Atslēgvārdi:

Prātīgi vārdi no ārzemnieka 9

Labvakar, lasītāji!

Šodien portālā Ir.lv ir intervija, kuru vajadzētu izlasīt absolūti katram Latvijas politikānim un ne tikai. Sanitas Jembergas sarunas biedrs ir starptautiskā naftas uzņēmuma Vitol pārstāvis Marks Vārs. Viņš ne īpaši atbild uz Sanitas jautājumiem par to, ko Vitol domā par to, ko viņš sauc par "cilšu kariem" Ventspils naftas industrijā, jo acīmredzot starptautiskais uzņēmums īpaši ar citiem kašķēties nevēlas. Tāpat viņš atsakās komentēt baumas, ka savulaik Vitol domāja par savu Ventspils naftas (VN) akciju pārdošanu Ventspils ķeizariņam Lembergam.

Iesaki citiem:

Taču vietām tomēr pasprūk Vitol pārstāvja dusmas par to, kas mūsu valstīs darās. Latvijā, tā viņš stāsta, ir grūtāk strādāt nekā Nigērijā. Tā nu nav valsts, kurā naftas industrija ir drošībā, tā ir nemierīga Āfrikas valsts, un šis salīdzinājums, protams, Latvijai par labu nenāk. Un vēl skarbāk: "Es brīžiem brīnos, kā ES valsts var uzvesties tā, it kā būtu no citas pasaules." Un vēl: "Latvija ir ES dalībvalsts, un kopā ar statusu nāk arī pienākumi un standarti, kā darbojas normāla korporatīvā pārvalde. ES dalībvalsts statuss nenozīmē tikai uzrakstu pie durvīm – ar to kopā ir noteikti pienākumi."

Ventspils epopejā neviens nav balts un pūkains. Taču M. Vāra teiktais saistās ne jau ar censoņiem Ventspilī, bet gan ar valsti, kura ilgus gadus bija akcionāre uzņēmumā, kurā pārējās akcijas piederēja absolūti necaurskatāmā ofšoru ķēdes uzņēmumu grupā. Laikā kopš tam valsts nav darījusi neko, lai risinātu to, ka akcijas joprojām pieder absolūti necaurskatāmai ofšoru ķēdes uzņēmumu grupai. Ir arī Latvijas Uzņēmumu reģistrs, kurš uz Ventspils naftinieku ampelēšanos reaģē te šādi, tur atkal tādi. Un par visu vairāk mums diemžēl ir vesela paaudze politikāņu, kuri ir tik cieši piezīdušies pie Ventspils krūts, ka no tās vairs nespēj atteikties. Tas attiecas ne tikai uz Ventspils naftas interešu kabatas partiju, tā dēvētajiem "zaļajiem zemniekiem." Pagājušā gadsimta pēdējā dekādē kukuļi, cik var spriest, tika maksāti visiem pēc kārtas, un arī tagad gan Ventspils ķeizariņa ļaudis, gan arī viņa tā dēvētie oponenti ir attiecībās ar politiskām partijām, kurām būtu jādara nemierīgus tos, kuri Latviju tomēr vēlas saredzēt kā tiesisku valsti.

Paldies M. Vāram var teikto. Tikai ir žēl, ka šādas lietas atkal un atkal un atkal ir jāsaka ārzemniekiem, kuri vienkārši nevar saprast, kā Eiropas savienības dalībvalsts var būt tik ārprātīgi politkorumpēta banānu republika. Daudz labāk būtu, ja par šīm lietām daudz aktīvāk un skaļāk runātu mūsu pašu politiķi un politikāņi. Diemžēl, tas, kas ir pie siles, ir ar pārāk piestūķētu muti, lai vispār runātu.

Jauku visiem vakaru!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

opozicionārs 18.05.2010 03:15
Kas ar tiem letiņiem ,dažbrīd gribētos nosaukt par su...brāliem .Tikai ķengāt citam citu ,lai taisnības striņus nokrāsotu sarkanus ,vai oranžus !

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 16.05.2010 15:55
Streips blēdīgi noklusē otru Ventspils cilti ar Berķi un Stepanovu priekšgalā. Par viņiem nedrīkst rakstīt neko sliktu, jo viņi apkalpo ne tikai Vienotības partiju, bet arī dažas žurnālistes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

o gol to KS 16.05.2010 15:47
Es esmu PRET zurnalistu apsausanu,bet pa muti gan vienam otram dereetu! Lai tik primitiivi un nekauniigi nepresee sabiedrisko domu ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


o gol to KS 16.05.2010 15:37
Jaa,Lembergs ir keizars! Un pelniiti! Juus sakaat,,,ar kriminalapsuudziibaam apkrautais,,? Jaa! Un tikai! Juusu miiljotais Maiziitis ar visu represiivo valsts aparaatu netika ar vinju galaa!Kaapeec? Taapeec,ka ,,LV,, tomeer nav monarhistiskaa Krievija! (HODORKOVSKA lieta)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


m. 14.05.2010 23:56
Iepriekšējais posts, protams, arī ir tikai viedoklis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 14.05.2010 23:55
Runa jau nav par nemācēšanu, bet gan par negribēšanu, pašcenzūru vai pat par būšanu prostituētam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - m. 14.05.2010 23:47
Mēs jau zinām, cik neprofesionāli un piezemēti raksta Raudseps
_________________________________________________

Vai Jūs varētu nosaukt kādu Latvijas žurnālistu, kurš par ekonomikas tēmām raksta labāk?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


? 14.05.2010 21:52
gan arī viņa tā dēvētie oponenti ir attiecībās ar politiskām partijām
---------------------------------------------------
par šo jautājumu derētu plašāks komentārs

jeb savējos nedrīkst kritizēt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 14.05.2010 20:08
Beidzot Kārlis Streips tā pa īstam piemin jauno žurnālu IR (liekas, ka citā bloga ierakstā jau bija, bet nelielas, atsauces), tas ir diezgan neparasti, ka tik vēlu, jo uz vecās Dienas sabrukšanu politika.lv reaģēja ļoti ātri un asi, bet par IR neviena nopietna recenzija šajā portālā tā arī nav bijusi, lai gan - nu jau ir 5 numuri iznākuši un pirmie kucēni jau laikam ir apslīcināti un var sākt vērtēs. Mans vērtējums ir ar maciņu - pirmos četrus numurs nopirku, bet vakardienas numuru vairs nē, jo ir.lv reklāmā bija minēts Raudsepa raksts par Latvijas 'atkopšanos'. Mēs jau zinām, cik neprofesionāli un piezemēti raksta Raudseps (tas, protams, ir nevis apgalvojums, bet gan mans viedoklis :))) un ja nu viņa rakstītais ir viens no 4 izceltajiem rakstiem, tad ir grūti ko labu teikt par šo numuru kopumā.

Par minēto interviju. Grūti saprast, kas tur slikts, ka 'akcijas joprojām pieder absolūti necaurskatāmai ofšoru ķēdes uzņēmumu grupai'. VN vismaz ir publisk akciju sabiedrība un tās pienākums ir bez maksas un bez ārējas pamudināšanas publiskot visu parasto informāciju, kas nepieciešama investoriem lēmumu pieņemšanai. FKTK īpašu sūdzību laikam līdz šim nav bijis. Savadāk ir ar privatiem uzņēmumiem, t.sk. arī Cits Mēdijs - viņi ir publiskojuši akcionāru sarakstu, bet paziņojumus par būtiskiem kontraktiem, kas var ietekmēt viņu peļņu vai zaudējumus, šaubos, vai viņi publiskos.

Un attiecībā par ofšoriem - lasot Streipa teikto 'Laikā kopš tam valsts nav darījusi neko...', ir jāatceras, ka minētajā laikā ietilpst arī gandrīz pusotra gada Dombrovska un Mūrnieces ministrēšana, ļoti lielā šī laika daļā ietilpst gan Loskutova, gan Maizīša atrašanās savos amatos. Vai K.S. savu nosodījumu virza arī uz šīm personām un partijām?

Pat ja lietas tur nav tīras, daudz lielāks ir jautājums par to, kādai ir jābūt likumdošanai kaut vai uz ārzonām. Attīstības valstu pieredze rāda, ka likumi var būt tādi, ka morāli nosodāma slietas var būt pilnīgi legālas no juridiskā viedokļa. Te nu ir jābūt skaidrībā par politisko kultūru - labējās partijas vienmēr atbalsts atvieglotus noteikumus ārzonām, pret ko savukārt cīnās centriski kreisās partijas. Labu piemēru mēs tūliņ redzēsim Lielbritānijā. Varam būt droši, ka, ja vien Klegs napturēs Kameronu, visas G20 apņemšanās par stingrāku banku uzraudzību un parasto banku nodalīšana no investīciju bankām - šis visas reformas tiks nobremzētas visās valstīs, jo, lūk, visu valstu baņķieriem būs 'brīvības citadele' Londona. Resp. - diskusijai vajadzētu būt konstruktīvai un apzinoties, kas ir katrā no frontes pusēm.

Un visbeidzot - izskatās, ka Latviju var nosodīt jebkurš un to var nodrukāt arī jebkurš mēdijs, ja vien šim cilvēkam un šim mēdijas tas ir izdevīgi. Pat ja tas būtu Vecā Diena un IR.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips