Politika un faktors "nē" 22

Labrīt, lasītāji!

Cik var spriest no presē lasītā, Zviedrijā ir izveidojusies sarežģīta politiska situācija, jo, acīmredzot ne gluži negaidīti, valsts parlamentā 20 no 349 vietām ir ieguvusi partija, kura nupat notikušajās vēlēšanās ieguva 5,7 procentus balsu. Tā ir partija "Zviedrijas demokrāti," un tās centrālā doma, šķiet, ir apmēram šāda: "Mēs esam demokrāti, bet tikai paši sev." Jo "Zviedrijas demokrātu" centrālā doma ir par to, ka musulmaņu kopiena valstī esot lielākais drauds kopš 2. pasaules kara. Vienu vārdu sakot, mūsu politika ir: nē.

Iesaki citiem:

Šī ir lieta, kura pasaulē kļūst visnotaļ smacējoša. Tā dēvētie "galēji labējie spēki" nav bijuši bez panākumiem arī Dānijā, Nīderlandē. Francijā, kā visi zinām, valsts ir sākusi aktīvi izraidīt romu tautības ļaudis, šos mūžīgos Eiropas pabērnus, un, lai arī Parīzē visi ir apgalvojuši, ka runa ir tikai un vienīgi par nelikumīgām apmetnēm, kā jau vienmēr tas mēdz notikt, internetā kāds nopludināja memorandu, kurā bija redzams, ka patiesībā process bija galvenokārt un tieši pret romiem vērsts. Runa ir arī par Centrāleiropu. Romu tautības cilvēkiem tādās valstīs, kā Rumānija un Bulgārija, viegli nekad nav gājis, ne velti liels skaits ir pārcēlies uz civilizētākām pasaules malām. Runa nav tikai par romiem. Piemēram, Ungārijā zināmus rezultātus ir sasniegusi partija, kura gluži oficiāli ir antisemītiska (tiesa, visās lietās it kā ļoti tautiskā "Latvijas avīze" šo partiju ir apzīmējusi ar vārdiem "nacionālistiski noskaņota" un ir arī pamanījusies internetā sameklēt vienu zviedru, kurš priecājas par savas valsts rasistiem -- ļoti jauki, kolēģi). Visos gadījumos tā ir politika ar atbildi: nē. Nē, mēs tevi negribam mūsu valstī redzēt. "Zviedrijas demokrāti" demonstrēja reklāmu, kurā tradicionālajā islāma tērpā ģērbusies sieviete aplaupa pensionāri. Cik smalkjūtīgi. Cik tieši pa pieri ar bomi. Acīmredzot "Zviedrijas demokrātiem" ir vajadzīgs kāds pī-er spečuks, kas prot pretīgas domas pasniegt saldākā mērcē. Mūsu valstī ir ne viens vien polittehnologs ar attiecīgo pieredzi, varētu padomāt par ārpakalpojumu sniegšanu.

Gribētos teikt, ka 21. gadsimta pirmās dekādes beigās tas viss mulsina, jo gribētos domāt, ka civilizācija, vismaz Eiropā, laikā kopš Viduslaikiem ir pastāvīgi kļuvusi civilizētāka. Bet patiesībā tas viss nemulsina nemaz. Pasaules vēsturē netrūkst gadījumu, kuros viena grupa cilvēku, kurai klājas plāni, vēršas pret citu, skaitliski mazāku grupu ar domu, ka tā pie visa ir vainīga. Redzamākais mūslaiku piemērs, protams, ir tas, kas 2. pasaules kara laikā notika ar Eiropas ebrejiem. No tā, protams, neizriet, ka "Zviedrijas demokrāti," Ungārijas antisemīti vai jebkuras citas Eiropas valsts rasisti slepeni plāno no jauna atvērt gāzes krāsnis un karātavas. Taču ir pavisam pamatoti divi jautājumi. Pirmkārt, no kurienes rodas ne vien pretīgā, bet arī pavisam idiotiskā doma, ka visi cilvēki kādā konkrētā grupā (vīrieši, sievietes, pensionāri, musulmaņi, katoļi, tumšādaini cilvēki, ebreji, invalīdi, krievi, romi, zimbabvieši, cittautieši...) absolūti visos gadījumos ir labi, slikti, pieņemami, nepieņemami, piedevām ne vien pieaugušie, bet arī visi bērni pēc kārtas, tajā skaitā jaundzimušie? Tas taču ir pagalam muļķīgi. Un, otrkārt, vai tev par savas valsts politiku un attīstību nekas nav sakāms tik ļoti, ka tu tikai proti neglīti vērsties pret citiem? Jo diez vai imigranti Zviedrijā, Francijā, Dānijā vai Nīderlandē tiešām kaut ko tik ļoti apdraud. Ja kāds pārkāpj likumu, tāpēc ir policija un tiesas. Bet no tā izsecināt, ka bezmaz vai atkārtojas pasaules kara draudi -- nu, cienītais! Prātiņš būtu jāsauc mājās. Cita starpā tāpēc, ka patīk tas "Zviedrijas demokrātiem" vai nepatīk, bet viņu valsts ir Eiropas Savienībā, kuras viens no pamatpostulātiem tomēr ir cilvēku brīva kustība (tas pats sakāms par Franciju un tās romiem).

Par laimi, pie mums Latvijā šāda veida tipāži ir atrodami tikai pagalam aptaurētajos ekstrēmistu galos, kā arī interneta anonīmo gļēvuļu "kopienā". Viens otrs "krievvalodīgo" bļauris ir atrodams attiecīgo partiju sarakstos mūsu politikas it kā "kreisajā" galā, kur atbalstītāju kopienā ir arī cilvēki, kuri uzskata, ka Latvijas neatkarība ir "vēsturiska nejaušība" un neiebilst, ka TV5 kliedzoši pārkāpj valodas likumu, un ne jau latviešu valodas virzienā, bet visredzamākie bļauri no latviešu puses Saeimas vēlēšanās ar lielu pompu piedalījās 2002. gadā, saņēma savus null-komma-nullpadsmit procentus balsu un no politikas pazuda. Labi, ka tā. Pietiek jau ar to, ka mums šoruden ir liels bars politikāņu, kurš acīs skatoties melo, sola visu pa labi, pa kreisi, absolūti atsakās runāt par to, kas patlaban valstij ir būtiski, piedāvā balsot par pierādāmi un pierādīti negodīgiem censoņiem, u.tml. Antisemītisms un rasisms lielajā politikā ir pavīdējis tikai paretam, piemēram, Ziedoņa Čevera centienos reanimēt savu papluinīto politisko karjeru ar domu, ka latviešu daiļavām nenāktos precēt tumšādainus vīriešus, jo mammai tas varētu nepatikt. Šī "doma" guva pelnīto nosodījumu, un nekas no karjeras reanimācijas nesanāca. Taču rasisms un antisemītisms (kā arī viens otrs cits jautājums, par kuru varbūt šodien nerunāšu, lai tiem portāla lasītājiem, kuri ir pietiekami infantili, lai justu apakšbikšu čokarošanos katru reizi, kad ieminos par jēdzienu "geji un lesbietes," nebūtu jāmeklē sirds drapes) mūsu valstī pastāv joprojām, kaut vai, bet ne vienmēr, ķēķa līmenī. Kamēr tas tā būs, situācija laba nebūs. Arī Zviedrijā ne. Labi, ka zviedru tautā ir sākusies dvēseles izanalizēšana. Vispār valsts lielās partijas ir pateikušas, ka ar "Zviedrijas demokrātiem" pa ceļam nekas nebūs. Bet, iespējams, tas valstī nozīmēs mazāk nekā stabilu mazākumvaldību. Zviedriem būtu pamatots iemesls sev pajautāt, kas tur īsti notika un kāpēc. Tieši tāpat, kā tas bija jādara austriešiem, kad uz brīdi valdībā iekļuva ekstrēmista Haidera ļaudis (nemaz nerunājot par to, ka laikā no 1986. līdz 1992. gadam Austrijas prezidents, iespējams, bija kādreizējais nacistu kara noziedznieks). Ļoti ceru, ka latviešiem šāds jautājums sev nebūs jāuzdod, lai gan arī pie mums dažam labam derētu sev pajautāt: Kāpēc gan es tik ļoti nīstu šīs vienas grupas cilvēkus?

Jauku visiem dienu. Tiesa, rasistiem un antisemītiem nē. Jums jauka diena nepienākas.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (22) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


neticiet krāpniekam 23.09.2010 10:47
Policija ik pa laikam atgādina, lai savus personas datus nedod gadījuma cilvēkiem, var gadīties, ka tie, kuri cenšās šos datus izvilināt, ir krāpnieki un šos datus var izmantot savtīgos nolūkos...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


līkumu līkumiem 23.09.2010 10:36
Nav jābrīnās, ka cilvēki negrib atklāt savu identitāti, pretēji viena tipa vēlmēm noskaidrot, kas raksta.
Nekādā gadījumā nesaistot ar esošo rakstu un komentāriem...:) - nacionālsociālistiskajā Vācijā un komunistiskajā PSRS cilvēki uz ielas stūra līmējot pret režīmu vērstas skrejlapas, bija spiesti slēpt savu identitāti, jo grozi kā gribi, likumu viņi pārkāpa.
Bet tu, Kārli, taču neesi SS vai NKVD darbības metožu piekritējs...?
Tu taču esi demokrāts, ne tumsoņa...?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kāda jēga 23.09.2010 04:26
oi, tikai tagad īsti ieraudzīju Kosmisko spēku pieminēšanu. nu jā, čiv, čiv, čiri, čiri

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


kāda jēga 23.09.2010 04:25
nu takš saņemsimies visi un uzdziedāsim vienu LNT dziesmu nepārtrauktā režīmā, lai sabo vēl tiek prieks uz 50 gadiem...
žēl, ka prūšiem nebija LNT

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sabo 22.09.2010 19:30
pareizi, jumors, Eiropa ir tādā pakaļā ar to lojalitāti pret visas mastes iebraucējiem. Iewspējams, ka pamatiedzīvotāji sāks ne pa jokam protestus pret valdībām , kas pieļauj šādu bezatbildību.
Bet šitie visi aģitatori , kas arī mūsu mazajā valstī grib šādu "kārtību" ieviest, tēlo vēl apbižotos, ka viņiem , redzies, cilvēktiesības atņem.
Man tādas aizdomas, ka šito visu bezpredjelu sakārtos Kosmiskie spēki jau 2012. 2013.gados, jo varu derēt ar pašu Streipu, ka mūsu Augstāko spēku pārraudzītāju interesēs nav te pasaulē ieviest šādu ķīseli ar bezjēdzīgo tautu sajaukšanos un izvirtības uzplaukumu.
Pat zinātnieki saka , ka būs tāds saules uzliesmojums, ka elektrības visā pasaulē nebus ilgu laiku. Tas arī noliks visus klejoņus pie vietas. Ja gribēs izdzīvot būs jāapstrādā sava zemīte, nevis jāklejo pa perimetru.
Arī Finks savos pareģojumos teicis, ka visi iebraucēji kaut kur pazudīs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 22.09.2010 18:59
Es esmu gājis pa Frankfurtes ielu ar piecstāvu mājām un esmu ar savu degunu jutis, ka mājas neož kā tādas pašas Rīgā, bet citādi - un tās bija pārņēmuši turki.
Es esmu staigājis pa Vācijas mazpilsētu , kur bija piekakāti veloceliņi un nolauzti koki - tur bija iemitināti Dienvidslāvijas bēgļi.
Es vēl pavasarī biju Stokholmā un pārsteigts ieraudzīju ielās apmēram 1/5 musulmaņu ģimeņu.
Vai trīsreiz jāmin, kas šo zemju pamatiedzīvotājiem nepatīk?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sabo 22.09.2010 14:51
Pirmkārt, Kārli, šaubos vai tas melnais puisis prot latviešu valodu, otrkārt, vē3l lielākas šaubas par to , ka tas puisis kādreiz te nodzīvojis pat 20 gadus kaut procenta desmitdaļu sapratīs, kas īstenībā ir Latvija, ko nozīmē Jāņi (to dziļākajā nozīmē) , ko nozīmē latvieša -laucinieka iekšējā pasaule utt utt utt .
Kāpēc, jūs , tā saucamie eiropas emisāri tik paniski aģitējiet par to globālismu ar visām no tā izrietošajām sekām.
Kārli , jūs paskataties LNT , kad dzied latviešu ģimenes. Tas ir vienīgais , kas var mūsu MAZO valsti saglabāt latvisku vēl kādus 50 gadus. Vai tiešām piemēram Vītolu ģimenē vajadzētu iepludināt kādu importa basketbolistu?
Vēl viens pārmetums Streipam. Viņš gan varen knašs latviešu valodas pieprasītājs vietējiem krieviem, bet gatavs uz acu pievēršanu savas angļu valodas runātājiem, ja viņi 'piemirsuši" iemācīties vietējo mēli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > sabo 22.09.2010 10:29
Labi, cienītais, pieļausim, ka pats sevi par rasistu neuzskatāt, lai gan baidos, ka lielākoties tos, kuri saka "man pret tumšādainiem cilvēkiem nav nekādu iebildumu, ka tik nedzīvo manā valstī pārāk ilgi un katrā gadījumā un kategoriski neprec manu meitu" tomēr gluži par nerasistiskiem cilvēki neuzskatīs vis. Bet es atjaunoju savu piedāvājumu. Atklājiet savu identitāti. Es Jums sarunāšu tikšanos ar kādu no Latvijas tumšādainajiem iedzīvotājiem. Un tad abi kopā aiziesim un paskatīsimies, kas cilvēkam būs sakāms par Jūsu teikto, ka latviešu bērnus nevajag "miksēt ar melnām asinīm." Un Ivar, tas pats piedāvājums arī Jums. Zinu tumšādainus cilvēkus, kuriem būs pat ļoti interesanti ar Jums parunāt par to, kādā ziņā tauta "pašsaglabājas" a priori noraidot citus. Jo, patīk Jums tas vai ne, bet a priori esat noraidījis rakstot, ka "pat prātā nevar ienākt" precēties ar kādu, kas nav latvietis vai, pareizāk droši vien sakot, latviete (lai gan viena no problēmām ar gļēvo anonimitāti internetā ir tāda, ka to nu par Jums zināt nevar -- varbūt tomēr latvietis, vienīgi tādā gadījumā Jums būs jābrauc precēties kaut kur citur. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

83 22.09.2010 10:25
"Jo diez vai imigranti Zviedrijā, Francijā, Dānijā vai Nīderlandē tiešām kaut ko tik ļoti apdraud".
..................
Nu bet protams. Cilvēku dzīvības un sabiedriskā kārtība liberālo "vērtību" klāstā nemaz neietilpst.

Zviedrija. Draudi fiziski izrēķināties ar "nepareizo" karikatūru autoru Larsu Vilku, kam seko arī uzbrukumi. Ārlietu ministres Annas Lindes noslepkavošana.

Francija. Nemieri ielās. Sprādzieni metro vilcienos. Ilāna Halimi noslepkavošana. Regulārie uzbrukumi "baltajiem", it īpaši ebreju kopienas pārstāvjiem.

Dānija. Draudi karikatūru autoriem.

Nīderlande. Teo van Goga noslepkavošana. Pima Forteina noslepkavošana. Regulārie draudi parlamenta frakcijas vadītājam Gertam Vilderam un citiem labējā flanga politiķiem.

Visi minētie noziegumi ir tikai aisberga virsotne. Galvenais ir šo noziegumu būtība. Izņemot Annas Lindes noslepkavošanu, visos gadījumos var runāt par naidu pret citādi domājošiem. Nids, kas izpaužas fiziskās agresijas formā. Un tā ir milzīga Eiropas problēma. Nevis Zviedrijas pilsoņi, kas, redz, nobalsoja par "nepareizo" partiju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ivars 21.09.2010 23:19
Es nezinu vai tas, ka kāds nevēlas, lai viņa bērni apprecas ar citas rases vai tautības pārstāvjiem ir rasisms. Tas ir normāls tautas pašsaglabāšanās instinkts un tam nav ne pat vismazākā sakara ar citādas ādas krāsas cilvēku neieredzēšanu. Man, piemēram, patīk melnādainie, tāpat kā patīk spāņi, flāmi, gvatemalieši un albāņi. Taču man pat prātā nekad nav nācis, ka es varētu ar kādu no viņiem precēties. Jo man patīk arī latviešu kultūra un es negribu to mainīt ne pret vienu citu. Un arī miksēt nē.
Un ir normāli, ka es gribētu, lai mana meita apprecas ar latvieti. Taču vienlaikus tas nenozīmē, ka es nepriecāšos, ja viņas izredzētais būs, teiksim, zviedrs vai ruandietis. Priecāšos, bet tas nemaina to, ka pa lielam es vēlos, lai viņa apprecas ar latvieti.
Man šķiet, ka gan komentētājiem, gan arī Kārlim vajadzētu vairāk ieklausīties vienam otrā, nevis tikai lamāties. Savādāk iznāk tā, ka vieni raksta - zilais, zilais, zilais, bet otrs - tumsoņas, tumsoņas, tumsoņas (lai gan Kārlis, protams, neslēpjas zem nika). Un nekāds dialogs nesanāk. Patiesība jau kā vienmēr un gandrīz visos jautājumos ir kaut kur pa vidu. Lai kā mums to negribētos atzīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sabo 21.09.2010 22:14
vai manu vai ,Kārli, kāpēc jūs visu uztverat tik emocionāli. Es nebūt NEESMU rasists, jo rasisti savas emocijas rāda agresīvi. Es esmu ļoti apdomīgs cilvēks un nevēlos , ka mūsu valstī ieviešas pārāk daudz citu rasu un ticību cilvēku.
Man ir vēlme saglabāt arī maniem mazbērniem Latviju ar latviešiem.
Kārli, ir tā : cik cilvēku , tik taisnības. Jums ir sava taisnība, man sava.
Es uzskatu, ka pasaule jau ar to ir interesanta, ka mums ir tik daudz nāciju , kultūru , ko varam aplūkot aizbraucot viens pie otra ciemos.
Bet vai pasaule būs pasakaināka, ja te valdīs vienveidīgs fasāžu ķīselis.
Bet tiekoties ar melno basketbolistu, es būtu pieklājīgs , novēlētu labu veselību un ilgu neaizkavēšanos saltajā ziemeļu zemē. Āfrikā taču tik mīlīgs klimats, vai ne , Kārli?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


FZSS 21.09.2010 20:52
cik tolerantam man ir jābūt pret cilvēkiem kuri apkārt klīst ubagodami,zagdami, krāpdami, kamēr pašam jāstrādā visi iespējamie un neiespējamie darbi ?????
parlamentā kanibālu partiju :DDDDD

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Dzintars 21.09.2010 16:11
Kārli, kā Tu izproti frāzi - "pensiju sistēmas ilgtspējas nodrošināšana".
Es citādi nevaru saprast kā - šogad maksāt mazāk, lai arī nākošgad kaut kas paliek...
Tātad - samazināšana.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > sabo 21.09.2010 15:50
Ziniet ko, cienītais? Latvijā ir vairāki cilvēki, kuri ir precēti ar "nēģeriem," kā Jums labpatīkas saukt tumšādainus cilvēkus, un man nav ne jausmas, kur Jūs raujat pārliecību, ka Jums ir tiesības neko par viņiem nezinot apgalvot, ka viņiem trūkst "īsta patriotisma." Ja Jūs esat rasists, tad vārieties pats savā sulā un, ja "īstam" patriotismam ir vajadzīgs rasisms, tad baidos, ka Jūs esat kaut kas cits, bet patriots diez vai. Un, kas attiecas uz "jums, latviešiem," varbūt Jūs sevi esat atšķīris no tautas, bet es gan tā neesmu darījis. Es arī esmu latvietis, piedevām latvietis, kurš Latvijā ir dzīvojis jau kopš 1989. gada. Aizbrauciet, "sabo," uz minēto "dēkaiņu valsti" un paudiet tur savu pārliecību, ka kārtīgi patrioti neprecas ar citas ādas krāsas cilvēkiem. Piemēram, Jūs varētu aizbraukt ciemos pie manas māsas (arī, ja kas -- latviete), kura ir precējusies ar tumšādainu cilvēku. Tiesa, viņš par Jūsu apgalvojumu, ka māsa kaut kā demonstrēja "patriotisma" trūkumu viņu apprecot, noteikti nepriecāsies, un Jums nāksies krietni norauties, bet tā jau būs Jūsu problēma. Bet, ko es te runāju? Jūs esat kārtējais anonīmais gļēvulis, kurš aiz nika var bļaut absolūti visu ko. Bet varu Jums saderēt, ka vienam no tumšādainajiem cilvēkiem, kuri dzīvo Latvijā, piemēram, kādam no basketbola spēlētājiem, Jūs acīs neteiktu, ka Jūs nevēlaties, lai mazbērni ir "atmaisīti ar melno krāsu." Ja ne, tad pasakiet vārdu, uzvārdu un personas kodu, un es Jums šādu tikšanos noorganizēšu. Baidos, ka drosmes Jums nepietiks. Kā jau rakstīju pašā blogā, jauku dienu rasistiem es nevaru vēlēt, bet Jums es gribu vēlēt izglītoties, jo šis ir jautājums, kurā patlaban Jūs esat, piedodiet, pavisam, pavisam dumjš.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


sabo 21.09.2010 15:42
latvieši ir maza tauta un galvoju, ka lielākā daļa nepavisam nav par to, lai viņu mazbērni būtu atmaisīti ar melno krāsu . Tie kas īsti patrioti , tie neprecēsies ar nēģeriem, bet tie, kas apprecas, tad lai brauc uz raibo dēkaiņu zemi - ASV.
Kārli, jums kā augušam šai dēkaiņu valstī nekad nesaprast mūs, latviešus.
Visādi citādi jūs esat labs žurnālists, bet šito tieksmi pēc globalizācijas un valodu sajaukšanās kā pie Bābeles, tas jums ir iezīsts ar mātes pienu un tur neko nevar darīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > o gol 21.09.2010 15:41
Ja Jūs te pretendējat uz "normālu ļaužu" statusu, tad prieks būt nenormālam. Tas ir pirmkārt. Un, otrkārt, man ir pilnīgi un absolūti pie vienas vietas, kas Jums ir vai nav apnicis. Ja nepatīk, nelasiet. Un vispār Politikā.lv vairs nav palikuši īpaši daudz "normālu ļaužu," kuri aiz gļēva nika paslēpušies rāda savu tumsonību. Bez Jums patiesi normālie ļaudis iztiks pavisam labi. Un par to vienu vienīgo jautājumu, kādu uzdevāt -- laiki mainās un mainās arī terminoloģija. Pieļauju, ka pat Jūs "normālie ļaudis" to esat pamanījuši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

o gol to KS 21.09.2010 15:37
Vai tad ,,cigaans,, kljuvis par lamuvaardu? Tagad jaasaka Romi? Ne paaraak sen veel ASV neegjerus sauca par neegjeriem! Kas noticis?
Streipa kungs! Probleemu var izskaidrot paaris vaardos! Ir ljauzu grupas (teiksim taa),kuras tradicionaali degradee normaalas ljauzu grupas iekopto vidi! Peec jaunaas ,,modes,, es esmu LATVO EIROPEJIETIS...vai apmeeram taa.Un beidziet vinreiz to praidismu.Jau apniik par tiem,,veejaziediem,, ...Un vispaar nav labi,ka cilveekiem jaaliekuljo ,lai nenokjuutu aiz resteem,lietas saucot to iistajos vaardos

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


PatrioC 21.09.2010 14:56
Pie šīs zviedru izvēles vainīgi arī bāleliņi. Ir tāds Dripes kungs, ļoti cieši saistīts ar Zviedriju. Ir viņām meita. Meitai ir firma, kas izpilda celtniecības pasūtījumus Zviedrijā. No Latvijas brauc celtnieki, kuriem netiek pienācīgi maksāts. Tā tad pamats zviedru arodbiedrībām dusmoties, ka tiek atņemti darbi. Bāleliņi šeptējas, zviedri dusmojas, rezultāts, vēlēšanās arī tāds. Tas tikai viens gadījums, par kuru vēl nav sacelts škandāls ne šeit Latvijā, ne ar Zviedrijas arodbiedrībām, Zviedrijā.
Tad padomāsim, cik tādu gadījumu ir un padomāsim par mūsu lielo būvfirmu bosu izteikumiem, ka it kā nav speciālistu un tādēļ jāieved bulgāru celtnieki.
Nemaksā tam bulgāram un savējam arī negrib maksāt un kad tas ir masveidīgi, tad tu balso par tiem, kas saka, ka darbs jādod savējiem.
Protams, ka es tādā naivismā izsakos, bet tā nu, tas ir. Piliens, pa pilienam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ateists 21.09.2010 13:29
Piekrītu Marekam. Tam, ka radikālie ieklīst parlamentā, ir vairāk pozitīvā nekā negatīva. Parlaments un legālās partijas statuss uzliek partijas radikālismam zināmus ierobežojumus un tiek savaldīts radikālais elektorāts, jo viņu sāpi ik pa laikam padara publisku parlamenta radikālā frakcija.
Labs piemērs ekstrēmistu nespējai iekļūt parlamentā ir cara Krievija un tās Domes. Iznākumu mēs zinām. Radikālie bez pārstāvniecības valsts vēlētās struktūrās kļūst vēl radikālāki.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


