Par sportu, dziedāšanu un cietumniekiem -- pārdomas sestdienā 4

Labrīt, lasītāji!

Joprojām prieks par to, ka Māris Štrombergs Pekinā izcīnīja zelta medaļu, un priekam klāt šodien nāk izpratne par to, ka medaļa lielā mērā nāk pateicoties tam, ka Latvijā BMX riteņbraukšanas jomā ir pietiekami daudz entuziastu, lai šo sporta veidu attīstītu mērķtiecīgi un acīmredzot ļoti veiksmīgi. Tik bieži mūsu valsts sportisti sasniegumus pasaulē iegūst par spīti apstākļiem Latvijā, nevis pateicoties tiem. Spilgts piemērs tam ir Ernests Gulbis, kurš ir kļuvis par pasaules līmeņa tenisa spēlētāju vismaz daļēji tāpēc, ka viņš nāk no turīgas ģimenes. Tas ir jautājums visāda veida sportos. BMX gadījumā kārtīgs BMX ritenis ir krietni dārgs prieks. Mūsdienās braukāt no pilsētas uz pilsētu uz čempionātiem (un vērts, starp citu, konstatēt, ka kārtīga BMX trase ir daudzviet Latvijā, tikai Rīgā vēl ne) -- arī tas ir dārgi. Malacis Māris. Cita starpā laikam viņš no Ministru kabineta saņems 100 tūkstošus latu. Ļoti apsveicami.

Iesaki citiem:


***

Interesanta doma pavīdējusi par to, vai nākamgad vajadzētu boikotēt Eirovīzijas dziesmu konkursu Maskavā, tā atbildot uz Krievijas cūcībām Gruzijā (un ne tikai). No vienas puses jāsaka, ne Dima Bilans iebruka Gruzijā, ne iespējas būtu jāatņem tam, kas nākamgad būs Pirātu vietā, uzstāties ļoti lielas publikas priekšā. No otras puses, Krievija nudien ir pelnījusi, ka tai dod pa nagiem visos iespējamos veidos. Cita starpā būtu interesanti redzēt vienu Eirovīziju, kurā no visām kādreizējām PSRS republikām neatskan automātiskā frāze "... and 12 points go to ... Russia!" Šogad, ja minētās valstis nebūtu balsojušas, Bilans ar savu smago akcentu būtu saņēmis to vietu, kuru dziesma bija pelnījusi -- apmēram astoto. Eiropas Raidorganizāciju savienība noteikti brēks, ka Dievs pasargi, dziesmu konkurss nedrīkst būt politizēts, un protams, šogad tas notika Serbijā laikā, kad tās valdība joprojām nebija atradusi un izdevusi visus tos, kas tiek turēti aizdomās par genocīdu Dienvidslāvijas agonijas laikā (to tā nav izdarījusi joprojām). Taču turpinās Krievija uzvesties lopiski (doma, ka tai Gruzijā ir vajadzīgs "aizsardzības buferis" būtu smieklīga, ja tā nebūtu tik kretiniska), būs laiks domāt i par Eirovīziju, i arī par 2014. gada Olimpiskajām spēlēm.

***

Mūsu valsts valodšajai kliķei kā absolūtākā mantra ir jēdziens "tikai tiesa var noteikt vainu." Tagad, kad deputātam Boldānam sodu ir apstiprinājusi arī Augstākā tiesa, vai varbūt nebūtu laiks viņu no Saeimas izraidīt? Ja pats neprotas kauna? Protams, Saeimā ir pietiekami daudz deputātu, kuri par savu karjeru parlamentā var pateikties ļaudīm, kuriem pašiem ar likuma aizsardzības iestādēm ir pietiekami sarežģītas attiecības, taču deputāts, kuram nu būs jāsēž vēl divi mēneši aiz restēm -- tas tomēr ir kauns visam parlamentam. Un visai valstij.

***

Nu, tā viss. Vēlu visiem jauku sestdienu. Laiks doties uz iecirkni. Balsošu "pret."

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 24.08.2008 19:00
Boldaanam nelabveeliigo spriedumu pienjeemusi AT Kriminaallietu tiesu palaata, kas ir 2.instance. 3aa - AT Senaats. kaa nejurists, kas negatavojas lasiit "tiesiibu pamatus", to varu apgalvot ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Toms 24.08.2008 17:53
Šokētajam "x" - nez kuru "3-o" instanci tad Jūs domājat, ja reiz Augstākā tiesa, kura paziņojusi savu spriedumu, tiek no jūsu puses uzskatīta par otro instanci? Satversmes tiesa, Eiropas cilvēktiesību tiesa vai kāda šķīrējtiesa? :)

ieteikums pirms jaunu komentāru rakstīšanas K.Streipa blogā - grāmata "Tiesību pamati" ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 23.08.2008 19:31
tava izpratne par tiesu sisteemu Latvijaa ir vienkaarshi shokeejosha. ir tachu veel 3aa instance, pacieties liet ar dubljiem visu, kas kustas un nepatiik. pie jums tur, amerikaa, viss ir vienkaarshi - izskataas peec terorista, marsh uz slepenu cietumu, pie mums tomeer ir likuma vara ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

M 23.08.2008 11:31
Dimam Bilanam ir pietiekami daudz fanu postpadomju valstīs, lai balsojums nebūtu politiski iekrāsots. Protams, nevar noliegt NVS valstu ciešo brālību.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips