Atslēgvārdi:

Par viena konkrēta likuma marinēšanu Saeimā 37

Labrīt, lasītāji!

Gribētos teikt, ka mulsina, bet patiesībā jau nemulsina vakar notikušais Saeimā. "Gudrās galvas" sprieda par tiem trim likumiem, kurus laikam jau priekšjāņu skurbuļa dēļ pavirši sagatavotus Valsts prezidents atmeta atpakaļ. Divi sarežģīti, viens -- šķiet jau, ka ne tik ļoti. Bet tos divus sarežģītos deputāti apspriedīs ātri, bet to vienu ne tik ļoti sarežģīto -- lēni. Lēni, lēni, lēni.

Iesaki citiem:


Viens likums ir par to, kā Latvijā ļaudis var tapt maksātnespējīgi. Viens ir par to, kāda ir Latvijas elektronisko mediju nākotne. Un viens ir par to, ka ļaudīm, kuri vada partijas, kuras vēlas vadīt valsti, būtu jādeklarē savi īpašumi un, tātad, savas intereses. Varat trīs reizes minēt, kuru likumu "gudrās galvas" ir nolēmušas kādu brīdi pamarinēt.

Vai minējāt, ka tas varētu būt maksātnespējas likums? Nē. To deputāti paredz apspriest jau pēc 14 dienām -- 12. jūlijā. Vai minējāt, ka tas varētu būt elektronisko mediju likums? Nē. Arī tas taps 12. jūlijā apspriests. Tur steigu var saprast, jo deputātu muļļāšanās šajā jautājumā ir radījusi itin lielus draudus par Eiropas sankcijām. Man radio raidījumā vakar Valsts prezidenta likumdošanas konsultante stāstīja, ka būtībā prezidenta kanceleja ir akceptējusi domu, ka arī pēc otrreizējās apstrādes elektronisko mediju likums pati pilnība gan nebūs un tāpēc, tiklīdz tas būs pieņemts un Eiropas prasības apmierinātas, tas būs jāver atkal vaļā. Nezinu, man personīgi tas nešķiet kā īpašs apliecinājums par pašreizējā deputātu sastāva darba un prāta spējām. Vēl vairāk šaubas rada cits, ko konsultante stāstīja -- problēmas kancelejai pietiekami bieži rada tas, ka trešajā lasījumā "gudrās galvas" likumos mēdz sabalsot visvisvisādas lietas, tajā skaitā pietiekami bieži tādas, kuras ir savstarpēji pretrunīgas. Skat. piezīmi par darba un prāta spējām, piedevām jautājot, vai visā Saeimā nav iespējams izveidot struktūru, kura fiksos priekšlikumus vispirms aplūkotu no saderības viedokļa. Laikam jau jāsaka, protams, ka nē. Tādā gadījumā būtu vēl grūtāk ik pa brīdim pacensties, piemēram, legalizēt naudas atmazgāšanu, vai atsevišķiem lieliem zemju īpašniekiem dzīvi padarīt vieglāku uz valsts budžeta rēķina. Skarbāk neteikšu. Radio un televīzijas padomes šefs varbūt atkal satrauksies, negribētu, lai cilvēkam ir pārāk lieli un lieki kreņķi. Dievs pasargi.

Bet, kas attiecas uz interešu konflikta likumu ... to "gudrās galvas" nākamajā reizē pētīs ... 23. septembrī. Tas būtum tas 23. septembris, kurš kalendārā parādīsies tik vien, kā deviņas dienas pirms Saeimas vēlēšanām. Tas būtum tā, lai laika posms, kurā Valsts prezidents likumu var izsludināt vai noraidīt, beigtos nākamajā dienā pēc Saeimas vēlēšanām. Tas nozīmētum, ka sabiedrībai tomēr priekšvēlēšanu laikā nebūs uzzināt, kas lācītim vēderā, jebšu, kādas ir politisko partiju valdes locekļu mantiskās un tāpēc mūsu valstī arī politiskās intereses. Bloga pirmajā rindkopā minēju vārdu "mulsina." Atgriežos pie tā. Attiecinu to uz to faktu, ka vakar Saeimā lēmumu par likumprojekta marinēšanu līdz pat 23. septembrim "gudrās galvas" akceptēja pilnīgi bez jebkāda balsojuma. No stenogrammas:

Sēdes vadītāja (spīkera vietniece Pētersone): "Mums, kolēģi, ir jālemj par termiņu, kādā ir iesniedzami priekšlikumi un likums atkārtoti izskatāms. Komisijas vārdā vēlētos runāt deputāts Spurdziņš." (Tas būtum deputāts Oskars Spurdziņš no "Tautas" partijas -- tās, kuras pārvaldes struktūrā varētu būt viens otrs cilvēks ar visnotaļ dažādinātām politekonomiskām interesēm mūsu valstī).

O. Spurdziņš: Piedāvātu termiņu priekšlikumiem šā gada 5.jūliju un izskatīšanu šā gada 23.septembra plenārsēdē.

Sēdes vadītāja: Jā... Vai būtu vēl kādi priekšlikumi? Ja citu priekšlikumu nav, vai deputāti aicina balsot? Balsot neaicina neviens. Paldies. Termiņi ir pieņemti. 5.jūlijs – priekšlikumu iesniegšana un izskatīšana – 23.septembra sēdē.

Un ar to stāsts arī beidzas. Deputāti varēs divarpus mēnešus spriedelēt par priekšlikumiem, kādi tiks iesniegti līdz nākamās nedēļas pirmdienai. Steigas nebūs. Jo nākamā reize, kad Latvijas cilvēkiem varētu būt pastiprināta interese par to, kādas ir mantiskās un īpašuma intereses tiem ļaudīm, kuru pārstāvētie politiskie spēki cenšas valstī iegūt varu būs pēc ... četriem gadiem, trīs mēnešiem un trīs dienām. Vai tiešām visā plašajā Saeimā neatradās neviens, kurš būtu gribējis šo jautājumu uzlikt uz balsošanu? Tādu, kurā pēc tam būtu zināms, kuri deputāti šai marinēšanai ir teikuši jāvārdu? Tiem, kuri manī nepamatoti saskata lielu Vienotības "trubadūru" -- arī Vienotību pārstāvošajiem deputātiem vakar par šo lietu nebija sakāms nekas. Nākas atkārtot to, ko rakstīju tad, kad Saeimas "gudrās galvas" nepieredzētā vienprātībā nobalsoja pašas par savu privilēģiju saglabāšanu laikā, kad tika grieztas pensijas, pabalsti, subsīdijas un viss pārējais. Droši vien 2. oktobrī būtu jāsaka "čau" visiem 100 cilvēkiem, kuri parlamentā atrodas patlaban.

Jauku visiem dienu!

PS. Bloga ieraksta sākumā redzamo attēlu izstrādāja labs draugs ārzemēs. Paldies viņam par to.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (37) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 01.07.2010 14:47
Nu bet tieši jau par to ir mana never ending story un uzcītīgā "gliemežu bradāšana"!
Es darīšu visu, kas manos spēkos no darba brīvajā laikā, lai, vispirms mani bērni un tad maksimāli daudz pārējo līdzcilvēku, maksimāli to nepieņemtu un tam - labāk aktīvi, bet kaut vai pasīvi - pretotos līdz pēdējam elpas vilcienam.
Turklāt, ja nav iespējams atvairīt, nošķirojot tikai jeņķu dzīves pelavas un drabiņas no graudiem, kuru viņiem neapšaubāmi ir daudz un pat daudz vairāk, tad lai uz manas Latvijas robežām iet boja arī viņu graudi - iztiksim ar savām sēnēm un pagaidīsim jeņķu "kultūras" nosprāgšanu no aptaukošanās, sēžot savos kokos kā agrāk. Metode askētiska un nav viegla, bet perfekti ietrenēta, pierasta un iedarbīga.
Tūkstošgadu reihu pārdzīvojām, Darbaļaužu mūžīgo laimību arī - gan jau arī kārtējais "Vienīgais Patiesais" un protams mūžīgais pats zem saviem mēsliem kādreiz sabruks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MB - Andris_2 01.07.2010 14:04
Tai pašā ASV ārkārtīgi populārajā Conan O'Brien šovā pazīstamas personas regulāri tiek salīdzinātas ar dažādiem kinoķēmiem. Bet joki par politiķiem ir tādi, ka mūsējiem novīstu ausis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jaņdžs 01.07.2010 13:23
The words "marinade" and "marinate" do indeed accurately describes the juices that underlie Latvian politics.

Since I happen to be scanning a book from the Cambridge University Press, re "Violence and Social Orders" (2009), I here quote one of the authors' observations:

"Although elections are central to democracy, democracy is not solely about elections as Dahl (1971) argued in his classic work, Polyarchy. As an institution in an open access order, democracy provides citizen control over political officials, generating responsiveness to their interests with limits on corruption.... Elections in natural states typically do not provide these functions or do so incompletely. Indeed, a host of differences distinguish elections in limited from open access orders; these differences suggest that democracy, in the sense of citizen control of governments and officials, can only be sustained in open access orders."

I submit that Latvia will attain the status of an open access democracy if the public matures sufficiently to be able to deliver a vote by NOT-VOTING for a natural state democracy where all of the political parties marinate in a same double-whammy mahrutki sauce. The Latvian polyarchy deserves a double-whammy rejection. Be a NOT-VOTER.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 01.07.2010 12:11
"bloga konteksts", manuprāt, ir KĀRTĒJĀ nedaudz pārpūderēta priekšvēlēšanu propagandas porcija no "groza" "gaudojam par tiem tur PĒ".
Kādreiz šīs "gaudojam par tiem tur PĒ" bija ar piepildījumu "viņiem tur inflācija, ekspluatācija, bezdarbs un nēģerus sit". Neatminos, ka saprātīgi cilvēki to mēdza ar nopietnību komentēt pat savās virtuvēs - vienkārši kopš bērnības mācēja uzjautrināties par kārtējā "politiskā mirkļa" iespaidā šajā "rāmi" ielikto faktoloģiju.
Nu un protams ētiskā attieksme pret propagandistiem bija un ir jau kaulu smadzeņu un refleksu līmenī.

Jurisprudences eksperta Streipa viedokli par likumdošanas procesu ir lietderīgi diskutēt?!
Pie tam zem attēliem, kas apsmej cilvēka ārieni?!

Ja jebkuri un jebkādi iebildumi vienmēr tiek aplaimoti ar neiecietīgiem, pat rupjiem uzbraucieniem (ja ne savādāk, tad par gramatiku) , bet tikai lišķīgas uzslavas un teļa padevīgas tēmas turpinājuma frāzes tiek apsveiktas, tad par ko, kā un kāpēc diskutēt?!

Parādiet vienu gadījumu šajā blogā, kur autora viedoklim kāds ir uzstājīgi oponējis un pretī no Streipa saņēmis tolerantu, argumentētu un godpilnu diskusiju! Kaut vienu!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Lielais Gliemezis - KS 01.07.2010 12:01
Tas ir kontekstā ar Andra_2 rakstīto sviestu, kurā viņš apraksta savas darbības gliemežu slepkavošanā. Viņam redz' savas zemenes žēl.
Andris_2 "Ja tu cilvēks neesi tik aušīgs, ka sasapņojies par gliemežu iznīcināšanu visā pasaulē, bet tikai rūpējies nepielaist tos klāt zemenēm savā dārzā, tad nav iemesla izsamist. Mazas kustības un liela neatlaidība visu nodrošina."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips 01.07.2010 09:53
Un tālāk latviešu valodā: "Jūs slepkavojat manus mazos brāļus. Ko gan jūs nabaga mazie gliemji esat izdarījuši?" Un "Karā kā jau karā. Es vienīgi sargāju pats savu dārzu." Iespējams, tas ir tāpēc, ka patlaban vēl ir rīts un rīta tēja vēl nav pilnībā iedarbojusies, bet man ir grūti saprast, kā tas ir interpretējams bloga temata kontekstā. :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mašīna teikt tulkojums ir: 30.06.2010 23:11
„You are murdering my little brothers. What are you poor little mussels caused”

„In war as in war. I only protects the garden.”

