Atslēgvārdi:

Pasaules gals -- nenotika 15

Labrīt, lasītāji!

Vai labi izgulējāties? Nekas naktī nekratījās, nešūpojās? Māja nesabruka? Zemestrīci nejutāt? Dīvaini gan. Es arī ne, lai gan Amerikā kāds 89 gadus vecs kādreizējs inženieris, kurš vēlāk dzīvē pārprofilējās un kļuva par kristīgās ticības "speciālistu," ar pilnu pārliecību pirms brīža paziņoja, ka plkst. 3.00 no rīta pēc mūsu laika visu pasauli piemeklēs milzīga zemestrīce, paši labākie ticīgie momentā tiks parauti uz debesīm, un pārējie -- neticīgie, ķeceri u.tml. -- paliks tepat uz vietas uz cietīs briesmīgas nelaimes līdz oktobrim, kad Dievs pateiks viss, un mūsu pasaules vairs nebūs. Cilvēka pārliecības pamatā bija datums, kurā Jēzus it kā sists krustā reizināts ar kaut kādiem cipariem un tad dalīts vēl ar citiem -- paši varat sameklēt internetā, ja formula tiešām šķiet interesanta, cilvēks saucas Harold Camping. Gūglis palīdzēs.

Iesaki citiem:

Var jau pasmaidīt par muļķi. Cilvēki mūsu pasaulē ir apgalvojuši visvisvisvisvisvisvisvisādas lietas. Reizēm pagalam bīstamas, piemēram, kādreizējā ASV prezidenta Džordža Buša jaunākā un dumjākā "pārliecība," ka Irākā ir masu iznīcināšanas ieroči, un tāpēc ir nepieciešams uzsākt karu, kura rezultātā bojā ir gājuši neskaitāmi cilvēki, tajā skaitā arī zaldāti no Latvijas. Taču tā bija apzināta nezināšana, lai neteiktu -- klaja melošana. Iespējams, ka Harolds Kampings svēti ticēja saviem aprēķiniem. Nelaime tāda, ka cilvēks ir stāvus bagāts, tas ļāva viņam savu "pārliecību" izplatīt vareni plaši, tajā skaitā Amerikas pilsētās izvietojot lielu skaitu transparentu par gaidāmo "augšāmcelšanos." Un tad sākās. Cilvēki pameta darbu un pārdeva visu, kas tiem pieder, jo pēc "augšāmcelšanās," protams, nekas vairs nebūs vajadzīgs. Vakar Losandželosā policija bija spiest glābt kāda cilvēka mājdzīvniekus, jo viņš gatavojās tos nogalināt tā, lai pēc viņa "augšamcelšanas" tie neciestu sāpes un badu. Pieļauju, šorīt kaķis un suns jūt atvieglojumu, bet pats cilvēks droši vien sajūtas visai muļķīgs esam. Ļoti ceru, ka šodien liels bars žurnālistu meklē Haroldu Kampingu, lai stāsta cilvēks, kas šoreiz sagāja greizi (par to, ka Jēzus tuvākajā laikā atgriezīsies uz zemes un sāksies Bībeles pēdējā grāmatā aprakstītās atklāsmes, viņš paziņoja arī pagājušā gadsimta 90. gados, toreiz viņš teica, ka tas notiks "laikā no 15. līdz 17. septembrim; šoreiz viņš bija daudz specifiskāks -- 2011. gada 21. maijā, plkst. 18.00 pēc Ņujorkas laika, tātad pie mums plkst 3.00 šorīt no rīta). Tāpat ceru, ka visi tie, kuri bija pietiekami naivi vai dumji, lai sekotu cilvēkam tik tālu, ka pārdeva visu ko, gatavo lāpas un mēslu dakšas, jo Viduslaiku "pārliecība," kas salīdzināma ar "pārliecību," ka no visa kā pēc kārtas var radīt zeltu, ir pelnījusi Viduslaiku pūļa reakciju.

Protams, nav H. Kampings pirmais vai vienīgais, kas ir "pārliecināts," ka Dievs sarunājas tikai ar viņu un tikai viņam sniedz informāciju par to, kas notiks nākotnē. Arī pie mums Latvijā kādreiz ir bijusi pastarās dienas sludināšana. Pagājušā gadsimta 20. gados viens bariņš latviešu pārcēlās uz Brazīliju (!), jo tapa sludināts, ka tieši no turienes ļaudīm būs iespējama kāpšana debesīs. 1925. gada 6. februārī grupiņa to, kuri tomēr nebija aizbraukuši uz pasaules otru malu, sapulcējās pie tilta Liepājā, lai gaidītu, tā ziņoja toreizējā prese, "balti tērptus" debessbraucējus. Lieki teikt, nācās palikt ar garu degunu. Doma, ka kādreiz pasaule beigsies ļoti specifiskā brīdī, kļuvusi tik izplatīta, ka par to pat bijusi parodija fenomenāli populārajā raidījumā par Simpsoniem.

No reliģiskā viedokļa te jāsaka, ka Jēzus ļoti konkrēti pateica, ka neviens nezina un nevar zināt dienu, kad pienāks pasaules gals. No laicīgā -- jāatceras viedā Alberta Einšteina reiz teiktais, ka pasaulē ir tikai divas neizmērāmas lietas, proti, Visums un cilvēka muļķība. Tiesa, A. Einšteins piebilda, par Visuma neizmērāmību viņš vēl nebija pārliecināts. Pasaule šorīt ir tāda pati, kāda tā bija vakar. Vietām ir laime, vietām nelaime. Vietām plosās karš, citur atkal -- plūdi. Cilvēki dzīvo, elpo, smejas, mīl, ēd, dejo, strādā, guļ. Reizēm pasaule saraujas krampjos, rodas zemestrīce. Reizēm tā kļūst pagalam barga, veidojas viesuļvētras un orkāni un plūdi. Tie visi ir procesi, kuru pamatā ir zinātne, pirmajā gadījumā ģeoloģija, otrā -- hidrometeoroloģija. Tie, kuri vakar akli sekoja večukam ar lielu bagātību komplektā ar plaši dzirdamu radio staciju (šorīt gan tās mājaslapā nekāda skaidrojuma par to, kāpēc tad īsti vakar nenotika ar tik lielu pārliecību apgalvotais, nav, ar ļoti lielu interesi varam gaidīt, kas tad īsti cilvēkam būs sakāms, ja vispār kas) -- tie cilvēki zinātnei nesekoja. Viņi sekoja "ticībai," bet ne tādai, kuras saknes būtu atrodamas Bībelē vai kristietībā kā tādā. Neizmērāmā cilvēka muļķība.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sirpis-Ahmeds 26.05.2011 22:21
Ahmed,Allah akbar! Cienītais ,vai jūs nevarētu pateikt kam jums,vīrietim ir vajadzīgi krūšu dziedzeri. Jo tie ir sieviešu atribūti-piena dziedzeri.Jā, tie ir visiem vīriešiem atrofijas stadijā, jūs atbildēsiet. Tiešām, tas pierāda , ka mūsu tālu tālie senči bija hermofrodīti. Divdzimuma būtnes. Vai vismaz,ka tēviņi arī baroja bērnus.Kā šodien vilki,kas ir zemākā statusā, baro vadoša vilka tēviņa bērnus, atrijot barību. Kā pierādījums,ka kādreiz mūsu senči bijuši daudz sievišķīgāki ir tas,ka dažreiz hermofrodīti tiešām piedzimst. Domāju,ka geijisms ir Homo sapiens atzara vajadzīgā aspekta(60-70% biseksualitāte) galējā izpausme. Ja jau mēs uzvarējām cīņā par eksistenci starp citiem atzariem (Homo Neandertalis,Homo africanus erectus)Skaties diskusiju K.Streips:" Par jaunāko strīdu izglītības sistēmā" pēdējos ierakstus. Tur es esmu izteicies sīkāk.
Es varu pebilst,ka neesmu geijs.Man ir ģimene,bērni,mazbērni.Esmu ticīgs. Tikai uzskatu,ka Dievs ir tik liels un viņam ir tik daudz vārdu,ka mums jau nu nevajadzetu strīdēties. Allah akbar!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Paulis Kravalis 25.05.2011 19:21
Ļoti priecājos ka šis kārtējais gals tomēr nepienāca.
Paldies Dievam par to, ka ļauj man un viesiem pārējiem dzīvot un mīlēt dzīvi. Ja runā par mācītājiem, tad tādi paši cilvēki vien ir, kurš gudrāks, kur ar kādu muļķību.Vēl nesen diezgan apbēdināts un sarūgtināts aizgāju no dievgalda pēc diezgan aizvainojošas vietējās katoļu draudzes mācītāja izteicieniem, kas mani tajā brīdī pazemoja. Tā tas ir, visi esam tikai cilvēki, arī šis pasaules gala sludinātājs tai skaitā. Koviņš tur rēķināja, kā viņš tur rēķināja, katrā ziņā, cik saprotu, nav tādi konkrēti datumi zināmi par Jēsus Kristus dzīvi.Bet tas jau nemazina manu ticību Dievam, galu galā Kristus iemācija mums Tēvreizi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 24.05.2011 22:20
Es priecājos par dzīvi un izbaudu katru mirkli. Par pasaules galu man dziļi nospļauties kad tas pienāks vai nepienāks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

magnitūdis 23.05.2011 18:43
Man ir laba atmiņa ūz populāri zinātnisko informāciju.Tajā gadā,kad notika Indonēzijas cunami mēdījos bija ziņojums,kurš gan parādījās vēlāk,ka dažas stundas pirms attiecīgās zemestrīces zemeslode šķērsojusi ļoti vāju gamma staru triecienvilni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Boldrix 23.05.2011 11:48
Labi pateikts. Jo problēma jau ir nevis tajā, ka tic- ja kādam, piemēram, no horoskopiem kļūst labāk, tad brīnišķīgi!Taču problēmas sākas, kad šādu te nekādi nepamatotu ticību mēģina uzspiest (pamatotu uzspiest nevar, jo, ja pamatojumi nepatīk, no tās atsakās). Piemēram, tie paši pasaules gala solītāji- viņiem popularitāte, lētticīgajiem problēmas. Vai arī ar "zinātni" maskēta čakarēšana- tas Belight, ko vēl aizvien cītīgi reklamē. Tie, kas zina, kas ir kalorija un glikēmiskais indekss, uz to neuzķersies, taču sievietes, kas regulāri ēd pārāk daudz, pat nepaskatīsies, ka rullīša veidotāji pat nav opapūlējušies ar fotošopu uztaisīt bildēs kārtīgas izmaiņas....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mg 23.05.2011 09:39
Jā, jā, pareģojumiem ticēt ir muļķīgi un neviens saprātīgs cilvēks to nedara, bet kāpēc tad gandrīz visās avīzēs un žurnālos publicē horoskopus?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


braziens 23.05.2011 08:43
Viņi sekoja "ticībai," bet ne tādai, kuras saknes būtu atrodamas Bībelē vai kristietībā kā tādā. Neizmērāmā cilvēka muļķība.
=====
Šim teikumam 100% pievienojos. Tādus pareģojums kristietība neparedz!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Saimnieks 23.05.2011 01:08
Fancy, man jau patīk, ka kristiešiem, vai vismaz tiem, kuri ir uz fanātisma robežas vai šo robežu pārkāpuši, ierāda viņu īsto vietu ar common sense un zinātnes palīdzību.

Man nepatīk, ar kādu prieku to dara Streips, jo viņa motīvi ir drīzāk saistīti ar ko citu, nekā spēcīgu ticību zinātnei un dieva neesamībai. Proti, ja kristietība neiestātos pret dažām lietām, varu derēt, ka šajā blogā neparādītos ne uz pusi tik daudz ierakstu, kas saistīti ar kristietību, precīzāk, tās trūkumiem.

Lai dotu atzinību tur, kur tā nepieciešama, nereti raksti par aktualitātēm politkā ir tiešām baudāmi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

1234 23.05.2011 00:24
Tiesa, nekādi dižie jaunumi nebija, ja neskaita, ka vakar sākās jauns vulkāna izvirdums Islandē. Var iedomāties arī scenāriju, kur tas noved pie stipri dramatiskām sekām globālā līmenī...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Boldrix 22.05.2011 23:50
Mēs piedzimstam pavisam nezinoši un tad mūs vecāki un sabiedrība izglīto. Jādomā, ka evolūcija kopš vidusslaikiem mūs (cilvēkus) nemaz tik ļoti vēl nav mainījusi, lai varētu teikt, ka mēs katrs kā indivīds esam pārāki par saviem senčiem un mēs nekāpjam uz tiem pašiem grābekļiem - kariem, atkarībām vai bailēm no nezināmā. Vienīgi kā sabiedrība kopumā, kur zināšanu nodošana norit no paaudzes paaudzē mūs padara viedākus par tiem, kas saņēma zināšanas un informāciju mazāk, vēlāk un dārgāk. Iespējams, tā ir kaut kāda cilvēka prāta spēja radīt sev ticību, kas kalpo kā motivators vai vienkārši aizpilda tās vietas, kurās ir informācijas trūkums. Ja viss norit normālā ritmā, tad jau mēs ticam, ka rītdiena pienāks, ka darīsim darbu, ēdīsim pusdienas, iesim gulēt, bet viss, kas saistās ar nākotnes pareģošanu, ir ticība lielākām vai mazākām varbūtībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


katolis 22.05.2011 18:46
No reliģiskā viedokļa te jāsaka, ka Jēzus ļoti konkrēti pateica, ka neviens nezina un nevar zināt dienu, kad pienāks pasaules gals.
---------------------------------------------------
Skaidri pateikts-tāpēc jāizbeidz spekulācijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


heh 22.05.2011 15:23
Kas tik viss taja Streipa "Dzimtene" nenotiek. :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 22.05.2011 11:33
To, ka ķecere esmu, zinu jau gadiem. Bet tik baiga... Vēl tak jāravē un jāravē...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Magnitūdis 22.05.2011 10:44
"Indonēzijas cunami vilni" radīja zemestrīces grūdiens, nevis kaut kāda "hipernova." Atkal -- ir zinātne un ir fantastika. Jūsu minētais piemērs ir no pēdējās kategorijas. Sevišķi interesanti, ja aplūkojam Jūsu niku, kura pamatā ir zinātnisks jēdziens.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

magnitūdis 22.05.2011 10:15
Ir viens reāls scenārijs,ko zeme laikam nekad nav piedzīvojusi.Ja tūkstoš gaismas gadu robežās saduras divas neitronu zvaigznes un izveidojas viens melnais caurums,tad gamma staru zibsnis ir tāds it kā attiecīgā masa būtu anihilējusies saskaroties ar antivielu,to reizēm sauc arī par hipernovu.Šāds gamma triecienvilnis sekundes laikā izcepinātu un uzvārītu okeānu planētas attiecīgajā pusē.Otra puse ilgi censtos saprast,kas notiek.Šādu triecienvilni tikai nesalīdzināmi vājāku Zeme šķērsoja,kad bija Indonēzijas cunami vilnis.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips