Atslēgvārdi:

Par savdabīgo TP, divkosīgo Muižnieci un valsts glābšanu -- pārdomas ceturtdienā 7

Labrīt, lasītāji!

Interesanta gan ir mūsu "Tautas" partija, kura vakar būtībā vienlaikus pateica, ka pašreizējā valdība ir saglabājama, bet no pašreizējās valdības ir jāatsakās. Paziņojums, ka gadījumā, ja Ministru prezidents nesāks aktīvi domāt par valdības pārkārtošanu, jaunu valdību sāks veidot tieši "Tautas" partija, būtu gana komisks, ja tas patiesībā nebūtu visnotaļ atbaidošs.

Iesaki citiem:

Jo "Tautas" partijas deklarētais princips ir, ka partijas kandidāts premjerministra amatam ir partijas vadītājs. Protams, no šī principa bija jāatkāpjas tad, kad partijas vadītājs premjerministra amatā izrādījās gaužām nederīgs esam, un tad partija uz rezerves soliņa atrada "mirdzošo actiņu" īpašnieku Zalānu, kuram, kā izrādījās, ārpus mirdzošajām actiņām arī nekādu īpašu kvalifikāciju nebija. Taču tagad partijai ir jauns līderis. Protams, tas būtu uzjautrinoši, ja mums būtu valdības vadītājs, kurš regulāri cieš no verbālas caurejas. Tas būtu ar daudz lielāku ietekmi, ja veselu tautu par cūkām nosauktu valsts trešā augstākā amatpersona, ne tikai viens ministriņš. Taču ir un paliek fakts, ka tieši "Tautas" partija ir vistiešāk vainīga pie kraha, kādā Latvija patlaban atrodas, un, ja nu reiz ir partija, kura ir pelnījusi padzīšanu, tā ir tā. Nelaime, protams, ir tāda, ka arī citur valdošajā "elitē" neko labāku negaidīt. Naftas projekts, cik var spriest, joprojām par savu "premjerministra kandidātu" uzskata Puzes ķeizariņu. Šlesera biznesa projektam premjerministra portfelis pieder jau tagad. Tēvzemiešiem Saeimā ir tikai piecas balsis. Un, ja arī opozīcija varbūt varētu piedāvāt kādu, kas ir jēdzīgāks, diez vai tā vēlas uzņemties atbildību par situāciju, kuru ir radījusi valdošā banda ar tās nebeidzamo un kretinisko pašpārliecinātību un "savējo" bīdīšanu visos iespējamos virzienos.

Piemērs. Valdošās kliķes viens no divkosīgākajiem eksemplāriem Vineta Muižniece. Komisija viņas bīdītajai domai, ka Saeimai vajadzētu dot tiesības atlaist pašai sevi, pateica nē. Bet tas, lūk, netraucē lielo juridsko lietpratēju Muižnieci. Viņa uzstāj, ka komisijas "nē" nenozīmē, ka pati Saeima nevar vēl pateikt "jā." Tā ir tā pati Muižniece, kura jau ļoti sen ir darījusi visu iespējamo, lai noraktu opozīcijas un Valsts prezidenta iesniegtos Satversmes grozījumus, pēdējo gadījumā viņa ir paziņojusi, ka Saeimas Kārtības rullis neļaušot tos apsvērt jelkādā operatīvā veidā. Taču pati savas interešu grupas veidotos pārkārtojumus viņa ir gatava grūst uz priekšu pilnīgi neskatoties ne uz Kārtības rulli, ne uz ko citu. Citiem vārdiem sakot, kā jau vienmēr -- "savējie" uz priekšu, pārējie ejiet bekot.

Kur meklējams glābiņš? Jau labu laiku portālā www.glabvalsti.lv notiek balsošana par ļaudīm, kuri varētu uzņemties, tā tur teikts, "potenciālo valsts vadību." Kritēriji: Izvirzītajai personai jābūt īstai, dzīvai un ar Latvijas pilsonību. Balsojuma galvgalī ar 5279 balsīm patlaban ir Vaira Vīķe-Freiberga, bet zemgalī, ar divām balsīm, ir "dižģimeņu" aktīvists Marģers Martinsons un vismaz man nezināmas personas Pēteris Leičmanis un Jānis Teivāns-Treinovskis. Tai 621 personai, kura ir balsojusi par mani, vēlos teikt, ka mani politikā neredzēt, jo es nudien nebūtu labs deputāts, bet paldies. Interesanti, ka minētajā lapā ir balsojuši tik daudz cilvēku. Tiesa, tur šķiet minēti vai visi Latvijas sabiedrībā redzamie cilvēki pēc kārtas, tajā skaitā, piemēram, tusiņu karaliene Anete Sončika. Iespējams, viņai ir ļoti daudz labu domu par to, kā sakārtot valsti, bet vismaz pagaidām neesam tās dzirdējuši. Taču kopumā uzmundrina, ka sabiedrība ir gatava diskutēt pārmaiņas, ja arī par ne īpaši lielām pārmaiņām acīmredzot domā tie ļaudis, kuri iepriekšminēto Puzes ķeizariņu balsojumā ir izvirzījuši ceturtajā vietā. Vēl mazāk par tām domā daudz, daudz mazākais skaits cilvēku, kuri "glābēja" lomā saskata Kalvīti vai Šleseru. Paldies lapas www.glabvalsti.lv veidotājiem. Nu atliek redzēt, cik daudzi no paģērētajiem glābējiem patiešām būtu gatavi atteikties no tā, ko viņi dara patlaban, un iet politikā. Ļoti daudz balsu cita starpā ir ieguvuši kolēģi Zanders un Domburs...

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lauķis 05.02.2009 18:50
1-kārt, nekaunos, ka nedzīvoju K.Streipa, laikam, vienīgajā normālajā Latvijas daļā.

2-kārt, pēc sekojošā teksta : "...ievēlēja 8426 mazas provinces pilsētiņas iedzīvotāji..." atļaušos K.Streipu nosaukt par uzpūtīgu, sevī iemīlējušos kretīnu.

3-kārt, ieteiktu šim kretīnam palūkoties jebkurā izziņas avotā par Latviju, tās pilsētām un iedzīvotājiem, lai uzzinātu, ka "... mazas provinces pilsētiņa..." ir viena no deviņām lielākajā valsts pilsētām, tajā ir viena no ;lielākajām, ja ne lielākā osta valstī, un šši mazās provinces pilsētiņas devums kopējā valsts budžetā ir vērā ņemams

Bet, ko nu no tāda āksta paņemsi. Jāpažēlo kā tas ciema muļķītis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ne pa tēmu,bet dikti sāp 05.02.2009 16:38
Vai kādam ir pa spēkam apturēt likvidatoru Godmani?
Viņš iznīcina mūsu tautu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips -- Mārtiņam 05.02.2009 13:23
Tāpēc, ka viņš dzīvo Puzē un nekāds īsts ķeizars no viņa nesanāk par spīti tam, ko viņš pats par sevi domā un ko par viņu raksta viņa sutenētie demagogi Atkarīgajā Rīta Avīzē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš K. no Ogres 05.02.2009 13:04
Kāpēc Lembergu sauc par Puzes ķeizariņu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Stulbi, protams, bet... 05.02.2009 12:07
Muižniece manī raisa pavisam dīvainas izjūtas - kauna sajūtu par to ka, arī es esmu sieviete.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - hiēnai 05.02.2009 10:10
Pirmkārt, profesionāli žurnālisti nerespektē visus viedokļus, jo jēdzienā "visi viedokļi" ietilpst, piemēram, arī Amerikā pazīstamais "viedoklis," ka Zeme ir 7 tūkstošus gadu veca, jo tā esot pateikts bībelē. Tepat mūsmājās man nav ne mazākā respekta pret "viedokli," ka pašreizējā valdība ir pati labākā, nedz arī pret "viedokli," ka Kalvīša valdība nekad nekļūdījās un tai vienīgā problēma bija adekvāta PR trūkums. Kas attiecas uz Puzes ķeizaru, viņa partiju 2005. gadā ievēlēja 8426 mazas provinces pilsētiņas iedzīvotāji, kuri, tiesa ir "Latvijas iedzīvotāji," bet ne mazākā mērā nepārstāv valsts kopienu kā tādu. Jauku Jums dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

hiēna 05.02.2009 09:47
kārli, profesionāli žurnālisti respektē visus viedokļus. Jūs kaut kā esat aizmirsis, ka puzes ķeizaru ievēlēja Latvijas iedzīvotāji, nevis mistisku fondu pārstāvji.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips