politika.lv aicina Pielaikot Partiju!

Stingrā tēva roka vai trīs sivēntiņi — kur Jūs atrastos šādu vērtību kopuma skalā? Un kura uz Eiropas Parlamentu kandidējošā partija būs Jums vistuvāk? To divas nedēļas pirms Eiroparlamenta vēlēšanām varēsit uzzināt, pielaikojot partiju portālā politika.lv.
Sākot no 25.maija, politika.lv uzsāk tradicionālo priekšvēlēšanu projektu Pielaiko partiju!. Tā laikā ikvienam portāla apmeklētājam, aizpildot interaktīvo anketu, būs iespēja savu viedokli par dažādiem sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem salīdzināt ar politisko partiju nostāju.

Iesaki citiem:

Stingrā tēva roka vai trīs sivēntiņi — kur Jūs atrastos šādu vērtību kopuma skalā? Un kura uz Eiropas Parlamentu kandidējošā partija būs Jums vistuvāk? To divas nedēļas pirms Eiroparlamenta vēlēšanām varēsit uzzināt, pielaikojot partiju portālā politika.lv.

Pielaiko partiju! anketu izstrādāja Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis un Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Austers. Anketas apgalvojumi ir atlasīti sistemātiskā veidā, sekojot vispārpieņemtiem zinātniskuma principiem. Vispirms tika organizēta ekspertu fokusgrupas diskusija, kurā identificēja Latvijas nākotnei būtiskus jautājumus Eiropas Savienības kontekstā. Līdztekus arī tika veikta Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegto partiju Eiroparlamenta vēlēšanu programmu analīze. Šādi tika izveidots to tēmu un jautājumu saraksts, kas visvairāk satrauc Latvijas iedzīvotājus un kas ir atspoguļots arī politisko partiju programmās.

 Balstoties uz šo tēmu sarakstu, pētnieki izveidoja pirmo anketu ar 45 apgalvojumiem, ko vispirms testēja vairākās adaptācijas intervijās, lai noskaidrotu, vai anketas formulējumi respondentiem ir saprotami. Bet nākamais solis jau bija veltīts tam, lai noskaidrotu, kuri no anketas apgalvojumiem viskonsekventāk polarizē sabiedrību pretēja viedokļa paudēju grupās. Šajā pilotaptaujā piedalījās 212 respondenti — dažādu sabiedrības grupu pārstāvji. Un visbeidzot — pilotaptaujā iegūtie rezultāti tika pakļauti datu apstrādei, kuras rezultātā pētnieki atlasīja 16 vispolarizējošākos apgalvojumus. Tika izveidota anketa, ko aizpildīja 10 populārāko partiju 5 vadošie deputāta kandidāti. Balstoties uz šo kandidātu viedokli, tika izrēķināta partiju pozīcija katrā no trim tematiskajām dimensijām jeb faktoriem.

 Aizpildot Pielaiko partiju! anketu, ikviens portāla lietotājs varēs savu viedokli salīdzināt ar partiju viedokli trīs tematiskajās dimensijās. Pirmā — Savējie un pārējie — raksturo etnocentrisma un tolerances tēmu, otrā — Stingrā tēva roka — raksturo vietējo tradīciju un konservatīvisma nostāju, savukārt trešā — Trīs sivēntiņi — ir ekonomiskā ideoloģija un pozīcija par to, uz kādiem pamatiem balstīt Latvijas ekonomisko konkurētspēju.

 Lai Jums informēta izvēle Eiropas Parlamenta vēlēšanās!

Pielaiko Partiju! interneta adrese: http://www.politika.lv/pielaiko_2009

logo2.GIF

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!