Atslēgvārdi:

Politikāņi tūļas, politikāņi rukši pie siles, politikāņi diversanti -- baisi! 23

Labrīt, lasītāji!

Tā vien liekas, ka atlikušajos astoņarpus mēnešos līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām varēsim rīkot totalizatoru par to, kas notiks vispirms -- vēlēšanas vai valsts pilnīgais sabrukums patiesā banānu republikas statusā. Katrā ziņā ar katru dienu kļūst skaidrāks, ka tie ļaudis, kuri patlaban valstī ir pie teikšanas, lielākoties labākajā gadījumā ir nezinīši, kas ir traki, un sliktākajā gadījumā aktīvi diversanti un valsts ienaidnieki, kas ir vēl trakāk.

Iesaki citiem:


Uz šādām domām uzvedina ziņa, ka Jaunā laika vadītā valdība ir nolēmusi vēl vairāk palielināt Latvijas atkarību no kaimiņvalsts Krievijas energoresursiem. Runa ir par tā dēvētā TEC-2 rekonstrukciju vai, pareizāk sakot, pavisam jauna energobloka celtniecību, lai vēl vairāk "nodrošinātu" minēto atkarību. Kā šodien portālā Citadiena.lv raksta politologs Andris Sprūds, šis ir sevišķi pārsteidzošs fakts, ja ņemam vērā, ka vēl pirms gada JL aktīvi cīnījās pret fosīlo izejvielu izmantošanu energoresursu nodrošināšanā: "Premjeram nekavējoties būtu jāpaziņo, ka Latvijā vietējie enerģijas resursi turpmāk būs prioritāri" -- tā paziņoja Artis Kampars, kurš tagad, ekonomikas ministra postenī būdams, ir pagriezies 180 grādus pretējā virzienā. Domājams, ka tas daļēji ir tāpēc, ka JL vadītajā valdībā ir arī tādi elementi, kuri uz Krievijas energoresursu interešu adatas ir uzsēdušies gluži kā narkomāni, kuriem ir vajadzīga steidzama ārstēšana (lasi -- steidzama izraidīšana no valsts politiskās dzīves un, ja vien tas ir iespējams, no valsts kā tādas). Ja tā, tad tas ir kārtējais iemesls, kāpēc oktobrī būs ieteicams atteikties no pilnīgi visiem politikāņiem, kuri patlaban ir Saeimā un valdībā, tajā skaitā arī tiem, kuri ir kādreiz tik ļoti daudzcerīgajā Jaunajā laikā. Diemžēl, diemžēl, diemžēl, diemžēl, acīmredzot šī partija ir kļuvusi par tikpat lielu siles rukša partiju, kā visas pārējās.

Jā, pāreju uz "zaļo" resursu izmantošanu valsts energoresursu nodrošināšanā nevar saorganizēt rīt uz brokastu laiku. Piedevām, neesmu pārliecināts, ka tas vispār paredzamajā nākotnē ir pilnībā iespējams. Valstī esot nepieciešamais daudzums koksnes, tā apgalvo "zaļie" -- viņi stāsta, ka patlaban lielākoties tā tiekot eksportēta. Jādomā, tās ražotāji par to arī attiecīgi nopelna. Vai mūsu valdība būtu gatava atrast naudu, kas būtu nepieciešama, lai koksni izmantotu tepat uz vietas un izveidot attiecīgo energoresursu sistēmu? Vai tā par to varētu maksāt tikpat daudz vai vairāk, nekā tie, kuri patlaban to importē? Savukārt, vai "zaļie" var pierādīt, ka Latvijā ir pietiekami daudz koksnes (protams, tandemā ar HESu darbību, vēja un solāro enerģētiku), lai nodrošinātu vajadzības ne vien nākamajā gadā, bet mūžīgi? Problēma, šķiet, ir tā, ka abas puses viena ar otru nesarunājas, vai precīzāk sakot, "zaļie" runā, bet valsts energoresursu sistēma un tās atbalstītāji politikāņu vidē viņus vienkārši ignorē. Nu sperts nākamais solis, bet viens gan ir skaidrs -- ja tiks uzcelts vēl viens milzīgs Krievijas gāzi izmantojošs energobloks, tad divas lietas varam paredzēt. Pirmkārt, augstākas cenas patērētājiem brīdī, kad gāze kļūs dārgāka (un nemānīsim sevi -- bezgalīgi daudz gāzes pasaulē nav, un tiklīdz tā kļūs retāka, tā kļūs arī dārgāka). Un, otrkārt, nekādu vairs vajadzību pēc ilgtspējīgiem energoresursiem, jo viss jau būs "sakārtots."

Šī lieta tandemā ar Saeimas "gudro galvu" (un it īpaši Juridiskās komisijas vadītājas Muižnieces) bezgalīgo tūļāšanos vēlēšanu un aģitācijas sistēmas sakārtošanā rada bezcerību par to, vai šie ļaudis vairs maz ir spējīgi uz kaut minimālo konstruktīvismu un loģiku savā darbībā. Būtiskākā ir Satversmē un likumā neparedzētā "koalīcijas padome." Būtiskākais ir censties arī šoreiz apiet noteikumus (Leiškalns ar savu "visa Latvija ir viens vēlēšanu apgabals" priekšlikumu). Būtiskākā ir "valdības stabilitāte" un nevis valsts ilgtermiņa intereses. Nožēlojami. Un baisi.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (23) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mārtiņš 20.01.2010 16:10
Ļaudis mīļie - ja Latvija no Krievijas neiepirks gāzi, tad būs jāiepērk elektroenerģija, jo tās mums pietrūkst! Mums vismaz ir Inčukalna krātuve, kas palielina mūsu neatkarību no Krieviejas attiecībā pret citām valstīm - gāzes importētājām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

A.Eichmann 19.01.2010 18:45
Piekrītu par Čepurovu. Pilnīgs profāns kurš sagrābstījis kaut ko pa avīzēm, mēģina runāt pa lietām, ko nepārzin. Tas, ko viņš tur muldēja par gāzes iegūšanu no malkas, bija kronis visam. Lieka laika nosišana.
P.S. Tas, ka divreiz raidījumā tika pieminēts sū.s, tas gan bija jautri! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zaigonis 19.01.2010 11:58
Streips iebraucis grāvī,ar dubļiem nošķiedies un
tādēļ viņam šķiet:viss melnās krāsās.Pirmdienas
skatā no malas,Steipa kompānija arvien šķidrāka un,
klausoties Čepurova spriedumus gribas vemt.Raidījumam zems līmenis un domāt,ka otrs gāzes
bloks iedzīs Latviju Krievijas apkampienos-blefs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pamela 19.01.2010 11:28
Pilnībā piekrītu Streipam.Andri-2 ,to zemes "treknumu"šā vai tā tagad pārdod Somijai u.c.Jāni,pievienojos - PAR KO BALSOT?Mūs tas nodarbina,BET paliek pavisam nelāgi,kad redzi to,ka tas pilnīgi nenodarbina šos 100 trekni nobarotos aunapieres,kuri pat pirms vēlēšanām ITIN NEKO nemaina savā uzvedībā.Valstī superproblēma,kurš uzvarēs cīņā par Jakāna vietu!!To krimiķi,korumpantu SEN bija jāpatriec,BET nedrīkst,JO Vašķis un Šķēle kontrolē kontrobandas plūsmu pāri robežai.Uztaisiet ĪSTU liecinieku aizsardzības programmu un jums pastāsīs tur strādājušie zilus brīnumus,KAS notiek VID un uz robežas.Sončikam veda koferus ar $$,jūs domajiet,ka TP ielikteņa Jakāna laikā kas mainījies?Ah mainījies gan,viņi /Dz.J.+ V.V./ nodokļus iekasē pēc tā kam tu esi draugs un biedrs.TO ZINA VISI !!!
reality,NEVINNĒS !!!!!10.Saeimas vēlēšanās SC,NEBŪS NEVIENS no četriem briežiem,kas stāv rindā uzreiz uz PM beņķi par Premjeru!
Tāpat kā NEVIENS uz to ČIKĀGU no letiņiem nebrauks,jo tur ir jau pilns ar divgalvainā ērgļa pasēm.Ja ,kā tu prognozē,uzvarēs SC,TAD rinda MILZĪGA būs pie Latvijas robežas ar šīm pašām ērgļa pasītēm,jo te ir RIETUMI,civilizācija,Eiropa,pagaidām neviens nestaigā fufaikās un negrauž semočkas.
reality,necitē Obamu,IEKAL PUTINU!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aivars V. 19.01.2010 08:47
Pasaulē saražotās enerģijas daudzums nepārtraukti pieaug var pat teikt eksponenciāli un mēs to varam iepirkt,ja ne gāzes,tad elektrības veidā no dažādiem ražotājiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


reality 19.01.2010 01:53
>Pavels Dzhones:''Ko varbūt misters reality būs piemirsis ir....'' - MALDIES cienītais,bet, varbūt, '' cīnies'' trekno runču pusē (mūspusē - svensonu banku &svensonu apkalpojošo) ? Mājienu par ciemošanos precizēšu - īpaši t.s. liberālās ekonomikas faniem - Obama slams 'fat cat bankers'
"I did not run for office to be helping out a bunch of fat cat bankers on Wall Street," Obama said ...
With unemployment still hovering at around 10 percent, amid a recession triggered in part by the excesses of financial institutions, Obama voiced frustration that "some people on Wall Street still don't get it."
http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5g2J-qjM_z...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Pavels Dzhones 18.01.2010 23:24
Ko ta darīs ''austrumkrastieši'', kam ASV pilsoņu pasītes kabatā ? Brauks ciemos pie radiņiem uz Čikāgu, Bostonu vai NewYork ?

Ko varbūt misters reality būs piemirsis ir , ka tikai tad cīņa būs paīstam sākusies.... Atcerēsimies, ASV revolucionāra kara neatkarības nostiprināšas cīņas varoņa vārdus Serapis kapteinim, kad anglis viņam pavēlēja padoties: "I have not yet begun to fight" re ar kādu pliku roku ņemami tie austumkrasta un citi tūkstošos vietējie latvieši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


reality 18.01.2010 22:40
K.Streips:''Būtiskākā ir "valdības stabilitāte" un nevis valsts ilgtermiņa intereses. Nožēlojami. Un baisi.'' - AK, 'baisi' ? Jūt Streipa to lielu atšķirību starp Rubika (intervija 'Krustpunktos') un Muižnieces kundzes (LTV'100 pants') intelektu - un rūpēm par valsts attīstību ilgtermiņā ? Rudenī daudziem latviešiem, kas ies balsot būs ''baiss'' darbs jāveic - 'savai dziesmai uz rīkles būs jāuzkāpj'. Balsot par tiem, kas Latviju ieveduši dziļā krīzē un turpina solīt, vai -...Vai cik ''baisi'' 'var būt rudenī, kas SC saņems >50 deputātu vietām ? Ko ta darīs ''austrumkrastieši'', kam ASV pilsoņu pasītes kabatā ? Brauks ciemos pie radiņiem uz Čikāgu, Bostonu vai NewYork ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis 18.01.2010 22:10
Vislielākā kļūda būtu nebalsot, jo tad ar samazinātu, pat ar krietni samazinātu balsu skaitu šie paši briesmoņi būtu atkal pie teikšanas ... varbūt pat vēl ļaunākā izteiksmē..
jautājums tad paliek, par ko? Politika esot kompromisu spēle tātad kur atrast vislabāko piedāvājumu ... Manuprāt, es atbalstītu tādus kandidātus vai partiju kura proponētu iedarbīgu vēlēšanu reformu ... kur gudrai galviņai būtu jābūt gatavai sevi ziedot uz ežiņas pēc vēlētāju balsojuma.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

paradise lost 18.01.2010 21:44
Piedāvāju gaidīt uz Ziemassvētku vecīti. Man ir aizdomas, ka viņš ir vienīgais, par kura periodisko atnākšanu gada nogalē, ikviens var būt kaut vai cik drošs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


lita 18.01.2010 21:00
Biju domājusi šogad neiet balsot vispār, jo piegriezies šis bardaks un bezkaunība, ar kādu valsts cilvēkus apzināti vai stulbuma dēļ dzen nenormālā nabadzībā. Strādājam, alga samazināta tā, ka ģimenē vairs nevaram atļauties neko vairāk kā samaksāt komunālos maksājumus un pieticīgi, maz un vienveidīgi paēst. Vienīgais, nabadzības diētas rezultātā 45 gadu vecumā esam atguvuši 20 gadu vecuma svaru. Saka, ka vajagot balsot, vismaz par mazāko ļaunumu, bet kā lai saprot, kurš tas ir?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jurciks > gt 18.01.2010 20:54
tieshi taa iespeejams taupiigaak izmantojot esosho energiju mus taa paliktu veel paari un ilgi jaudas palielinat nevajadzeetu - bet kaa jau teici otkats ir par mazu lai ar to keepaatos. un arii daudzi cilveeki griib dziivot pa shiko maajaa gaazes katls uz pilniigu automaatiku, vai zemes siltumsuuknis par 10 000 ls kas eed elektriibu bezjeega nevis malkas apkure vai granulas un tamliidzgs kurinaamais - katram jasaak taupiit un ruupeeties par savu maaju dziivokli un tad jau arii visiem kopumaa buus labaak, nevienam neko uz paplaates neatnesiis, ja dziivoklus iipasnieki nesiltinaas apkure leetaaka nebuus, ja pats savu maaju kurinaasi pa shiko tad arii leeti nebuus, tachu varees suudzeeties ka dziive gruuta un ka krievi launi - vinji vienkaarshi izmanto muusu slinkumu un stulbumu, tas ir elementaars tirgus mums ir izveeles iespeejas visiem....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ānis 18.01.2010 20:40
Energo resursu ieģāde no pašreizējās Krievijas nav nekas vairāk kā narkotikas rīšana... pieradināšana un tad dancināšana. Ka JL vispār ir iesaistijusies šādā kriminālā nodarbībā ir pavisam pārsteidzoši un līdz šim brīdim man būtu bijis pavisam kaut kas neiedomājams. Nu tad saprotams, kā šadus cilvēkus vairs nevar atbalstīt. Bet ir jābūt arī specifiskam politiskam plānam, vīzijai, izstrādātai saprotamās detaļās ja balsojam, ja gribam iesaistīties, organizēt, ievēlēt kādu citu iekārtu, citu partiju, kura būs spējīga reformēt vasts aperātu un mūs izvest no bēdu ielejas ... Varbūt maldos, bet Kārlis iesaka nebalsot par nevienu no pašreizejiem 100 gudrajiem. Labi .... Un kas tad ir mums vietā tad kā praktisks alternatīvs ... jeb vai uz tādu partiju, grupējumu mums visiem kā uz brīnumu vēl jābut pacietīgiem gaidītājiem ? Kur ir tā redzamā spontānā darbība uz kaut ko labāku?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 18.01.2010 17:24
Visnotāļ tiek brēkaļāts par to, ka mums "trūkst" - gan enerģijas, gan naudas, gan..., gan...
Un neesmu vēl līdz šim nekur lasījis, nedz arī kur dzirdējis par taupīšanu. Tikai tas jau nodeldētais tēmats par māju siltināšanu, kas ir nozīmīga, bet nezin kādu iemeslu dēļ ne sevišķu popularitāti ieguvusi aktivitāte. Šķiet, ka tur nesanāk lieli "otkati".
Pavērojiet uz ielas mašīnu plūsmas. Vairāk kā pusē mašīnu ir tikai viens braucējs. Tas ir - vienu ~80-100 kg pārvietošanai tiek papildus pārvietots vismaz 10x lielāks svars. Nākošais - vai vienmēr rūpējamies par elektroenerģijas taupīšanu?
Un tā - svilinam visu uz nelabā paraušanu un lamājam Krieviju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 18.01.2010 15:21
Protams, ka pārredzamā nākotnē, ja Latvijā tiks kaut kas kurināts ar gāzi, tad tā būs Krievijas gāze - bet tomēr tīri "akadēmiski" vajadzētu tomēr atcerēties, ka starp "Krievija" un "gāze" nav nepārvarama vienlīdzības zīme. Tas pirmkārt.
2) Metāns sastāv tikai no ūdeņraža un oglekļa, tāpēc tas ir pats tīrākais kurināmais uzreiz aiz tīrā ūdeņraža vai pašas elektrības.
3) Dabasgāzes piegādes infrastruktūra ir gatava, tāpēc tās kurināšana, iepretī citam alternatīvām, ir vislētākā (patiešām tikai pagaidām - bet ir).

Pretstatā:
Nekas ne no kā nerodas un nekur nepazūd - tīrais atjaunojamais energoresurss ir tikai ūdeņu, vēja un saules enerģijas pārvēršana elekrībā.
Visādas izcelsmes vielu un augu sadedzināšana ir piesārņošana ne tikai ar sadedzinātu oglekli bet arī sēru utt un rinda ir garu-garā.
Ja sadedzina Lavijā izaugušus materialus, tad ne tikai piesārņo tieši šejieni, bet arī izkurina Latvijā gadu miljoniem uzkrāto augsnes "treknumu".
Protams, var izvēlēties pastiprināti bojāt savas zemes gaisu un nokurināt savas zemes augsnes "sviestu", ja uzskata, ka ar to maksā par savu brīvību - visu var, tikai jāapzinās cenu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aivars V. 18.01.2010 15:12
Krievijai pēdējā laikā savas dabas bagātības kļūst izdevīgāk atdot austrumu virzienā pret lieliem kredītiem,tā kā var iznākt mums par to krievu gāzi sacensties ar ķīniešiem,kurš solīs vairāk,tad tikai sāksies īstā jautrība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

user 18.01.2010 14:22
Godīgi sakot, arī man nepatīk tas, ka tiks būvēta gāzes elektrostacija. Vēl vakar lasīju ziņās, ka gāzes cenas var pieaugt par 50%. Vēl skatoties uz Krievijas - Ukrainas gāzes konfliktu, kad Krievija paaugstināja gāzes cenu Ukrainai uzvedina uz domām, ka arī citām valstīm laiku tiks paaugstinās gāzes cenas.
Pie tam gāzes cenām ir tendence sekot naftas cenai. Naftas cenās eksperti arī prognozē kāpumu. Pēc tā visa spriežot nav ne mazākās šaubas, ka gāzes cenas pieaugs un mūsu atkarība no Kremļa politikas palielināsies.

Viss, ko gribēju pateikt, ja ar JL svētību šis projekts aizies, tad šī partija un un tās sabiedroti būs norakstījuši sevi uz visiem laikiem. Tāpat kā TP.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Normunds 18.01.2010 13:30
Uzbrauciens JL ir pamatots. Jo atšķirībā no oligarhu partijām, šī partija sevi pieteica kā cīnītāju pret "tumšajiem" spēkiem. Bet ar savu darbību tā ir apliecinājusi, ka nav par kapeiku labāka par vecajām siles partijām. Un JL ir arī Vienotības veidotāju skaitā.
Taisnība vien ir - esošā elite (gan oligarhu partijas, gan JL, gan Saskaņas centrs Rīgas domē) apzināti Latviju veido par banānu republiku: valsti bez vidusslāņa. Jo šādu valsti vieglāk vadīt - cilvēkiem atmet Ls 100 un viņi ir laimīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

paradise lost 18.01.2010 11:58
Ir lielā vēlme pateikt kaut ko pretīgu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


neanarhiste 18.01.2010 11:44
Kārlim ,kā ieteikums .TV raidījumā ''Skats no malas'' būtu labi žurnalistu kompanijai pieaicināt kādu tiešām gudro galvu ,ko pats uzskatat ,arī ko cilvēki ciena ,piem Buiķam kungu u.c. Tādi vērtējumi par raidījumā apskatāmām tēmām būtu interesanti.Uztrauc ,ka neviens nekam negrib ticēt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andrejs 18.01.2010 11:23
Pirms rakstīt par nezinīšiem der novērtēt savu nezināšanu un paklausīties radio. Kampars savu viedokli izklāsta šeit: http://www.latvijasradio.lv/zinas/26256.htm

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

muflons 18.01.2010 10:42
Kur lai mazajā Latvijā ņem tik daudz gudru,godīgu un lemtspējīgu cilvēku, kuri būtu gatavi kandidēt uz 10.Saeimu? Tagad jau vārdi ''politiķis'' vai ''deputāts'' tiek lietoti ar necenzētu priekšvārdu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Janka 18.01.2010 10:21
Par kuru partiju tad Kārlis balsos, ja neviena pašreiz Saeimā esošā viņam nepatīk?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips