Atslēgvārdi:

Politika šurp, politika turp 41

Labrīt, lasītāji!

Vakar manā pasaulē notika divi lieli politiski notikumi -- Latvijā darbu sāka 10. Saeima, savukārt manā dzimtajā Amerikā notika Kongresa vēlēšanas. Par abām pēc kārtas.

Iesaki citiem:

10. Saeimai, manuprāt, viegli neies. Pirmie procesi -- prezidija ievēlēšana -- veicās gludi, pozitīvi ir tas, ka valdību atbalstīt konkrētos jautājumos sola VL!/TB/LNNK. Taču opozīcija noteikti būs barga. Saskaņas centrs noteikti turpina uzskatīt, ka tam iedots pārāk liels kurvītis, lai gan apvienības bezkaunība, ļaujot mandātu saņemt cilvēkiem, kuri latviešu valodu prot maz vai nemaz ir elpu aizraujoša. Urbanovičs tagad sola, ka deputāti mācīšoties latviešu valodu, bet sarakstu apvienība veidoja pasen, un kopš tā laika vismaz pamata valodas prasmi taču šie cilvēki būtu varējuši ierubīt. Viens no tiem, kuram ar valodu ir vistrakāk, apgalvo, ka Liepājas domē, kur viņš strādāja pirms tam, krievu valodai esot "de facto" statuss. Ja tā, tad kauns Liepājas domei. Un, kas attiecas uz cilvēka apgalvojumu, ka viņš esot latviešu valodu iemācījies pietiekami daudz, lai nokārtotu naturalizācijas eksāmenu, un pēc tam atkal to aizmirsis -- tas tomēr liek uzdot jautājumu par naturalizācijas komisiju darba kvalitāti. Vēl no opozīcijas puses var gaidīt aktīvu pieeju no apvienības "Par labu Latviju mums un mūsu sponsoriem." Šo politikāņu politkorporatīvā attieksme diez vai ir kaut kur zudusi. Vēl ir "zaļie zemnieki," kuri no koalīcijas viedokļa pilnīgi noteikti atkāpsies katru reizi, kad jautājums skar viņu "premjerministra kandidāta" intereses. Pirmais pārbaudījums varētu būt sakarā ar KNAB un tā direktoru. Turpinu uzskatīt, ka šis ir valdībai ļoti steidzami risināms jautājums, un tad nu redzēsim, ko darīs ZZS ministri, jo fakts nepārprotami ir tāds, ka "premjerministra kandidātam" izdevīgs ir vājš, nevis stiprs birojs, tieši tāpat, kā tas ir ar Ģenerālprokuratūru. Ēriks Kalnmeiers ģenerālprokurora darbā, šķiet, nekādus podus nav gāzis, ja kāds domāja, ka tiek iebīdīts "pareizais" cilvēks, tad nekas vēl par to neliecina. Taču KNAB situācija nevar pastāvēt tāda, kā tā patlaban ir, un atteikties no tik ļoti pieredzējušiem pretkorupcijas speciālistiem, kā Strīķe un Vilks, lai apmierinātu viena Vilnīša ambīcijas -- nu, nē.

Vēl jākonstatē, ka nākamās valdības darba deklarācija ir viens riktīgs un pamatīgs ķīselis. Ja tiek sasolītas 300 dažādas lietas, tad jebkura viena no tām mikslī var pazust pavisam un politikāniskais arguments viegli tad varēs būt "visu jau nevarējām pagūt." Tas ir kaut kas tāds, kas būs jāaplūko gana aktīvi, it īpaši jautājumā par sabiedrības iesaisti politiskajos procesos. Par to savu manifestu šajās dienās ir sagatavojusi Latvijas Pilsoniskā alianse, un nav jautājuma, ka gandrīz vai vairāk par visu, 10. Saeimai ir jāatkopjas no 9. Saeimas piekoptā viedokļa par "vaukšķiem." Jautājums ir arī par to, cik parlaments būs aktīvs. Iepriekšējā sasaukumā spīkers Daudze reiz teica, ka Saeima jau tāds piedēklis vien esot, jo viss tiek nolemts valdībā un Satversmē neparedzētajā koalīcijas padomē. Arī no tā vajadzētu atteikties, jo mūsējā galu beigās taču ir parlamentāra, nevis Ministru kabineta vai koalīcijas padomes republika.

Vēlēsim visi 10. Saeimai veiksmi. Pirmais jautājums būs nākamā gada budžets, par to noteikti tiks lauzti pietiekami spēcīgi šķēpi, it īpaši, piemēram, ja jau tiek solīts, ka veselības budžets netiks aizskarts. Jo vairāk šādu solījumu, jo mazākas ir manevra iespējas. Turēsim īkšķus, ka izdosies atrast variantu, kas sabiedrībai, un it īpaši tās trūcīgākajam galam, būs pēc iespējas nesāpīgāks.

***

Savukārt Amerikā vakar zināmā mērā laurus plūca līdzšinējā opozīcijas partija, Republikāņu partija. Vēl visas balsis visur nav saskaitītas, bet skaidrs, ka Republikāņiem ir izdevies gūt kontroli Kongresa apakšpalātā, bet ne Senātā. Protams, tas zināmā mērā sarežģīs ASV prezidenta Baraka Obamas dzīvi nākamajos divos gados, taču Republikāņiem nu būs jāuzņemas atbildība par notiekošo, viņi vairs nevarēs visam, kas nāk no Baltā nama, vienkārši pateikt "nē," kā viņi to ar ļoti retiem izņēmumiem ir darījuši pēdējo divu gadu laikā. Prieks, ka zaudēja atsevišķi ļoti redzami tā dēvētās "tējas tusiņa" kustības aktīvisti. Piemēram, Delavēras štatā kandidēja dāma vārdā Kristīne Odonela, kura priekšvēlēšanu laikā cita starpā apgalvoja, ka Amerikas Konstitūcijā par baznīcas šķirtību no valsts nekas neesot teikts, lai gan par to ir ļoti konkrēti runāts Konstitūcijas 1. labojumā. Savukārt, Nevadas štatā zaudēja dāma vārdā Šarona Angela, viņa cita starpā iebilst pret abortu absolūti jebkādā gadījumā, tajā skaitā arī tad, ka grūtniecība ir iestājusies izvarošanas vai asinsgrēka rezultātā. Vakar pierādīts arī tas, ka nauda tomēr nevar visu nopirkt. Kādreizējās interneta ūtrupes portāla E-bay un informāciju tehnoloģijas uzņēmuma Hewlett-Packard vadītājas abas izdeva pasakainu naudu (pirmās gadījumā -- 140 miljonus dolāru), lai nopirktu vietu Senātā, bet abos gadījumos -- velti. Un Kalifornijā ļaudis referendumā noraidīja domu, ka vajadzētu legalizēt marihuānas audzēšanu un izmantošanu. Minētajā štatā tas jau kādu brīdi bijis dekriminalizēts jautājums, it īpaši vēža, AIDS u.c. slimību cietējiem, kuriem marihuāna ir ārstējošs līdzeklis. Šis ir viens no tiem jautājumiem, kuros Amerika lēnām, lēnām, virzās liberalizācijas virzienā.

***

Un pēdīgi, šāda doma. Interneta anonīmo komentētāju vidē ne reizi lasīts apgalvojums, ka homoseksuālisms un pedofīlija esot divi vienādi jēdzieni. Tagad, kad zinām, ka divi vīrieši, viens jau nelaiķis (vai šajā gadījumā, droši vien, laiķis), izvaroja divus gadus vecu meitenīti, vai kāds varēs teikt to pašu par heteroseksuālismu? Protams, ka nē. Un tāpēc derētu atteikties arī no muļķīgiem un nepamatotiem aizspriedumiem par gejiem.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (41) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


me 08.11.2010 12:37
par ASV daudz nezinu, bet pieminētajām dāmām ar tādiem uzskatiem tiešām nevajadzētu būt pie vadības.

par mūsējiem - balsoju par Vienotību kā vienīgo saprātīgo izvēli. Nu tad lai turās. Tagad jau sākās Vilnīša jautājums. Cerams ka tiks vaļā, jo pēc ļoti mērķtiecīgās Loskutova gāšanas bija skaidrs, ka nākamais būs "pareizais" KNAB vadītājs.

Par pēdējo teikumu - viss ir ok ar nosacījumu ka iesaistītās puses apzinās ko dara un piekrīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 05.11.2010 18:00
Mans iespaids par tējas dzērājiem ir tāds, ka tur apvienojušies visi neapmierinātie. Un daļa ir parasti rasisti. Kā viens āksts, kurš pateica, ka muslimi pielūdz "mērkaķdievu", bet vēlāk atvainojās hinduistiem, ka "mērkaķdievs" ir foršs, bet muslimu pielūgtais baigi neforšs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


liberals 05.11.2010 17:06
"Tāpēc Tea Party ļaudis tomēr ir vairāk bīstami nekā pozitīvi vērtējami."
Visu cieņu, bet tam nevaru piekrist. Protams Tea Party nav viendabīga. Bet no paša sākuma tur bija ļoti stiprs īstais liberalisms ekonomikas jautājumos. Ir daļa, kas saucās Liberty Caucus - FED un IRS likvidācija, "kara ar narkotikām" izbeigšana, Patriot Act atcelšana. Un Obamas ekonomikas stimulēšana patiešam ir šausmīgi dārga un bezjēdzīga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 05.11.2010 00:31
Atvainojos. Uz brīdi politika.lv atsacījās pieņemt komentārus. Tad nu saglabāju tos notepad. Pēc tam iekopēju, bet sajaucu atbilstošos bloga rakstus.

Šeit komentāram bija jābūt:

nu re 04.11.2010 15:41Homoseksuālisti sašaurina vārda "homofobs" jēgu un cenšās to "privatizēt".Precīzas definīcijas šim vārdam protams nav, bet ir pilnīgi skaidrs (izņemot kādu ļoti neprofesionālu žurnālistu), ka šis vārds pretendē uz tulkojumu - cilvēknīdējs.======

"homo" - "līdzīgais". Tātad, tas kuram bailes no līdzīgajiem. Varbūt "līdzcilvēku bailulis"?:-)Kārlis domāja "antigejs". Bet kas gan ir "neracionāli aizspriedumi pret homoseksuālistiem"? Un kas ir racionāli aizspriedumi pret homoseksuālistiem? Vai varbūt "racionāli vērtējumi par homoseksuālistiem"?


Man patīk "nu re" atbildes Kārlim.
Atzīšos, ka esmu cilvēknīdējs. Nekad nebiju sevi tā redzējis, bet 1,5 gadus dzīvojot Sudānā sapratu, ka man nepatīk visi cilvēki izņemot labi muslimi. Tātad nepatīk 98% pasaules (mīnus vairums bērni līdz 4 gadu vecumam).
Nu tā, esmu "iznācis no skapja"! Cik patīkami! Urā!
:-D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 05.11.2010 00:26
Mahris 04.11.2010 15:44
Šī diskusija ir brīnišķīgs piemērs portāla principiem.
---------
Doma laba.
Bet pamēģini kaut ko pateikt par ebreju gejiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 05.11.2010 00:24
Kārlis Streips 04.11.2010 15:22Nu, kā jau vienmēr, lielākoties te ir sapulcējies rējēju bars, kurš to vien prot, kā lamāties par mani.========
Čigānes gadījumā runa nav par 100 latiem vai lakatiem. Runa ir par ētikas piesaucēja ētiku. Runa ir par to, ka lai norādītu baļķi cita acī, paša acij jābūt bez skabargas. Manuprāt, pārmetumi Kārlim žurnālistiskajā prost_tūcijā diez vai ir pamatoti. Man iespaids ir cits. Gluži vienkārši, Kārļa simpātijas pret noteiktiem politiskajiem spēkiem ir mānījušās. Tā pat TP ienāca politikā skaistas lietas runājot un solot, un tie solījumi un runas Kārlim patika un viņš viņus atbalstīja līdz TP parādīja savu īsto seju. Tāpēc pārmetumi nevietā, Kārlis mums ir stabils savu principu ievērotājs. Cita lieta kā izskatās, piemēram, laikraksts Diena. 2 gadus esmu prom no LR, bija baisi lasīt tajā ZSS un Lembergu slavinoši apdziedošus rakstus. Saprotu, ka droši vien, ka par politiku rakstošie žurnālisti ir nomainījušies, tomēr paradokss paliek.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu re 04.11.2010 17:44
Jā, es jau izskaidroju, kas ir homofobija un homofašisms. Un tagad es pazūdu, Herr SS...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > nu re 04.11.2010 16:58
Vārda "homofobija" definīcija ir pietiekami skaidra un konkrēta, patīk tas tādam preteklim, kā Jūs, vai nepatīk. Un tagad pazūdiet!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu re 04.11.2010 15:44
...uzskata par līdzekli citu cieņas pazemošanai).
===========================
Varbūt neprecīzi izteicos, gan pazemošanai, gan norādīšanai uz citu komentētāju, it kā nepilnvērtību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mahris 04.11.2010 15:44
Šī diskusija ir brīnišķīgs piemērs portāla principiem.

Rupjos homofobus dzēš.
Inteliģentos homofobus atstāj.
Vispār jau atstāj pat vairāk, atstāj visus homofobus, kas savu homofobiju pauž bez klajām rupjībām, arī tos, kurus par inteliģentiem dēvēt pagrūti.

Un Streipa kgs pilnībā atbalsta šādu politiku, iesaistoties diskusijās ar atstātajiem homofobiem.

Ja Streipa kgs atbalsta inteliģentās homofobijas pieļaušanu diskusijās - tad kas viņam iebilstams pret inteliģentā antisemītisma pieļaušanu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


nu re 04.11.2010 15:41
Homoseksuālisti sašaurina vārda "homofobs" jēgu un cenšās to "privatizēt".
Precīzas definīcijas šim vārdam protams nav, bet ir pilnīgi skaidrs (izņemot kādu ļoti neprofesionālu žurnālistu), ka šis vārds pretendē uz tulkojumu - cilvēknīdējs.
Un no cilvēknīdēja līdz fašisma ideoloģijai ir ļoti tuvu...
Šķiet, ka žurnālists, kurš citus klasificē pēc viņu fiziskajiem parametriem (šķiet - fiziskas slimības - piem. - aptaukosanās, kas varētu būt sekas sirdsslimībai, nemitīgi citiem pieraksta psihiskas saslimšanas - "kretīni, idioti" un šīs medicīniskās diagnozes lieto (lasot kontekstā), lai pazemotu citu par viņu it kā nepilnvērtību, tas liecina, ka šis žurnālists resnos uzskata par nepilnvērtīgiem un psihiatrijas diagnozes uzskata par līdzekli citu cieņas pazemošanai).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > nu re 04.11.2010 15:24
Jūs neesat diskusijas vērts, bet tomēr pajautāšu: Paskaidrojiet, lūdzu, ļoti konkrēti, kādā nozīmē es esmu homofobs, tātad -- cilvēks, kuram ir neracionāli aizspriedumi pret gejiem. Bet konkrēti, lūdzu, ja vien tas Jūsu pelēkajai vielai nav pārāk sarežģīti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu re 04.11.2010 14:17
Kārlis Streips > nu re 03.11.2010 17:00
Nav ko pretnostatīt. Idiotiski aizspriedumi ir idiotiski aizspriedumi. Nezinu, kas Jūs ir audzinājis, bet rezultāti ir briesmīgi.
================================
Vai homofobais Streips ir ar homofašisma iezīmēm?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 04.11.2010 13:09
Ieva to Ahmeds 04.11.2010 07:17
Incests arī pieaugušo starpā nav un nevar būt brīva izvēle. To pat pētnieki ir konstatējuši, ka šādās te attiecībās vienmēr viens ir piespiedis otru. Ja ne ar dūrēm, tad vismaz psiholoģiski.
========
Un aizbildniecība par pieauguša indivīda spējām pieņemt patstāvīgu lēmumu ir pretrunā libertismam. Jo tad cita lēmumi un to "saprātīgums" tiek vērtēti paša vērtībās. Libertismā nepieņem šādu ideoloģiju, ka, ja indivīds ir prātā, raksturā vājš un psiholoģisku problēmu mākts, tāpēc būs jāiejaucas viņa personiskajos lēmumos. Ja jau ir pieaudzis un nav garīgā atpalicība, tad lai šmulējas kā tīk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 04.11.2010 13:03
Ieva to Ahmeds 04.11.2010 07:17
Incests arī pieaugušo starpā nav un nevar būt brīva izvēle. To pat pētnieki ir konstatējuši, ka šādās te attiecībās vienmēr viens ir piespiedis otru. Ja ne ar dūrēm, tad vismaz psiholoģiski.
============
Pētījumu ir daudz un pētījumu rezultātu arī ir daudz un nereti atšķirīgi. Un atkarībā no tā, kādas vērtības tajā vēstures posmā dominē sabiedrībā, tiek bīdīti vieni vai otri pētījumi. Sagatavjies propagandai pēc 20 gadiem, kurā turpinās runāt par "divu (vai vairāku) pieaugušu indivīdu brīvu izvēli".
Zviedrijā pamatojoties uz šādu ideoloģiju incests jau ir legalizēts. Latvijā zemgalē dzīvo laulībā brālis ar māsu. Ir bērni. Pēc 20 gadiem rādīs viņus vai citus un teiks, nu kas ka šādi sanāca, skatieties - normāla ģimene.
Tas, kas tiek mēdijos dēvēts par pieņemamu tagad, nebija pieņemams 30 gadus atpakaļ. Bet bija pieņemams 2222. gadus atpakaļ (grieķu pilsētvalstīs). Pirsmislāma Persijā incests netika uzskatīts par par kaut ko īpašu un bija izplatīta prakse.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 04.11.2010 10:19
Jāni, Amerikā vēlēšanas ar atsevišķiem izņēmumiem notiek novembra pirmajā otrdienā un tajos gadījumos, kad pienācis laiks vēlēt arī gubernatoru, tā tas notiek. Ar parlamenta vēlēšanām tam nav nekāda tieša sakara, tā tas vienkārši ir. Un senatorus vēl uz sešiem gadiem. Ik pa diviem gadiem rotācijas kārtībā tiek pārvēlēta viena trešā daļa senatoru. Uz īsāku termiņu senators tiek ievēlēts (vai gubernatora iecelts) tikai tādā gadījumā, ja kāds senators ir nomiris vai aizgājis no amata pirms sava termiņa beigām. Ceru, ka tas ir pietiekams skaidrojums.

Savukārt, kas attiecas uz Tea Party ļaudīm Amerikā. Viņi gan apgalvo, ka ir par "fiskālu atbildību," bet divas viņu visdedzīgāk atbalstītās jomas ir milzīgi bezatbildīgas. Runa ir par bruņotajiem spēkiem un par Amerikas tā dēvēto "Iekšzemes drošības departamentu." Abos gadījumos runa ir par masīvi uzpūstiem budžetiem. Taču vēl redzamāka ir Tea Party cilvēku nesaprašana par to, kas ir patiesība. No turienes ir radusies doma, ka Baraks Obama slepus ir ārpus Amerikas dzimis musulmanis. No turienes nāk apgalvojums, ka ASV konstitūcijā nekas nav teikts par baznīcas šķirtību no valsts, lai gan ASV konstitūcijā tas ir paredzēts pat ļoti precīzi. No Tea Party aktīvistes nāca apgalvojums, ka Obamas ekonomikas stimulēšanas plāns esot dārgāks par karu Irākā, kas ir vienkārši nonsenss. Tāpēc Tea Party ļaudis tomēr ir vairāk bīstami nekā pozitīvi vērtējami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


cha-cha 04.11.2010 09:30
Vai tiešām šajā valstij sarežģītajā laikā ir tā jāsaasina individa dzīves īpatnības "apsūkāšana". It sevišķi, ja nekas uz to nespiež. Zināmā mērā gan daži reizēm izsauc uguni uz sevi. Psihiatrijā šādu tendenci saista ar mazvērtības kompleksu. Galu galā kungs Streipa pats kādreiz apgalvoja, ka nevienam nav nekādas daļas par to, ko kāds dara savā guļamistabā. Kāda jēga tad ir pašam afišēties?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva>x 04.11.2010 07:20
Ja domā tādā veidā, tad par novirzi var mierīgi saukt arī rudos, jo viņu ir daudz mazāk nekā tumšmataino vai pat blondo, turklāt rudajiem ir stipri palielināta nosliece uz ādas onkoloģiskajām slimībām...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Ahmeds 04.11.2010 07:17
Incests arī pieaugušo starpā nav un nevar būt brīva izvēle. To pat pētnieki ir konstatējuši, ka šādās te attiecībās vienmēr viens ir piespiedis otru. Ja ne ar dūrēm, tad vismaz psiholoģiski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 04.11.2010 07:14
Manuprāt, pie situācijas ar valodu vainīga nevis SC, bet tas idiotiskais noteikums, ka, ja piedzimi pilsoņiem, tad valodu zināt nav obligāti. Lai nu kam, bet vismaz Saeimas deputātiem pirms stāšanās amatā eksāmenu varēja sarīkot (ja izkrīt, nākamais no sarkasta), citādi lasi likumus un lēmumus un brīnies, vai to bērnudārznieki rakstījuši, vai alkoholiķi dzēruma murgos.
Bet par deklarāciju vislabāk rakstījis Krīgers. Es izskatīju daļu par veselības aprūpi, jo man, kā cilvēkam, kas slimo ar retu onkoloģisku sindromu, tā ir visaktuālākā, un domāju, ka problēmas sākas jau ar to, ka neviens ne vārda nav teicis par to, ka tomēr vajadzētu noskaidrot, kāda ir situācija, cik ir slimnieku vismaz populārākajās hroniskajās diagnozēs, cik bieži viņi viesojas slimnīcā plānveidā, cik neatliekamā kārtā, kāda iemesla dēļ....utt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis Bērziņš 04.11.2010 01:15
Lūgums nedaudz paskaidrot nedaudz to ASV vēlēšanu sistēmu, jo pagaidām es īsti nesaprotu, kas tur un kā. Ja pareizi saprotu, tad šajā pašā laikā notika, arī gubernatoru vēlēšanas, vai tam ir, kāda saistība ar kongresa vēlēšanām ? Un, kāpēc Senāts tie ievēlēts uz diviem gadiem ? Kā atšķiras tās palātas ? Varbūt varat iedot, kādu adresi, kur par šo izlasīt ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

iberāls Kalvim 04.11.2010 00:21
Salīdzināt Tea Party ar pašmāju NA manuprāt ir aplami. Iesalnieka kungam vajag tikt galā ar Satversmes 2. pantu un 100. pantu. Etniskais nacionalisms + cilvēktiesību neatzīšana par vērtībām + autaritarisma slavināšana - kopumā tas smaržo tik slikti, ka blakus stāvēt negribās. Bet nu Jums laikam jau patīk - Jūs taču esat ajatollas fans, vai nē ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ahmeds 03.11.2010 21:41
ES > Ahmeds 03.11.2010 12:19Divu pieaugušo brīvā izvēle beidzas tur, kur sākas trešās personas tiesības.======
Vai sabiedrība nav ļoti daudzas "trešās personas" ar to tiesībām par publisko, kopējo, vērtības sludinošo vidi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis Liberalam 03.11.2010 18:09
>>> Republikaņi, it Īpaši Tea party movement, iestājas par fiskālu atbildību, un viņu pienākumi priecē. Varēja arī pārņemt senatu, bet neizdevās...
=====
Ne vienmēr Tea Party skaidri var pateikt, kā ietaupīt budžeta naudu - viņi reizēm piesauc Medicare un Medicaid (t.i. veselības pakalpojumus maznodrošinātajiem un pensionāriem - divas diezgan dārgas programmas). Bet vai tās tiešām ASV apstākļos ir vienkārši nolikvidēt vai būtiski reformēt - nessmu īsti drošs.

Jebkurā gadījumā, Tea Party kandidātiem (kaut arī tā tiešām ir ideoloģiski motivēta un savā ziņā arī ideālistu kustība) - ir labāk vēl uzkrāt spēkus un pieredzi pirms ķerties pie tik sarežģītas valsts kā ASV pārvaldīšanas. Ceru, ka Tea Party panākumi (tāpat kā Nacionālās Apvienības panākumi Latvijā) nākotnē tikai pieaugs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


liberals 03.11.2010 17:31
ASV vēlēšanās Latvijas iedzīvotājiem ne tik svarīgs bija abortu jautājums, bet ASV parāda apjoms un budžeta deficīta apjoms. Demokrātu bezatbildīga politika var novest pie burbuļa veidošanas un krīzes atkārtošanas, un tad jau iedragāta Latvijas ekonomika neizturēs. Republikaņi, it Īpaši Tea party movement, iestājas par fiskālu atbildību, un viņu pienākumi priecē. Varēja arī pārņemt senatu, bet neizdevās...
Vispār jau amerikāniem vajag mācīties no Repšes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Kārlis Streips 03.11.2010 17:13
Nav korekti norādīt, uz ko man ieciklēties. Jo komentēju to, kur man ir kas bilstams vai iebilstams. Ja Jūs, Streipa kungs, vēlējāties, lai par pirmajiem diviem punktiem uzrakstu - vai, cik labi pateikts, tad lai iet. Man tur nekas nav piebilstams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > nu re 03.11.2010 17:00
Nav ko pretnostatīt. Idiotiski aizspriedumi ir idiotiski aizspriedumi. Nezinu, kas Jūs ir audzinājis, bet rezultāti ir briesmīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu re 03.11.2010 16:21
Nav ko pretnostatīt. Izvirtība ir izvirtība, vienalga, pederastija, vai pedofīlija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 03.11.2010 14:08
Kalifornija tradicionāli nudien ir Demokrātu partijas kontrolēts štats -- abas senatores (tieši tā - sievietes) ir no partijas, u.tml. Švarcam tiešām bija tikai ārpuskārtas popularitāte, piedevām nekāds īstais Republikānis jau viņš nebija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro>Kārlim 03.11.2010 13:39
Ja par ASV, tad man patiesībā ir viens jautājums - kas ir galvenais demokrātu kandidāta uzvaras iemesls Kalifornijas gubernatora vēlēšanās? Kā saprotu, republikāņi tagad ir uz pacēluma viļņa, tikai Švarcnegers, kas arī pārstāv republikāņus, vairs nedrīkstēja kandidēt uz nākošo termiņu. Vai Kalifornija vispār tradicionāli balso par demokrātiem un Švarcnegers bija izņēmums, pateicoties savai īpašajai popularitātei?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 03.11.2010 13:28
Valdību veidojot Dombrovskim bija jāmēģina noturēt vienā rokā divus arbūzus- būt nacionālam un antioligarham. Nacionālo izdevās noturēt. Tagad viņam atkal ir divi arbūzi rokā- paēdusi tauta un bagati olgarhi. Nez, kurais nokritīs šoreiz?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > Alejandro 03.11.2010 13:16
Tieši tā. Katram cilvēkam tādā gadījumā ir savas novirzes. Silvio gadījumā -- novirze no inteliģences un veselā saprāta. Bet es ļoti gribētu lūgt lasītājus neieciklēties tikai uz pēdējo rindkopu. Materiāls tomēr lielākoties ir par Latvijas un ASV politiku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro>Silvio 03.11.2010 13:14
Ja esat piedzimis heteroseksuāls, tad protams. Turpretī, ja gejs mēģina "mīlēt skaistas sievietes", tad nedemokrātiskā sabiedrībā tas izskatās traģiski, bet demokrātiskā - vienkārši smieklīgi. Man mīļajā seriālā Queer as Folk ir epizode, kurā gejs ar lesbieti mēģina saiet kopā un kļūt "pareizi". Var diezgan labi apsmieties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro>x 03.11.2010 13:08
Saprotu Tavu domu. Taču ir atšķirība starp novirzi no normas, kas ir bīstama sabiedrībai (piem., tieksme slepkavot, izvarot, seksuāli izmantot bērnus) un tādu novirzi, kas vienkārši nozīmē indivīda atšķirību no vairākuma. Ja arī homoseksuālismu sauc par novirzi, tas teorētiski ir pareizi, taču vārdam "novirze" sarunvalodā papildus ir negatīva pieskaņa, piemēram, ja saka "tas cilvēks ir ar novirzēm", tas parasti tiek uztverts kā nicinājums, apvainojums. Kreilim taču neviens neteiks - Tu, kreili, esi ar novirzēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Silvio Berluskoni 03.11.2010 12:57
Labāk mīlēt skaistas sievietes nekā būt gejam. Tāpēc, Kārli, nevajag meklēt attainojumu savam dzīvesveidam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 03.11.2010 12:52
interesanti, kaadi taustaami rezultaati ir "pieredzējušiem pretkorupcijas speciālistiem, kā Strīķe un Vilks" - Latvija korupcijas indeksaa kriit, delna psiho, iedziivotaaji nevienam neuzticas, kaads arests (parasti skalsh un nejeedziigs) notiek tikai tad, kad striikjei draud ietekmes samazinaashanaas.

P.S. pedofili - seksuaala novirze. NOVIRZE NO NORMAS, vai ne?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Alejandro 03.11.2010 12:29
Grūti būs Dombrovskim. Jaunākās zīmes par budžetu ("CERAMS, izdosies pieņemt līdz gada beigām") nav labas; liekas, ka atkal gaidāms pēdējā brīža budžets ar sasteigtiem lēmumiem, pēc kuriem būs daudz neapmierināto. Lai nu kā, vēlu saules mūžu šai valdībai, daudz labāku šīs Saeimas ietvaros izveidot diez vai ir iespējams.

Par geju lietām runājot, nesen redzēju raidījumu pa vācu TV ("Yourope"), kas stāstīja par dažādām Eiropas viesnīcām, kas cenšas pozicionēt sevi kā gay-friendly, bet esot jau arī speciāli gay hotels, kas sevi pozicionē kā hetero-friendly vai kkā tamlīdzīgi :)

Pedofilija vispār ir pavisam cita tēma. Pedofili ir traumēti cilvēki, ar garīgām novirzēm, nelaimīgi un viņiem būtu savlaicīgi nepieciešama psihoterapija, tikai cik būs tādu, kas paši aizies pie ārsta un atzīsies, ka viņiem ir tādas novirzes? Tāpēc tas nereti beidzas daudz nelāgāk, tiek uz mūžu traumēti vai pat nogalināti bērni. Tas ir vēl briesmīgāks posts par narkomāniju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES > Ahmeds 03.11.2010 12:19
Divu pieaugušo brīvā izvēle beidzas tur, kur sākas trešās personas tiesības. Neesmu tāds morālists, lai piesauktu visas debesu sodības pār kopā dzīvojoša brāļa un māsas galvām, BET ar nosacījumu, ka viņiem nekad nav un nebūs bērni. Ptolemaju dinastijas deģenerācija šo brāļu-māsu laulību dēļ ir vēsturisks fakts. Un bērnam ir tiesības piedzimt tik veselam, cik tas ir vecāku spēkos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 03.11.2010 12:11
[anglosaxis] beidzot piekrīt Streipam! ("Jo visi taču esam vienadi..."). Tā ir lieta, kur citādi tīri normāliem cilvēkiem aizkrīt klape. Pirms pāris gadiem vienās viesības sanāca diskusija par Praidu>tiesību aiskārumu>profesiju aizliegumu>skolu. Un man tā arī neizdevās pārliecināt manu oponentu, ka heteroseksuāls pedofīls ir tikpat kaitīgs kā homoseksuāls, abi jābāž vienā maisā un jāaiznes no skolas labi tālu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ahmeds 03.11.2010 12:00
Nevadas štatā zaudēja dāma vārdā Šarona Angela, viņa cita starpā iebilst pret abortu absolūti jebkādā gadījumā, tajā skaitā arī tad, ka grūtniecība ir iestājusies izvarošanas vai asinsgrēka rezultātā.
============
Ņemot vērā Rietumu principu, ka divi pieauguši cilvēki no savas brīvas gribas var darīt kopā ko vien vēlas:
Vai ir jālegalizē incests? Ja, piemēram, 22 gadīgs brālis un 20 gadīga māsa vēlas apprecēties? Vai, piemēram, 40 gadīga māte ar 20 gadīgu dēlu? Vai 40 gadīgs tēvs ar 20 gadīgu meitu?
Viss ir pēc brīvas divu pieaugušu indivīdu izvēles.
Vai Kārlis piekrīt arī šādai "divu pieaugušu indivīdu brīvai izvēlei"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis 03.11.2010 11:07
Par to pēdējo domu. Streipa kungs apgalvo, un es tam varu piekrist, ka homoseksuāli cilvēki ir tādi paši kā heteroseksuali, tikai citādi orientēti. Tad nu nebūtu godīgi vienmēr atgādināt, ka heteroseksuāli cilvēki ir krāpēji un pedofili izvarotāji. Gan jau tādi ir arī homoseksuāli cilvēki. Jo visi taču esam vienadi, vai ne, Streipa kungs? Un VISI šie gadījumi ir nosodāmi.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips