Pingvīnu Jaunais gads 10

Mums esot jābūt kā pingvīniem. Kad viņiem jāizdzīvo skarbos apstākļos, tad šie aukstumizturīgie putni saspiežoties cieši viens pie otra un izdzīvojot.

Iesaki citiem:

Plecu pie pleca. Tā mūs, uzrunājot Vecgada vakarā, krīzi pārvarēt aicināja valdības vadītājs Godmanis. Skaisti jau. Atceramies taču burvīgo filmu par ceļojošo cilti – par pingvīniem, kas šķērso milzu sniega laukus, lai radītu pēcnācējus. Par tēviem, kas uzcītīgi zem savām spalvām silda olas, gaidot izšķiļamies mazuļus. Un arī par maziem pingvīniņiem, kuri kļūst par dabiskās atlases upuriem, piemēram, sastopoties ar ronēniem.

Skaists salīdzinājums – Latvijas cilvēki kā pingvīni. Plecu pie pleca. Kā savulaik, izcīnot valsts neatkarības atjaunošanu. Skaisti, ja vien valsts vadītājiem, stāvot uz krīzi nesošā Jaungada sliekšņa, būtu pieticis spēka un godaprāta kaut vai vārdos uzņemties atbildību. Kaut vai vārdos pateikt – jā, mēs – valdošā koalīcija – esam vainīgi pie tā, ka jums, Latvijas iedzīvotāji, tagad būs jātop par pingvīniem, lai tikai izdzīvotu šajā skarbajā laikā. Šajā laikā, kuru tuvojamies "trekno" gadu eiforijā nemanīja neviens valdošais, kas tautu baroja ar saulaina pozitīvisma murgainiem tekstiem. Un tagad – Vecgada vakarā - man gan prezidenta krēslā sēdošais Zatlers, gan premjers Godmanis māca, ka tikai visi kopā mēs pārvarēsim krīzi. Ja būsim vienoti.

Vienoti? Jā, kā pingvīns – plecu pie pleca un augumu pie auguma – es sajūtos jau ikdienā pārpildītā sabiedriskajā transportā. Bet kāpēc gan man jābūt vienotai ar Zatleru, Godmani un kompāniju? Vai viņi – cilvēki, kas sevi iedomājušies par valstsvīriem - līdz šim ir jutuši vienotību ar tiem, kuriem nu no 1.janvāra tiek uzkrauts milzīgs nodokļu slogs? Vai viņi ir domājuši par vienotību laikā, kad tauta prasīja atlaist Saeimu un kad milzu vēlētāju daļa šo savu gribu izteica referendumā? Vai šie cilvēki ir gribējuši būt vienoti ar tautu, kad patrieca KNAB vadītāju un tagad, kad vilcinās iecelt jaunu profesionālu korupcijas apkarotāju, bet, iespējams, nespēj vien atrast lielāko kretīnu? Vai valdošajai koalīcijai interesēja vienotība, Zoodārzā par prezidentu izvēloties korumpētu dakteri? Un visbeidzot – vai šiem cilvēkiem bija svarīga vienotība, kad viņi savu sīko interešu vārdā spieda pedāli līdz grīdai, valsti neapdomīgi novedot tadā krīzē, kādu piedzīvojam patlaban un kuru jutīsim vēl ilgu laiku?

Nē, tad šie tā saucamie valstsvīri par tautas vienotību nedomāja vis. Tad viņiem svarīgāka bija savu un partiju sponsoru kabatu piepildīšana. Taču tagad, kad valsts ir izzagta līdz sīkākajam santīmam, tad gan valdošā kompānija atceras par tautu. Un pat Vecgada vakarā tai uz pleciem uzkrauj atbildību, kas pēc tiesas un taisnības būtu jāiznes tikai un vienīgi LŠŠ bandai, piepalīdzot visiem tās ielikteņiem un līdzskrējējiem.

Nē, Godmani un Zatler, no manis nekādu vienotību ar Jums nesagaidīsit! Jā, es maksāšu par Jūsu bezatbildību, jo citu izvēli Jūs man neesat atstājuši, taču es esmu vienota tikai ar savu tautu – ar šīs valsts cilvēkiem, kas nav pelnījuši tādus vadītājus, kādi tie mums ir patlaban. Un es ar savu tautu vienota būšu, prasot atbildību no Jums, bezatbildīgie vadītāji. Mēs, žurnālisti, atbildību no Jums, bezatbildīgajiem, prasīsim, pildot profesionālos pienākumus, un mēs, Latvijas tauta, atbildību no Jums, bezatbildīgie, prasīsim ar visiem līdzekļiem, ko vien var atļauties pilsoniskā sabiedrība, kas šajā valstī ir nīdēta, bet, cerams, pavisam vēl nav iznīdēta.

Es ceru, ka tieši šādu vienotību valdošie nākamgad sagaidīs no vēlētājiem, par kuriem ir ņirgājušies visus savas „treknās” valdīšanas gadus un turpina pat gadu mijā. Ja šajā laikā, kas piepildīts ar nedrošību un baisām nojautām, valsts vadītājiem (?) nav vārdu, ar kuriem no sirds uzrunāt savu tautu, tad prātīgāk bija, klasiķa Širaka vārdiem runājot, izmantot iespēju paklusēt un aprobežoties tikai ar pieticīgu Jaungada sveicienu. Ar tikpat pieticīgu, kāds būs Jaunais 2009.gads, un ar tikpat pieticīgu, kāda ir Latvijas valstsvīru kompetence, zināšanas, atbildība un godaprāts.

Pingvīni jau izdzīvos. Jo ir rūdījušies visus šos gadus, kas „trekni” bija vien „treknajiem”, ne visai pingvīnu ciltij. Bet vai gaidāmajos liesajos gados izdzīvos arī tie, kas pingvīnus aizveduši līdz kritiskajai izdzīvošanas līnijai? To rādīs Jaunais Liesais gads.

Laimīgu mums visiem Jauno gadu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (10) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Fezal Singh

Happy new year to you too.
<a href="http://www.newyearwishes2017.com">New Year Wishes 2017</a>

Tmp author
Fezal Singh

You are writing Latvian Language new year and i am writing in English new year.
<a href="http://newyearwishes2017.com">New Year Wishes 2017</a>
<a href="http://newyearwishes2017.com/happy-new-year-inspirational-quotes-new-beginning-life">New Year Quotes</a>

Tmp author
Fezal Singh

You are writing Latvian Language new year and i am writing in English new year.
<a href="http://newyearwishes2017.com/">New Year Wishes 2017</a>
<a href="http://newyearwishes2017.com/happy-new-year-inspirational-quotes-new-beginning-life/">New Year Quotes</a>
<a href="http://newyearwishes2017.com/happy-new-year-inspirational-quotes-new-beginning-life/">New Year Wishes Quotes</a>

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. no Ogres 13.01.2009 16:01
Jā, autorei nav vienaldzīgs LV liktenis. Kāpēc tad pati žurnāliste neiet politikā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 07.01.2009 10:43
Starp citu, ja kāds to nav pamanījis, no dokumentālās filmas par pingvīniem kāds ir uztaisījis arī parodijfilmu, kura angļu valodā saucas "Farce of the Penguins." Tajā ir tie paši dramatiskie kadri, kā pirmajā filmā, "March of the Penguins," bet šoreiz aktieri ir ierunājuši to, ko pingvīni visos apstākļos varbūt domā. Jautrība garantēta!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Love 05.01.2009 17:00
Pingvini jau izdzivos, jo rudijushies......Nee, tas ir pingvinu DNA!Kas diemzhel nav atrodams latvieshu DNA! latvietim tada kopibas sajuta un pleca izjuta vienk nav! Ja butu, tad tas murgs nevilktos 18 gadu garumaa, kas cilveka muzhaa ir liels laika spridis!Varu latvieshiem noveleet pingvinu izturibu, un tikai!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jurki 03.01.2009 05:36
Atkal tās politika.lv mūķenes atgādina Kaspara Dimitera kundzi ar kaku maisiņu rokās. Ja viņām iedotu šaujamos, blīkš blākš, mēs brauktu uz Pokrova kapiem vēl pirms 13.01.
Brīvību Ditai Arājai stāvēt pie trolejbusa stangas!!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Baiba 02.01.2009 15:56
Premjers,skatoties filmas par pingvīniem visaukstākajā ziemas spelgonī,nav pamanījis pašu galveno.Un proti - to,ka šī izdzīvošana pamatojas uz pvisam ko citu - pingvīni visu laiku atrodas KUSTĪBĀ,rotē.Neviens no viņiem ilgstoši neuzkavējas bara vidū,bet,mazliet sasildījies,virzās uz āru un dod vietu citam.Tad ko īsti domāja Godmanis,minot pingvīnus kā paraugu?Un kā mums patiesībā tas būtu jāsaprot?
Paldies autorei,lieliski uzrakstīts!
Laimīgu visiem Jauno gadu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guna 02.01.2009 14:43
Gluži manas domas. Paldies autorei.
Laimīgu Jauno gadu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 02.01.2009 12:22
Paldies Ditai par komentāru! Solidaritāte ar valdošo bandu nevar būt nevienam izņemot tos, kuri barojas pie tās krūts -- valsts uzņēmumu padomju locekļi, tie, kuri ir atkarīgi no naftas interesēm u.tml. Turklāt metaforā par pingvīniem pietrūkst atmiņas par to, ka daudzi pingvīni nevis saspiežas bariņā, bet gan čīpu čāpu dodas uz jūru, sagādāt barību. Arī mūsu valdošā 'elite' varētu doties uz jūru -- vēlams kaut kur tālu, tālu, piemēram, Okeānijas salās, kur tā mūs vairs netraucētu. Laimīgu jauno gadu arī Ditai!

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja