Atslēgvārdi:

Politika rullē uz priekšu 24

Labrīt, lasītāji!

Nu, ko. Š.g. 8. jūlijā amatā stāsies jauns, pēc kārtas septītais (vai astotais, ja skaita Kārļa Ulmaņa patvaļīgi sagrābto amatu) Latvijas Valsts prezidents. Pirmais, ko gribu teikt -- vēlu Andrim Bērziņam veiksmi. Veids, kādā viņš kļuva par kandidātu, bija pietiekami savdabīgs -- atnāca cilvēks un pateica "gribu," atradās pieci "zaļi zemnieki," kas bija gatavi viņu izvirzīt, un gatavs.

Iesaki citiem:

Protams, savu lomu nospēlēja arī pašreizējā Valsts prezidenta lēmums, Saeimu padzīt ar mietu. Ar paškritiku mūsu "gudrās galvas" pilnīgi noteikti neizceļas, un nešaubīsimies ne mirkli, ka vakar viens otrs deputāts balsoja ar uzmestu lūpu par to, cik "nesmuki" prezidents pret viņu bija izturējies. Taču darīts ir darīts, un nu atliek no visas sirds cerēt, ka A. Bērziņš būs amata cienīgs prezidents, pirmkārt jau stingri jo stingri stāvot pret politikāņu patvaļu, kura nekur nav pazudusi. Vispār ir viss iemesls jautāt, vai šis sasaukums pēc lēmuma par tā atstādināšanu bija morāli tiesīgs vēlēt Valsts prezidentu, bet, ja nu reiz tas ir izdarīts, tad jāraugās uz priekšu. Ja reiz cilvēks ir pateicis, ka nav viņš nekāds oligarhu ieliktenis, tad lai pierāda, ka tas tā ir un neļauj politikāņiem turpināt valsts sagrābšanu. Tajā skaitā skaidri liekot saprast, ja pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām (un nešaubīsimies, ka tādas būs -- referendumā pilnīgi noteikti sabiedrības vairākums pašreizējai Saeimai pateiks nē, jo, lai vai kā, bet sabiedriskās domas aptaujās to atbalsta vien katrs desmitais valsts iedzīvotājs) -- ja pēc nākamajām vēlēšanām parlamentā būs tikpat daudz ļaužu, kuriem tiesiskums ir pie vienas kājas, tad Satversmes 48. pants ļoti noteikti var tikt likts lietā vēlreiz. Kaut kad tomēr mūsu "gudrajām galvām" ir jāiemācās, ka nevar rīkoties kā vien tīk, nedomājot par tiesiskumu nemaz.

Jo raugi, no politikāņu nedarbiem pietiekami lielas atraugas turpinās vēl un vēl. Batālijās ap Valsts prezidenta ievēlēšanu, iespējams, paslīdēja garām tas, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir konstatējis, ka par spīti tam, ka pagājušajā gadā partijām un to apvienībām bija pat ļoti daudz naudas priekšvēlēšanu kampaņas vajadzībām, atsevišķas partijas un to apvienības kārtējo reizi nespēja atturēties no nešķīsta kārdinājuma. Nevienam nebūs pārsteigums par to, kura apvienība jau atkal šajā nozīmē kļuva par "spīdekli." Jā, tā bija apvienība Par Labu Latviju mums un mūsu sponsoriem -- tā pati, kuras pamatā ir tās divas partijas, kuras 2006. gada priekšvēlēšanu kampaņas laikā "izcēlās" ar sevišķi vērienīgu, runāsim atklāti -- krāpšanos. Tajā skaitā "Tautas" partija, kurai visticamāk kaut kad nākotnē nāksies maksāt pat ļoti, ļoti lielu naudu, un tas ļoti noteikti varētu nozīmēt partijas pelnītās beigas.

Tāpat varbūt paslīdēja garām tas, ka Ģenerālprokuratūra ir uzsākusi kriminālprocesu par pašreizējās Satversmes tiesas tiesneses Vinetas Muižnieces (tā nav sakritība, ka arī viņa bija "Tautas" partijas pārstāve) rīcību Saeimas Juridiskās komisijas vadītājas amatā, kad, cik var spriest, apzināti nobēdzināts tika jautājums par kriminālatbildības noteikšanu partiju un priekšvēlēšanu finansējuma noteikumu pārkāpšanā. Redzēsim, kas ar to notiks tālāk, bet jau tagad varam pateikt, ja pret V. Muižnieci tiks izvirzīta kriminālapsūdzība, tad būs ļoti nopietni jautājumi par to, vai viņa ir tiesīga turpināt darbu valsts konstitucionālajā tiesā, nemaz nerunājot par to, kas notiks, ja viņa tiks notiesāta.

Ļoti daudz būs atkarīgs no tā, kādu Saeimu mēs ievēlēsim septembrī. Kā pirmdien teicu "Skatā no malas," es vienkārši nevaru saprast, kāpēc darba ļaudis atkal un atkal un atkal balso par cilvēkiem, kuri viņiem atklātā tekstā un nepārtraukti melo. Ja tikai 10 procenti Latvijas iedzīvotāju atbalsta Saeimu, tad šķiet visnotaļ acīmredzams, ka ir vajadzīga kvalitatīvi jauna Saeima. Vai vismaz attīrīta un iztīrīta Saeima. Nav šaubu, ka vēlēšanās labu rezultātu var gaidīt "Saskaņas" centrs -- tā elektorātam ir visas cerības nodrošināt, ka viņu mīluļi, tajā skaitā tie, kuri neprot latviešu valodu, tiks pie varas. Tāpat savs elektorāts ir "zaļajiem zemniekiem," un te nu rodas jautājums par to, vai šīs divas apvienības spēs iegūt 51 vietu Saeimā. Jo tādā gadījumā sapratīsim ļoti, ļoti skaidri, kādā virzienā Latvija tiks pagriezta: Prom no Eiropas un Krievijas virzienā. Tas ir "zaļo zemnieku" ministrs, kurš bīda dzelzceļa savienojumu ar Maskavu uz Eiropas Savienības Rail Baltica projekta rēķina. Tas ir "Saskaņas" centrs, kuram ir sadarbības līgums i ar Krievijas, i ar Ķīnas diktatoriem. Tas ir no šī politikas gala (plus vēl PLL), no kura nāca lielā zākāšanās par Latvijas starptautiskajiem aizdevējiem, no šī politikas gala doma, ka kodolspēkstaciju vajag būvēt tandēmā nevis ar Lietuvu, bet gan ar Krieviju.

Un tas, savukārt, nozīmē pat ļoti lielu atbildību Vienotībai. Buldozers jau var sacerēties, ka oktobrī Saeimā nekādas Vienotības vairs nebūs, bet ticamāk ir tas, ka oktobrī Saeimā nekāda buldozera nebūs, jo diez vai kādam izdosies sabiedrību pārliecināt, ka PLL astoņi deputāti šajā piegājienā ir darījuši jebko konstruktīvu, un pieci procenti, ļoti iespējams, apvienībai šoreiz izrādīsies pārāk ciets rieksts -- ja vien kārtējo reizi nenotiks "radoša" pieeja kampaņas finansēšanai. Bet vai Vienotība ir pietiekami spējīga? Nezinu. Vēl viens "sīkums," kas varbūt lasītājiem ir paslīdējis garām, ir visnotaļ apbrīnojami atklāts teksts, ar kādu šajās dienās ir nācis Vienotības pārstāvis Jānis Mārtiņš Skuja Rīgas domē. Intervijā portālam Bizness.lv viņš pateica, ka vienotības ideja Vienotībai esot sabojāta, tikai pašnāvnieks tagad būtu gatavs kustībā iesaistīties, Jaunais laiks ir "kā enkurs, kas noraus dibenā Pilsonisko savienību," ekonomikas ministru Kamparu "jau sen vajadzēja padzīt" u.tml. Kā teicu, ar paškritiku mūsu "gudrās galvas" nav ieradušas sadzīvot, un J.M. Skuju Vienotība ... izslēdza. Vārdu sakot, nekādu kritiku, mēs paši labāk zinām. Bet Vienotība to vairs nevar atļauties. Seši, septiņi mēneši, kuru laikā visi Vienotības deklarētie principi tika upurēti uz "stabilitātes" altāra, ļoti noteikti lika pietiekami daudziem Vienotības atbalstītājiem no apvienības novērsties. Vienotībai vairāk par visu ir vajadzīga pašsattīrīšanās, Jaunais laiks, diemžēl, jau izseni ir kļuvis par siles partiju.

Vai būtu jācer uz jaunu partiju, kuru veidotu Valdis Zatlers vai kāds cits? Diez vai. Laika maz, naudas maz, personāliju saraksta sastādīšanai laika maz. Visticamāk šāda jauna partija gūtu ievērojamus panākumus, vēlme atrast baltu varoni uz balta zirga no sabiedrības nav pazudusi, bet no kurienes tā ņemtu balsis? Galvenais tomēr septembrī būs nodrošināt, ka vairākums Saeimā ir cilvēkiem, kuri tiesiskumu un godīgumu redz kā patiesu principu, nevis tikai kā lozungu. Un te nu jāņem vērā kaut kas, ko par Latvijas politisko iekārtu nesen ir rakstījis erudītais britu komentētājs Eduards Lūkass: "Latvijas galvenais vājums ir nevis tas, ka sliktie puiši ir spēcīgi, bet gan tas, ka labo puišu ir maz un viņi ir vāji. Politiskā šķira ir sekla, un daudzi no valsts labākajiem un saprātīgākajiem pārstāvjiem politiku uzskata par bezgaumīgu un bezjēdzīgu cirku. Kamēr nemainīsies šis uzstādījums, nemainīsies arī Latvija."

No viņa mutes Dieva ausī. Un pabeigšu šo bloga ierakstu ar to pašu, ar ko sāku. Lai Dievs stāv klāt Andrim Bērziņam un ļauj viņam kļūt par patiesu Latvijas Republikas Valsts prezidentu, par cilvēku, kuram galvenais ir un paliek valsts un sabiedrības labklājība, tās reputācija ārvalstīs un visās aliansēs un organizācijās, kurās Latvija ir iestājusies, kā arī minētais tiesiskums un godīgums Latvijas politikā. Cerēsim, ka viņš aktīvi izmantos visas tiesības, kādas viņam dotas Satversmē, tajā skaitā un it īpaši likumdošanas jomā. Arī pēc 8. jūlija Rīgas pilī būs vajadzīgs stingrs bastions pret politikāņu pārliecību, ka Latvijas Republika ir privātuzņēmums, kas pieder tikai un vienīgi viņiem. Vēlme sagrābt valsti nekur nav pazudusi. Cita starpā pēc pāris gadiem nāks laiks pārvēlēt Satversmes aizsardzības biroja vadītāju, un pēc visa tā, kas ar politikāņu "gādību" ir noticis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Satversmes tiesā un Tiesībsarga birojā, tā nu reiz ir iestāde, kurā nedrīkst un vēlreiz nedrīkst būt cilvēki, kuri mūsu republikas politkorumpēto vidi uzskata par pašsaprotamu un akceptējamu.

Un sabiedrība -- gudra pieeja gaidāmajām vēlēšanām, ļoti gudra. Vai tiešām mēs vēlamies dzīvot valstī, kura ir pavērsta ar seju pret Krieviju un kuras likumdošanas iestāde ir tik ļoti ierāvusies sevī, ka neko aiz Jēkaba ielas nama mūriem neredz un izliekas neredzam? Valstij ir vajadzīga pārvaldes iekārta, kura ir godīga, kura ir sakarīga, kura ir vieda, kura nedara visu iespējamo, lai pēc iespējas lielāks skaits Latvijas republikas pilsoņu tomēr nepārceltos uz ārzemēm. Laiks vētīt, un kā vēl! Nav Latvijai jābūt korumpētai banānu republikai. Nav.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (24) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


mums ir pacietība 06.06.2011 14:40
Vēl vakar TV teica, ka Bērziņa vizītes uz ārvalstīm ir samazinātas līdz minimumam, laikam to izgāšanos grib vismaz attālināt. Hei, vai Bērziņam nav kāda SIA vai banciņa, ar ko nodarboties? Bojā lielai daļai Latvijas iedzīvotāju vēlēšanos cienīt valsts prezidentu. Un vai nav kāda jauna (cita) beibe 30 gadīga atradusies, Diez kas nav, būs jāierobežo miesas kāres. Ka tik beigu galā niiziet kā Valūtas fonda Dominikam Kānam. Kad reiz tas korķis ies gaisā!!! Jo nevar tak dabiskas tieksmes apspiest bezgalīgi.Nu, pagaidīsim, pagaidīsim, ar šitādu "drēbi" ilgi nebūs jāgaida.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


pretīgi 06.06.2011 14:19
Tieši tā, Bērziņa skatiens ir vismaz blēdīgs, kā jau tas piedien zināmajām aprindām. Pensija ir lielākā Latvijā, un pats vien zin, kā pie šiem tūkstošiem tika, ne jau ar godīgu darbu, kā vairums Latvijas pensionāri 66 gadu vecumā ar 45 gadu darba stāžu un augstāko izglītību.Gimenes dzīve ir prezidentam nepiedienīga. Varētu te turpināt ilgi - par 178 000 tūkstošiem, ar kuriem veiksmīgi labiekārtojis savu īpašumu (re, atkal eksbanķiera "cienīgs" gājiens) u.t.jpr. un taml. Pretīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

asset - Liene 06.06.2011 14:08
no banku vides nenāk tie godīgākie cilvēki
------------------------------------------
Kristaltira Sudraba tak ari stradaja par "Parex" bankas viceprezidenti...
Kas liek domat, ka berzina gimenes dzīve ir nepieņemama pusei Latvijas, ir kādas aptaujas par šo jautājumu?
Vai Jūs esat dzirdējusi, kā Bērziņš runā angliski?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


latvietis 06.06.2011 13:24
Ja Zatlers veidos partiju kopā ar nacionālajiem spēkiem, tad jābalso par šo partiju. Alternatīva - oligarhi un SC.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Liene 06.06.2011 13:23
Nu nepiekrītu te iepriekšteiktajam. Bērziņam, pirms piekrist šim amatam, vajadzēja objektīvi izvērtēt visus + un -. Bērziņa gimenes dzīve ir nepieņemama pusei Latvijas,angļu valodu viņš faktiski neprot, kā zināms, no banku vides nenāk tie godīgākie cilvēki,viņam vēl ilgi vajadzēs "atkalpot" saviem labvēļiem šo amatu. Vēl mani uztrauc tie 3 mēneši (vai apmēram), kuros Bērziņam būs neierobežota vara kaut ko sasaukt vai nesakaut, bremzēt vai nē, atlaist vai pieņemt... bail pat domāt tālāk. Un visam tam pāri - OLIGARHI, pie kā drīz varēs pieskaitīt arī sevi. Neredzu jēgu dzīvot šādā blēžu pārvaldītā zemē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Anda 06.06.2011 13:02
Derētu jaunu sabiedrību arī, jo lielākais vairums uzskata- "balsosim par Lembergu, viņš zog, bet ar citiem dalās", tā domā daudz jo daudz cilvēku. Un viņi balsos. Jo tāda ir mūsu sabiedrība, kurā valda uzskats- "balsot nav par ko, tāpēc iebalsot par kaut ko", "balsot par mazāko ļaunumu". Cik tad ir reāli domājoši?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Degvinam 05.06.2011 11:03
Ja visi 100 panta jautajumi bija mulkigi tad ko dotu muldesana par to kas varbut varetu but vai nebut Berzins?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


puansons 04.06.2011 21:33
Steidzīgi nepieciešami jauni kompromati no ""nekā personīga""un ''de facto''raidījumiem,citādi man ir sajūta,ka Zatlera izraisītais sajūsmas vilnis sāk noplakt!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nu ja 04.06.2011 16:35
Jācer gan,ka Bērziņš savu vārdu turēs. Un ja Ušakovam ir kaut cik sirdsabziņa, tad arī viņam ir nopietns arguments nostāties pret šo saeimu un aizstāvēt tautas intreses.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

fzss 04.06.2011 14:51
personiski es kādu cienīt, tikai tāpēc ka viņam ir nosaumks- prezidents , nevaru !!! cieņa ir jāpierāda- vai nu ar bijušajiem darbiem , vai nākošajiem. un banku sistēma LV ir nesusi vairāk ļauna tautai , nekā laba... un par apm. un nesmuki sev mājas celt par biznesa attīstībai domātu naudu,uttt...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Haris > Streips 04.06.2011 12:39
Lūk, pāris PLL priekšlikumu 2011. gada budžetam, ko laikam gan tikai Streips var atļauties nosaukt par "nekonstruktīviem" (http://www.tautaspartija.lv/zinas/saeima-un-valdiba?start=30):

1.
Atbalsts ģimenēm ar bērniem
•Šobrīd budžetā nav instrumentu, lai risinātu demogrāfiskās un emigrācijas problēmas un atbalstītu ģimenes ar bērniem
•Tā vietā lai celtu ar IIN neapliekamo minimumu no 35 uz 45 Ls un atvieglojumu par apgādājamo no 63 uz 70 Ls, celt tikai atvieglojumu par apgādājamo no 63 līdz 91 Ls
•Ģimenei ar 3 bērniem un vecākiem, kuri pelna vidējo algu tautsaimniecībā (ap 440 Ls), šis priekšlikums gadā ļaus ieekonomēt 275 latus
Fiskālā ietekme: neitrāla

2. Paaugstinātas NĪN likmes ieviešana spekulantiem
Šobrīd daudzas dzīvojamās platības stāv neizmantotas, jo tās tur īpašuma spekulanti augstākas cenas gaidās. Dzīvojamās platības, kuras nav deklarējusi dzīvesvietu neviena persona, piedāvājam aplikt ar 3% nodokļa likmi. Ja arī kāds mēģinās apiet šo regulējumu, deklarējot trešās personas savā īpašumā, tad pašvaldību budžets tikai iegūs, piesaistot papildus ieņēmumus no IIN.
Fiskālā ietekme: + 5 miljoni

Nav jālēkā uz vienas kājas, izlasot tādus priekšlikumus, var tiem nepiekrist, bet ar histēriski streipisku "vienas kājas" vēzienu VISU aizslaucīt, paziņojot, ka "nav jebkā konstruktīva"... tas tā kā būtu par daudz, ne?

Jūs vienkārši gandrīz vienmēr "braucat pa virsu", Streip. Nez', kurā amerikā tā skaitās kompetenta žurnālistika.

Tāpat Jūsu vairākkārt daudzinātais "fakts", ka Latvijā 20% laulību esot etniski jauktas, saprotot to tā, ka katrs piektais latvietis apprecas ar krieviem. To Jūs kaut kad kaut kur esat izlasījis - tāpat NEIEDZIĻINOTIES.
Bet īstenībā šajā statistikā par jauktajām laulībām tiek uzskatīta arī jebkura laulība starp krievu un baltkrievu, krievu un ukraini, ukraini un baltkrievu, utt.
Latvieši ar nelatiešiem precas tikai kādos 10% gadījumu, turklāt, ja atmiņa mani neviļ, TIKAI KĀDI 5-6% - ar "krievvalodīgajiem", pārējās ar "pases" poļiem, lietuviešiem, balkrieviem, utt. - ar praktiski jau asimilētiem nelatviešiem.
[Šie dati man nav par rokai, bet atceros tos lasījis, ne pašās jaunākajās, bet pirms 6-7 gadiem izdotās "Demogrāfijas gadagrāmatās", no kurām patapināti ir arī tie Jūsu "20%", bet ko Jūs kārtējo reizi PAVIRŠI, BEZ IZPRATNES izbazūnējat pa visu Latviju.]

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Harim 04.06.2011 11:49
Nu, ja jau es tik nekompetents un aizspriedumains un paviršs, tad Jums tomēr būtu jāuzskaita tās konstruktīvās lietas, kuras PLL ir piedāvājusi. Domu, ka bērniem ļaut piedalīties vēlēšanās, ko nedara neviena valsts pasaulē? Naudas izšķērdēšana, veidojot nevis vienu, bet vairākas komisijas, lai pētītu, kā panākt, lai ļaudis vairāk Latvijā pārojas, lai dzimtu vairāk bērnu? Redziet, Hari, vārdus "kā jau ierasts" var lietot arī attiecībā uz Jums, jo Jūs pārstāvat to dabas bērnu kontingentu, kuri prot pateikt, ka man nav taisnība, bet nav spējīgi pateikt, kas tad ir tā patiesība. Protams, tas no Jūsu puses prasītu lielāku daudzumu pelēkās vielas. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


puansons 03.06.2011 18:48
Manuprāt Latvijas politika ir tik viegli pārskatāma,kā šaha partija.Melnie izvirzījuši melno dāmu(Bērziņš),bet baltajiem šobrīd dāmas nav(nokauta).Lai baltie dabūtu jaunu dāmu(tautas v.pr.)jāaizdzen peškas līdz astotajai horizontālei.Protams ir jāpierāda,ka Bērziņš ir melnā dāma.Leišiem Seims nokoda Paksu par korupciju.Mums Zatlers nokoda Saeimu par korupciju.Līdzsvaru var dot tikai Lietuvai līdzīgs variants,jo mēs nespējam tāpat kā igauņi vienkārši daudz maz godīgi strādāt(protestantu darba ētika)un nedomāt par prezidentiem.Mēs bez saulveža vairs nevaram iztikt,jo tas kļuvis politiskās pretkorupcijas simbolu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 03.06.2011 16:57
Muižniece no ST ir atstādināta. Pareizais solis!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 03.06.2011 15:31
Bet to Lapsas grāmatu par Bērziņu pagaidīsim. Šlesers ir pārāk primitīvs, lai būtu interesants, bet par spekulantu-multimilionāru-rekordpensionāru varbūt ko saistošu uzrakstīs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 03.06.2011 15:29
1) Atšķirība starp oligarhu ielikteni, kas šiem oligarhiem ļauj..., un oligarhu, vai, vismaz nekustamo īpašumu spekulantu/multimiljonāru, ir tikai tā, ka tas otrs visu to, ko pirmais ļauj darīt, dara pats;
2) par Saeimu taisnība, jo galu galā prezidentam pagaidām (paldies Dievam) vēl nav nekādu dižo iespēju, taču ne jau politika ir tas galvenais- tai pašai Krievijai var uzgriezt muguru, diemžēl kaut vai tā gāzes līguma diez vai sanāks....TAČU JĀVĒRTĒ POTENCIĀLIE DEPUTĀTI KĀ CILVĒKI: piemēram, vai ir pietiekami gudrs, lai vajadzības gadījumā pieaicinātu ekspertus un pēc tam saprastu, ko tie eksperti ir sarakstījuši....un vēl nekaitētu zināšanas par populārākajiem likumiem pārbaudīt. Jo, piemēram, īpašumus/biznesu tik vai tā noslēps, kam būs ko slēpt, taču, ja potenciālais premjerministrs, piemēram, jau savlaicīgi būtu pateicis, ka, lai parādi būtu tikai sievas, jānoslēdz laulības līgums....Tā kā vismaz milžu cīņas vajadzētu organizēt, lai tās būtu informatīvas- un nekas, ka ievilksies. Tai sabiedriskajā TV tāpat nav ko redzēt, tāpēc vismaz partiju redzamākos pārstāvjus iztaujāt nebūtu grūti;'
3)Bet buldozers būs, kur viņš liksies. Jo ir pietiekami daudz vēlētāju, kas neredz atšķirību starp politiķi un popzvaigzni: galvenais, lai smuki izklausītos....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


degvīns 03.06.2011 15:28
Visas Jūsu runas par oligarhiem un to, kas netiek ievērots'(Muižnieces atlaišana) ir atsevišķa raksta vērts. Bet. Pirmkārt, jāatzīsts ne man, bet Jums, ka Zatlers kā politiķis bija liels nekas. Nu jā tur tikās ar Kremļa dižgariem un tagad atlaida Saeimu, bet tas arī ir gandrīz vienīgais, ko viņš tīši vai apstakļu vadīts izdarīja. Starp citu, vajadzēja atlaist iepriekšējā sasaukuma Saeimu, kad tam bija daudz labvēlīgāka situācija. Otrkārt, kas ir faktisks pirmo tēžu turpinājums - es, piemēram, nebūtu balsojis ne par vienu, ne otru. Par Zatleru jau teicu, Bērziņš ir baņķieru sugas pārstāvis, kuri nekad neko nerada tikai māk no naudas taisīt naudu. Lai nu tas nāk par labu Latvijai. Treškārt, ierosiniet saviem sugas brāļiem žurnālistiem it sevivišķi tiem no valsts televīzijas, lai pārstāj smīdināt tautu. Vakar 100. pantā gan programmas vadītājs (glups tas Rēders), gan pieaicinātie tik cītīgi apsprieda jau bijušā prezidenta nākotni, it kā paši ticētu, ka politikā tāda ir iespējama. Labākajā gadījumā viņš var pieslieties kādam politiskajam spēkam, bet pat ne radīs, ne atradīs domubiedrus. Atradies godīguma un organizētspējas etalons. Drīzāk jau vajadzēja visiem Ozoliņiem un pārējiem IR kvaukšķiem runāt par to, ko var un ko vajag gaidīt no jaunā prezidenta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


