Atslēgvārdi:

Pareizs lēmums 1

Šonedēļ Saeimas apakškomisija, kas strādā ar Satversmes grozījumiem, šķiet pieņēmusi ļoti pareizu lēmumu. Par to, ka grozījumi par Saeimas atlaišanu stāsies spēkā tikai ar jaunās Saeimas sanākšanu.

Iesaki citiem:

Šāds lēmums atbilst gan Satversmes principiem, gan politiskajai loģikai.

Šī Saeima ir ievēlēta, pastāvot noteiktiem spēles noteikumiem, tai skaitā par Saeimas atlaišanu. Pilsoņiem ar to bija jārēķinās. Zirgus pārmijās nemaina. Jaunus noteikumus var noteikt tikai jaunai Saeimai.

Līdzīga prakse mums jau bijusi. 1997. gadā, pagarinot Saeimas un Valsts prezidenta vēlēšanu termiņus, arī bija līdzīgs noteikums, ka šīs normas stājas spēkā ar jaunas Saeimas sanākšanu un Valsts prezidenta ievēlēšanu.

Savukārt politiski noteikti tam vajadzētu atvieglot diskusiju par iespējamām redakcijām, jo tiek lemts par citas (ne šīs) Saeimas atlaišanu, kas, šķiet, līdz šim ir bijis galvenais diskusiju problēmas punkts. Daudz ir debatēts par šīs Saeimas atlaišanu un saglabāšanu, nevis par pašu mehānismu kā tādu,abstrahējoties no vienas Saeimas problēmas.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pret aptieku īpašumtiesību liberalizāciju 14.05.2010 17:35

Nav ko te klausīties demagoģiju, ko,liekas, pauž kāds no Grāpes-Ķipēna-Beļēviča-Livšica un Co demagogiem, izliekoties par farmaceiti vēlas sakūdīt lauku aptieku farmaceitu-asistentus pret farmaceitiem vispār. Ja ir mērķauditorija, kas klausās un vēl tic tad biznesa plāns ar mērķi "skaldi un valdi" labi izdodas. Lūgums neklausīties kūdītāju viedokļos un laist tos "gar ausīm" - tas būtu visvēlamākais pašreizējā situācijā, kad farmaceiti grib panākt vienotību cīņā pret maldinātāju-ķēžu nefarmaceitiem-īpašniekiem. Nav ko to Krīgeres kundzī arī tā zākāt, jo varbūt mums nav pilnīgas informācijas par visu, kas saistās ar viņu: varbūt viņa sevi atstata pēc analoģijas ar to, kā to prasa darīt tiesnesim tiesā, kad viņš jūt interešu konfliktu. Liekas, ka LFB par biedriem ir daudzi ķēžu aptiekās strādājošo - tāpēc interešu konflikta gadījumā neitrāla pozīcija ir ļoti ieteicama. Arī farmaceitiem ieteiktu bāzēt savu argumentācijas prezentāciju sabiedrībā nevis vairāk caur emocijām, bet gan ar vēsu prātu, jo pret biznesmeņiem-nefarmaceitiem, kuri ir labi satrenēti dažādos prezentāciju trikos vislabāk darbotos tieši argumentācijas metode tikai ar faktiem un objektīvo info, bet emocijas rada sajukumu, apmulsumu, šķelšanos un ilgtermiņā arī mērķa nesasniegšanu. Farmaceiti, lasām visu, ko saka oponenti, sameklējam vājās vietas (caurumus, nesaskaņas, šaubas u.t.t.) viņu argumentācijā un gatavojam pretargumentus.....Lai mums, farmaceitiem, izdodas! Vēl viena replika par šodien radio dzirdēto diskusiju - manuprāt, tas, ka tikai ierakstot likumā par to, ka farmaceits ir brīvas profesijas pārstāvis un tādējādi tikšot dotas viņam kaut kādas papildus atteikuma tiesības ir pilnīgs blefs, jo, manuprāt šis tiesības jau pašlaik darbojas, kā vispārīgais tiesību princips farmaceita profesijā-būt savas lietas (zāļu) pilnīgam noteicējam un tāda ierakstīšana likumā neko papildus nedos, jo tiesību teorijā darbojas šāda likumība, ka vispārējie tiesību principi darbojas arī tad, ja viņi netiek ierakstīti (t.i. pozitivizēti) likumā. Un vēl, ko šī ierakstīšana dos, ja nefarmaceitiem netiks atņemtas iespējas iejaukties farmaceita lietās. Un vēl, tas Talenta pateiktais par farmaceitisko aprūpi kā veselības aprūpes sastāvdaļu ir blefs, jo jau no Eiropas viduslaiku vēstures īsā kursa saprotams, ka farmaceita lietas ir strikti jānodala no ārsta lietām, lai nerastos lieki interešu konflikti, maldināšanas un galu galā cilvēku nozāļošanas. Tas, ka Veselības ministrs runā pretēji Bunduļa kā farmācijas lietu kūrētāja viedoklim, liek domāt, ka aptieku īpašumtiesību lietā valda liela politiskā koruptīva ietekme cerībā par miljonāru-ķēdinieku ziedojumiem gaidamās Saeimas vēlēšanās. Lai farmaceitiem veicas un viss izdodas!

Citi autora darbi
Rokas

Vienā valodā 12 Autors:Jānis Pleps

Dzirnavas

Uz jauno krastu? Autors:Jānis Pleps

Metamie kaulini 255x203

Meklējam tiesībsargu! 58 Autors:Jānis Pleps