PCTVL: za ģeržavu obidno 12

PCTVL atbalsta ES pārvēršanu par federālu valsti, izveidojot “vienotu ekonomisko un politisko telpu no Lisabonas līdz Vladivostokai”. Domājams, ka tās administratīvais un ģeogrāfiskais centrs tad dabiski pārvietotos uz Maskavu.

Iesaki citiem:

Pēc saskaņiešu un sociālistu aiziešanas, no apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” palika vien kauli un āda. Tagad šī organizācija ar skubu ir metusies pie radikāla sviesta kulšanas, lai tās stāvs vēl pirms vēlēšanām paspētu atgūt kādreizējo spīdumu un vēlētāju atbalsta muskuļus.

Tatjanas Ždanokas modri pārraudzīta un saskaņiešu inspirētos likvidācijas centienus pārcietusi, PCTVL izliekas aizmirsusi gan savu līderu kādreiz skeptisko attieksmi pret Latvijas dalību Eiropas Savienībā, gan slāvu vēlētāju pausto noliegumu ES. Kaut gan “Latvijas tauta ir samaksājusi pārāk augstu cenu par iestāšanos Eiropas Savienībā”, PCTVL ne mirkli nekautrējas izmantot šo dārgo ieguvumu un negrasās to atdot atpakaļ. Vēl vairāk – mazliet sajaukusi vēstures notikumus, apvienība pieprasa Eiropas Savienībai kompensēt “ekonomiskos un humanitāros zaudējumus, kurus cietusi Latvijas tauta eirointegrācijas gaitā”. Ja nu tas neizdotos, tad apvienība drošības labad paziņo, ka PCTVL piedalās EP vēlēšanās tāpēc, lai nodrošinātu pilnvērtīgu ES atbalstu Latvijas ekonomikas atjaunošanai un lauku iedzīvotāju labklājības veicināšanai.

Līdzīgi kā TSP un sociālisti, arī PCTVL utopiski vēlas vienotas sociālās garantijas visā Eiropas Savienības teritorijā. Tomēr tikai sociālisti vēlas samazināt pensionēšanās vecumu. Līdzīgi sociālistiem, PCTVL sirsnīgi lamā iepriekšējos gados veiktās reformas, bet tikai sociālistiem pietiek dūšas nosaukt sevi par alternatīvu imperiālistiskās Eiropas lielkapitālam.

Taču programmas teksta analīze nepārprotami liecina, ka ne jau sociālo jautājumu risināšana ir svarīga PCTVL. Apvienība savā karogā ir ierakstījusi Latvijas “krievvalodīgās kopienas” interešu aizstāvību, ko arī atklāti pavēsta savā priekšvēlēšanu platformā. Priekšplānā tiek izvirzītas tiesības iegūt izglītību dzimtajā valodā, saglabāt etnisko identitāti un nacionālo kultūru, kā arī centieni ar Briseles rokām piespiest Latviju ieviest pilsonības nulles variantu. Apvienība Eiropas Parlamentā atbalstīs tādu ekstrēmistisku veidojumu kā Krievu skolu aizsardzības štābs idejas. Acīmredzot vislabāk to varēs paveikt, apvienojot spēkus ar līdzīgi domājošiem EP deputātiem un izveidojot Eiropas Krievu partiju, kurā ar laiku ietilpšot teju vai visas ES krievu politiskās un sabiedriskās organizācijas.

Ar šo vērienīgo uzstādījumu lieliski saskan arī PCTVL uzskati par ES turpmākās attīstības virzieniem. Līdzīgi kā TSP, arī PCTVL atbalsta ES ciešāku integrāciju un pārvēršanu par federālu valsti. Tas veicināšot pāreju uz “taisnīgāku Eiropas tautu un kultūru savienību”, izveidojot “vienotu ekonomisko un politisko telpu no Lisabonas līdz Vladivostokai”. Domājams, ka šīs vienotās telpas administratīvais un ģeogrāfiskais centrs tad dabiski pārvietotos uz Maskavu.

Var tikai minēt, kurai politiskajai grupai Eiropas Parlamentā piesliesies PCTVL pārstāvis. Priekšvēlēšanu platforma vēsta par sadarbību ar “kreisajām, mazākumtautību, reģionālajām un zaļo partijām”, kas norāda uz GUE jeb Eiropas Apvienotā kreiso un Ziemeļvalstu Zaļo kreiso spēku konfederālo grupu, kura gan pēdējā laikā ir faktiski sairusi. Taču 8.maijā tika izveidota Eiropas Kreiso partija, kurā apvienojušies bijušie un esošie komunisti no vecajām un jaunajām dalībvalstīm. Varbūt lielkrievu šovinisms, par ko pirms gadsimta rakstīja klasiķis Uļjanovs, kļūs par atjauninātā komunisma idejisko sastāvdaļu...


Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (12) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

svikla 14.05.2004 22:46
atbilde AK par okupācijas pierādīšanas nepieciešamību:

Klasiķis teiktu - par vispārzināmām lietām nestrīdēsimies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 14.05.2004 22:35
Latvija būs mierīga, kad sabiedrības attieksme pret cilvēku nebūs atkarīga no viņa vēstures skatījuma, un nevienu skatījumu neuzspiedīs. Laimes visiem nebūs arī tad - daži (neteikšu, ka labi) vienalga vēlēsies kaitēt citādi domājošiem.

Bet ja gludi pierādīt var jebko, izdariet to ar padomju okupācijas esamību ar atsaucēm uz neieinteresēto avotu (izņemot vienkārši privātus viedokļus - ar tiem patiešām var "pierādīt" jebko) definīcijām, lūdzu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

latvis 14.05.2004 10:25
Un kā būtu ar Austrijas anšlusu 1938. gadā? (Tas nav diskusijas turpinājums, vienkārši replika). Bet gludi pierādīt var pilnīgi jebko, būtu tik spējas.

Latvija būs laimīga tikai tad, ja pret okupācijas noliedzēju - Latvijas pilsoni attieksme būs tāda pati kā pret holokausta noliedzēju - Izraēlas pilsoni. (BTW, dažs labs ir ļoti gludi "pierādījis", ka holokausta upuru skaits esot propagandas triks...)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 13.05.2004 21:26
Latvim

Ne visai pareizi! Es vēl varu pamatot, kāpēc PSRS neokupēja Latviju - manis minētie okupācijas priekšnosacījumi ietverti Hāgas 1907. g. konvencijas par sauszemes kara likumiem un paražām 42. pantā. Prieks, ka jūs acīmredzot sapratāt, ka pamatojumu "okupācijas teorijai" nevarat dot.

Lūk, šeit var izbeigt diskusiju, ja, protams, neskriet pakaļ oficioziem vēsturniekiem, kas vienā režīmā sauc 1940. g. notikumus par revolūciju, citā par okupāciju... Tāda jau ir "mainstream" loma - mūsdienās šādi "atzīti zinātnieki" jeb ideologi izdomāja pat absurdu jēdzienu "occupatio pacifika", "mierīgo okupāciju", kas līdzinās "dzīvajam mironim".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

latvis 13.05.2004 17:35
2 AK: Ja "Bet PSRS Latviju neokupēja", tad šajā vietā diskusija arī būtu izbeidzama.
P.S. Kas ir Zelta Orda? - Mongoļu-tatāru karaspēka ierobežotais kontingents Senās Krievzemes teritorijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 13.05.2004 17:25
Latvim

1.Zviedrija Somiju iekaroja - tiesa gan, viduslaikos. Kas no tā? Baltu ciltis savulaik veidojās uz dienvidiem no mūsdienu Latvijas - vai jums jāatsakās no tiesībām mācīties dzimtajā valodā Latvijā?

Bet PSRS Latviju neokupēja - okupācijas pazīmes ir ienaidnieka armijas klātbūtne un tās vara okupētajā teritorijā; PSRS nebija LR ienaidnieks, varu saņēma Kirhenšteina valdība. Turklāt krievi Latvijā dzīvo jau krietni ilgāk par 64 gadiem un, tāpat kā balti, nav pirmie.

2.Ja jūs uzskatat citādi domājošus cilvēkus, kas organizē desmitiem tūkstošu cilvēku represijām par spīti, par utopistiem a la "back to USSR", bet sevi par gaišreģi... Tas liecina ne par šo cilvēku prāta spējām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

latvis 13.05.2004 10:54
2 AK: jebkuras atsauces uz Somiju būtu korektas tikai tādā gadījumā, ja 1940. gadā Zviedrija būtu okupējusi Somiju, anektējusi to un ieplūdinājusi tajā simtiem tūkstošu savu pilsoņu, tādējādi vardarbīgi palielinot zviedru īpatsvaru no vēsturiskajiem 10% līdz 50%, un Somijai pēc pusgadsimtu ilgās okupācijas atgūstot neatkarību būtu pieprasījusi šādu varmācīgi grozīto stāvokli akceptēt un leģitimēt.
"Štāba" patiesie mērķi rakstāmi trīs vārdos: back to USSR.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AK 12.05.2004 23:42
1.Kurai grupai EP pievienosies PCTVL, sen zināms - EP mājaslapā www.europarl.eu.int norādīts, ka PCTVL deputāts Sokolovskis jau darbojas zaļo un reģionālistu grupā. www.zapchel.lv rakstīts, ka PCTVL gatava sadarbībai arī ar kreisiem un liberāļiem.

