Atslēgvārdi:

Par šodienas procesiem Saeimā 7

Labdien, lasītāji!

Varbūt, varbūt valstī lietas tiešām sāk iet uz pareizo pusi, ja domājam par Latvijas politiķiem un politikāņiem. Nupat kā apstiprināta Valda Dombrovska valdība, lai Dievs viņam stāv klāt un dod spēku tikt galā ar visu to, kas viņam tagad būs jādara. Starp citu, mūsu valstī atkal pie teikšanas ir fiziķis, lai gan vēlāk V. Dombrovskis vairāk pievērsās ekonomiskām lietām un ar laiku nokļuva "Jaunajā laikā," finanšu ministra amatā un tad Eiropas Parlamentā, no kurienes viņš tagad atgriežas Latvijā, lai uzņemtos valsts otras augstākās amatpersonas darbu nebūt ne vieglā laikā. Saku vēlreiz -- lai viņam izdodas.

Iesaki citiem:

Optimismu rada pāris citas lietas, kuras "gudrās galvas" šodien pastrādāja. Pirmkārt, pēc daudzu, daudzu, daudzu mēnešu muļļāšanās, deputāti beidzot akceptēja krimināllikuma grozījumus, kuri Ģenerālprokuratūrai ļaus izbeigt kriminālprocesu pret cilvēkiem, kuri palīdz atklāt noziegumu. Tas neattieksies uz slepkavībām, izvarošanām un tamlīdzīgiem vardarbīgiem noziegumiem, bet tas nav būtiski, jo ir vairāk kā skaidrs, ka šī norma ir pirmām kārtām vajadzīga, lai risinātu Ventspils un digitalizācijas lietas, un es ļoti ceru, ka jau tagad pie Ģenerālprokuratūras durvīm veidojas rinda ar cilvēkiem, kuri ir gatavi atklāti runāt par to, kas īsti abos gadījumos bija pie galvenās teikšanas un kā tas viss notika. Tiesa, arī bez minētās normas prokuroriem nav gājis slikti ar Ventspils mezgla atšķetināšanu -- tas redzams apstāklī, ka Puzes ķeizariņa kabatas avīze kļūst arvien histēriskāka par viņu darbu. Pieņemsim, ka ķeizariņa prostitūtas arī par Ģenerālprokuratūras tiesību paplašināšanu nepriecāsies. Tas nekas.

Bet ar to saistās otra lieta, kuru deputāti šodien izdarīja, un patlaban te nu gan vēl nevar pateikt, vai būs labi vai ne tik labi. Ar lielu balsu vairākumu deputāti pabeidza deviņus mēnešus ieilgušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja "meklēšanas" procesu un galu galā amatā iebalsoja cilvēku, kurš iznira no Ivara Godmaņa vienpesoniski izdomātās metodes, kurai patiesībā ar likumu un likumību bija visnotaļ maz sakara. Ļoti pozitīvs moments ir tas, ka jaunais direktors, Normunds Vilnītis, momentā pateica, ka amatā paliks gan Alvis Vilks, gan arī Juta Strīķe. Ceru, ka nākamais solis būs N. Vilnītim aizmirst, ka viņu izvēlējās viena grupa politikāņu un apstiprināja cita grupa politikāņu. Nu viņš ir amatā un nu viņam ir jākļūst par politikāņu biedu. Turēsim visi īkšķus, lai viņš būtu pietiekami stiprs, lai tieši tā arī rīkotos.

Protams, viena optimistiska diena nesamazina šaubas par šo politikāņu spējām. Jaunajā valdībā vairs nav vecās valdības lielāko kretīnu (paldies Šķēles kungam par šo apzīmējumu, kurš šoreiz nudien ir lietā), ardievas pateiktas i Veldrem, i Slakterim, i Šleseram. (Pēdējais, starp citu, ir lūdzis Saeimu viņam apstiprināt divus bezalgas atvaļinājumus, 5. un 12. martā -- vēl labāk būtu, ja viņš palūgtu bezalgas atvaļinājumu uz mūžīgiem laikiem, jo Saeimā viņš nav ne pa sprīdi vairāk vajadzīgs, kā viņš bija Ministru kabinetā). Taču ārpus tā "Tautas" partija amatos (neskaitot kultūras ministra amatu) sabāza pilnīgi tos pašus vēžus, tajā skaitā arī runātīgo Mareku Segliņu. Labi, ka Saeima paguva apstiprināt minētos kriminālprocesa likuma grozījumus, bet lielais "stukaču" bieds tagad būs daļēji atbildīgs par to, kā tie tiek ieviesti dzīvē, un tas nu gan nekādu optimismu nevieš. Šaubas rodas arī par jauno satiksmes ministru Gerhardu, kurš iepriekš ekonomikas ministra jomā bija absolūti neredzama persona. Vai tas būs pareizais cilvēks, lai izmēztu Šlesera piepildītos un baisi smirdīgos Augeja staļļus? Redzēsim, bet diez vai -- Gerharda pārstāvētie tēvzemieši vairāk par jebkuru citu partiju iepriekšējā valdošajā bandā bija gatavi teikt "jā" visam pēc kārtas, tajā skaitā lielām un batjiskām nebūšanām. Vēl vairāk, nav nekādu šaubu, ka "Tautas" partija, kā arī "zaļie zemnieki," ar kārām acīm raugās jūnijā paredzēto vēlēšanu virzienā. No vienas puses, tas nākamajos mēnešos neļaus darīt neko kliedzoši kretīnisku (lai gan tas vismaz "stabilitātes garanta" laikā nekad neko neapturēja), bet polittehnoloģija aizkulisēs turpināsies nepārtraukti, un Dombrovskim būs rūpīgi jāskatās, lai izvairītos no "kolēģu" asajiem nažiem.

Situācija Latvijā patlaban nav tāda, lai politikāņi varētu atļauties nodarboties ar parastajām spēlītēm un nonsensu. Diemžēl, viena daļa viņu ir pārāk dumji, lai to saprastu, bet jācer, ka jaunā valdība tomēr pratīs izmantot pietiekami lielu pātagu, lai piespiestu "gudro galvu" vairākumu izdarīt visu to, kas patlaban ir izmisīgi nepieciešams. Lai nu tā būtu!

Jauku visiem atlikušo dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 13.03.2009 21:56
drakonam
Pats aizveries. 11 miljonus nevar budžetā sakasīt, lai 135 tūkstošiem pensionāru indeksētu (kompensētu pirktspēju) pensijas? Tas ir pateicīgs temats rakstam. Tā vietā tiek apcerētas kaut kādas marginālas muļķības par dažādiem politiskiem kriminālprocesiem. Ne Streips, ne Tu neesi Lemberga lietas prokurors, tā kā jums abiem nav nekādas sajēgas par lietā esošajiem pierādījumiem un procesuālajiem līdzekļiem, ar kuriem panākt apsūdzētā notiesāšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 13.03.2009 12:50
Novelt vainu par pensiju neindeksāciju var uz visu ko - arī I.Godmani (kurš veica mahinācijas ar 2.pensijas līmenim paredzēto naudu), vai "Parex" bijušajiem īpašniekiem. Vai "stukaču likums" radīs vairāk naudas, neesmu pārliecināts - domāju, ka ikvienam noziedzniekam ir jāsaņem sods pēc saviem nopelniem. Nožēla un palīdzība izmeklēšanā ir vainu mīkstinošs apstāklis, bet tas neatceļ atbildību. Tāda vismaz ir vispārcilvēciskā morāle - nezinu, varbūt mafijai ir citi spēles noteikumi un cita morāle.

Ja valsts varai neuzticas pat normālie iedzīvotāji, tad velti cerēt, ka stukači un noziedznieki pēkšņi sagribēs izkratīt represīvajām iestādēm savas sirdis, jo nebūs droši pārliecināti, ka viņus neaiztiks - un stukaču likumu nepavērsīs pret viņiem pašiem. Toties šāds likums paver jaunas iespējas ļaunprātīgi pielietot administratīvo resursu. Būs pareizie cilvēki, kuri nostučīs, "nepareizie" cilvēki tiks ielikti cietumā, lai viņu mantu varētu savā starpā sadalīt prokurors un pareizie.

Ir ne mazums visādu labu iniciatīvu un mehānismu, kuri mūsu puskriminālajā valstī kalpo pavisam citiem mērķiem nekā tiek sākotnēji deklarēts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakonam 13.03.2009 11:13
Pseidoproblēmas? Kas tev ir, pseidosmadzenes? No kurienes tavuprāt nāks nauda pensiju indeksācijai, ja Lemberga tipa cilvēkiem turpinās ļaut darboties netraucēti un valstī nekādas cīņas pret korupciju nebūs? Aizveries labāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 13.03.2009 00:09
Kārtējo reizi apskatītas kaut kādas pseido problēmas. Grozījumi Kriminālprocesa likumā (nevis Krimināllikumā) un KNAB vadītāja iecelšana ir sīkums salīdzinājumā ar pensiju indeksācijas atcelšanu. Tas laikam ir štrunts. Kā maksā, tā domā; kā domā, tā raksta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sestdienis 12.03.2009 17:30
Labi, atvainojiet, neņemiet ļaunā. Aiz priekiem par jaunās valdības apstiprināšanu gribas nedaudz paākstīties.
Par Vilnīti - KNAB vadītāju droši vien vienmēr ievēlēs politiķi. Man, protams, reiz bija ideja, ka KNAB šefu varētu vēlēt tauta, bet tā bija plānprātīga ideja. Šoreiz politiķi, liekas, ir izvēlējušies ne to sliktāko un politiski neangažētu kandidātu. Lai veicas.
Tāpat, lai nu kā gāja, bet paldies Godmanim par padarīto un centieniem. Protams, veiksmi un izturību Dombrovskim. Un vislielākais paldies Zatleram, kuru tik daudzi lamā, bet kura "ultimāts" būs drīz izpildīts un bez kura daudzas no jaukajām lietām tā arī nemūžam neieraudzītu dienas gaismu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sestdienis 12.03.2009 17:24
Labdien, lasītāji!

...ķeizariņa prostitūtas...vecās valdības lielāko kretīnu...baisi smirdīgos Augeja staļļus...kliedzoši kretīnisku...

Jauku visiem atlikušo dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 12.03.2009 16:40
es ļoti ceru, ka jau tagad pie Ģenerālprokuratūras durvīm veidojas rinda ar cilvēkiem, kuri ir gatavi atklāti runāt par to, kas īsti abos gadījumos bija pie galvenās teikšanas un kā tas viss notika
---------
domaa, lembis jau staav un ir gatavs nostuchiit berkji un stepanovu un izglaabt Latvijas tranziitu no krievu kjetnaam? :)))

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips