Politisko partiju finansēšana Latvijā: atklātība, reglamentēšana un valsts subsīdijas (Financing of Political Parties in Latvia: Transparency, Regulation and State Subsidies) 0

  • Autors:Bobs Dāls (Bob Dahl)
  • Organizācija:Korupcijas novēršanas padome
  • Gads:2001
  • Valoda:angļu

ZIŅOJUMA ANOTĀCIJA

Ziņojums sagatavots Korupcijas novēršanas padomei, lai partiju finansu kontroles jautājumu un Latvijai noderīgas starptautiskās pieredzes analīze atvieglotu jaunā partiju finansēšanas likumprojekta izstrādi.

Iesaki citiem:

Ziņojuma autors secina, ka Latvijas partiju finansēšanas likumdošanu, institūcijas un praksi ir nepieciešams mainīt, un piedāvā savas rekomendācijas šiem labojumiem.

Autors uzsvēr, ka par reformas stūrakmeni jākļūst atklātībai un tā panākama ne vien ar efektīvu kontroli, bet saprātīgiem ierobežojumiem, kas nav pārlieku stingri. Ziņojumā norādīts, ka ievērojams partiju finansējums no valsts budžeta sekmētu to institucionālo izaugsmi, stabilitāti un atklātību, taču vienlaikus jāsaglabā arī privātie ziedojumi. Jāparedz nopietni sodi par finansēšanas noteikumu pārkāpumiem. Partiju finansu kontroles uzraudzību ieteicams uzticēt Centrālajai vēlēšanu komisijai.(Financing of Political Parties in Latvia: Transparency, Regulation and State Subsidies (319 KB)pdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (0) secība: augoša / dilstoša

Tmp author bdd174d29c18893f8040d1ca0cd30c40b76ac587432bcc3f16557adc2b366733
Saistītie raksti
Citi autora darbi