2."Āda un kauli", kas autorprāt palika no PCTVL, kaut kā pēc spēj organizēt pašreiz lielāko kustību LR pilsoniskajā sabiedrībā - "ekstrēmistisko" Krievu skolu aizstāvības štābu, kas pieprasa Latvijas krieviem tikai Somijas zviedriem un Šveices itāļiem līdzīgas tiesības uz izglītību dzimtajā valodā (www.politika.lv publicētas 2004. g. 6. marta Vislatvijas krievu skolu aizstāvju kongresa rezolūcijas, izvērstāk štāba mērķi lasāmi www.shtab.lv).

3. Maskava kā Eiropas administratīvais centrs... Cik ir iedzīvotāju un IKP uz rietumiem no Maskavas un cik - uz austrumiem iespējamajā paplašinātajā ES?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Antejs 12.05.2004 20:04
Cik saprotu,tad PCTVL ir lielas cerības iegūt 1 vietu Eiroparlamentā.Tātad ir jēga analizēt viņu programmātiskās nostādnes.Kā Jūs vērtētu ,ja Eiroparlamentā parādītos Ždanokas kundze?:))

Kas attiecas uz sadarbību ar Krieviju un tuvināšanos tai-tas ļoti var gadīties,ekonomisku vai ģeopolitisku iemeslu dēļ.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

latvis 12.05.2004 16:21
Ej nu sazini, vai tās idejas ir tik utopiskas... Ja šiem murgiem nekas netiek likts pretī, tad tie var attīstīties un kādā brīdī pārtapt par īstenību. Katrā ziņā, visa šī jezga ar "Staļingradas" bļauriem ir tikai aizsegs krietni nopietnākai spēlītei ar augstām likmēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

trollis 12.05.2004 15:43
Vai ir verts sumeties par atklati utopiskam idejam. Luk, ta ir nespeja kritiski izvertet, kas ir svarigi un kas nav. Kada jega vispar par sito bija rakstit un vel likt ka galveno rakstu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

latvis 12.05.2004 15:38
Raksts izcils. Vienīgā piebilde - tā kā raksta nosaukums ir svešvalodā, kuru nevienam lasītājam nav obligāti jāprot, turklāt, lai gan arī ir aforisms, tomēr nepieder pie pasaules aforismu klāsta, bet ir lokāls, tad tam vajag tulkojumu, vēlams - ar īsu komentāru par tā izcelsmi. Principi über alles, paņimaš!*

----------------

*Paņimaš - saproti (kr. val.), Krievijas eksprezidenta B. Jeļcina izpildījumā.

Saistītie raksti
Citi autora darbi
Article research

Pārskats par tautas attīstību 2008/2009 Autors:Juris Rozenvalds, Ivars Ījabs, Tālis Tīsenkopfs, Jānis Ikstens, Iveta Reinholde, Andrejs Jakobsons u.c.

Article research

„Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā” („Latvian-Russian Relations: Domestic and International Dimensions”) Autors:Nils Muižnieks, Aivars Tabuns, Brigita Zepa, Inese Šūpule, Jānis Ikstens, Aadne Aasland, Ilze Šulmane, Ivars Ījabs, Žaneta Ozoliņa, Airis Rikveilis, Vyacheslav Dombrovsky, Alfs Vanags, Andris Sprūds, Toms Rostoks, Aija Lulle, Rasma Kārkliņa, Imants Lieģis

Article research

Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā 2 Autors:Nils Muižnieks, Aivars Tabuns, Brigita Zepa, Inese Šūpule, Jānis Ikstens, Aadne Aasland, Ilze Šulmane, Ivars Ījabs, Žaneta Ozoliņa, Airis Rikveilis, Vyacheslav Dombrovsky, Alfs Vanags, Andris Sprūds, Toms Rostoks, Aija Lulle, Rasma Kārkliņa, Imants Lieģis