rv 21.09.2010 13:28
pašu galveno jautājumu autōrs ielicis kaut kur pa vidu, uz beigām: vai imigranti zviedrijā francijā dānijā nīderlandē (nezkāpēc aizmirstot pieminēt arī lielbritāniju) tiešām kaut ko tik ļoti apdraud? par atbildi katrs var spriest pats. vai ir pamats vietējo apgalvojumiem, piem. - ka pilsētas pašvaldība ļoti baidās no "pakiem" un citiem līdzīgajiem, jo viņi citādi "uzreiz būs ielās un dedzinās mājas un mašīnas" (kas arī ne vienreiz vien bija noticis). vai ir pamats uztraukties par to. ka eiropas auglīgajā vidē bez problēmām tiek izaudzināti speciālisti un darboņi jebkurām teroristiskajām vajadzībām?

vispār šis ir tāds kaut kāds vājuma laiks eiropā, kad ar vien vairāk cilvēku apjauš, ka viņu pilsētas mainās. kad ne vairs iebraucēji piemērojas vietējiem, bet notiek otrādi. taču, nav par ko baidīties, islāms ir normāla reliģija, 5x dienā meklēt pareizo virzienu nav grūti apgūt un lasīt no otra gala arī nē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis Ozols 21.09.2010 13:24
Lai arī man nav nekādu sentimentu pret nacionālo ideoloģiju, tomēr, tas, ka cilvēkiem nepatīk , ka mainās viņiem ierastā vide ir psiholoģisks nevis ideoloģisks jautājums.

Zināmā mērā varētu piekrist marekam par Zviedru politkorektumu, kas vēlētājiem īsti nepatīk. Domājams, ka nepatika pret iebraucējiem nav balstīta uz dziļi rasistiskiem vai antisemītiskiem apsvērumiem, bet gan drīzāk uz sociāl-ekonomiskajām sekām, ko izraisa migrācija. Viens ir ka šis cilvēks ir citā ādas krasā, tomēr iebraucējs sev ņem līdz politiskās kultūras mantojumu. Tā piemēram strauja austrumeiropiešu migrācija uz zviedriju rada arī pieaugumu noziedzībā, kas zviedriem, kuri pieraduši pie tā, ka vari nomest savu velosipēdu pagalmā un neuztraukties, ka kāds to pa nakti aiznesīs.

Tā tas ir visā eiropā, migrācija izraisa sociālekonomiskos saspīlējumus, tāpēc arī galēji labējās partijas gūst lielāku atbalstu un nemaz nešaubos, ka tā tas būtu arī Latvijā, ja mums masveidā sāktu braukt teiksim strādnieki no Ķīnas un strādātu mazkvalificētos darbus par daudz zemāku samaksu.

Kas attiecas uz musulmaņiem, tad viņi ir izaicinājums jebkurai rietumu demokrātijai, jo daudzas lietas vienkārši nav savienojamas ar rietumu-sekulāro politiku. Islams izaicina daudzas fundamentālas demokrātijas lietas, kā dzimumu vienlīdzība, kur uzskati krietni vien atšķirās. Man islams vai jebkura cita reliģija netraucē, ja tā ir paliek privāta lieta, savukārt ja kādas reliģijas dogmas pretendēt uz publisku raksturu, tad man tas vairs nav pieņemami. Vai tā būtu obligāta bībeles mācība skolā vai kas cits.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mareks 21.09.2010 12:38
Nav nemaz tik slikti, ka ievel nelielu skaitu radikalu parlamenta. Lai ari man PCTVL nepatik, tomer vinu ievelesanai ir ari bijusas pozitivas sekas. Vini var diskutet, pieradit savu taisnibu, dazkart traucet parlamenta darbu, bet vini nesit skatlogus, nenodarbojas ar ierocu vai narkotiku tirdzniecibu. Citiem vardiem, notiek radikalu kooptacija, pieradinasa pie konstruktivakam sadarbibas formam. Iespejams, Zviedrijas demokrati ir rasisti, bet tadi ir dala Zviedrijas veletaju. Pamatoti, vai ne tik pamatoti, daziem zviedriem liekas, ka musulmani apdraud vinu dzivi, rada problemas mierigaja Zviedrijas sabiedriba. "Zviedrijas demokrati" vareja tikt parlamenta tikai tapec, ka dala veletaja sadu apdraudejumu sajut. Politkorektums no valdoso partiju puses vinus neapmierinaja.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips