Par vēlēšanām II 23

Labrīt, lasītāji!

Nu, ko. Skaitot balsis tālāk, rezultāts Rīgā nav mainījies (par diviem iecirkņiem Centrālā Vēlēšanu komisija patlaban, plkst. 9.46 no rīta divas dienas pēc vēlēšanām, vēl nav mājas lapā izvietojusi informāciju; CVK pārstāve man teica, ka tas, iespējams, ir vienkārši tāpēc, ka dati vēl nav apstrādāti, un pieņemsim, ka tam nav nekāda sakara ar to, ka abos gadījumos balsošana notika vienā no tā dēvētajām krievu vidusskolām). Rīgas domē turpmāk darbosies četras partijas. Par personālijām ir pāragri runāt, vēl būs jāskaita visi plusiņi un mīnusiņi. Taču pāris lietas varam pateikt jau tagad.

Iesaki citiem:

Pirmkārt, mani biedē kuluāros un arī atklāti apcerētā doma, ka visi 60 Rīgas domnieki tagad veidos vienu veselu komandu un nebūs nekādas pozīcijas vai opozīcijas. Demokrātiskā iekārtā tas tomēr nav īpaši pozitīvi, jo tādā gadījumā par lietām ir atbildīgi visi un, vienlaicīgi, neviens. Ir jāņem vērā, ka trīs no četrām partijām, kuras aizvakar iekļuva Rīgas domē, tur bija arī iepriekšējā sasaukumā un tāpēc ir līdzatbildīgas visā tajā, kas pilsētā pēdējo četru gadu laikā ir darījies. Tas it īpaši attiecas uz Saskaņas centru un LPP/LC, mazāk uz JL, kurš domē ir bijis opozīcijā (taču arī nav varējis atturēties no varas pīrāga pārdalīšanas, savu pārstāvi Pulku iebīdot politikāņu dižbarotnē, kāda ir Rīgas brīvosta). Nedrīkstam aizmirst, ka RD ir iestāde, par kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja vietniece Juta Strīķe ir teikusi, ka korupcijai tajā ir sistēmisks raksturs. It īpaši Šlesers ir apliecinājis, ka tāda lieta, kā korupcija, viņam ir pilnīgi pie vienas vietas, ka tik var biznesu taisīt un šeptēties. Šādos apstākļos obligāti ir vajadzīga opozīcija, vai vismaz partija, kura apliecina, ka tā nepacietīs neko negodīgu un necaurskatāmu. Jaunajai domei būs jātiek galā ar pietiekami daudzām lietām, kurās jautājumu ir vairāk, nekā atbilžu, piemēram, kāpēc tāme par Dienvidu tilta otro kārtu ir pieaugusi par gandrīz 250 procentiem kopš tā tika apstiprināta. Tai būs jārēķinās arī ar to, ka nekur vēl nav pazudis būvnieku reizēm pat gluži atklāti teiktais par to, ka Rīgā neko nevar darīt, ja vispirms netiek samaksāts kukulis. Saprotu jau, kāpēc Šlesers kā vistmātīte grib visus savākt zem saviem spārniem -- viņš negrib, lai kāds īpaši viņam skatās uz pirkstiem. Taču patlaban, vismaz, nekas neliecina, ka viņš kļūs par mēru. Partija galu galā arī pēc visas masīvās kampaņas vēlēšanās palika trešā. Ļoti daudz ko noteiks attieksme, kādu pret korupcijas un atklātības lietām demonstrēs SC un tās līderi.

Nākamā lieta ir par vēlēšanu procesu. Lai man piedod CVK, kura sestdien noteikti darīja pašu labāko, ko varēja, bet procesā patlaban ir divas, manuprāt, absurditātes. Mazākā no tām ir šī plusiņu un svītrošanas būšana. Latvija nebūt nav vienīgā, kurā tā pastāv. Kandidātus no saraksta var izvēlēties arī vēlētāji Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Somijā, Nīderlandē, Grieķijā un Zviedrijā, turklāt Īrijā un Luksemburgā viņi var pat izvēlēties pat kandidātus no dažādiem sarakstiem. Taču plusiņi un mīnusiņi saistās ar lielāko no abām absurditātēm, proti, ka 2009. gadā vēlēšanu sistēmas pamatā mūsu valstī joprojām ir milzīgi papīru blāķi. Par spīti tam, ka mūsu valstī ilgi darbojās tā dēvētā e-lietu ministrija, vēlēšanu procesa automatizēšanā nav noticis pilnīgi un absolūti nekas. Droši vien tas ir tāpēc, ka ministrija tika veidota lielākoties, lai apmierinātu koalīcijas partiju kāri pēc ērtiem krēsliem, bet tomēr. Uz nākamajām Saeimas vēlēšanām tomēr vajadzētu laboties. Ja politikāņiem pašiem nav sajēgas par to, kas ir vajadzīgs, var doties ekskursijā uz Igauniju, kur ļaudis elektroniski balso jau sen.

Par Eiropas Parlamentu. Prieks par Sandru Kalnieti, viņai, iespējams, no Pilsoniskās savienības saraksta pievienosies Inese Vaidere (kura, es ceru, ir iemācījusies, ka lietot Eiropas Savienības naudu, lai reklamētu sevi un savu partiju nav akceptējams gājiens, ja arī citreiz to ir darījis tas pats Šlesers). Joprojām kā ļauns murgs šķiet tas, ka Latviju nākamos piecus gadus Eiropā pārstāvēs cilvēks, kurš nagiem un zobiem cīnījās pret valsts neatkarības atjaunošanu un pat tika notiesāts par valsts nodevību. Paldies "saskaņas" organizētājiem mūsu valstī. Eiropai acīmredzot nākamo piecu gadu laikā būs jāpacieš Ivara Godmaņa smagi tehnokrātiskā attieksme pret dzīvi. Angļu valodā "punkts viens" ir "point one." Godmanim, kā visi zinām, mēdz būt arī punkts divi, trīs, četri un septiņpadsmit. Darbu Eiropā acīmredzot turpinās tēvzemietis Zīle, no Jaunā laika turp varētu doties Krišjānis Kariņš, ja vien plusošana un mīnusošana JL sarakstā nav veikusi korekcijas. Un, protams, tur joprojām būs lielā Krievijas interešu bīdītāja Ždanoka. Ziņots, ja kaut kad tiks apstiprināts Eiropas Savienības Lisabonas līgums un Latvija iegūs vēl vienu vietu Eiropas Parlamentā, tā būs piekrītiga tieši Ždanokas pārstāvētajam PCTVL. CVK man paskaidroja, ka tas ir pateicoties visnotaļ sarežģītai matemātiskai formulai, kāda iestrādāta likumā par Eiropas vēlēšanām. Konkrētais teksts no likuma ir, lūk, kāds: "Par katru kandidātu sarakstu nodoto vēlēšanu zīmju skaitu dala secīgi ar 1, 3, 5, 7 un tā tālāk, līdz dalījumu skaits ir vienāds ar kandidātu sarakstā pieteikto kandidātu skaitu." Atzīstos, priekš manis tas ir mazliet pārāk sarežģīti, bet tādi nu tie aprēķini ir. Joprojām ceru, ja arī PCTVL iegūs otru vietu, tad vismaz neveidosies tā izmisīgi ciniskā situācija, kurā Latviju pārstāvēs latviešu valodu neprotošs itālis. Murgs kaut kāds. Savukārt pārrēķinājās Eiroparlamentārietis Guntars Krasts, kura pārstāvētais teorētiski "eiroskeptiskais" saraksts mazliet palika aiz svītras. Labi, ka nevienam nebija vajadzīgi tādi pusnopietni vai pagalam nenopietni veidojumi, kā "Rīcības partija" (0,44% balsu), "Latvijas Atdzimšanas partija" (0,23%) un Kristīgi demokrātiskā savienība (jēziņ, vai tāda vispār vairs pastāv un, ja tā, tad kāpēc?! -- 0,30%).

Domāju, ka pozitīvi vērtējams ir tas, ka Latvijā vēlētāji sāk atteikties no etniska balsojuma. Nav maznozīmīgi tas, ka PCTVL Rīgas domē neieguva pilnīgi nevienu vietu. Nav maznozīmīgi arī tas, ka galvaspilsētā izgāzās visas tās partijas, kuras uzskata, ka Latvijā dzīvo tikai latvieši, vai arī, ka tikai latvieši ir pelnījuši politiķu un politikāņu uzmanību. Tas mazāk attiecas uz "Visu Latvijai!", kura tā arī nav spējusi sevi pierādīt (Rīgā 1,86% balsu, Eiropas vēlēšanās ar visu Lāci tikai 2,81%), un ļoti daudz vairāk uz TB/LNNK, kuras "stingrais mugurkauls," protams patiesībā vienmēr ir bijis gana lunkans, bet kurai nāksies tomēr atzīt, ka dobeliski tabūniska bļaustīšanās nav pats labākais, kas politikā ir iespējams. Patīk tas kādam vai nepatīk, Latvijā dzīvo arī nelatvieši un viņi turpinās tā darīt par spīti jebkuram naivam centienam Eiropai iestāstīt, ka Latvijā ir vajadzīga etniska tīrīšana, oi, atvainojos -- "dekolonizācija." Jā, man nebūs akceptējams neviens piedāvājums par krievu valodas statusa celšanu debesīs. Te tomēr ir Latvija un Latvijas valoda ir latviešu valoda. Taču tādos jautājumos, kā apkures tarifi, ceļu labošana, bērnudārzu celšana un korupcijas apkarošana tomēr etniska dalījuma nav un nevar būt. Žēl, ka pirmais politikānis, kuram ir izdevies pārvarēt etnisko barjeru ir Šlesers, bet tas ir sākums procesam, kuru varbūt turpmāk var pilnveidot cilvēki, kuri nav pārliecināti, ka patvaļa, nepotisms un korupcija ir politikā visvajadzīgākie elementi.

Pagaidām viss. Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (23) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 09.06.2009 10:55
par vienu un to pashu vaardu lietoshanu kaadam bans, bet kkkaadu pat neizdzeesh? politika.lv veidotaaju izpratne par demokraatiju un vaarda briiviibu ir unikaala ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips: wo 09.06.2009 10:06
Ir taisnība, wo. Taisnība vienalga, vai sevi saucat "wo" vai "kriews". Un abos gadījumos Rīgas galveno politiestādi sauc dome, nevis tome. Bet paldies par informāciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

wo 09.06.2009 09:58
par to papildus vietu - kautkur lasīju, ka CVK ir kļūdijusies aprēķinos un tā papildus vieta tomē pienākšoties pilsoniskajai savienībai. CVK to arī ir atzinusi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laine 08.06.2009 21:25
Bet pret Šleseru absolūta bezspēcība. Var taču runāt, uzskaitīt visus melnos darbus, bet tas nedos NEKO, jo oligarhs ir oligarhs. Kam nauda tam vara, neviena tiesa, neviena prokuratūra nenotiesās. Kā "Mērnieku laikos"- "Mazos zagļus sēdina cietumā, lielos paaugstina amatā".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 08.06.2009 18:38
Sandrai arī taisnība. Tie, kas tīšām nebalsoja vispār, tagad var apsēsties un padomāt: "kam tad mēs īsti ieriebām?".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandra L. 08.06.2009 18:19
Laikam jau katra tauta ievel tadu valdibu, kuras cieniga ir! Tada mana parlieciba, jo tikai taa es speju izskaidrot Ainara speju piesaistit balsotajus. Kads Shleseris, tadi veletaji!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandra L. 08.06.2009 18:11
Nesaprotu latvieshu neapmierinatibu par veleshanu rezultatiem?! Latvieshiem tiesibas piedalities veleshanas netika atnemtas, bet lielaka dala latvieshu izlema tas boikotet. Tikai 56 % velettiesigie pilsoni piedalijas veleshanaas. Tagad janorij krupis, pashi vien savu izveli piepildija ar kartejo stulbumu (maigi teikts) un slinkumu kustinat resno galu, jo pelekaa masa starp ausim jau sen nestrada.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

juriic 08.06.2009 16:27
ja Ainaars tiks domee, tad liidz kaada buus videejaa alga peec gada un kaadu vinsh sola peec diviem - saprotu ka taa kaa nebuudam domes vadiitaajs 800 LS nesanaaks bet var tachu kaadus 600-650 Ls uzbiznesot ne? Ainaar tauta gaida algas pielikumu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ikii 08.06.2009 15:40
Šlesers pārstās valdīt, kad to iznesīs ar kājām pa priekšu. Jau zināju un nešaubījos, ka viņš tiks. Un Ušovaks vai Šlesers, abi kā dvīņi un starpība nekāda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

To Karlis Streips 08.06.2009 15:19
Jeee tomer brinumi notiek, ja tiks ratificets Lisabonas liigums, tomeer tas bus tresais PS deputats - http://www.apollo.lv/portal/news/72/articles/169555

Butu zinajis ka PS tik labi gajis noteikti par vinjiem butu balsojis nevis JL...
Soreiz aptaujas ne vienmer ir patiesas, pirms velesanam PS neko daudz nesolot, paldies Dievam ka vismaz EP velesanaas uzvareja Latviskaas partijas un taas ja nekas cerams nemainisies buus vairakumaa!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

hiēna 08.06.2009 15:06
kārļveidīgie nespēj samierināties ar šlesera panākumiem - sev ir iestāstījuši, ka buldozers ir clikts, bet citi kaut kā nenotic. ja GVK būtu dabūjis kaut 10% no tās negatīvās publicitātes, kas tika šleseram (starp citu, ja reiz zaglis - kāpēc nesēž, ja reiz korumpants - kāpēc neatbild?), tad par viņu labākajā gadījumā balsotu tikai praida dalībnieki (apmēram 250 zilie). šlesers sorozīdiem ir solīdi iekodis un tie nespēj slēpt savu neapmierinātību - paskat, kā Latvijas Radio ziņu dienests paniko, tur ar trīcošām balsīm desmitie reižu ušakovam pārvaicā - bet šlesers taču nebūs mēr, vai ne? bet ušakovs neatbild, jo zina, ka būs! ha, ha, ha.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 08.06.2009 14:58
Rezultāti ir tādi kā ir. Starp citu, p.g. kādā sarunā ar V.Krustiņu es prognozēju SC pārliecinošu uzvaru RD vēlēšanās. Zināms pārsteigums man bija "buldozera" uznāciens.
Bet tagad par proceduru. Nav saprotama konvertu lietošana Latvijas vēlēšanās. Cik vēroju pa TV vēlēšanas citās valstīs, tad šāda kārtība šķiet nekur nav. Kāpēc man šāda kārtība šķiet vairāk kā īpatna, ja vien tā nav kārtējā Latvijas attiecīgo darboņu vēlēšanās izcelties Eiropas (un iespējams arī pasaules) līmenī?
Pirmkārt, nedomāju, ka šāds speciāli izgatavots konverts būtu lēts. Tātad - atkal kāds "savējais"tiek pie izdevīga Valsts pasūtījuma?
Tālāk - šis stingrais noteikums, ka "zilo" lapiņu drīkst ievietot tikai "zilajā" konvertā, un attiecīgi jārīkojās arī ar "sarakanajiem". Ja tā nebūs - biļetens un balsojums nav derīgs!!!
Turpinot - šie konverti ar pašlīmējošos lentīti ir īstas lamatas vecākiem cilvēkiem un tiem, kas reti nodarbojās ar šādu konvertu lietošanu. Un atkal - nebūs izdarīts tā, kā kunga Cimdara kantoris noteicis - balsojums nederīgs!!!
Ja konverts iebojāts - atkal balsojums nederīgs.
Es neesmu diezin kāds sazvērestību teoriju piekritējs, bet manuprāt šāda stipri reglamentēta kārtība dod iespēju manipulēt ar biļeteniem.
Interesanti būs uzzināt, cik nederīgu un, starp citu, kuros vēlēšanu iecirkņos būs.
Vēlot sekmes "pareizajiem" skaitītājiem! It sevišķi tiem, kuri vēl līdz šim nav saskaitījuši biļetenus.
P.S.: es te nerunāju par "+" saskaitīšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 08.06.2009 12:53
trauts,
es domaaju, ka no pashvaldiibas viedoklja (njemot veeraa, kas tur jaadara) ir daudz labaaks (ar konkreetiibu, piemeeram, kaa paliidzeet RER) par GVK un jaunupu. bet opoziicijaa GVK un jaunups buutu ok, vareetu vaavuljot par korupciju un skatiities, lai neviens neko nenozog.
par to leeto populistu varees spriest peec kaada gada. SM vinsh pieraadiija, ka varbuut ir populists, un varbuut pat neizmaxaa valstij leeti :), bet vismaz kaut ko dara, nevis seezh un degunu urbina.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trauts 08.06.2009 12:41
X
Vai tu pats esi lasījis LPP/LC programmu pašvaldību vēlēšanām?

Te būs labākais:
Vairāk tūristu – vairāk naudas – darbs viesnīcām, restorāniem, veikaliem, frizētavām u.c., taksometru vadītājiem un labklājība viņu ģimenēm.

Līdz šim Rīgas dome strādājusi ar 20-30% atdevi. Pie kam – tikai pozīcija. Es apsolu: Šlesera vadībā strādās visi. Ar 100% atdevi.

Un tur ir vēl...

P.S. Tā kā man ir dziļi vienaldzīgs Praids, tad joprojām domāju, ka Šlesers ir lēts popūlists. :D
Tikai nestāsti, ka labāks par GVK un Jaunupu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vērotājs 08.06.2009 12:39
Mani nemaz neizbrīna Rīgas pašvaldības vēlēšanu rezultāti. Neko jaunu nepateikšu, sen jau zināms - kamēr vairāk vai mazāk nacionāli domājošie politiķi bīda, pārbūvē un dala gan savas pozīcijas, gan pašas partijas un apvienības, līdz ar to sadrumstalojot savu elektorātu, SC kā vienota apvienība ir panākuši pretējo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 08.06.2009 12:20
trauts,
P.S. un negribu Riigaa (vai vismaz Riigas centraa) praidu :))))))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 08.06.2009 12:17
trauts
labaaks ar to, ka vinjam vieniigajam bija konkreeti projekti, ar konkreetiem skaitljiem. vinsh runaaja par lietaam, kas tieshaam ir nepiecieshamas un ir izmeeraamas.
vinjam bija minimaali tradicionaalais priekshveeleeshanu uudens par birokraatiem un korupciju, ar ko reaali neviena partija neciinaas (ne JL axenoka laikaa, ne PS biedri, veel esot citaas partijaas, ne arii SCP). ja tev nav programmas un plaanu, tu pasaki "es samazinaashu birokraatus par 40%", un tu to neizdariisi nekad. ja tev nav programmas un plaanu, tu pasaki "iepluudiis investiicijas", un nekur vinjas neiepluudiis, jo taas ir jaapiesaista.
var paarmest vinjam viskautko, bet vinsh ir pieraadiijis, ka vismaz censhas izpildiit to, ko soliijis (aviosatiksme, dzelzcelja kravu sadalja, atbalsts tranziitam, pasts pashaas beigaas, kad vinsh ielika tur kraukli).
es esmu riidzinieks un gribu, lai buuvee nelaimiigo ziemelju shkeersojumu, pabeidz dienvidu tiltu, uzbuuvee paarvadus, ostu paarcelj uz turieni, kur tai ir jaabuut. es negribu, lai 4 gadus kaads nodarbojas ar to, ka aizber vienu buuvbedri un izbuuvee 5 kilometrus velocelju, jo pats ir velosipeedists.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trauts 08.06.2009 12:06
x
Šleseru PR cilvēki uzstutēja no 2% līdz 14%. Turklāt viņš vienmēr ir bīdijis savas intereses.
Tev tiešām šķiet, ka viņš ir labāks par Jaunupu un GVK? Ar ko? Vai ar populisma apjomiem, izveidoto astoņkāji vai varbūt ar savu izglītību?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ždanokas draudziņš 08.06.2009 11:54
Bet prieks, ka Ždanokas itāļu draudziņš netika! vai tā nav viena laba ziņa? :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 08.06.2009 11:49
Var jau vēlēties, lai latviešu īpatsvars Rīgā un Saeimā būtu lielāks, bet tur reāli jau izdarīt neko nevar, ja neskaita visu vēlētāju konsolidēšanu. Bet visas runas par dekolonizācijām un tamlīdzīgām lietām ir vairāk tāda spēlēšanās un populisms. Vienīgi var mudināt latviešus radīt un audzināt bērnus vairāk, kas, protams, pie šāda valsts sociālā atbalsta bērniem un ģimenēm ir diezgan bezcerīgi.
Tam nu ir jāpiekrīt, ka pie varas lielākais ieguvums visiem iedzīvotājiem ir tieši etniski neitrāla partija, jo šādas partijas ir vairāk spējīgas koncentrēt spēkus uz saimnieciska rakstura problēmām.
Par SC, spriežot pēc viņu partiju programmas, gan kļūst skaidrs, ka viņi nav gluži etniski neitrāli. Var jau būt, ka viņu darbi atšķirsies no partiju programmas un viņi tiešām sāks domāt par saimnieciska rakstura problēmām, tā vietā, lai atbalstītu tos krievvalodīgos, kas negrib mācīties valodu. Ja tomēr tiks pamanīts, ka viņi sāk lobēt Krieviju vai pārkrievot Rīgas Domes darbu par labu tiem, kas ignorē valsts valodu, tad es un domāju, ka arī daudzi citi malā tā vienkārši nesēdēsim.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 08.06.2009 11:49
trauts
ja tu nedaudz iegremdeesies pagaatnee, jaunups ir JL atbilde nekauniigajam TP pietkevicham (laikaa, kad kkkaarlja toreizeejam draugam bija dizhkjibele ar sertifikaatiem).
par GVK neko neizteikshos labaak, lai arii jaaatziist, ka vinja PR cilveeki bija malachi un sho dzejnieku paarveidoja par stingraas rokas teelu un ulmanja reinkarnaaciju :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trauts 08.06.2009 11:35
X, ja Jaunups un GVK ir populisti, tad kas ir Šlesers? Ūdens lējējs vai vienkārši nekaunīgs melis?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 08.06.2009 11:04
kkkaarlis lej krokodila asaras un turpina fantazeet, kaada "ljaunuma impeerija" ir Buldozers. nepaarliecinoshi, kkkaarli, nepaarliecinoshi :)))
un PS varbuut ir jauna partija, bet nu nekaadi ne jauni politikji. vinji ir bijushi ieprieksheejaas valdiibas, domees u.c. vinju armijas discipliinas ievieseejs, kas nu jau gandriiz gatavs kopoties ar pasha kritizeetajiem LPP/LC un SC, laida briivgaitaa cietumniekus veel tad, kad zaale bija zaljaaka.
bet par to opoziiciju var piekrist. nebuutu slikti, ja buutu extreema opoziicija ar taadiem populistiem kaa gvk un jaunups priekshgalaa, kas skatiitos uz pirkstiem naakamajiem Riigas saimniekiem - Buldozeram, Ushkovam un Dolgopolovam.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips