Par šodienu, rītdienu un bērniem 15

Labrīt, lasītāji!

Šodien, otro reizi trīs dienu laikā, Rīgā un Latvijā ir izkārti valsts karogi sēru noformējumā, jo šodien pirms 69 gadiem valsts robežu šķērsoja PSRS tanki. Protams, PSRS karaspēka elementi Latvijā atradās jau krietni pirms minētā datuma, bet tieši 17. jūnijā sākās galvenais okupācijas triecienvilnis. Par šo lietu esmu rakstījis jau citreiz. Jā, tas ir briesmīgi, ka 1940. gada 17. jūnijā PSRS tanki ievēlās Latvijā. Bet, kā to ir rakstījis kolēģis politologs, būtu visnotaļ sarežģīti pasaulē atrast kaut vienu citu valsti, kura pilsoņiem liek izkārt karogu, lai pieminētu savas valsts okupāciju!! Tas tomēr ir visnotaļ mazohistiski no latviešu puses (protams, ar pietiekami lielu "gudro galvu" populisma piešprici, lai demonstrētu savu milzīgo "tautiskumu" ar atzīmējamo dienu kalendāra revidēšanu pirms katrām vēlēšanām).

Iesaki citiem:

Savukārt rīt Esplanādē paredzēta Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības paģērēta manifestācija. Viens no tās centrālajiem rīkotājiem ir LBAS vadītājs Pēteris Krīgers, kurš bija viens no tiem ļautiņiem, kuri pagājušajā nedēļā kopā ar valdību parakstīja līgumu par budžeta samazināšanu pēc tam, kad viņus visus pie viena galda kopā sasauca Valsts prezidents. Nu izrādās, ka viņam paša parakstītais papīrs tomēr nepatīk. Nenoliedzu, ka budžeta samazinājums ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem sāpīgi sitīs pa kabatu. Pabļaustīšanās manifestācijā, iespējams, mazliet remdinās dvēseli. Atkarīgajā kādreiz sakarīgā Veidemane aicina visus rīt stiept līdz akmeņus -- nevis mešanai, bet gan, lai tos sakrautu čupā pie Raiņa kājām, lai simbolizētu ... nu, lai simbolizētu sazini ko. Kādam pēc tam tie akmeņi atkal būs jāaizvāc. Tas visticamāk būs kāds, kam ir slikti apmaksāts pašvaldības darbs. Ja kas. Droši vien labāk būs, ja ar Veidemani un viņas akmeņiem sanāks tāpat, kā ar viņas draudzeni Dimiteri un baltajiem lakatiņiem.

Taču par LBAS un tās efektivitāti var arī šaubītes -- it kā visus šos gadus ir darbojusies, čupojusies. Pats Krīgers 8. Saeimas vēlēšanās centās kļūt par Saeimas deputātu, bet, diemžēl no LSDSP, kura togad zaudēja visas vietas parlamentā. Nekad neesmu tā īsti sapratis, kāpēc Latvijā arodbiedrību kustība un sociāldemokrātija nedarbojas. Iespējams, tas saistās ar ne īpaši labām atmiņām par to, kas arodbiedrības bija PSRS laikos. Iespējams, pie vainas ir Latvijas politikā ne reizi vien pieredzētās personīgās ambīcijas, kuras sociķiem ir likušas sadalīties, atkal sanākt kopā, atkal sadalīties u.tml. Varbūt ne īpaši labs ir fakts, ka ilgu laiku pati redzamākā persona sociāldemokrātijas spārnā bija kādreizējais čekas majors, kurš cita starpā uzskatīja, ka personīgu strīdu risināšanā uz ielas lietā ir liekams šaujamierocis. Vai arī, iespējams, pie vainas ir sociāldemokrātijas nepārliecinošais raksturs Latvijā. Spilgts piemērs ir LSDSP pārstāvošais kādreizējais Rīgas mērs Gundars Bojārs, kurš pamanījās kļūt par krietni bagātu uzņēmēju. It kā sociāldemokrātiskas idejas centies pārstāvēt arī cits miljonārs Štokenbergs. Nepārliecinoši. Katrā ziņā rītdienas manifestācija ir par aizgājušu vilcienu. Saeima savu darbu ir izdarījusi. Budžets ir samazināts. Laiks sarunai par to bija pirms tam, nevis pēc tam. Neskaužu -- grib kāds iet protestēt, lai protestē. Taču daudz būtiskāk būs tas, kā LBAS sevis pārstāvētos ļaudis spēs aizstāvēt tad, kad sāksies saruna par 2010. gada budžetu (ja spēs). Jo tā ir saruna, kura, visticamāk, ir sākusies jau tagad.

***

Un pēdīgi, pēdējo pāris dienu laikā laikrakstā Diena ir vārījusies diskusija par to, vai katrai sievietei obligāti ir jādzemdē bērni, kādā vecumā tas būtu jādara, kādas ir priekšrocības bērnu dzemdēšanai jaunībā (ar savu meitu varu būt laba draudzene) vai vēlāk (uz mani kā sirmu mammu skatās dīvaini). Diskusiju brīžiem cauraudusi pārliecība, ka sieviete ir šausmīgi savtīga, ja viņa nepalīdz atražot tautu. Šī doma ir dzirdēta arī citreiz un citur. Atļaušos nepiekrist. Ne katra sieviete būs laba māte. Ne katrs vīrietis -- labs tēvs. Var būt miljons un viens iemesls, kāpēc kāds pāris nolemj, ka tagad ir vai nav pareizais laiks bērnam. Un lietas būtība? Tā ir viņu darīšana, nevis mana, nevis tava, nevis mūsu un nevis laikrakstu lasītāju.

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (15) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fishbone 18.06.2009 19:33
Iespējams, ka nesakarīgs. Priekš dažiem! Jums jāpiekrīt sieviete no zila gaisa stāvoklī palikt nevar, (izņemot vienu gadījumu, tas aprakstīts Bībelē, grāmatā, kas Jums tik ļoti nepatīk). Ir vajadzīgi divi! Līdz ar to arī tas nav tikai un sieveites darīšana. Jā ievēro lietu kārtību –pirms laulībām atturas no fiziskās tuvības, tad precas un tad gaida bērnu, tad šis jautājums izlemt, ko Streipa kungs deleģē sievietei, atkrīt. Ja runājam par pāra lēmumu radīt bērnu, ( Sandra L) , tad ši dabiskā kārtība tiek jaukta (, un sākas citas problēmas, aborts, mākslīgā apaugļošanu viendzimuma laulības utt) , tad gan sievietei šis lēmums defacto jāpieņem vienai pašai ! Labā ziņa – viendzimumu attiecības ir sterilas p;ec definīcijas . A stāsts Streipa kungs vien ir par to, ka nevien ar savu piemēru, šo kārtību aktīvi jaucat. Indējat. Un kā redzu Jums kā jau labam skolotājam ir savi ercenģeļi. Līgo! Novēlu Jums ar savu Līgu atrast papardes ziedu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 18.06.2009 17:56
Fishbone, latviešu tauta, ja izmirst, tad ļoti, ļoti lēnām, un tās būs vairākas paaudzes, ja ne daudzas, iekams tas notiks. Citādi Jūsu teksts ir visnotaļ nesakarīgs. Un Sandra, paldies par laipnajiem vārdiem, varbūt rīt par prezidenta uzrunu rakstīšu ar. Jauku visiem vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandra L. 18.06.2009 17:09
Karlim Streipa kungam! Ar nepacietibu gaidu Jusu domas un rakstu par 18.junija tautas manifestaciju!
Izlasiju prezidenta uzrunu Saemas deputatiem un premjera uzrunu Tautai!
Domas dalas, jo situacija Latvijaa neizveidojas vienaa dienaa, menesi gadaa! Ja citur Pasaulee ir krize, tad LV ir Dizhkibele.......
Paldies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandra L. 18.06.2009 17:04
....Kad paris nolemj kad ir pareizais laiks bernam........"
Cik man zinams, tad Latvijaa neviens paris, vai neparis (civil attiecibas), bernus neplano! Oops, iekritu! Par to liecina LV lielais abortu skaits! Bet ja nu tomer paris vienojas dzemdet berninu, tad ir kaa Karlis raksta, vienas mocibas un ari noziegumi attiecibaa pret neplanoto berninu!
Un vispar, komentetaji ir piesukushies ar tadu naidu, vai to Latvijaa ar gaisu ieelpo?, kad normali diskuset nespej!
Cienu Karli, kuram tik biezhi nakas saskarties ar tik zemu attiecibu kulturu, bet spej palikt tirs un gaish!
Paldies Streipa kungs un turpiniet rakstit jusu jaukajaa manieree!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fishbone 18.06.2009 16:26
PAdomāju. Ar man blakus ir Līga. Un tā līgojam jau padsimt gadus! Jums jau ari blakus ir Līga... un bariņš bērnu! Vai ne ? Jeb jūsu Līga nevēlas dzemdēt? un nekad nepaliek stāvoklī? Laimīgais!tad jau atkrīt ši preicīga’izvēle dzemdēt/ nedzemdēt!!
Nu, re, mēs muļkīši trīs barojam. Trešo valstij! Akurāt kā muļķi! Paldies valstij, tā ar pabalstu palīdz - nepilni 20 LVL mēnesī par trijiem! Un ziniet , kad tos 20 LVL no valsts dabonam, nu tad visā ciemā ir svētki. Dzeram piecas dienas no vietas. Visi!Beauciet arī jūs – pacienāsim! Arī cigaretēm iznāk! Tās tad uz bērnu rokām dzēšām! Šiem patīk , smejas! Zinu , ka neticat, bet par 20 LVL ne to vien var . Valsti var nodzirdīt. Reiz kaut kas līdzīgs ir bijis! Jēzus ar piecām zivīm esot cilti pabarojis. Mēs arī. Ar 20 LVL ciemu nodzirdām. Un tādu kā mēs ir daudz. ( kas bērnus met pa logiem , dzer nost bērnu pabalstus s un dzēs cigaretes uz bērnu kuslajām rociņām.
Par trīci. Patiesībā nesaturēšanas problēmas. Jaunībā ar puišiem tā pa vairāk niekojos.. Slēdzējmuskulis tāds ļengans. Kārli ,latvijieti, ko darīt? Izmirstam! Vai noliegsiet ka ir gan tiesības gan pienākumi. Pret sevi dzimtu tautu valsti! Skat Jūs šeit ar savām cilvēktiesībām visu sačakarēsiet un aizbrauksiet uz savu etniski dzimteni! Jums jau ir kur aizbraukt! A kur mums - tiem 20% likties?. Kā no Jūsu gala izskatās? Vai šitā dzīvojot izdzīvosiem?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gļēvulis_2 > Varonim 18.06.2009 14:56
Hi,hi - cik prognozējami! Par ko satraukums?!

Vienkārši, ja lietotu pilnīgi precīzo sinonīmu, kas tālāk pievienotajā sarakstā ir 10-tais un pilnīgi precīzi atspoguļo blogā deklarētos uzskatus - un tas būtu "nāves sēkla" - tad varētu pārprast, ka ir mājieni uz seksuālo orientāciju, kuru nekad nekomentēju. Tai vietā tika lietots populārāks sinonīms.
Nav jau īsti patīkami šo tik detalizēti paskaidrot, bet mierinu sevi ar domu, ka izglītoju slavenu vārda meistaru (un it kā (?) profesionāli).

Tildes latviešu sinonīmu vārdnīca
mērglis
lietv.
1) brukasvēders; diega dvēsele; diegabikse; diegazēns; gurdenis; mērga; mirda; mirelis; mirenis; nāves sēkla; nejaudnieks; nespēcis; nespēcnieks; nevariņš; ņerga; pakulpuika; sirgonis; sprāgulis; vārgonis; čīkstulis; diegs; gaudenis; gurdelis; ģībulis; jēlnadzis; mērdelis; mirla; mīkstmiesis; nīkonis; nīkoņa; nīkulis; pamirējs; sirgoņa; sirgulis; sprādzenis; sprāgonis; sprāgoņa; vājulis; vārgmiesis; vārgulis; vītenis

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > Gļēvulim_2 18.06.2009 13:08
Mērglim? Vai dieniņ, cik Jūs labi audzināts. Man ar Jums strīdēties nav vajadzīgs, gļēvuli, bet fishbone uzdeva pietiekami specifisku jautājumu, un es uz to devu pietiekami specifisku atbildi. Tā saucas diskusija, ja Jums šis vārds šķiet nezināms. Man ar muti un maizi nav nekādu problēmu. Kā ir Jums ar smadzenēm un domāšanu? Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > fishbone 18.06.2009 11:42
Lūdzu neatbildiet šim mērglim uz šo!!!
Tik mazisk, histērisks un rupjš tirliņš nav pelnījis, lai ar viņu par tadām lietām strīdētos. Ineresanti, kā viņs ar savu muti ēd maizi?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > fishbone 18.06.2009 10:49
Jā, un acīmredzot arī ir tādi, kas cieš no trīces, kura liek vienu un to pašu komentu ieklikšķināt divreiz. Viss, ko es blogā teicu bija šī vienkāršā doma: Katrai individuālajai sievietei ir absolūtākās tiesības lemt, vai viņa grib vai negrib bērnu. Punkts. Tas tomēr ir ne vien viens no intīmākajiem lēmumiem, kāds sievietei ir jāpieņem, bet arī viens no vistālāk ejošajiem. Jo Dievs zina, ka mūsu valstī (un, protams, ne tikai) ir pietiekami daudz sieviešu (un arī vīriešu), kurus no bērnu radīšanas vajadzētu turēt pa ļoti, ļoti, ļoti, ļoti lielu gabalu. Tos, kuri zīdaiņus pa logu laukā met. Tos, kuri mazuļus dedzina ar cigaretēm. Tos, kuri "atražo tautu" tikai tāpēc, ka tā reizi mēnesī var tikt pie valsts subsīdijas. Jo, ko Jūs no sava gala skatoties piedāvājat? Obligātas dzemdības? Ar stroķi pie galvas dzimumakta laikā, lai tik kāds neizdomā priekšlaicīgi izvilkt, piedodiet, daiktu laukā? Līgo arī Jums, un jauku dienu. Vien padomājiet.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fishbone 18.06.2009 08:37
Un lietas būtība? Tā ir viņu darīšana, nevis mana, nevis tava, nevis mūsu un nevis laikrakstu lasītāju. ==========
====================
Kārtējais murgs, tipa dīvainīsī ar mugurām pret vairumu .
Sabiedrība nav slimā, tieši otrādi ir pat veselāka par veselu ja- kādi 10 % sieviešu nevēlas bērnus, -ja to nevēlas kādi 10 % vīriešu, kādi 15% vīreiši ir homoseksuāli, 5% sieveišu - lezbietes, 5% iedzīvotāju garīgi slimi, 4% HIV/AIDS vīrušiņš, a kur narkomāni, alkaši, 30% pensionāri, 15% bērni
, tad man iznāk ka tie - pelēkā masa , kuru neietilpst augstāk minētajās kategorijās ir kādi 20% Un domājat, ka šie 20% var pavilkt visu Latviju? Atražot tautu? Uzturēt valsti? Uzturēt valodu un tradīcijās? Kārli vai tiešām tā domājat? Vai Jums ir pienākums/tiesības? tikai un vienīgi pret sevi, ja saucat sevi par latvijieti?
Tiešām? Tikai nevajag te ļaļa par nodokļiem, kurus maksājatMēs visi maksājam! arī mani bērni no pirmās dienas , kaut vai PVN izskatā, kad pērku pamperus !Kā nu nācies , ka nodokļus maksājat, bet valsts bankrota? Līgo!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fishbone 18.06.2009 08:35
Un lietas būtība? Tā ir viņu darīšana, nevis mana, nevis tava, nevis mūsu un nevis laikrakstu lasītāju. ==========
====================
Kārtējais murgs, tipa dīvainīsī ar mugurām pret vairumu .
Sabiedrība nav slimā, tieši otrādi ir pat veselāka par veselu ja- kādi 10 % sieviešu nevēlas bērnus, -ja to nevēlas kādi 10 % vīriešu, kādi 15% vīreiši ir homoseksuāli, 5% sieveišu - lezbietes, 5% iedzīvotāju garīgi slimi, 4% HIV/AIDS vīrušiņš, a kur narkomāni, alkaši, 30% pensionāri, 15% bērni
, tad man iznāk ka tie - pelēkā masa , kuru neietilpst augstāk minētajās kategorijās ir kādi 20% Un domājat, ka šie 20% var pavilkt visu Latviju? Atražot tautu? Uzturēt valsti? Uzturēt valodu un tradīcijās? Kārli vai tiešām tā domājat? Vai Jums ir pienākums/tiesības? tikai un vienīgi pret sevi, ja saucat sevi par latvijieti?
Tiešām? Tikai nevajag te ļaļa par nodokļiem, kurus maksājatMēs visi maksājam! arī mani bērni no pirmās dienas , kaut vai PVN izskatā, kad pērku pamperus !Kā nu nācies , ka nodokļus maksājat, bet valsts bankrota? Līgo!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

headlock 18.06.2009 00:43
Intereses pēc vēlos jautāt: Ja jau Neatkarīgo Rīta avīzi dēvējat par "Atkarīgo", savā raidījumā aicināt tās galveno redaktori apspriest aktualitātes nav tā kaut kā nedaudz neērti, vai tas it nemaz neattiecas uz to? Paldies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 17.06.2009 15:38
Pēc Edward Hugh's raksta, "The Clock Is Ticking Away Under Latvia", Latvijas valdība ir radījusi demografisku katastrofu iedzenot bērnu dzimstības līmeni nāves spirālē no kuras atkopšanās nav gaidāma. Es piekrītu cittautniekam, kāpēc saucu notiekošo un no tā gaidāmo konsekvenci par latviešu tautas "mīkstināto" genosīdu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Svētais 17.06.2009 15:08
Kārli kāpēc praidā nepiedalījies?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 17.06.2009 12:59
Ar aizkustinājuma asarām un dziļu pateicību sirdī izlasīju Streipa rūpes par komunālajiem darbiniekiem, kuri šajā vispārējās taupības laikā būs spiesti savu slikti apmaksāto darbu tērēt likvidējot nelietes Veidemanes iniciēto vandālismu (ārprāts !!! un vēl ar Dimiteri draudzējoties!).
Šis asaras man nežāvē pat tas, ka atminos Streipu gavilējam par 2 miljoniem, notērētajiem mūsu Viedās Mātes iniciētajā referendumā "lai simbolizētu sazini ko", kad jau faktisko jautājumu atbildes sen jau bija Saeimā atbildētas.
Es nepārmetu Streipam nekonsekvenci, jo tos grašus, ko saņems kādu desmit cilvēku brigāde Rīgā par akmeņu novākšanu, visticamāk nonāks nīstu krievu rokās (nu proporcionāli nacionālajam "satāvam" Rīgā), bet lati referenduma norisei iekrita viscaur tautiski pareizu un nacionāli tīru vīru un sievu makos.
Un tā tam būs būt arī turpmāk!!! Āmen.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips