Pētījuma ”Noziedzīgos nodarījumos cietušo vajadzību nodrošinājums: atbalsts viktimizācijas prevencijai Latvijā” prezentācija un diskusija par atbalstu cietušajiem

Aicinām uz pētījuma „Noziedzīgos nodarījumos cietušo vajadzību nodrošinājums: atbalsts viktimizācijas prevencijai Latvijā” prezentāciju un diskusiju par atbalstu cietušajiem šā gada 31. maijā, plkst. 10:00  viesnīcā „Valdemārs”, Kr. Valdemāra ielā 23, Rīgā.

Iesaki citiem:

Latvija ir viena no retajām  ES dalībvalstīm, kur nav izveidota vienota valsts politika noziedzīgos nodarījumos cietušo atbalstam un aizsardzībai.  Latvijas iedzīvotāju viktimizācijas aptaujas* dati liecina, ka tikai viena ceturtā daļa no cietušajiem ir saņēmuši viņiem nepieciešamo atbalstu.  Liela daļa, īpaši tie, kuri cietuši laupīšanās vai uzbrukumos, no sev tuviem cilvēkiem šādu palīdzību nav saņēmuši vispār. Savukārt vairumā gadījumu par kriminālnodarījumu policijai ziņo labi ja viena trešdaļa cietušo.

Aizsargāt un atbalstīt cietušos ir ne tikai cilvēcīgi, bet arī ekonomiski izdevīgi, jo ievērojami samazina noziedzības radītās sekas.  

Aicinām uz pētījuma „Noziedzīgos nodarījumos cietušo vajadzību nodrošinājums: atbalsts viktimizācijas prevencijai Latvijā” prezentāciju un diskusiju par atbalstu cietušajiem šā gada 31. maijā, plkst. 10.00  viesnīcā „Valdemārs”, Kr. Valdemāra ielā 23, Rīgā.

Pētījuma autori Ilze Dzenovska, Andrejs, Judins un Anvars Zavackis iepazīstinās ar 2012.gada Latvijas iedzīvotāju viktimizācijas aptaujas rezultātiem un  kriminālnodarījumos cietušo vajadzību nodrošinājumu,  kā arī aicinās  uz sarunu  par Latvijas cietušo atbalsta  sistēmas nākotnes scenārijiem un esošo resursu pielietojumu.  

Kopīgā diskusijā radīsim atbildes uz jautājumu - kādi  ir mūsu sabiedrības resursi, lai attīstītu efektīvu atbalsta sistēmu noziedzīgos nodarījumos cietušajiem, kas ir būtiskākās mācības no ārvalstu prakses, kā arī izvērtēsim plašāku projekta  “Atbalsta sistēma noziegumos cietušajiem Latvijā un citur” komandas veikumu.

 Pasākuma programma (466.99 KB).

Pieteikties pasākumam var līdz 29.maijam sūtot e-pastu uz info@providus.lv.  

Plašāka informācija: Ilona Kronberga, projekta vadītāja: ilona@providus.lv  (28351711), Ilze Dzenovska, pētniece: dzenovska@providus.lv (29131424).

 

* Pētījuma ietvaros īstenotā 2012.gada Latvijas iedzīvotāju viktimizācijas aptauja tika īstenota sadarbībā ar Pētījumu informācijas aģentūra Fieldex, bet noziegumos cietušo aptauja tika īstenota ar Juridiskās palīdzības administrācijas un Valsts probācijas dienesta līdzdalību.

 

ES logo.JPG Pasākums notiek projekta "Atbalsta sistēma noziegumos cietušajiem - Latvijā un citur" ietvaros.

Projekts īstenots ar Eiropas Komisijas Tiesiskuma ģenerāldirektorāta programmas "Krimināltiesības" atbalstu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!