Portāls GudrasGalvas.lv: jo aktīvāki iedzīvotāji, jo aktīvāki deputāti

Jau vairāk nekā mēnesi portāls GudrasGalvas.lv darbojas Saeimas deputātu režīmā. Visiem 100 tautas priekšstāvjiem piedāvāta iespēja bez maksas izveidot savu profilu portālā, to izmantojusi jau vairāk nekā trešdaļa deputātu. Tieši no sabiedrības aktivitātes un līdzdalības būs atkarīgs, cik aktīvi un kādā skaitā deputāti atklāti skaidros parlamentā izskatāmos jautājumus un savus pieņemtos lēmumus.

Iesaki citiem:

Jau vairāk kā mēnesi portāls GudrasGalvas.lv darbojas Saeimas deputātu režīmā. Visiem 100 tautas priekšstāvjiem piedāvāta iespēja bez maksas izveidot savu profilu portālā, to izmantojusi jau vairāk nekā trešdaļa deputātu. Tieši no sabiedrības aktivitātes un līdzdalības būs atkarīgs, cik aktīvi un kādā skaitā deputāti atklāti skaidros parlamentā izskatāmos jautājumus un savus pieņemtos lēmumus.

Lielākās parlamentāriešu debates budžeta kontekstā varētu būt par pievienotās vērtības nodokļa palielināšanu, - tā presē prognozējis Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs Jānis Reirs. Bet varbūt ir kāds cits jautājums, kas, plānojot nākamgada valsts naudas maka saturu, sabiedrībai šķiet svarīgāks un dzīvi ietekmēs daudz tiešāk? Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS aicina iesaistīties diskusijā un, izmantojot interneta vietnes www.GudrasGalvas.lv starpniecību, paust savu viedokli Saeimas deputātiem.

Šobrīd vēlētāji www.GudrasGalvas.lv var iztaujāt deputātus, uzzināt viņu viedokli, lasīt deputātu blogus, meklēt deputātus pēc viņa vārda, partijas vai reģiona, no kura deputāts ievēlēts, kā arī iepazīties ar ziņām, ko pirms vēlēšanām par sevi sniedzis konkrētais deputāts. Paralēli tam Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS strādā pie daudziem būtiskiem uzlabojumiem, lai savstarpējā saziņa starp vēlētājiem un deputātiem šajā interneta vietnē būtu vēl interesantāka un produktīvāka.

Sīkāka informācija par portālu GudrasGalvas.lv: projekta vadītājs Jānis Rozenbergs, tel. +371 29448575,
e-pasts: gudrasgalvas@providus.lv.  

Uzziņai: Interneta vietne www.GudrasGalvas.lv mēnesi pirms 10.Saeimas vēlēšanām piedāvāja tiešās saziņas iespēju ar 441 deputātu kandidātu no visām 13 kandidējošajām politiskajām partijām/apvienībām. Mēneša laikā portālu apmeklēja gandrīz 40 tūkstoši unikālo lietotāju, pavisam portāls tika skatīts vairāk nekā 70 tūkstoš reižu. Līdz vēlēšanu dienai vēlētāji bija uzdevuši vairāk nekā 6000 jautājumus un saņēmuši vairāk nekā 4000 kandidātu atbildes. Portāls www.GudrasGalvas.lv atsāka savu darbu 2.novembrī, kad ievēlētie deputāti sanāca uz pirmo 10.Saeimas sēdi.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!