Par VK, ampulām un kārtējām nebūšanām 8

Labrīt, lasītāji!

Divas interesantas lietas šorīt, kas daiļrunīgi liecina par to, kādas mūsu valstī ir attiecības starp sabiedrību un tā dēvēto "politisko eliti." Tiesa, viena saistās ar plašākām interesēm un otra -- ar viena cilvēka iegribām, kā arī viens stāsts ir negatīvs, bet otrs -- pozitīvs, taču abos gadījumos te tomēr ir redzams, kāpēc Latvijas tautsaimniecība buksē un buksē vēl vairāk.

Iesaki citiem:

Pirmais ir kārtējais stāsts par Valsts kontroli un kādas "elites" pārstāves smuidri izstiepto rokas vidējo pirkstu. Šoreiz (un ne pirmo reizi) tā ir veselības ministre Rozentāle, kura par VK atzinumu, ka jau atkal slimnīcu sektorā ir atklātas nebūšanas, būtībā ir pateikusi, ka VK var iet trīs mājas tālāk, viņa, Rozentāle, tur nekā slikta nesaskatot. Tāpat kā viņa neko sliktu nesaskatīja jautājumā par korupciju bērnu slimnīcā. Tāpat kā viņa neko sliktu nesaskatīja bļaurošanā par to, ka slimnīcas bezmaz būs jāslēdz ciet visas pēc kārtas, ja valdība nepratīsies un viņas sektoram nedos vairāk kā citiem -- un, jā, starp citu, ļoti daudz jādod Infektoloģijas centram, kurā -- kāda sakritība! -- Rozentāle strādāja pirms kļuva par ministri. Šī patoloģiskā augstprātība, protams, ir raksturīga visai Latvijas valdošajai šķirai, bet mazāk pretīga tā tāpēc nav. Risinājums ir tikai viens. Valsts kontrolei ir jādod represīvas tiesības tādas, kādas ir Konkurences padomei. Visi zinām, ka tieši šajās dienās KP ir uzlikusi krietnu sodu preses izplatītājiem, kā arī olu ražotājiem par neatļautu karteļošanos. VK ir vajadzīgas tieši tādas pašas tiesības, ja jau politikāņi mūsu valstī ir tik absolūti truli, ka pašatļautību tie tur augstāk par visu un absolūti visu pārējo. KP sodi ir pārsūdzami. Arī VK sodi būtu pārsūdzami, lai tiesa beidzot var politiskajai "elitei" pateikt, ka tā, mīļie, tomēr vairs uz priekšu nevar. Protams, pašreizējā "elite" VK nekādas tādas tiesības nedos. Varbūt oktobrī varēsim "eliti" padzīt ar vissmirdīgāko mietu un cerēt, ka tās vietā nāks cilvēki, kuriem vārds "tiesiskums" nav eksotisks un neizprotams svešvārds.

Savukārt otrs stāsts ir par "elitei" pietuvināto personu Kirovu Lipmanu, kurš tagad ir uzmetis lūpu. Izrādās, intensīva čomošanās ar Rīgas galvaspilsētas galveno buldozeru un lielas naudas ziedošana buldozera pārstāvētajai politkorumpmuļķorganizācijai nav Lipmanam nodrošinājusi situāciju, kurā viņa interešu dēļ var ignorēt Rīgas detaļplānojumu un noteikumus par apbūves augstumu, lai viens Lipmans varētu stutēt augšā augstceltni. Aizvainotais Lipmans tagad sola savu ražotni izvietot Slovākijā, jo Latvijas investīciju vidē valdot "visaugstākā nekaunības pakāpe." Šajā gadījumā, atšķirībā no stāsta par VK, ir jākonstatē pozitīvs elements, proti -- tomēr nav iespējama visas Latvijas šleserizācija, kurā valda nekontrolēts un nekontrolējams "gāzi grīdā" alkatības princips -- tas pats, kurš nudien ir aprakstāms ar jēdzienu "visaugstākā nekaunības pakāpe." Lai Lipmans brauc uz Slovākiju, Latvijai tāpēc gabals nenokritīs. Bet vienā gan viņam ir taisnība. Kamēr pasaules investori redzēs, ka Latvijā investīcijas ir sarunājamas aizmuguriski un uz dažādu politikāņu iegribu pamata, arī viņi raudzīsies uz Slovākiju, Igauniju un jebkuru citu valsti. Arī ir šī ir joma, kurā kādam -- ja ne tiesai, tad sabiedrībai vismaz -- ir jāpasaka "viss." Latvijai būtu labi, ja Kirovs Lipmans te celtu ampulu fabriku. Latvijai būtu slikti, ja tas notiktu ierastajā manierē, kurā liels partijas finansētājs pēc tam var rīkoties, kā vien viņam labpatīkas. Un Latvijai būtu vislabāk, ja tai būtu atvērta, godīga un tiesiska investīciju vide, nu, piemēram -- tāda, kā Igaunijā.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 > Aivaram V. 07.01.2010 16:07
Man jau nu personīgi pilnīgi neuztrauc vēlēšanu rezultāts. Nevis neinteresē, bet neuztrauc.
Daudzreiz esmu šeit minējis, ka esmu eksakti skolots, tāpēc man ir arī atbilstošs skatījums uz notikumiem - bet eksakta skatījuma galvenais postulāts ir tāds, ka viss ir relatīvs un mērījums atkarīgs no koordināšu sistēmas.
Tā kā mans dzelžains uzskats un nemainīgs ticības pīlārs ir, ka Tauta kā mentāla būtne IR un vienmēr tieši viņai ir Taisnība, tad vēlēšanu rezultāts priekš manis ir šīs Taisnības attēls - ir un viss un apriori pareizs (ja vēlaties - 1000% pelnīts) . Šis attēls protams mani interesē, bet satraukties par kaut vai zvaigžņu karti, manuprāt, ir stulbi.
Tā kā Tautas viennozīmīga Taisnība ir mana koordinašu sistēma, tad četru gadu laikā šajā sistēmā neviena valdība, partija, dome, komiteja tālu "neaizmigrē" no pozicionēšanās starta punkta. Mani pēdējo padsmit gadu garumā neviena partija nav ne izbrīnījusi, ne pārsteigusi, kur nu vēl sarūgtinājusi vai likusi vīlties - daži cilvēki to sastāvā nedaudz, bet lielākās buntītēs nu pilnīgi neviena!
Kolīzijas sākas tajās galvās, kas izvēlas nepiemērotas koordināšu sistēmas.
Bļāvēji mūsu publiskajā telpā daudz auro, par nepareizu līniju virzienu, bet nekad nepamato, vai ir pareizais līmeņrādis. Bet ja līmeņrādis varbūt ir pareizs, vai viņu var taisni iebāzt un novietot mūsu dzīves telpā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V.>andrim 2 07.01.2010 15:07
Kā vakar Ulmanis izteicās raidījumā""kas notiek Latvijā''partijām ir kaut kāds dzīves laiks,pat JL pēc vēlēšanām,liekas,vairs nebūs tāds kā bija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to juris 07.01.2010 10:19
Neatmaksāsies vis, jo pakalpojumi ir dārgi un ekskluzīvi, cita lieta, ka roku nozāģēšana visdažādākajos veidos un 4. pakāpes izgulējumi pie mums gandrīz ir kļuvuši par normu, jo visiem ir uzspļaut uz darba drošību un ārstiem ir uzspļaut uz to, kas ar gulošu vai kaut vai sēdošu pacientu notiks pēc izrakstīšanas. Taču, lai to novērstu, lētāk izmaksātu informatīvās kampaņas, atstājot mirkroķirurgiem patiešām īstus nelaimes gadījumus, profesionālās saslimšanas, kas piemeklē, piemēram, slaucējas, tenisistus, datoriķus, krūšu rekonstrukciju ar audu lēveri un plaukstas audzējus- kā redzi darbs vienmēr atradīsies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 > Aivaram 06.01.2010 15:17
Tie noteikti Jūs iedvesmos!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aivars V. 06.01.2010 15:11
Tautaspartija cietīs zaudējumus,bet es vēl neuzdrošinos minēt cik lieli tie būs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 06.01.2010 13:35
Cik mīļi, ka vismaz Streips, ja ne patiesībā tic, tad vismaz rakstiski vēl solidarizējas ar Sudrabu un tas kantori! Saprotu, ka viņam vajadzīga ne jau Sudrabas "stutēšana" , bet TP-istu noķengāšana - nu bet tomēr.
Šī "gane" tik daudz reizes ir bļāvusi par "vilku aitās" un tam NE REIZI nekas nav sekojis, ka paliek šo kundzīti pat mazliet skumji uzlūkot.
Pat Maizītis no šās mušas atgaiņājas ar tekstiem no sērijas "viņu revīzijas mums neder", kas - zinot Maizīša paradumu visu paust maksimāli "nogludināti" - pēc būtības ir skaļš un nepārprotams "atstājies, dura - nu cik var?!"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

uris 06.01.2010 12:37
ja jau var teikt katrai operaacijai ir vajadziigi mikrokirurgu pakalpojumu, tad varbuut veseliibas ministrijai buutu jaaruupeejaas lai shaadi speciaalisti tiktu sagatavoti un algoti valsts slimniicas - ilgterminjaa tam ir jaatmaksaajas, diez vai leetaak ir pirksta reetu aarsteet tam pasham speciaalistam kas biezajiem nosuuc taukus un palielina kruutis :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 06.01.2010 11:43
Šoreiz VK ir nošāvis buku, jo lāpīt plaukstas un ārstēt no ligas gulēšanas nopuvušas pēcpuses un papēžus (visbiežāk) var tikai īpaši speciālisti. Protams, lai dabūtu kārtīgus izmeklējumus, ir vajadzīgs zināms laiks, tāpēc tomēr derētu mājās izrakstāmā slimnieka radiņus apmācīt, taču tā ir liela problēma....Pati atceros, kā reiz, guļot neiroloģijā, dzirdēju, cik izbrīnīti bija dakteri, ka pacientes X radi, bez maz vai dzenas viņiem pakaļ, lai uzzinātu, kā labāk kopt insultu pārcietušo omi, taču kopšana būs vajadzīga arī Y, Z un tā tālāk. Tas pats ir ar ratiņniekiem: viens dakterīties palielījās, ka savējiem atgādinot, ka viņiem dibens spogulī esot jānopēta biežāk, nekā ģīmis, taču atgādināt ir viens, bet pārliecināties, ka cilvēks ir sapratis....Par plaukstām un apakšdelmiem vispār nav ko runāt. Tiklīdz ir kaut kas sarežģītāks par lipomu vai vienkāršu lūzumu,prom uz mikroķirurģijas centru. Arī līdz kaulam pārgriezts pirksts prasa mikroķirurga iejaukšanos. Pati biju viņu kliente un ne tikai varu teikt visu to labāko, bet arī pati sastapu citu dakterīšu klientus, kuru nedarbus būs jāpārtaisa Mikroķirurģijas centrā....

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips