Pētījums par mazākumtautību bērnu integrācija latviešu skolu vidusskolas klasēs

4. jūlijā PROVIDUS prezentēja pētījumu "Daudzveidība ienāk latviešu skolās. Mazākumtautību bērnu integrācija latviešu skolu vidusskolas klasēs". Pēc prezentācijas notiks īsa diskusija par pētījuma tēmu. Pētījuma gaitā tika izvērtēta latviešu skolu spēja nodrošināt saviem audzēkņiem neatkarīgi no viņu etniskās izcelsmes un dzimtās valodas vienādas iespējas individuālai attīstībai un izglītībai. Tika izvērtēta skolotāju gatavība strādāt ar etniski un lingvistiski jauktajām klasēm, kā arī skolotāju un skolēnu attieksme pret mazākumtautību skolēnu ienākšanu latviešu skolas vidē. Pētījuma rezultāti ļauj identificēt jaunas iespējas integrācijai ‘no apakšas’.

Iesaki citiem:

4. jūlijā PROVIDUS prezentēja pētījumu Daudzveidība ienāk latviešu skolās. Mazākumtautību bērnu integrācija latviešu skolu vidusskolas klasēs. Pēc prezentācijas notika īsa diskusija par pētījuma tēmu. Pētījuma gaitā tika izvērtēta latviešu skolu spēja nodrošināt saviem audzēkņiem neatkarīgi no viņu etniskās izcelsmes un dzimtās valodas vienādas iespējas individuālai attīstībai un izglītībai. Tika izvērtēta skolotāju gatavība strādāt ar etniski un lingvistiski jauktajām klasēm, kā arī skolotāju un skolēnu attieksme pret mazākumtautību skolēnu ienākšanu latviešu skolas vidē. Pētījuma rezultāti ļauj identificēt jaunas iespējas integrācijai ‘no apakšas’.

Pētījums skar arī tādus jautājumus kā mazākumtautību skolēnu latviešu skolās akadēmiskie rādītāji un subjektīvā labsajūta.

Pētījumu atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds un Eiropas Komisija (Phare).

Pētījums "Daudzveidība ienāk latviešu skolās"

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!