cha-cha 03.06.2011 15:02
"... ja pēc nākamajām vēlēšanām parlamentā būs tikpat daudz ļaužu, kuriem tiesiskums ir pie vienas kājas, tad Satversmes 48. pants ļoti noteikti var tikt likts lietā vēlreiz."
Nu netiks pielietots 48.pants (vai kāds cits līdzīgs pants iespējamajā jaunajā, "uzlabotajā" Satversmē, kuru stipri iespējams veidos jaunievēlētā Saeima kā savu pirmo darbu) - par to nu šaubu šķiet nav nekādu.
Kā vakar vakarā teica k-gs Jurkāns: tikai militārs apvērsums var glābt Latviju. Patiesi vārdi, lai gan teikti ar rūgtu ironiju balsī. Jo šie 20 gadi rāda, ka tiešām Latvijas tauta nav gatava demokrātijai. -
Ak, mīļo Dieviņ! Dod lai šie Jurkāna vārdi nebūtu patiesi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 03.06.2011 13:06
Vai es pareizi saprotu K. Streipa vēstījumu, ka valstī, kas nostājas ar seju pret Krieviju, nav iespējama godīga un tiesiska politika?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 03.06.2011 13:00
Dzirdu runas, ka daudzi latvieši sev iegādājās vīzas uz Krieviju. Iespējāms daudzi taisās braukti turp. Kāpēc?

Dievs tur, Dievs te,
Dievs ausī,
Dievs katra vārda galā.
Dievs sev darbu nemeklē.
Latviešu Saulīte
kapā griežās.
Oligarhu pātaga
Amērikā pirkta,
Jāņubērnu
vilku per.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mg 03.06.2011 12:24
Manuprāt šoreiz Kārlim ir ļoti korekta attieksme pret jauno prezidentu - gaidīsim un vērtēsim prezidenta darbus un nekritizēsim viņu tikai tāpēc, ka uzvārds nav Zatlers.
Bet lozungi par godīgu politiku un politiku bez oligarhiem, gan ir pūšana Vienotības stabulē. Jā, savulaik valsts īpašuma sadale nav bijusi taisnīga, bet nevar tagadējās neveiksmes izskaidrot ar oligarhiem, lai arī cik tas ērti kādam nebūtu. Kaut vai pēdējā apsūdzība par Šleseru – pat ja viss rakstītais atbilst patiesībai, tad vienalga nav nekas nozagts valstij, nav nekādas budžeta vai Eiropas naudas izsaimniekotas. Vai arī Kampara gadījums – visskaļāko kritiku viņš saņēma par savu amatpersonas deklarāciju, bet pat ja atbilst patiesībai tas, ka viņš ir krāpies ar nodokļu nomaksu, tad tas sastāda ne vairāk kā dažus tūkstošus, bet viņa nekompetence ministra amatā, visdrīzāk ir nesusi miljonos mērāmus zaudējumus. T.i., mums ir vajadzīgi spēcīgi līderi, kas spēj pieņemt lēmumus, nevis runātāji par tiesiskumu.
Var teikt, ka šī ir patērētāja filozofija, bet tas ir tas, kas interesē vairākumu. Tiesiskums pats par sevi nevar būt mērķis, tas ir tikai līdzeklis tādu mērķu sasniegšanai kā ekonomiskā izaugsme, pārticība, laimīga tauta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Antilohs 03.06.2011 11:57
Par prezidenta vēlēšanām labu rakstu uzrakstījis Toms Ostrovskis no TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/380020-prezidents_berzins...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


No Saeimas 03.06.2011 11:52
vakar saeimā bija ļoti daudz dažādu ļaužu sanācis. Un viens no viņiem man teica šādu frāzi: Vienotība ir tie paši kampēji, tikai tādi nemākulīgāki un viņiem tizlāk sanāk. Var jau uzdoties ar godīgo un tiesisko, bet naudiņa un augsti krēsli tāpat patīk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Clash 03.06.2011 11:23
Nu ļoti jau nekritiska analīze par jauno prezidentu. Kā jau Latvijā ierasts - amats uzliek pienākumu visiem to cienīt.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips