Pilsoniskās sabiedrības ilgtspējas indekss 1

  • Organizācija:ASV Starptautiskās attīstības aģentūra (USAID)
  • Gads:2014. gads
  • Valoda:Angļu valoda

ASV Starptautiskās attīstības aģentūras (USAID) publicētajā vērtējumā atzīts, ka Latvijas pilsoniskā sabiedrība 2014.gadā bijusi aktīva.

Iesaki citiem:
Usaid
Foto:alant79

Pētījums atklāj, ka pagājušā gadā Latvijas pilsoniskā sabiedrība ir “augusi”. To veicināja aktīvā sabiedrības iesaiste pēc Zolitūdes traģēdijas un notikumiem Krimā - attīstījās pilsoniskais dialogs, tika organizētas kampaņas un sniegta palīdzība nelaimē nokļuvušajiem. Tāpat uzsvērta NVO iesaiste Latvijas prezidentūras ES Padomes sagatavošanā.

Vērtējumā arī minēts darbs pie NVO fonda izveides, kā arī sociālās uzņēmējdarbības koncepcijas pieņemšana kā būtiski aspekti, lai uzlabotu pilsoniskās sabiedrības ilgtspēju Latvijā. Tāpat pozitīvi NVO vidi ietekmē to spēja komunicēt ar sabiedrību, stāstot par saviem darbiem un iesaistot tajos.

Tomēr pilsoniskās sabiedrības attīstību Latvijā apdraud arvien pieaugošā konkurence par sarūkošo pieejamo finansējumu.

Ārvalstu donori pievēršas reģioniem ar daudz lielākiem izaicinājumiem, kamēr vietējā sabiedrība kūtri atbalsta nevalstiskās organizācijas.

Ilgtspējas indekss attēlo vispārējo pilsoniskās sabiedrības organizāciju dzīvotspēju 29 valstīs, ieskaitot Latviju. Tas analizē septiņus rādītājus:
• tiesiskā vide,
• organizatoriskā kapacitāte,
• finansiālā dzīvotspēja,
• aizstāvība,
• pakalpojumu sniegšana,
• infrastruktūra,
• publiskais tēls.

ASV Starptautiskās attīstības aģentūras (USAID) publicētais astoņpadsmitais vērtējums “2014.gada pilsoniskās sabiedrības ilgtspējas indekss Centrālajā un Austrumeiropā un Eirāzijā”.

Pilns pētījuma teksts pieejams šeit.

Iesaki citiem:

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Neena Thomas

Post is clearly about a relevant area. It is our duty know about all the things happening around us. This type of post will be a best source of knowledge. Top rated essay writing service published essay related to several relevant topics.

Saistītie raksti
5981449227 e0507e7e9e z

Inside Ukraine 11 Autors:Vira Nanivska, Vasyl Filipchuk et al

Alianse

Pārskats par NVO sektoru Latvijā 2013 Autors:Latvijas pilsoniskā alianse

Petijums krievija

Krievijas informācijas kampaņa pret Ukrainu: no Viļņas samita līdz Krimas referendumam 3 Autors:Andis Kudors, Māris Cepurītis, Mārtiņš Kaprāns

Article research

Pārskats par NVO sektoru Latvijā. Pētījuma rezultātu atskaite Autors:Baltic Institute of Social Sciences

Citi autora darbi