Atslēgvārdi:

Postkomunistisko valstu korupcijas tipoloģija 2

  • Autors:Rasma Kārkliņa
  • Organizācija:politika.lv
  • Gads:2002
  • Valoda:latviešu, angļu

ANOTĀCIJA

Raksta autore sniedz postkomunistiskajās valstīs sastopamās korupcijas tipoloģiju. Turklāt dažāda veida korumpētas darbības ir analizētas izejot no tā, cik lielu politisku kaitējumu tās nodara.

Iesaki citiem:

Visas korumpētās darbības ir sagrupētas trijās lielākās grupās: zema līmeņa administratīvā korupcija, amatpersonu piekopta izspiešana un iedzīvošanās, korupcijas tīklu realizēta “valsts sagrābšana”. Grupu ietvaros ir vēl nošķirti atsevišķi korupcijas apakšpaveidi. Lai gan dažādu korupcijas paveidu nodarītais kaitējums atšķiras, tas pieaug, ja korupcija ir izplatītāka, tā iegūst sistemātiskāku raksturu un ietver plašus cilvēku tīklus, nevis tikai atsevišķus indivīdus.

Autores izdarītie secinājumi balstās pieņēmumā, ka korupcija ietver ne tikai privātu ieguvumu, bet arī politiskas sekas vai izmaksas. Rakstā norādīts, ka analītiķi tiecas pievērst uzmanību korupcijas definīcijās iekļautajam privātajam ieguvumam, ko saņem korupcijā iesaistītie. Taču lielāka uzmanība ir arī jāpievērš publiskās varas ļaunprātīgas izmantošanas elementam. Korupcija grauj principus, uz kuriem ir būvēti demokrātiski režīmi, piemēram, likuma varu, brīvu un godīgu konkurenci vēlēšanās, kā arī pārstāvniecisku un atsaucīgu valdīšanu.

Raksts pārpublicēts ar žurnāla "Problems of Post-Communism" atļauju

Reprinted with permission from Problems of Post-Communism, vol. 49, no. 4,July/August 2002, pp. 22-32. (c) 2002 by M.E. Sharpe, Inc.


Postkomunistisko valstu korupcijas tipoloģija

(angliski, PDF, 97 KB)


Reprinted with permission from Problems of Post-Communism, vol. 49, no. 4, July/August 2002, pp. 22-32. (c) 2002 by M.E. Sharpe, Inc.

Iesaki citiem:

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Muskan Zada

Your contents give me more creational ideas that I can possibly use on my web page too. how to play poker

Tmp author
Armaan_Shaikh

You have a genuine capacity for composing one of a kind substance. I like how you think and the way you speak to your perspectives in this article. I concur with your state of mind. Much thanks to you for sharing. car cover

Citi autora darbi