Peilina izmantoja varu ļaunprātīgi 5

BBC ziņo par to, ka Aļaskas likumdevējsapulces uzsāktajā pārbaudē par to, vai Sāra Peilina izmantoja ļaunprātīgi varu, atrodoties štata gubernatora amatā, ir konstatēts, ka viņa ir pārkāpusi ētiskās normas un izmantojusi ļaunprātīgi varu savtīgos mērķos.

Iesaki citiem:

"Alaska's Governor Sarah Palin was accused of sacking a senior state official over a family feud.

But the McCain-Palin campaign team said that the report showed Mrs Palin acted within "proper and lawful authority".

The report could have an impact on Republican hopes of winning next month's US presidential election.

"I find that Governor Sarah Palin abused her power by violating Alaska Statute 39.52.110 (a) of the Alaska Executive Branch Ethics Act," investigator Steve Branchflower concluded in the panel's 263-page report."

BBC ziņā gan ir visai uzmanīgi norādīts, ka runa ir par ētisku pārkāpumu, nevis par noziedzīgu nodarījumu, turklāt visu sarežģītāku padara fakts, ka izmeklēšanai nav izdevis noturēt bezpartijisku pozīciju, jo Republikāņi vairākas reizes ir norādījuši, ka tā ir politizēta. Politizēta vai ne, tomēr manuprāt ētikas normu pārkāpums ir smags nodarījums jebkuram politiķim, kuram vēlētāji uzticējuši varu. Nodarījums ir vienkārši smieklīgs - Peilina mēģināja atriebties savas māsas bijušajam vīram, mēģinot panākt viņa atlaišanu. Tomēr tieši tādu sīkumainu un idiotisku kļūdu dēļ man šķiet, ka viņai nevajadzētu kandidēt uz ASV vice-prezidenta amatu. Īpaši, pozējot kā korupcijas apkarotājai.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

amis 13.10.2008 23:33
Nezinu kur autors smēlies informāciju par šo gadijumu ar Sarah Palin un viņas atlaisto štata 'safety comissioner' [apmēram kā pavalsts policijas priekšnieks] Pastāstīšu dažus faktus par šo incidentu un tad seciniet paši...
Visur ASV [pavalstīs un federālā valdībā] pastāv tā sauktie 'patronage' vai politiskie darbi. Kuri posteņi tādi ir visi pilsoņi to zin un šo darbinieku 'darba drošība' ir atkarīga tikai no t/l valdošās politiskās partijas. Oficiāli šīs personas atlaišanas iemesls/i ir 'insubordination'. Visus iemeslus būs par garu te uzskaitīt. Minēšu tik tos par kuriem opozīcija [demokrāti] uztraucās un saka ka lūk šie ir tie personiskie...
Tas policists kuru gribēja lai policijas priekšnieks atlaiž bija izdarījis sekojošos pārkāpumus.
Novērots dzerot alu dienesta mašīnā, nelegāli nošāvis medijumu, pielietojis 'taser' [stun gun] uz sava 12 gv. audžu dēla un izteicis nāves brīdinājumus Pailinas ģimenei. Viņas vīrs tad atkārtoti vērsies pie šī policijas priekšnieka ar lūgumu ka minētais policists ir jāsoda/ jāatbrīvo no amata. Vienīgais sods laikam bijis tik brīdinājums lai turpmāk tā nedara. Protams ka izmeklēšanu par Peilenu uzsāka opozīcija un autora apraksts ir viņu secinājums...
Nu vai neatgādina izmeklēšanas Latvijas Saeimā???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 13.10.2008 00:12
Ja tas ir kāds uzņēmums vai organizācija, tad es vēl saprotu, ka tur var iejaukties hobiji, personīgās simpātijas/antipātijas, reliģiskās intereses un dažreiz arī kādu radinieku gribās iecelt augstākos amatos.

Ja tā ir valsts iestāde, tad nevar boss tik brīvi rīkoties. Tad jau, piemēram, mūsu ministru prezidents Godmanis arī drīkst KNAB priekšniekus, ģenerālprokurorus, ministrus var mainīt kā vien ienāk prātā, kā izdevīgāk partijai un tautai par to neatskaitīties un neatbildēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 12.10.2008 22:03
Senators John McCain un viņa viceprezidente dara nepietiekami daudz, lai skaidrotu savu ekonomisko politiku - krīzes apstākļos tas varētu viņiem maksāt ievēlēšanu. Šobrīd aptaujas uzrāda B.Obamas pārsvaru - atliek vienīgi cerēt, ka pirms vēlēšanām par Obamu tiks izvilkts gaismā kaut kāds jauns kompromats vai arī nostrādās t.s. Bradlija efekts - http://en.wikipedia.org/wiki/Bradley_effect ; http://www.nytimes.com/2008/10/12/weekinreview/12zernike.htm... .

Kas attiecas uz Pētera minēto incidentu - personāla atlases politika ir un paliek politika. Arī mani var rīt izsviest no darba; nevis kādu "objektīvu" iemeslu dēļ, bet gan tādēļ, ka bosa bosam par kaut ko mainījās viedoklis - tāda ir dzīves realitāte. Un ja es būtu boss, es arī gribētu sev tiesības risināt kadru jautājumus pietiekoši brīvi, nevis būt spiestam domāt, ka to cilvēku tomēr nedrīkst atlaist, jo tas, lūk, ir manas māsas vīrs vai bijušais vīrs... Turklāt brīva darba tirgus apstākļos cilvēkiem ir vieglāk sameklēt jaunu darbu - jo neviena no pusēm nebaidās uzsākt jaunas darba attiecības zinot, ka tās varēs viegli pārtraukt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 12.10.2008 14:42
Rakstā tika runāts par to, ka viņas rīcībā netika identificēts materiāla labuma gūšana. Tā jau ir.
Un tomēr mēģinājumi atriebties, izmantojot savas pilnvaras, ģimenisko nesaskaņu un citu nepolitisku motīvu dēļ ir nemazāk kaitīgi valsts iekārtai.

Ģimene, reliģija, hobiji, materiālās intereses un citas ar politiku nesaistītas lietas ir tomēr ir jātur tālāk no politikas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis 11.10.2008 21:51
Izmantojusi savu varu personiskiem mērķiem, visa ģimene (ar vīru) centusies atlaizt policistu - perfekta asv augstākajam amantam - Čeinijs apraudātos no aizkustinājuma!

Citi autora darbi