Prezentēs pētījumu ”Dažādības vadība publiskajā pārvaldē”

Latvijas publiskajā pārvaldē tikai niecīgs procents nodarbināto ir mazākumtautību pārstāvji, taču aptuveni puse aptaujāto publiskās pārvaldes darbinieku uzskata, ka darbam publiskajā pārvaldē ir jāpiesaista nacionālās minoritātes. Šis ir viens no secinājumiem Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS veiktajā pētījumā "Dažādības vadība publiskajā pārvaldē". Pētījuma prezentācija notiks pirmdien, 31. janvārī plkst.14.00 PROVIDUS telpās Alberta ielā 13.

Iesaki citiem:

Latvijas publiskajā pārvaldē tikai niecīgs procents nodarbināto ir mazākumtautību pārstāvji, taču aptuveni puse aptaujāto publiskās pārvaldes darbinieku uzskata, ka darbam publiskajā pārvaldē ir jāpiesaista nacionālās minoritātes.

Šis ir viens no secinājumiem Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS veiktajā pētījumā "Dažādības vadība publiskajā pārvaldē", kura prezentācija notiks pirmdien, 31. janvārī plkst.14.00 PROVIDUS telpās Alberta ielā 13, 6.stāvā.

PROVIDUS savu pētījumu veica četrās valsts un Rīgas pašvaldības organizācijās. Pētījuma mērķis — noskaidrot, kāda ir darbinieku un vadītāju attieksme pret iespēju ieviest dažādības vadību publiskajā pārvaldē.

Pētījuma prezentācijas laikā notiks arī diskusija, kā uzlabot darba vidi un vecināt vienādas iespējas dažādu sabiedrības grupu pārstāvjiem valsts pārvaldes iestādēs, šādi sekmējot arī sabiedrības integrāciju.

Diskusijā piedalīsies:
Saeimas Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene,
Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta direktors Nils Muižnieks,
Latvijas Cilvēktiesību centra pētniece Sigita Zankovska-Odiņa,
Kultūras ministrijas, valsts aģentūru un Rīgas domes struktūru pārstāvji,
kā arī PROVIDUS pētījuma autores Marija Golubeva, Iveta Kažoka un Olga Rastrigina (BICEPS).

Jautājums par dažādības vadību ir aktuāls, ņemot vērā sabiedrības etnisko dažādību, iedzīvotāju novecošanos, ka arī migrācijas tendences pasaulē. Vairākas publiskā un privātā sektora organizācijas Eiropā un Amerikā jau ir ieviesušas dažādības vadības principus — ir mainījušas darba stilu un darbinieku piesaistes metodes, ņemot vērā dažādu sabiedrības grupu vajadzības un piesaistot darbiniekus no dažādām etniskajām, vecuma un sociālajām grupām.

Ziņojums  "Dažādības vadība publiskajā pārvaldē: attīstīto valstu pieredze un Latvijas situācijas novērtējums" (405.49 KB).

 

View more presentations from Centre for Public Policy PROVIDUS.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!