Atslēgvārdi:

Par sportu un Saeimu 12

Labrīt, lasītāji!

"Tā īsti jau neesmu pelnījis, bet ko padarīsi – tāds ir likums. Ja nepatīk, tad viņš jāmaina" -- tā lairakstam Latvijas Avīze ir skaidrojis svarcēlājs Viktors Ščerbatihs jautāts par to, vai viņš Saeimas deputāta algu saņēmis arī laikā, kad treniņu dēļ viņš kavējis vienu Saeimas un tās komisiju sēdi pēc otras. Kā zināms, V. Ščerbatihs trenējās pasaules čempionātam Korejā, bet Saeima viņam oktobrī samaksāja vairāk nekā 1700 latu algā un kompensācijās. To, ka viena no "gudrajām galvām" tik ļoti daudz nav piedalījusies parlamenta darbā, ir pieļāvis Saeimas Prezidijs, jo Izglītības un zinātnes ministrija ir lūgusi cilvēkam ļaut turpināt treniņus un piedalīties sacensībās. Laikraksts minējis, ka līdzīgi alga un kompensācija par prombūtnes laiku izmaksāta pie frakcijām nepiederošajam deputātam Artim Pabrikam par laiku, kādu viņš pavadījis, vadot Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) vēlēšanu novērotāju misiju Melnkalnē. Tiesa, manuprāt, sports un piedalīšanās starptautiskas organizācijas, kuras stāvā ir arī Latvija, darbā nav gluži salīdzināmas lietas, bet ne tas te galvenais.

Iesaki citiem:

Jautājums tomēr ir par deputātu kvalitāti un par partijām, kuras izvirza cilvēkus Saeimas vēlēšanās tāpēc, ka viņi ir tādā vai citā nozīmē populāri, nemaz nedomājot par to, vai tiem piemit tās īpašības un zināšanas, kādas vajadzīgas politikā. Nezinu, iespējams, ka Viktors Ščerbatihs ir pats apzinīgākais no visiem iespējamiem deputātiem. Vispār, viņš milzīgi aktīvs deputāts nav. Darbojas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu, kā arī Pilsonības likuma izpildes komisijā, kā arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijā. Nepiedalās viņš nevienā no tām ļoti, ļoti daudzajām deputātu grupām sadarbībai ar citām valstīm un pasaules organizācijām, kādas Saeimā ir izveidotas atliku likām. Šī gada janvārī portālā Pingvīni.lv kāda autore ziņoja, ka V. Ščerbatihs ir viens no astoņiem deputātiem, kuri nekad nebija kāpuši tribīnē, lai runātu par tādu vai citu likumprojektu (ja kas, tad Raimonds Pauls ir vēl viens no šiem neaktīvajiem cilvēkiem). Tiesa, ir arī tādi, kas viņu par to uzslavē. V. Ščerbatiha pārstāvēto zaļo zemnieku "premjerministra kandidāta" kabatas avīzē viņdien atzīmēts lūk, kas (runa ir par 2010. gada budžeta apspriešanu 1. decembrī): "Gatavojoties pasaules čempionātam svarcelšanā Ščerbatihs Saeimā bija rets viesis. Tagad, pēc ilgāka pārtraukuma atgriezies parlamentā, viņš ātri novērtēja, ka vienīgais, kas no viņa tiek prasīts – ir nospiest attiecīgo balsošanas podziņu. Bezjēdzīgi imitēt darbu olimpiskais vicečempions nav radis, un pēc pusdienas pārtraukuma Saeimā vairs neparādījās."

