Pilsoņu debatēs par integrāciju izstrādās 10 priekšlikumus, kā saliedēt sabiedrību

Lai izstrādātu 10 konkrētus priekšlikumus, kā turpmāk dzīvot kopā saliedētākā sabiedrībā, 25.-26.februārī Rīgā notiks Pilsoņu debates par integrāciju.

Iesaki citiem:

Lai izstrādātu 10 konkrētus priekšlikumus, kā turpmāk dzīvot kopā saliedētākā sabiedrībā, 25.-26.februārī Rīgā notiks Pilsoņu debates par integrāciju.

Debatēs piedalīsies 50 Latvijas iedzīvotāji, kuri ielūgti pēc nejaušās atlases principiem – Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, dažādu tautību pārstāvji, visu reģionu iedzīvotāji no dažādām vecumu grupām un profesijām, atspoguļojot Latvijas sabiedrības daudzveidību.

Pasākuma mērķis ir panākt kompromisu starp debašu dalībniekiem par nepieciešamo rīcību, lai veidotu saliedētāku sabiedrību. Tās būs konkrētas idejas, kuras ar profesionālu moderatoru palīdzību izstrādās paši dalībnieki. Diskusijas sāksies ar vīzijām par ideālo sabiedrību, kādā dalībnieki vēlas dzīvot, kā arī viedokļiem par šķēršļiem, kas liedz Latvijas sabiedrībai būt saliedētākai. Tam sekos ideju izstrādāšana un balsošana.

Eksperti – PROVIDUS pētniece Marija Golubeva un demogrāfs Ilmārs Mežs - norādīs uz atbildīgajām institūcijām un iespējamiem riskiem, ja diskusijās atbalstītajās idejas tiktu ieviestas. Lai sniegtu dažādus skatījumus par sabiedrības integrācijas politikas sasniegumiem un saliedētas sabiedrības vīzijām, diskusijā iesaistīsies arī koalīcijas un opozīcijas partiju pārstāvji – Viktors Makarovs (ZRP), Andrejs Judins (V), Boriss Cilēvičs (SC), Iveta Grigule (ZZS) un Ināra Mūrniece (NA).

Debašu noslēgumā dalībnieku izstrādātos priekšlikumus vērtēs Valsts prezidents Andris Bērziņš, Izglītības un zinātnes ministra padomniece integrācijas jautājumos Liesma Ose, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Ruta Klimkāne un Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis. Uz šo pasākuma daļu, 26.februārī plkst. 14:30 – 16:00, tiek aicināti mediju pārstāvji un citi interesenti, piesakoties līdz 25.februārim uz akule@providus.lv .

Vēl līdz piektdienas, 24.februāra, vakaram interneta diskusiju platformā MūsuValsts ikviens Latvijas iedzīvotājs var iesniegt konkrētus priekšlikumus, kā veiksmīgāk saliedēt sabiedrību, kā arī balsot un komentēt citu iesniegtos ierosinājumus. Šobrīd platformā iesniegti jau 40 priekšlikumi, bet tikai 10 populārākās idejas tiks nodotas tālākai apspriešanai Pilsoņu debatēs par integrāciju.

Pēc debatēm PROVIDUS rīkos diskusijas ar ekspertiem un politiķiem par iespējām īstenot dalībnieku izstrādātos priekšlikumus. Arī plašākai sabiedrībai no 27.februāra līdz 11.martam būs iespēja izvērtēt un komentēt debatēs radītās idejas interneta vietnē MūsuValsts. Tā rezultātā vērtējumi un idejas, kā priekšlikumus īstenot, kā arī informācija par jau darīto konkrētajā jomā tiks apkopota ziņojumā.

Pilsoņu debates par integrāciju organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Iniciatīvu atbalsta Valsts prezidents, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Atvērtās sabiedrības fondu Vietējo pašpārvalžu un valsts pārvaldes reformu programma, Skrivanek Baltic, Draugiem.lv, Inbox.lv un Islande Hotel.

Plašāka informācija par iniciatīvu un debašu darba kārtība pieejama PROVIDUS mājas lapā, kā arī pie PROVIDUS pētnieces Daces Akules, 67039258, 29443520, akule@providus.lv.

 logo_EK.jpg  logo_IslandeHotel.jpg  

logo_OSF.jpg   logo_LGI.jpg logo_SKRIVANEK.jpg 

 logo_inbox.lv.PNG  logo_draugiem.lv.PNG

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!