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis 30.06.2010 21:11
Vai pēdējos divus komentarus nevarētu pārtulkot? Baigi jau forši, ka protat franču valodu (laikam), bet arī citiem baigi gribas zināt, par ko sarakstāties. Nu baigi gribas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 30.06.2010 20:51
À la guerre comme à la guerre. Je protège seulement le jardin.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lielais Gliemezis - Andris_2 30.06.2010 16:47
Vous assassinez mes petits frères. Que faites-vous pauvres moules peu entraîné

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 30.06.2010 14:34
Bēdīgais> Andris 2 ...nelasiet un neskatieties Streipu, tad Nebūs nervi jābendē...
-------------
Jau daudzkārt šajā portālā esmu skaidrojis, kāpēc to, ko šeit ieraugu koncentrētā veidā, man patīk tieši vienkopus ieraudzīt un arī daudziem citiem parādīt vai nocitēt. Jo daudz grūtāk ir stundām kādam stāstīt, kādu es gribu redzēt pasauli, ja vienā mirklī var uzradīt - "labāk elli, bet ne kopā ar šādiem un tiem kurus šie atbalsta".
Un arī nervus jau nu bendēt nepavisam te nenākas.
Kāda nervu bendēšana, kad mīdi gliemežus, kas apsēduši tavu dobi?!
Nedaudz sporta, nedaudz azarta un prieks par "cīņu biedriem", kuru paliek acīmredzami vairāk un tie ir arvien aktīvāki. Ja tu cilvēks neesi tik aušīgs, ka sasapņojies par gliemežu iznīcināšanu visā pasaulē, bet tikai rūpējies nepielaist tos klāt zemenēm savā dārzā, tad nav iemesla izsamist. Mazas kustības un liela neatlaidība visu nodrošina.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Otrā elpa 30.06.2010 14:25
Aicinam apmeklēt labdarības veikalu "Otrā elpa", kur katru dienu cilvēki ziedo mantas un iepērkas, lai atbalstītu dažādas labdarības organizācijas. Vienreizēja vieta, ņemot vērā to, ka tas viss darbojas, pateicoties vienkāršiem iedzīvotājiem,

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Anda > Andris 2 30.06.2010 13:00
Es pati sēžu tajās ragaviņās, bet uz mežu mani neviens neved.:) Esmu gana noderīga /savu iespēju robežās, protams/, un bērni to novērtē. Tici man - ir jauki vecumdienās tā sēdēt un vienkārši priecāties par dzīvi. Jā, iznāk arī paburkšķēt, bet tas viss pieder pie lietas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bēdīgais> Andris 2 30.06.2010 12:50
"streips runā necilveku valodu, kas man - Latvijā dzimušam, dzīvojošam, skolotam un bērnus līdz augstskolai izvadījušam cilvēkam ir SVEŠA, DERDZĪGA un NEPIEŅEMAMA!!!"
Nu tad nelasiet un neskatieties Streipu, tad Nebūs nervi jābendē. Tas taču ir tik vienkārši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 30.06.2010 11:03
Anda 30.06.2010 00:27 ...arī vecumā. Jāaiziet ar godu. Un aiziešana nav jāuztver kā traģēdija. Katram savs laiks...
------------------------
Tev ģimenes ragaviņas ir vienas uz visiem vecvecākiem, jeb katram savas un ar visām atstāj mežā?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MB - Diesel 30.06.2010 08:49
Ļoti trāpīgi teikts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Anda 30.06.2010 00:27
Piekrītu gan Streipam, gan MB, gan Diesel. Streips savos izteicienos vēl ir gana korekts. Ir tāda grāmata - "Laiks dzīvot, laiks mirt". Es negribētu izteikties tik šerpi /par to miršanu/, bet laiks iet pensijā gan. Apsītim, Kleckinam, Ulmanim... Mēdz teikt, ka gods jāsargā no jaunības. Es piebildīšu - arī vecumā. Jāaiziet ar godu. Un aiziešana nav jāuztver kā traģēdija. Katram savs laiks, katrā dzīves posmā savs skaistums /kas gan jāprot atrast/. Agrāk Kleckinu cienīju, pat ļoti, bet tagad... Man kauns par viņu. Arī par Apsīti. Ulmanis lai kaunās pats.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 29.06.2010 20:51
Streips ir nekauņa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Diesel 29.06.2010 19:49
Būtība jau paliek viena - mēs te strīdamies par formu, nevis saturu. OK, pieņemsim, ka K. Streips izsakās asi un ne vienmēr 100% korekti - bet vai šo pseidoproblēmiņu var salīdzināt ar to, ka cilvēki, kuru dēļ mūsu valsts ir dziļās auzās un kuri, iespējams, uz iedzīvotāju rēķina ir grābuši pilnas kabatas, atkal tiks pie varas? Varbūt būtu labāk runāt par to? Vai Streipa dēļ mans bizness ir pamatīgi cietis - diezin vai. Vai Streipa dēļ latvieši pamet Latviju - diezin vai. Taču kampēju un rausēju politika ar to ir diezgan lielā sakarā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ll 29.06.2010 19:14
Par ko īsti ir strīds: par valodas kultūru vai paustā viedokļa saturu? Tas, kā tiek nosaukts Streips jau neatceļ viņa pausto domu pamatotību un dīvainā kārtā to arī neapstrīd ne Ā.K. ne TP.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


o gol 29.06.2010 16:49
Kaapeec ASV turiigi vecaaki censas izskolot savas,biezi vien,aprobezotaas atvases par dakteriem un advokaatiem?Iisaa laikaa vinji var kljuut ljoti turiigi!Tas var notikt pateicoties lielam bardakam mediciinaa,kaa arii joprojaam speekaa esosiem novecojusiem,arhaiskiem ,izpluudusiem un nesakaartotiem likumiem.Taapeec ASV ljoti augsts procents viduveeju,netalantiigu aarstu un juristu. Taa kaa nejuristam Streipam nu gan nevajadzeetu censties spiideet ASV jurisprudences sfeeraa,par kuru pat ASV juristiem biezi vien maz sajeegas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 29.06.2010 12:28
vispaar jau Saeimaa ir Juridiskais birojs, kas ar taadaam lietaam nodarbojas. cita lieta, ka deputaati ne vienmeer uzklausa Kusinja padomus un briidinaajumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB - K.Streips 29.06.2010 12:24
"Amerikas kongresā ir (...) nodaļa, kura to vien dara, kā pārliecinās, ka jauni likumprojekti nav pretrunā ar esošajiem."
----------
Vai Saeimā tādas nav? Vai arī pārsvarā visi likumprojekti top "pareizajos" juristu birojos un Saeimas speciālistiem ir jāstāv malā? Tas ir izpētes vērts jautājums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips > ES 29.06.2010 12:00
Iespējams, tas būtu bijis labāk, jā, bet, kas izdarīts, tas izdarīts. Man jau te ir viens otrs un trešais tipiņš, kurš prot vien ālēties par nebūtisko un bloga saturu kā tādu vienkārši ignorēt. Paldies MB, kas vismaz nāca mani aizstāvēt. Bet par lietu -- Amerikas kongresā ir vesela milzīgi, milzīgi liela nodaļa, kura to vien dara, kā pārliecinās, ka jauni likumprojekti nav pretrunā ar esošajiem. Pieļauju, ka attiecīga vienība strādā arī kaut kur Latvijā. Taču Amerikā tas ir darbs, kas tiek veikts pirms, nevis pēc tam, kad likums ir pieņemts. Pie mums, kā jau vienmēr, process ir ačgārns. Jauku Jums dienu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Trauts 29.06.2010 11:47
Bet līdzība ir acīmredzama? :D

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 29.06.2010 11:39
Ir pieņemts uzskatīt, ka jaunie laiki ir nesalīdzināmi labāki par iepriekšējiem, padomju. Daudzās jomās tas patiešām tā ir, it īpaši personas tiesībās un to aizsardzībā. Bet nereti personas brīvība tiek izprasta kā bezatbildība, un 100 "gudrās galvas" to demonstrē jo uzskatāmi. Par to, ka ir likumi, kas savā starpā nekādi nav saskaņoti, nācās pārliecināties arī pašam. Viens gadījums bija vistīrākā likumdevēju paviršība, bet pārējie vairāk izskatās pēc apzināti atstātiem caurumiem, pa kuriem izbīdīt savējo lietas. Dīvaini, padomju laikos ar tā laika gandrīz nekādu biroja aprīkojumu, tomēr spēja pieņemt likumus, standartus utt., kas nebija pretrunā viens ar otru (cita lieta, vai tos arī pildīja). Pašlaik jebkurš PC sit pušu tā laika IBM-370 un EC-1040, par programmām vispār nerunāsim, pat ASV eksperti nespēja pilnībā prognozēt visus "softa" brīnumus, ko sabrūvēs programmētāju miljoni. Meklēšana pēc nosaukuma vai frāzes tekstā ir viegli pieejama pat milzu bāzēs. Varētu domāt, ka ar tādiem palīglīdzekļiem likumiem bija jābūt izlaizītiem līdz sīkākajai niansei. Bet pigu! Tie ir pat sliktāk izveidoti nekā iepriekš. Kas par lietu? Acīmredzot pēdējai domai tekstā naksies piekrist- no pašreizējām 100 galvām nākamajā Saeimā nav jābūt nevienai. Radikāli, bet laikam jau citādi nevar.
Bildi gan nevajadzēja likt, jo tā iznāca tāda putnu dārza kacināšana. Puse komentu (ja pat ne visi mīnus pāris) ir variācijas par Ā.K. un "puišeli". Vai tad stāsts ir par to. Šoreiz, Kārli, Jūs mazliet nokļūdījāties, uzliekot vēl vienu akcenta punktu. Liela daļa lasītāju aizgāja garām pašam rakstam, kas, nenoliedzami, ir rūpīgas lasīšanas vērts. Bilde liek pasmaidīt, bet es to būtu licis atsevišķā ierakstā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB - anglosaxis 29.06.2010 11:27
Nedomāju, ka apsaukāšanās šeit ir pamata problēma. Tas labi kalpo virsrakstiem, uzmanības pievēršanai. Lielākā problēma ir tā, ka Kleckins stāsta sabiedrībai nepatiesību. Tāpat viņš, pārkāpjot savas likumā noteiktās pilnvaras, draud Streipam. Tas nozīmē, ka LU profesoram un NRTP vadītājam ir ļoti vājas zināšanas par žrunālistiku pasaulē un tikpat vājas zināšanas par to, ko likums atļauj vai neatļauj viņa amatam.
Diemžēl, diemžēl Kleckins ir izdarījis nepiedodamo - atjaunojis impērisko/padomisko "держи морду" (muti ciet) tradīciju.
Mums var patikt vai nepatik Streips vai vēl kāds žurnālists, komentētājs, bet norādīt ko un kā runāt mums nav tiesības. It īpaši valsts varas pārstāvim. Un vēl atklāti draudot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 29.06.2010 10:58
MB - anglosaxis 29.06.2010 10:37 ... Streips runā cilvēkiem un cilvēku valodā...
----------------
NĒ, attēla izstrādataj un Streipa labais draug ārzemēs - streips runā necilveku valodu, kas man - Latvijā dzimušam, dzīvojošam, skolotam un bērnus līdz augstskolai izvadījušam cilvēkam ir SVEŠA, DERDZĪGA un NEPIEŅEMAMA!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - MB 29.06.2010 10:53
Mans komentārs nebija par to, vai viss Jūsu aprakstītais ir taisnība. Iespējams pat, ka ir. Bet kāpēc vienam universitātes pasniedzējam ir ļauta puicisks apsaukāšanās un viņš par to vēl tiek slavēts, bet otrs tiek noriets tāpēc, ka pirmo nosaucis par puišeli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB - anglosaxis 29.06.2010 10:37
"par to, kurš lieto "epitetus" "lopu dakteris", "banda", "puzes ķeizariņš", "atkarīgā" utt. "
----------------------
Streips runā cilvēkiem un cilvēku valodā. Ir mazliet skumji, bet viņa vārdos ir daudz vairāk patiesības nekā Kleckina.
Diemžēl bija tāds laiks, kad aizsardzūibas ministrs bija lopu dakteris. Lai viņš tiktu pie šī amata, iepriekšējais tapa par finanšu ministru. Ar ko tas beidzās valstij?
Puzes ķeizara uzvedības paradumi ir zināmi ikvienam, kurš ir strādājis viņa tuvumā. Un viņi apliecinās, ka "ķeizariņš" ir pat ļoti maigs apzīmējums viņa manierēm.
Ja runājam par NRA - vai par neatkarīgu var saukt izdevumu, kas nekad nav uzdrošinājies kritizēt savu saimnieku. Toties vienmēr ir bijis gatavs skarbi noriet ikvienu, kas nepatīk "ķeizariņam".
Un visbēdīgākais ir tas, ka arī vārds "banda" ir pat ļoti maigs apzīmējums agrākai politelitei.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis - Diesel 29.06.2010 10:25
Un tagad to pašu no otras puses - par to, kurš lieto "epitetus" "lopu dakteris", "banda", "puzes ķeizariņš", "atkarīgā" utt. Dod tik virsū, nebaidies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


jumors 29.06.2010 10:23
Bet par likumiem gan ir taisnība, un ļoti nepatīkama!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MB - Andris_2 29.06.2010 10:22
Atzīšos - es biju tas kurš uztaisīja bildi un piespēlēja to Streipam.
Bet patiesībā nav daudz ko smaidīt. Kleckins neatbilst savam amatam un viņam sen vajadzēja pašam atkāpties, pirms padzīts ar negodu. Jau tad, kad viņš atļāva piesmiet vienu no svarīgākajām brīvas sabiedrības vērtībām - Vārda brīvību.
Tas ko viņš pateica par Streipu ir vienkārši muļķības, kas apliecina viņa paša vājās zināšanas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel 29.06.2010 10:17
Ir kāds prinicps, kas ir pilnīgi skaidrs jebkuram - ja tu kādu kritizē un uzskati, ka viņš, piemēram, ir infantils, tad nekritizē viņu tā, lai izskatās, ka infantils esi tu pats. Tieši to paveica Kleckins. Ja viņš būtu teicis: "Streipa kungs pārkāpj normatīvos aktus vai Streipa kunga rīcība nav pieļaujama" vai kaut kā līdzīgi - viss OK, varētu diskutēt 'par situāciju.

Bet, sakot, ka K. Streips ir amerikāņu puika, god. prof. Kleckins lietoja tā saukto argumentum ad hominem - proti, argumentu, kas ir vērst nevis uz cilvēka rīcības, bet gan uz paša cilvēka kritiku, lai gan kritikas objektam būtu jābūt rīcībai, nevis cilvēkam. Ir taču starpība starp "Tava rīcība ir muļķīga" un "Tu esi muļķis", vai ne?

Līdz ar to Kleckina k-ga kritika ir pavērsusies pret viņu pašu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 29.06.2010 10:09
MB 29.06.2010 09:40 ...publiski apsaukā pieaugušu cilvēku, pieredzējušu žurnālistu par "aprobežotu amerikāņu puiku"?...
-------------------------
Bet Streips takš' ar šiem bilžukiem pierāda, ka profesoram ir pilnīga taisnība!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


MB 29.06.2010 09:40
Vai Kleckins ir tas pats profesors, kurš publiski apsaukā pieaugušu cilvēku, pieredzējušu žurnālistu par "aprobežotu amerikāņu puiku"?
Patiesībā Streips patiešām ir kļūdījies - Kleckinam nepieder Springfīldas AES un viņš reti saka "Excellent".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Dāvids 29.06.2010 09:27
Profesora Kleckina salīdzināšana ar Burnsa kungu tikai parāda Streipa nespēju uzņemt nekādu kritiku, kas liecina par intelektuālo mazspēju, lepnību un uzpūtību. Vai Streips ir cietis kādā savas dzīves posmā no izsmiešanas un nolamāšanas, ka to ikdienā piekopj? Vienotības atbalstītājiem jau ķengāšanās un nekuturalitāte ir ļoti raksturīga. Tikai, kāpēc šāda rīcība ir jāpacieš un jāapmaksā no nodokļu maksātāju naudas?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips