigi kopjami, sargaajami no nelabaas seeklas, un tikai tad tie nesis augljus. JO nesagaatus tos izniicina nezaale, jo taa ir dziivotspeejiigaaka un agresiivaaka.

Tieshi taapat ir arii cilveeku praatos ar tiem veestiijumiem, kuri liidz vinjiem nonaak. Jau pati homoseksuaalisma nemitiiga piemineeshana, visvairaak jau ieseejas un speeciigaak nostiprinaas beernos, jo vinjos nav veel veertiibu izpratnes, un beerni ir atveerti pret visu shajaa pasaulee. Bet ja tajaa netiek seeta veertiigaa kultuura, tad nelabaa tajos njems virsroku un kaadaa briidii pamodiisies jau kaa nostiprinaajusies homoseksualitaate, agresija vai kas tamliidziigs. Tieshi taapeec pat homoseksuaalisma piemineeshanu sabiedriskajaa telpaa uzskatu par nepieljaujamu un pat ljaunu attieciibaa pret beerniem un pusaudzhiem.

Bet kas par to semejaas un veel lepniibaa un jautriibaa pasniedz kaa demokraatijas veertiibu, vai tas ir demokraatijas un visa labaa vairotaajs, preteji man, kursh tikai luudz neslavinaat sho paraadiibu? Shitaadu demokraatiju varat izmest miskastee.

Taapec es uzskatu, ka sho seergu nevajag ielaist, jo taa vairo homoseksuaali orienteetu cilveeku daudzumu. Pat nenoturiigais cilveeks Maaris Sants, parunaajoties ar dazhiem homoseksuaalistiem izraadiijaas vaajsh pret sho lietu, un taa vinju paarnjeema. Vai taads ir gariigi speeciigs cilveeks? Nee. Un shaadaa skatiijumaa ir tikai normaali, ja cilveeki, kuri to neveelaas vairot, kaut arii nenosoda, nenicina un nediskriminee homoseksuaalistus kaa cilveekus, pat iestaajas par vinju cilveektiesiibaam, nostaajas taadaa pat pozaa, ka ies gaajienaa pret Praidu, jo taa vinji domaa par sabiedriibas beerniem. Un es vinju nostaajai pilniibaa piekriitu, jo pashi Praidisti pirmie ir naakushi bez runaashanas un ar pilniigi izteiktu veelmi padariit homoseksuaalisma demonstreeshanu un slavinaashanu, pat apjuusmoshanu par daudz lielaaku veertiibu nekaa Dievs un ar to saistiitaas lietas.

Taa nav nedz demokraatija, nedz gaisma. Pat pilniigi preteeji. Un mans viedokis shajaa dubultstandartu demokraatija ir citu uzskatu un demokraatijas ierobezhoshana, kameer pakljaushanaas vinju uzskatiem un paraadeem esot kaut kas veertiigs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sivnz 20.07.2006 12:24
Ja ruupiigi lasijaat starp rindaam Prezidentes teikto: "Demokrātiskā valstī, kāda ir Latvija, sabiedrībai ir jārespektē dažādi viedokļi un dažādu cilvēku tiesības, tajā skaitā to cilvēku tiesības, kam ir dažāda seksuālā orientācija. Katram var būt savi uzskati par vienu vai otru jautājumu, taču sava viedokļa uzspiešana nedrīkst ierobežot citu cilvēku tiesības."

Ir jaarespektee ka ir homoseksualji, tachu arii homoseksuaaljiem ir jarespektee heteroseksuaalji un nedriikst uzspiest sabiedriibai savu viedokli caur praidiem utml.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Edvīns L 20.07.2006 12:10
Ak vai, kā Jūs Vaira esat izmainījusies!

Uz ko tikai daži cilvēki nav spējīgi karjeras dēļ!

Un tauta uz Jums lika tik lielas cerības!

Un tās cerības bija nevis uz to, ka Jūs taisīsiet karjeru, bet gan būsiet ar TAUTU !

Kad Jūs ne tikai braukāsiet pa ārzemām un sēdēsiet pilī, bet tiksieties ar cilvēkiem Latvijas pilsētās un laukos! Vēl jau variet paspēt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 19.07.2006 22:23
«(..) ikvienam likumības ietvaros ir tiesības uz savu viedokli un tam atbilstošu rīcību, lai arī tas kādam sabiedrībā šķistu nepatīkami vai neizprotami. Tie ir demokrātijas pamatprincipi, kas attiecas uz ikvienu gadījumu. Atkāpes no jebkuriem demokrātijas principiem iznīcina pašu demokrātiju.»

Pelnīti cienītā un godātā Valsts prezidentes kundze būtu piekorektējusi savu viedokli? :) Kā ziņoja BNS 15. martā, prezidente, cita starpā, no prezidentes nāca šādas atklāsmes:

«Man ir pilnīgi vienalga, kādu motīvu, kaut vai viscēlāko, vadīti viņi dodas gājienos. Tā tik un tā ir sadarbība ar cilvēkiem, kas vēlas nomelnot Latviju. (..) Ja jau vispār ir remonti vajadzīgi, ja jau reiz vajadzēja, tad ir īstais laiks to [sētu] uzlikt.»
http://pankukas.blogspot.com/2006/07/dai-citti-saistb-ar-mie...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

saldie 19.07.2006 22:03
Pankukas, ka Jus jutaties, nekas nav dzirdets, viss kartiba? Mes uztraucamies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Juris Bogdanovs - normaalajam cilveekam 19.07.2006 21:52
Es nekur un nekad neesmu teicis, ka zinu Harija Potera seksuaalo orientaaciju. Tas, ko gribeeju vaicaat, vai Prezidentei, un tagad arii Jums, neliekas, ka Poteram pieliekot klaat seksuaalu orientaaciju, vienalga kaadu, tas ietekmeetu arii sho darbu lasosho beernu interesi par uzraadiito seksuaalisma veidu? Buutiibaa jautaajums ir par to, vai ietekmeeshanaas pastaav, un ko par to domaa cilveeki, kuri ir maaciijushies un peetiijushi arii pashi, es ceru, cilveeka psihologjiju. Un nekaadaa gadiijumaa neesmu meegjinajis noteikt Potera orientaaciju. Droshi zinu vien to, ka taa tajaa darbaa nav uzsveerta, un tas ir labi. Lai gan uzskatu, ka ar to veel nepietiek, bet nezinu, vai Juus gribeesiet atkal sadzirdeet to, ko es saku, un nesagrozot to.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normals cilveks - Fireriem un Aleksiem 19.07.2006 21:33
neesam mēs "amorālie izvirtuļi".
absolūti tadas pašas emocijas un izjūtas kā visiem parējiem cilvēkiem...
nevies 'agresīvi' savu viedokli nevienam nespiež. un absolūti pozitīvi (krietni pozitīvāk nekā "parējie") uztvēram kādus citus uzskatus un pozīcijas.

ha ha un par Hariju Poteru - kā lai Jūs zināt viņa seksuālo orientāciju ? tā arī dzīvē - ļoti grūi no viena skatiena pateikt cilvēka "miļāko seksa pozu" :) Un mūs tas neinteresē - tā ir cilvēka privāta dzīve !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - Aleksim 19.07.2006 21:14
Paldies par informāciju :) Tātad prezidente nicina savas tautas brīvības cīnītājus, bet ceļ godā amorālus izvirtuļus.

Pabūšana valsts prezidenta amatā neatbrīvo no iespējamas kriminālvajāšanas nākotnē. Ieteiktu Vīķes-Freibergas k-dzei par to padomāt. Ļoti negribētos, ka šo dāmu piemeklētu Slobodana Miloševiča liktenis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 19.07.2006 21:11
Ja prezidente darbotos savas tautas interesēs, viņa pateiktos Rīgas Domei, kā arī palīdzētu atrast visus iespējamos likumu pantus, pēc kuriem varētu šo gājienu aizliegt nevis izvērtēt un atļaut.

Acīmredzot prezidente nedarbojas savas tautas, bet kādas nezināmas melnās ložas interesēs, ja jau ir tik ieinteresēta iedragāt latviešu tikumību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 19.07.2006 20:53
Homoseksuālisma atbalstītāji tomēr prezidentes acīs ir "vienlīdzīgāki" par Nacionālā Spēka Savienību.

"Sabiedriskā organizācija «Klubs 415», NSS un Igors Šiškins lūdza Rīgas Domi atļaut 16. martā rīkot latviešu leģionāru piemiņas gājienu no Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim. . .Rīgas pilsētas izpilddirektors Ēriks Škapars (JL) atteikumu saskaņot 15. un 16. martā paredzētos pasākumus motivēja ar to, ka pasākumu laikā varētu izcelties masu nekārtības un rasties apdraudējums valstij un iedzīvotājiem." (sk. http://www.apollo.lv/portal/news/72/articles/70124 ).

Prezidentes komentārs: "Šo dienu nevajag īpaši atzīmēt. Tas nav patriotisma simbols. Ir ziņas, ka 16. marta aktivitātes tiks izmantotas, lai parādītu pasaulei, ka Latvijā atdzimst fašisms". (sk. http://www.apollo.lv/portal/news/72/articles/70185 ).

Bažas par iedzīvotāju fizisko drošību bija gan vienā, gan otrā gadījumā - kādēļ tad prezidente arī homoseksuāļu praida gadījumā nepauž aicinājumu to īpaši neatzīmēt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aleksis - Prezidentei 19.07.2006 20:18
Vai ir bijis analogjisks paziņojums par legjionāru atceres pasākumu atzīmēšanu Rīgā š.g. 16.martā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - Prezidentes kundzi un kantorim 19.07.2006 20:01
Visvairaak man Prezidentes kundzes komentaaraa patika shis teikums:

Latvijas Satversme pašos pamatos nosaka, ka Latvijā cilvēktiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas, tas nozīmē, ka cilvēku nedrīkst ierobežot ne uz reliģiskās pārliecības, ne tautības, seksuālās orientācijas, dzimtes vai citas piederības pamata. Turklāt Satversme garantē Latvijas iedzīvotāju tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību, kas nozīmē garantijas brīvai uzskatu paušanai.

Komentaars: Redzat, Prezidentes kundze, ir taa, ka neviens netiek diskrimineets vinja piederiibas vai paarlieciibas deelj. Ja kaads shos cilveekus apspiediis vai neljaus vinjiem straadaat vinju piederiibas vai uzskatu deelj, vai pat vinjiem taa deelj uzbruks, es buushu pirmajaas rindaas, kas iestaasies par cilveetiesiibaam. Bet uzskatu pauzshana un seksualitaates demonstreeshana lielaa lepniibaa, kas ir Saatanisms vistiiraakajaa veidaa, par ko daudz esmu rakstiijis zem dialogi.lv un politika.lv staastos par komentaariem, ir pilniigi atshikjiriigas lietas.

Ja jebkursh cilveeks iestaajas par cilveektiesiibaam, iecietiibu vai citaam veertiibaam, luudzu. Bet vai homoseksuaalistu paraade, par spiiti tik daudzu cilveeku uzskatam, ka tas iir netikumiigi un vareetu atstaat peedas beernu atiistiibaa, pamodinot vinjos paardomas, varbuut arii mekleejumus shajaa virzienaa, ir rupja un pat agresiiva iejaukshanaas vinju dziivees, SAVU UZSKATU NEIECIETIIGA UZSPIEZSHANA VISIEM CITIEM, CENSHOTIES TOS PAKLJAUT VIENAI, SAVAI PATIESIIBAI, TURKLAAT VEEL ZEM LOZUNGA, KA NEVIENAM NAV PATIESIIBAS ATSLEEGU.

Par beernu ietekmeeshanos daudz esmu runaajis no saviem truuciigajiem veerojumiem beernu uzvediibaa. To nevar noliegt, un 2gadiigos beernos tas ir ljoti uzkriitoshi noveerojams. Ja kaads, vicinot psihologa diplomu, apgalvo, ka taa nav un homoseksuaalisma ietekmes nevar buut, tad beernu un sabiedriibas attiistiibas naakotnes vaardaa es pat buutu gatavs pieveert acis pret tiem, kuri uz to mestu ar akmeni. Redziet, ja juus esat homoseksuaalists, tas nav nekas, un taa nav juusu atbildiiba un greeks paraadiiba pati par sevi, bet kad to lepniibaa pacelj kaa karogu, tad tas jau ir kljuvis par greeku. Vai Juus, Prezidentes kundze, ticat Dievam un vinja apsoliijmiem par greekiem? Vai vienkaarshi Jums shodien ir jaaruupeejas par savu naakotni un ienaakumiem taapat kaa Ojaaram Kalninja kungam, Cihanovichas kundzei utt.?

Jau esmu teicis, un atkaartoju. Kaa domaajat Juus, kas buutu, ja Harijs Poters buutu atteelots kaa homoseksuaalists? Vai tas buutu beernus to lasoshajaa vecumaa pieveersis ne tikai domaam, bet arii pastiprinaati mekleet savas attieciibas homoseksualitaatee, vai nee. Es gribeetu tieshi Juusu domas un atbildi, kaa psihologjei. Un tad padomaat, cik nevainiigi ir vienkaarshi , kaa saka Praida riikotaaji, PADARIIT HOMOSEKSUAALISTUS UN HOMOSEKSUAALISMU REDZAMUS.

Prezidentes citaats: Tas nozīmē, ka ikvienam likumības ietvaros ir tiesības uz savu viedokli un tam atbilstošu rīcību, lai arī tas kādam sabiedrībā šķistu nepatīkami vai neizprotami. Tie ir demokrātijas pamatprincipi, kas attiecas uz ikvienu gadījumu. Atkāpes no jebkuriem demokrātijas principiem iznīcina pašu demokrātiju.

Komentaars: man vinju viedoklis un buutiiba neshkjiet nedz nepatiikami, nedz neizprotami, bet esmu paarliecinaats, ka ietekmeeshanaas pastaav, vien taa ir ljoti nemanaama, un citiem cilveekiem ir apkaart veseligi ievirzosha un aizsardziibas mehaanismus izveidojosha vide, taapeec vinji nepakljaujas ietekmei, kameer taa sasniedz vaajaakos un nezinoshaakos, bez veertiibu orientieriem esoshos. Mees nedriikstam apdraudeet shos vaajaakos. Tas ir noziedziigi pret vinjiem, un, visvairaak, pret beerniem kaa visneaizsrgaataako sabiedriibas dalju.

Prezidentes citaats: Demokrātiskā valstī, kāda ir Latvija, sabiedrībai ir jārespektē dažādi viedokļi un dažādu cilvēku tiesības, tajā skaitā to cilvēku tiesības, kam ir dažāda seksuālā orientācija. Katram var būt savi uzskati par vienu vai otru jautājumu, taču sava viedokļa uzspiešana nedrīkst ierobežot citu cilvēku tiesības. Gadījumos, par kuriem vērtējums sabiedrībā ir ļoti atšķirīgs, ir svarīgi, uz ko balstoties tiek pieņemti lēmumi, cik tie ir likumiski un tiesiski argumentēti un kā tie tiek īstenoti, lai tiktu ievērotas visu sabiedrības grupu intereses. Izveidojusies situācija ir ļoti emocionāla un jūtīga, un to nedrīkst pārvērst par politisko cīņu ieroci. Atbildīgo iestāžu uzdevums ir, pieņemot lēmumus, rūpīgi izvērtēt visus šos aspektus.

Komentaars: Jaa, jaarespektee, tikai atkal un vienmeer iznaak, ka man vinju uzskati un lieliigaa izraadiishanaas ir jaarespektee, bet vinji maneejiem uzskatiem un luugumiem rupji uzspljauj. Baigaa divkosiiba sanaak. Un paraades pretinieki tiek saukti par teroristiem, un homoseksuaalistiemv ispaar ir tieksme visu paarspiileet, kameer vinji pashi rupji un agresiivi uzspiezh sevi visiem. Izteiktam vairaakumam.

Atbildiigaas iestaades ir pienjeemushas pareizo leemumu, lai gan veel jau tiesaashanaas buus. Man tas viss riebjas.
Nesaprotu, kaa Juus domaajat nest veertiibas visai pasaulei, ja tas buu lemts, ja Juus speejat tikai atkaartot to, ko Jums iedvesh citas instituucijas, kaa ES. Zinoshs cilveeks speetu arii tiem pieradiit un paliidzeet atshkjir veertiigo no pelavaam. Un, ja tas tiek dariits no visas sirds, tad arii panaakumi un sekmes nekaveesies. Noveelu Jums to.
Un palasiet komentaarus zem Politika.lv par Mozaiikas aicinaajumu, un zem dialogi.lv par Cihanovichas kundzes rakstu.

Tieshaam gribeetu uzzinaat Juus pashas, nevis protokolaa paredzeetaas domas, taapeec pagaidaam taas shajaa lapaa negaidu, un sagaidaamaas neuzskatiishu par taa veertaam lai veerteetu.

Saistītie raksti
Citi autora darbi
Article project

New Executives Fund Autors:Providus