Tātad -- valsts budžeta apstiprināšana ir "bezjēdzīga darba imitācija"? Pēdējā balsojumā par budžetu otrdien piedalījās 94 deputāti. Balsojumam nebija piereģistrējušies pieci deputāti, tajā skaitā ilgstoši slimojošais Leopolds Ozoliņš. Viena deputāta nebija vispār. Acīmredzot tas bija Viktors Ščerbatihs. Un tādā gadījumā nudien ir jājautā, vai viņš Saeimas deputāta darbu uztver kā haltūru brīžos, kad nav jāgatavojas lielajam sportam. Un jājautā arī par to, kāda ir zaļo zemnieku cieņa pret sabiedrību. Partijas līderis Augusts Brigmanis jau paguvis pateikt, ka nākamgad partijas kandidātu sarakstā varētu būt meklējami arī citi sportisti, piemēram, kultūrists Aivars Visockis un spēkavīrs Agris Kazeļņiks. Saku atkal -- iespējams, ka abi minētie kungi nakti un dienu pavada domādami par to, kā uzlabot Latvijas tautsaimniecību, politisko vidi, tieslietu un iekšlietu sistēmu, ārpolitiku un visu pārējo. Taču vienādi vai otrādi, Saeimas vēlēšanas tomēr nav skaistumkonkurss, kurā ļaudis tiek ievēlēti pateicoties panākumiem sportā vai kultūrā. Protams, zaļie zemnieki nebūt nav vienīgie, kuri šajā ziņā grēko, piedevām viens otrs šā iemesla dēļ sarakstā iebīdītais cilvēks parlamentā nav izrādījies gluži zemē metams. Visu cieņu V. Ščerbatiham par sasniegumiem sportā, ka arī par atzinumu, ka Saeima nav tikai balsošanas podziņu spiešanas aparāts. Taču tas ir tas, ko plenārsēdēs Saeimas deputāti dara, ja viņiem par attiecīgajiem likumprojektiem nav nekā sakāma. Ja V. Ščerbatihs patiešām uzskata, ka tā ir "bezjēdzīga darbības imitācija," tad būtu laiks nolikt Saeimas deputāta mandātu un nodarboties ar "jēdzīgākām" lietām. Latvijas vēlētāji tomēr nav pelnījuši statistu, kurš Jēkaba ielas namā ierodas tikai tad, ja nav nekā labāka, ko darīt.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (12) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pamanīju 06.12.2009 16:45
Nu, tajā fitnesa grāmatā jau nu sportists izskatījās kā desmit nedēļas lietojis kokaīnu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris>Ha 05.12.2009 16:43
No kāda maka ,ja reiz ko saki ,tad pasaki visu un nemulsini tautu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris>KALVIM 05.12.2009 16:21
ZZSunTP,pamatā visi no LLA,PALDIE VIŅU PASNIEDZĒJIEM ,mēs esam ieropā ieguvuši ļoti lielu ""popularitāti"",attīstības ziņā ,varbūt tu esi viens no tiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 05.12.2009 15:49
Lembrgs, emsis,roze,rone,ščerbatiks(pa pusei), visus jau nevar atcerēties -tas viņu spogulis,oi,gandrīz aizmirsu NRA un viņas šļupstošā redaktore daukštes kdze,visam tam klāt. Cukurražošana iznīciņata,zivsaimniecība un lauksaimniecība ,knapi velk,bet ZZS reitings augsts.TAUTAI VIEIREIZ TAK BŪS JĀATMOSTĀS,,vai atkal teiksim"čik vis slikti".Viņus jāpiecieš ,viņi būs tie ,kas manas nacionālās intereses(LATVISKUMU )palīdzēs nosargāt. Manā skatījumā ,citādi viņi latviju velk uz grāvi ,STREIPA kgs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ha 04.12.2009 18:58
Kas nav ar mums(Vienotību)-tas ir pret mums,tā ka drāzt vajag visus pēc kārtas. Sevišķi ,ja JL un SC sponsorē no viena naudas maka.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

eriks >adolfo 04.12.2009 18:21
Par lauksaimniecību pilnībā piekrītu , Lietuva un Igaunija arī iestājās ES bet tur tādi suņa murgi nav un izskatās ka arī nekad nebūs .
Arī tāpēc ka ES nauda ir daudz daudz vieglāk pieejama un nav jāaizraujas ar visādu infantīliķu un suņa murgu izdomājumu – prasību pildīšanas , žēl ka pie mums tā nav bet jādomā laikam par ko balsot ??????? .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ventspilniece 04.12.2009 15:12
Paldies par labo rakstu. Kā vienmēr ar interesi izlasīju, tāpat, kā skatos visus "Skats no malas".Priecāšos izlasīt Jūsu domas par šodienas interviju ar Maizīša kungu. Lai veicas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Adolfo > Kalvim 04.12.2009 14:17
Nu redz, Kalvis tieši apstiprina manu Latvijas vēlētāja "diagnozi" - ZZS ir "sakarīgi, jo normāli saskaņo lietas"...

Puis, ZZS ir tieši vainīgs pie Latvijas zemniecības šodienas nedienām, gan sākot no cukura nozares iznīcināšanas, gan ar angļu valodas mazpratēju un plikņu fotogrāfu Rozi ministra amatā. Brigmaņa pagātne kā LKP Saldus rajona pirmā sekretāra postenis laikam jau arī Kalvim neko neizsaka. Un lietas ZZS tiešām saskaņo normāli - gan ar Lembergu, gan ar Ingrīdu Ūdri ne pārāk senā pagātnē.

Un infantīlo tīklu audēju, premjeru Emsi, arī esam aizmirsuši...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

T.K. 04.12.2009 14:04
manupraat ir laiks saprast to ka ne jau no Saeimas ir atkariiga valsts attistiiba bet gan no valdiibas - proti no kvalitatiivas un godiigas valsts paarvaldes.
Ja juss piemeerat ieveerojat FRanciju vai Lielbritaaniju tad tur parlaments ir otrajaa vai tresajaa vietaa peec svariiguma ar vismazaako varu un teiksanu - tiesi taa iemesla deelj ka Saiemaa jeb Parlamenta var ieveeleet da jebkaadus ''speeka viirus'', toties lai kljuutu par ieredni ir jaapasviist ne tikai svaru zaale bet arii universitaatee eksaamenos un valsts konkursos uz vakantajaam vietaam...
taadeelj nav veerts piesieties Scerbatiham, bet jaapaartrauc sisteema kuraa visa vara ir partijaam kuras kaa teica Sarls de Gauls ''savaa sturri ruupeejas tikai par savu zumpinju''

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis 04.12.2009 11:15
No visām vecās koalīcijas partijām Zaļie Zemnieki tomēr ir tie sakarīgākie. Par Šlesera un Šķēles partijām man nekad nav cēlusies roka balsot, bet par ZZS varētu - it īpaši ja nebūs nekā cita par ko. Un tas ir tādēļ, ka viņi spēj apvienot plašu politisku spektru. No Visvalža Lāča līdz Ščerbatiham. Ščerbatihs ir mūsu sabiedrības integrācijas apliecinājums - ne visi mazākumtautību politiķi darbojas pretvalstiskajā "Saskaņas centrā". Turklāt ZZS redzamākais vadītājs - Brigmanis normāli saskaņo lietas un lielos skandālos nav iedzīvojies.

Un ir taisnība arī Ščerbatiha teiktajam, ka likums ir jāmaina: (1) Vai ir tik grūti radīt likumu, kas attiecīgi samazina deputāta atalgojumu par nepiedalīšanos sēdēs? (2) Varbūt vajadzīgs arī likums, kurš par sēžu ilgstošu kavēšanu noņem deputāta mandātu un to saņem nākamais cilvēks no tā paša saraksta?

Saeimas darbā ir vajadzīgi tiesiski risinājumi, nevis tikai paļaušanās uz neformālu K.Streipa piedāvātu "goda kodeksu", kuru visi nekad nesapratīs vienādi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aivars V. 04.12.2009 11:10
Pašlaik izskatās,ka tautas partija būs galvenais grēkāzis,arī ZZS un Šlesera partija.vienotība izvirz'jusi noteikumus uz kādiem tā varētu sadarboties ar Sc.
Mums daudzi deputāti slaistās,bet vienlaicīgi viņi ir stresā no saviem amata termiņiem un nestabilajām iespējām parašutēties.Jo augstāk kāds uzrāpjas pa sociālajām k'pnēm ,jo lielāka cīņa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Adolfo 04.12.2009 10:56
Tā kā Latvijas vēlētājam ir raksturīgi aizmirst pāri nodarīto, tad nebūs brīnums nekāds, ka par nākamo ZZS sarakstu tiks kārtīgi >5 % sabalsots (ek, kam negadās no sava Zemkopības ministrijas datora likt personiski bildētos plikņus internetā, galu galā tik un tā Rozes kga angļu valodas (ne)zināšanas daudz nevarēja līdzēt nepieciešamās ES palīdzības naudiņas sadabūšanā latvju zemniecībai; ek, vai tak LLU studentu domas par lekcijās nevīžīgi ģērbto prof.Rivžu kāds globāli ņems vērā, galu galā Koķe nav ne kripatiņu profesionālāka ministre; ek, Līdaka tak varens vīrs - turi muti! - prot pasacīt...).

Arī par TP sabalsos, jo tur tak tā smukā Lībānīte. Un neklausīsies gudru cilvēku prognozēs, ka "Vienotība" pēc vēlēšanām izrādīsies vīlušos partneru kopa, bet Šlesers varēs atkal deklarēt jaunu darba vietu atvēršanu kā savu nopelnu, matemātiski saskaitot visu RIMI un Supernetto veikalu darbinieku skaitu.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips